OPGELI 1 J kêuiü evenhuizen-Moerkapelle Muziekavond Tentoonstelling De Stormvliegers Evenementen ladder Lokale TV Zevenhuizen-Moerkapelle van start Kleurwedstrijd De Zeven Muzen n CARPS CABIN Kerkdiensten Bannie ging even een eindje om HUURMAN lJl PvdA-D66 Carps Cabin Geef s voor diabetes Hart van Holland/29 november 1995 pagina 17 Nieuw onderdeel lokale omroep Zevenhuizen-Moerkapelle: y^UGELSPo^ Sportvissers Nieuw! Inruil/inkoop gebruikte hengelsport artikelen! (079) 331 7831 Spelen in de regio Zondag 3 december Medische weekenddienst ATAG ECOMIX KRAAN LUXE PANNENROOSTER MESSENBLOK WORKTOP SAVERS NEWFORM KRAAN V' ZEEPPOMPJE 1 keukens en badkamers Noordeinde 76A - Waddinxveen Zevenhuizen - Zaterdagavond werd er voor negende keer een muziekavond Op 2 november jongstleden hebben de algemene be schouwingen van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle plaatsgevonden. Tijdens deze algemene beschouwingen hebben wij aangegeven wat de PvdA-D66-fractie belang rijk vindt voor onze gemeente in 1996. In een tijd waarin sprake is van flinke lastenverzwaringen voor de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle en waarin zelfs gesproken wordt over onze gemeente als het toekomstige "Wasse naar aan de Rotte", is het zaak om met beide benen op de grond te blijven staan en te zorgen voor een duidelijk en sociaal verantwoord beleid. Het bouwen van betaalbare woningen en het betaalbaar houden van wonen in onze gemeente zijn enkele van de zaken die daarbij een rol spelen. Maar ook het realiseren van woningen voor ouderen in de buurt van de voorzie ningen waar zij behoefte aan hebben is van belang. Daarnaast moet de mogelijkheid aan de burgers worden gegeven om zelf te zorgen dat zij hun kosten terugdrin gen, bijvoorbeeld door het ter beschikking stellen van compostbakken en door te streven naar een situatie waarin "de vervuiler betaalt". Niet voor iedereen zal dit echter voldoende blijken te zijn en daarom vindt de PvdA-D66-fractie dat in deze tijd, waarin stille armoede de kop opsteekt, aandacht besteed moet worden aan mensen die buiten de boot dreigen te vallen. Hiermee doelen wij niet op een sociaal vangnet, maar liever een sociale trampoline, waarbij mensen wor den gestimuleerd in plaats van betutteld. Ook hebben wij aangegeven dat we als gemeentebestuur moeten kijken naar duurzame oplossingen voor proble men die in onze gemeente leven, zoals ruimtegebrek voor de ambtenaren en de bibliotheek in het gemeentehuis, geluidsoverlast in de buurt van het dorpshuis Swanla en het beperkte gebruik van het politiebureau aan de Klink- hamerweg. Deze zaken lijken niets met elkaar te maken te hebben, maar wij hebben de indruk dat wanneer hier op een constructieve manier naar gekeken wordt, één oplos sing voor vele problemen mogelijk zou zijn, te weten een verplaatsing van de bibliotheek naar een uitgebreid dorpshuis en een efficiënt gebruik van de hierdoor vrijge komen ruimte. Wij zijn verheugd dat een aantal van onze suggesties door het college is overgenomen en zullen ons ook in 1996 blijven inspannen voor een helder en rechtvaardig be leid. Informatie kunt u krijgen bij onze fractievoorzitter Sandra Kruyt, tel: 0180-632790. door amateurmusici georganiseerd door De Zeven Muzen. De avond werd geo pend door drie in woonsters van Zeven huizen: Anja de Man blokfluitRikyHoeij- makers (blokfluit) en Margré van Gestel (piano Zevenhuizen - Op vrijdag 1 december houdt de postduivenvereniging De Stormvliegers haar jaarlijkse tentoon stelling. Ongeveer tweehonderd dui ven zullen door keurmeester van Steen uit Roosendaal gekeurd worden. De tentoonsteling wordt gehouden in het clublokaal van De Stormvliegers aan de Zuidplasweg 8 in Zevenhuizen. De zaal is vanaf 19.00 uur open de toe gang is gratis. Ook is er een rad van avontuur en om 22.30 uur een bonnen verkoop van prominente liefhebbers. 