Familieberichten (De fjnderen van de graaf Politieberichten IJssel en Gouwe Foto's in het HART VAN HOLLAND UITVAARTVERZORGING ZEVENHUIZEN 0180-632283 b.g.g. 0104-212530 Hart van Holland/22 november 1995 pagina 3 "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Maria Johanna Clasing-Huijskes Lijntje Elisabeth van Rijs-Luijt (Daat) I Voor een stijlvol verzorgde begrafenis of crematie DAG EN NACHT: Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, afgehaald ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afge haald worden, {nabestellen tot uiterlijk een week na verschij ning). Foto's zijn af te halen van af donderdagmorgen na ver schijning van het Hart van Hol- 30.250 exemplaren. advocaten spreekmiddag in zevenhuizen Zij vocht tot het laatste toe, toen mocht zij inslapen. I Verdrietig, maar dankbaar voor haar liefde en zorg, geven wij kennis Ivan het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder en oma sinds 24 april 1967 weduwe van Hendrik Clasing 1 in de leeftijd van 81 jaar. Henk en Nel Henk en Sabine Bianca en Daan Sylvia Gerda en Jan Miranda en Pieter Maurice en Rosemarie Janny Wim j Zevenhuizen, 19 november 1995. I Zorgcentrum "De Zevenster", Leliestraat 3. I Correspondentie-adres: G. Wismeyer-Clasing, (Dorpsstraat 55, 2761 AA Zevenhuizen. Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen donderdag 23 november van 11.00 tot 11.30 uur in het rouwcentrum "De Zevenster", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. Aansluitend zal de rouwdienst worden gehouden in het bovengenoemd 1 rouwcentrum, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg te Zevenhuizen om ongeveer 12.15 uur. Onverwacht is van ons heengegaan, na een kortstondige ziekte, mijn lieve zorgzame vrouw, onze zuster, schoonzuster, tante en vriendin 21-11-1995 5-4-1930 A. van Rijs C. v.d. Brugge-Luijt E. van der Sluis-Luijt J. van der Sluis A. Heij-van Rijs P. Heij T. Zonneveld-van Rijs D. Zonneveld N.A. Schotte-van Rijs M.P. Schotte C. de Groot-Dullaard J. de Groot Neven en nichten 121 november 1995 Rottekade 41 - 2761 DW Zevenhuizen Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren donderdag 23 november van 19.00 tot 21.00 uur aan het woonhuis. be begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 24 november om 10.30 uur op de begraafplaats "Oud-Kralingen", Oud Kralingseweg te Rotterdam-Kralingen. Direkt prijsopgave en voorlichting Rouwdrukwerkverzorging Informatie over depositofonds Uitvaartverzekering LPU/NUVU Gratis wilsbeschikkingsboekjes Persoonlijke begeleiding In de fameuze ri] van 'de naam van de roos' en 'Montaillou' misstaat zeker de prachtige historische roman van de schrijver Peter Berling niet. Deze Duitse auteur is nu voor het eerst in het Nederlands te lezen. Hij beschrijft in 'De kinderen van de graal' op boeiende wijze hoe twee kinderen worden bedreigd door hun erfenis: het koningschap. De be schermengel van de twee kinderen, Ro<j en Yeza, is William van Roe- broeck. Deze Vlaamse franciscaanse monnik heeft originele geschriften achtergelaten. Geïnspireerd hierdoor kon de auteur zijn historische roman schrijven. Het boek begint in het jaar 1244. Vanuit het verre Sicilië heerst Frederik li, een van dè Hohenstaufen, over het Heilige Roomse Rijk. In het eeuwige Rome regeert Innocentius IV over een kerk die steeds meer bij de wereldlijke politiek betrokken raakt. In deze situatie gehoorzaamt Lode- wijk IX van Frankrijk, de Heilige genaamd, aan de oproep van de paus: hij stuurt een leger naar Montségur, de onneembare ketterburcht in de weerbarstige Languedoc. In een donkere en stormachtige nacht worden twee kinderen aan touwen van de muurkap naar beneden gelaten. Zij zijn de nakomelingen van de graal. Hun koningschap zou de wereldreligies kunnen verenigen - maar kunnen twee kinderen zo'n kroon dragen zonder daardoor te worden doodgedrukt? Als held tegen wil en dank belandt William van Roebroeck in een dodelijke twist tussen keizer en curie, tussen christelijke ridders en islamitische Assassijnen waarbij het gaat om imperiale machtsbelangen en om een groot plan, dat zowel een spiritueel geheim als een wereldlijke samenzwering vormt. Uitgever Nas gaf het boek, dat ook zijn debuut is, in prachtige vorm uit. De omslag alleen is al de moeite waard. Kaarten en tekeningen illustreren het verhaal, zodat zeer gedetailleerd een beeld kan worden gevormd van tijd en plaatsen. De kinderen van de graal, Peter Berling ISBN 90 75372 01 9 Verkrijgbaar in de boekhandel - 69,95 800 pagina's, cartografische werken en 14 illustraties Donderdag werden aan het Oogstpad twee tuinders gecontroleerd op de na leving van de bestrijdingsmiddelen- voorschriften. Beiden waren in over treding. Bij één werd één vervallen mid del aangetroffen met