Speelbiep al weer 1 jaar geopend Bertus Kostwinder krijgt eerste IJssel Gouwe Award Leerlingen uit Yorkshire op het Coenecoop College Dick Bruna School besteedt aan dacht aan "pesten op school" Restaurant Sphinx aan Nesse wordt uitgebreid Expositie Ted Kistemaker-Teroo in bibliotheek Boskoop Kerkdiensten Bingo in De Paddestoel Concert Da Capo Dierenbescherming in winkelcentrum Zuidpias Mevrouw Geel neemt afscheid van hobby-club Nieuwe Interliners: 10.000 gebruikers in 19 dagen Kosten van de Speelbieb Hart van Holland/29 november 1995 pagina 11 Zondag 3 december Een gezins-lidmaatschap (basis-lid- maatschap) bedraagt ƒ10-per jaar. Dit lidmaatschap is nodig om meerdere kinderen uit een gezin lid te laten wor den. Het lidmaatschap per kind kost 2.50 Wie interesse heeft om medewer ker te worden, dan zijn daar wellicht mogelijkheden voor. Hiervoor kan men contact opnemen met Petra Reef van de Stichting Waddinxveens Welzijns werk, telefoonnummer 31932. Waddinxveen- Op vrijdag 1 december is er een bingo-avond in De Paddestoel. Er zijn mooie prijzen te winnen. De avond begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Iedereen vanaf 12 jaar is wel kom. Waddinxveen - Zanggroep Da Capo, onder leiding van Ben Kramer, viert haar vijfjarig jubileum met een concert op vrijdag 16 februari in de Ontmoe- tingskerk in Waddinxveen. Op het programma staat onder andere een hommage aan Vicki Brown en The Young Messiah. Ook zijn op deze avond enkele instrumentale nummers te ver wachten. Waddinxveen - De dierenbescherming heeft op zaterdag 18 november een ge slaagde verkoop- en voorlichtingsdag gehouden. De opbrengst bedroeg 472,-. De helft is bestemd voor het Die rentehuis Midden-Holland te Gouda, die zwerfdieren uit de regio opvangt. De andere helft is voor de Inspectie dienst van de Dierenbescherming, die dit onder andere gebruikt voor haar actie tegen de vee- en paardentrans- porten. De pot met knikkers, waarvan men het aantal kon raden, bevatte 207 knikkers. Gijs Haren, Korenakker 73, raadde het juiste aantal en werd het baasje van de grote beer. Door Rob Meiners Boskoop ^•P.G. 10.00 uur dr. E.P. Meijering, Hegstgeest. Herv. gem. 9.30 uur ds. L. v Nieuw- Poort; 18.30 uur ds. R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds. J. Kattenberg, Leiden. Geref. kerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. •Ui Langelaar. Uir. Geref. kerk 9.30 ds. W.P. de Oroot; 17.00 uur ds. M.J. Oosting. fristen gemeente "Bethel": 9.30 uur £ees Goedhart, Zwolle. ang- Gem. "Parousia": 11.00 uur D. -ÏÏjRoode. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur leesdienst. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. ■LC. de Moor; 17.00 uur ds. J. v Dok, %hen ad Rijn. Herv. Immanuel 10.00 uur ds J.J. Bouwman, Den Helder; 17.00 uur SOW dienst in Ontmoetingskerk. Baptistengem. Ichtus: 10.00 uur Waddinxveen - Afgelopen zaterdag bestond De Speelbieb in de Dick Bru- na school één jaar en dit werd ge vierd met koffie, thee en limonade voor de kinderen. Er was voor de kinderen een kleurwedstrijd georga niseerd met prijsuitreiking om 11.00 uur en tegen die tijd waren ook veel ouders en genodigden aanwezig. In de eerste categorie van 0 tot en met vier jaar ging de prijs naar Ester Nieuwkoop. In de tweede categorie, 5 tot en met 8 jaar, was Sander Linssen de gelukkige winnaar en in de derde categorie was de prijs voor Janneke in 't Hout. Waddinxveen - Op maandag 27 novem ber heeft mevrouw Geel afscheid geno men van 'haar' hobby-club "Elk wat wils", na bijna 23 jaar leiding te hebben gegeven aan deze club. Tijdens dit af scheid sprak de heer Korving van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk lovende woorden en bood mevrouw Geel een fraai boeket bloemen aan. Vijfentwintig jaar geleden, toen het Anne Frank-centrum werd geopend, startten de dames Haspels en Rootert met de hobby-club. Enkele jaren later kwam mevrouw Geel erbij. De hobby club maakt heel mooi handwerk met een groot aantal verschillende technie ken. De dames zijn elke maandagmid dag te vinden in het Anne Frank-cen- trum. De deelnemers aan de hobby club zijn inmiddels al aardig op leeftijd. Zo neemt mevrouw Rootert nog elke week deel aan de club. Ondanks de hoge leeftijd van de dames, maken zij nog steeds prachtige werkstukken. In de vervanging