een gewicht van 500 gram, bij de ander werden vier ver vallen middelen aangetroffen met een gewicht van 2100 gram. De middelen werden in beslag genomen en de tuin ders kregen een proces-verbaal. Aanrijdingen: Vrijdagochtend vond op de Henegou- werweg een kop-staart aanrijding plaats waarbij drie auto's betrokken waren. Een 20-jarige Boskoopse auto mobilist zag te laat dat de voor hem rijdende auto's stopten en botste tegen de voor hem rijdende auto die daar door werd opgeduwd tegen de daar voor stilstaande auto. Een 19-jarige in zittende van de voorste auto uit Urk is met nekklachten naar het Bleulandzie- kenhuis gebracht. Vrijdagmiddag vond op de Bredero- laan een kop-staart aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een 25- jarige Waddinxveense stond stil om linksaf een parkeervak in te rijden. Een 31-jarige bestuurster, eveneens uit Waddinxveen, zag dit te laat en botste er achterop. Een ter plaatse gekomen ambulance behoefde niet in aktie te komen. Inbraak/diefstal: Vrijdagavond werd ingebroken bij een bedrijf aan de Bredeweg achter de voormalige veiling. Men kwam binnen door het uitnemen van een ruit. Het is niet duidelijk of er iets weg is. Vermoedelijk in de nacht van zater dag op zondag werd ingebroken in een pand aan de Ieplaan. Men forceerde een raam om binnen te komen. Ook hier was het niet duidelijk of er iets weg was. Aangetroffen fietsen: Groene Puch he renfiets met velgremmen; Groen/oran je/zwarte kinder ATB merk Shimano Silver Fox Aanrijdingen: Vrijdagochtend vond op de Zijde een aanrijding plaats tussen een personen auto en een bromfiets. Een 24-jarige Boskoopse automobilist sloeg vanuit de file voor de hefbrug rechtsaf een parkeerterrein op, op het moment dat hij rechts door een 17-jarige Moerka- peise bromfietser werd voorbij gere den. De bromfietser botste tegen de auto waarbij zij een pijnlijke knie op liep. Vrijdagmiddag vond op de Zijde we derom een aanrijding plaats tussen een auto en een bromfiets. Een 33-jarige automobilist uit Waddinxveen sloeg linksaf zonder daarbij vrije doorgang te verlenen aan een tegemoet komende 18-jarige Waddinxveense bromfietser. De bromfietser liep letsel op aan zijn Inbraak/diefstal: Met de aanhouding vorige week te Ber- kel van twee Rotterdamse autokrakers in de leeftijd van 27 en 28 jaar, zijn ook een aantal autokraken in Boskoop op gelost. Deze auto-inbraken zijn ge pleegd in de nachtvan 15op ^septem ber aan de Azelealaan, tweemaal en aan de Emmakade tweemaal. In de nacht van woensdag op donder dag werd aan de Voorofscheweg inge broken in een bestelauto. Aan de ach terzijde werd het slot geforceerd. Weg genomen werden vier boormachines, een slijptol en een CV-tang. in de nacht van woensdag op donder dag werd ingebroken in een kantoor pand aan de Zijde. Men kwam binnen door het forceren van een slot aan de voorzijde. Weggenomen werd geld. Zaterdagavond vond een diefstal plaats uit een personenauto aan het Weteringpad. Vermoedelijk was de auto niet afgesloten. Weggenomen wer den autoradio met cd-speier, drie cd's en een zonnebril. Vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een school aan de Azelealaan. Men kwam binnen via een lichtkoepel. Bij het op nemen van de inbraak was nog niet duidelijk wat er weg was. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een kantoorpand aan de Azelealaan. Men gooide met een baksteen enkele ruiten in waardoor vervolgens naar binnen ging. Ook hier was niet duidelijk wat er weg was. In het weekend werd ingebroken in een woning aan de Populierenhof. Het slot van de achterdeur werd gefor ceerd om binnen te komen. Weggeno men werd de kluis met geld en siera den, een foto- en videocamera en een creditcard. Aan de Spoorhaven werden vorige week goederen gestolen uit een motor- cruiser. Het betroffen een 27mc bakje, een scheepsbel, een antenne en diver se vaarkaarten. Woensdag werden aan de Halve Raak twee bestrijdingsmiddelencontroles gehouden. Een van de kwekers was in overtreding. Hij had drie3 vervallen middelen in bezit met een gewicht van 1,5 kg. Pepijn hartelijk gefeliciteerd met je 5e verjaardag. Opa, oma en oom Peet. Wat een feest. Melanie 10 jr, Thomas B D- diploma en Pauline 5 jr. H.G., papa, mama W. Hiep hiep hoera, Ary en Plonie zijn 27 nov. a.s. 25 jr getrouwd. H.g., Petra, Carola,Johnny. Carla B. team, nog van harte gefeliciteerd. Barcommissie TZ. Pieter kan alles! Hartelijk bedankt voor de mooie molen, stoffer en stoffertje. Papa en mama zijn 27 nov. 12 1/2 jr getrouwd. Hiep hiep hoera! Sander en Esther. Cora en Peter, h.g. met jullie 12 1/2-jr huwelijk op 27 nov. Mama, Jan, Janie, Stephan. (0)pa en (0)ma, h.g. met jullie 28-jr. huwelijk op 14 dec. Richard, Arina, Stephanie. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3