van mevrouw Geel is reeds voorzien; mevrouw Slagter gaat het roer van haar overnemen. Mensen die willen zien wat er zoal wordt ge maakt, zijn van harte welkom op de maandagmiddag vanaf 13.30 uur in de voorzaal van het Anne Frank-centrum. Waddinxveen -Dinsdag28 november kreeg de heer Kostwinder, medewerker in het mortuarium van het Bieulandziekenhuis in Gouda, de eerste 'IJssel Gouwe-Award' uitgereikt door de heer A. Twigt, groepschef van de politie Waddinxveen op het politiebureau in Waddinxveen. Medewerkers van de politie IJs sel en Gouwe dragen kandida ten voor, die deze onderschei ding verdienen. De heer Kostwinder krijgt in zijn werkte maken met mensen die aan een onnatuurlijke dood zijn overleden, bijvoorbeeld zelfmoord, ongeval met dodelijke afloop of een gewelddadige dood. Voor de verwerking van deze niet alle daagse werkzaamheden voor de mede werkers van de politie, kunnen zij te recht bij de heer Kostwinder. Zij krijgen van hem veel steun en medewerking. Daarom hebben zij hem voorgedragen voor de eerste 'IJssel en Gouwe-Award'. Waddinxveen - In de week van 20 no vember was een 23-tal Engelse leerlin gen uit Halifax Yorkshire te gast op het Coenecoop College. Het programma was overdag opgebouwd uit culturele bezoeken aan Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Voor avondprogramma's en overnachting werden zij gastvrij ontvangen en gehuisvest in gezinnen van leerlingen van het Coenecoop Col lege. Nadat zij al op zondag vanuit Huil (En geland) met de nachtboot vertrokken waren en op maandag een uitvoerige excursie naar Amsterdamse musea ge maakt hadden, arriveerden zij rond 4 uur 's middags bij de school. Daar wer den zij opgewacht door hun gastgezin. Na een vluchtige kennismaking op school vertrokken zij huiswaarts om van hun vermoeienissen bij te komen en nader met de gezinnen kennis te maken. Al vrij snel was het ijs gebroken en de eerste avond al vonden er ook ontmoetingen tussen verschillende leerlingen buitenshuis plaats. Het programma verlangde nogal wat inspanning. De volgende ochtend wa ren ze allemaal al weer vroeg present; de Nederlandse leerlingen voor hun lessen, de Engelse voor hun excursie naar Rotterdam. Aan het einde van de middag troffen ze elkaar weer op school en konden ze hun eigen avond programma uitstippelen. Er werden heel wat ervaringen uitge wisseld. Op de school in Halifax dragen leerlingen een schooluniform, hetgeen bij de Nederlandse leerlingen grote ver bazing oproept. De Engelse leerlingen verbazen zich over de boterhammen die wij als ontbijt nuttigen. Kortom, boeiende ervaringen over en weer. Er zijn veel adressen uitgewisseld en er is al sprake van uitnodigingen voor be zoeken tijdens de komende vakanties. De nieuwe Interliners, die Alphen aan den Rijn en Boskoop met Den Haag Centraal Station verbinden, voorzien duidelijk in behoefte. Binnen 19 dagen hebben 10.000 gebruikers de rit ge maakt. Vrijdag 24 november werd de 10.000-ste passagier, mevrouw Matse- Martens uit Waddinxveen, door de ZWN in de bloemetjes gezet. Het suc ces verrast zelfs regio-directeur B. Leeuwenburgh van ZWN. "De ervaring leert, dat gebruikers in de eerste weken doorgaans de kat uit de boom kijken. De aantallen, die we tussen Alphen/ Boskoop en Den Haag scoren, liggen hoger dan het gemiddelde van de be staande Interliners. Opmerkelijk is dat deze Interliners niet alleen in de spits uren worden gebruikt maar ook daar tussen. De uitbreiding van de reismoge lijkheden trekt dus ook parttimers, scholieren en het winkelende publiek. Een belangrijk deel van het succes is ook te danken aan de situatie dat de auto in veel gevallen meer reistijd vraagt. De Interiiner volgt grotendeels vrije busbanen en stroken langs de A12 en mag in de spitsuren onder stringente voorwaarden zelfs gebruik maken van 1.500 meter vluchtstrook. De ZWN is intussen hard bezig om ook deze lijn te perfectioneren en de gebruikelijke kin derziektes te elimineren. Waddinxveen - Op 16 november is de jaarlijkse algemene ouderavond van de Dick Bruna School gehouden. Naast het formele gedeelte hebben ouders, verorgers en leerkrachten aan dachtig gekeken en geluisterd naar het poppentheater "de kleine zon". Frouke van Zomeren heeft met haar prachtige poppenspel de aanwezigen ruim een uur weten te boeien. Zij heeft via haar poppen laten zien wat pesten echt bete kent voor kinderen en hun omgeving. Na deze theatervoorstelling hebben ouders en verzorgers heel wat vragen over dit onderwerp kunnen stellen. Dit werd deskundig begeleid door Lidwien van Overbeek, een spel- en opvoedings- voorlichter. Vanaf januari 1996 zullen alle leerlingen van de Dick Bruna School hetzelfde poppentheater e zien krijgen. Vooraf gaand aan deze voorstelling en na af loop ervan zullen de Dick Bruna-scho- lieren onder deskundigde begeleiding uitvoerig met elkaar en met de leer krachten praen over "pesten op school". Door Rob Meiners De Speel-o-theek (speelgoed lenen) is een door de Gemeente Waddinxveen gesubsidieerd project en valt onder de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk. De heer Jan Korving van deze stichting was ook aanwezig. Niet onvermeld mag blijven de enthou siaste en vrijwillige medewerking van Marloes de Ruig en Annette van der Put die tevens als contactpersonen optre den. De prijsjes waren verzorgd door Mirjam van Jaswaarde. Verder moeten nog genoemd worden Jenny Maas, Di- neke Molenaar en Margreet Zantinge. Tineke Barentsen kon helaas niet aan wezig zijn. "De Speelbieb" is een voorziening die vergelijkbaar is met de bibliotheek. Er kunnen geen boeken worden geleend maar wel speelgoed. Het speelgoed kan worden afgestemd op de leeftijd, inte resse en ontwikkeling van het kind. Bo vendien heeft het lenen van speelgoed bij De Speelbieb voordelen, bijvoor beeld dat het kan worden uitgepro beerd voordat wordt aangeschaft of dat bij moeilijke spellen medewerkers van De Speelboed uitleg kunnen geven. Boskoop- Van 24 november tot 20 de cember is in de bibliotheek Boskoop een tentoonstelling van werk van Ted Kistemaker te zien. Ted is zolang ze zich kan heugen met potlood, verf en papier in de weer. Na de middelbare school volgde zij een opleiding aan de Koninklijke Academie in Den Haag. Inde jaren zeventig volgde zij lessen van de heer G. Beks in portret en modeltekenen. In die tijd is menig Portret tot stand gekomen. Ted is be paald niet eenzijdig te noemen, ze werkt met acrylwater- en olieverf, pot lood, pastel en inkt. Vaak mengt ze de technieken waaruit abstracten ont staan. Hierin heeft zij enkele jaren les gehad van de beroemde Peter Schenk in Amsterdam. In de loop der jaren heeft zij haar werk vele keren geëxposeerd, onder andere bij het North Sea Jazz Festival, in Pano rama Mesdag in Den Haag en Rijks Uni versiteit Utrecht. Vanaf 10 december heeft Ted Kistema ker-Teroo tevens een expositie bij gale rie Blijvers in Hazerswoude-dorp. De openingstijden van de bibliotheek zijn: maandag van 14.00-17.00; dinsdag 14.00-17.00 en 18.30-20.30; woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.00; vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-20.30; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Waddinxveen - Het nu zes jaar bestaan de restaurant Sphinx aan de Nesse is vorig jaar in handen gekomen van een nieuwe eigenaar, de heer Atif Hassab. Deze voortvarende restaurateur is in middels vijfjaar in Nederland. Hij begon zijn activiteiten in Geldermalsen en Utrecht om vervolgens het restaurant Sphinx in Waddinxveen over te nemen. Voor hij naar Nederland kwam werkte Atif Hassab al 13 jaar in restaurants in Cairo. Hij heeft enige jaren aan de kunstacademie van Cairo gestudeerd en zijn muzikale affi niteit is groot. Vaak brengt hij in zijn restaurant Egyptische muziek ten ge hore waarbij hij begeleid wordt door twee van zijn medewerkers. In deze Egyptische sfeer kunnen 110 mensen gezellig dineren. Volgend jaar januari of februari zal de heer Hassab zijn zaken uitbreiden met een Argentijns restaurant dat geves tigd wordt in het pand direct naast Sphinx. Door een ingrijpende verbou wing zullen enige zitplaatsen achter in het restaurant Sphinx opgeofferd wor den ten gunste van het nieuwe restau rant waar tevens een cafe en grill een onderkomen zullen vinden. 's Zomers wordt het restaurant uitge breid met een buitenterras met uitzicht op de Gouwe. Verwacht mag worden dat gezien de enorme inzet van de heer Atif Hassab ook het nieuwe Argentijnse restaurant een succesvolle formule zal blijken te zijn en aan de behoeften van de consument zal voldoen.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11