30 november: kamermuziekconcert Frank van der Laar, in de raadzaal van het gemeentehuis te Waddinxveen om 20.30 uur; 1 december: concert met medewerking van Peter Wildeman, André van Vliet, Erika van der Kolk, jan Stolk en het koor Laudate Deum in de Ontmoetingskerk te Waddinxveen om 20.00 uur; 2 december: vogeltjesmarkt in de Beurshal in Boskoop; 5 december: opening van de Kerst markt, achter De Waag in Gouda. Meer informatie bij Reisburo De Zwa- luw/VW-informatiepost Zevenhuizen, telefoon (0180) 632131. Op 27 november startten de officiële uitzendingen van Info TV Zevenhuizen- Moerkapelle. Radio 916 begon op die dag met het uitzenden van een Tekst- TV programma. 24 uur per dag zullen de inwoners van Zevenhuizen-Moerka pelle dan op de hoogte worden gehou den van het lokale- en regionale nieuws. Verder zal aandacht worden besteed aan actualiteiten, sport, verenigingsac tiviteiten, gemeentelijke informatie en veel meer. Andere rubrieken zijn onder andere het weer, de horoscoop, kabel tjes (gratis kleine advertenties van par ticulieren), verkeer en openbaar ver voer. De redactie van drie full-time medewerkers zullen dagelijks zorgen voor actuele informatie. Sinds 1 november zijn er al test-uitzen dingen te zien. Op dezelfde datum start te in Rijnwoude info TV Rijnwoude. Op de achtergrond van Info TV is het ge luid te horen van Radio 916, de lokale omroep van Rijnwoude en Zevenhui zen-Moerkapelle. Wie iets te melden heeft, kan het ons laten weten via Post bus 5267, 2701 GG Zoetermeer, tele foon 079-3427980, fax 079-3427974. Men vindt Info TV op kanaal 54+ van de TV. Zevenhuizen-Op 11 november schreef "De Zeven Muzen" in samenwerking met toneelvereniging Spektakel een kleurwedstrijd uit naar aanleiding van de toneelvoorstelling "De geheime ka mer van Merlijn". Alle kinderen die de voorstelling bezochten konden mee doen. De prijswinnaars zijn: Sander van "as Zevenhuizen Op zondag 3 december is er een jeugddienst in de Hervormde kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: "O kom er eens kijken". Rob Favier ver leent muzikale medewerking. De orga nist is Ike Zintel. Carps Cabiri Dorpsstraat 69 Benthuizen Maandag t/m donderdag geopend van 9.00 lot 18.00 uur, vrij dag van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. De betaalbare hengelsport speciaalzaak Moerkapelle - De collecte geef 's voor diabetes die van 12 tot en met 18 november in Moerka pelle is gehouden, heeft 2.175,65 opge bracht. Het campagne-thema was diabetes en hart- en vaatziekten. Dit is een mogelijk bijko mende complicatie van het hebben van diabe tes. Met de opbrengst financiert het Diabetes Fonds Nederland wetenschappelijk onder zoek rond diabetes mellitus (ook wel bekend als suikerziekte) en complicaties. Het Diabetes Fonds Nederland financiert 85% van het wetenschappelijk onderzoek naar dia betes in Nederland dankzij giften en donaties. Wie de collectant heeft gemist, kan een bijdra ge overmaken op giro 5766 of op banknummer 70.70.70.805 ten name van Diabetes Fonds Nederland in Amersfoort. Op dit moment hebben 450.000 Nederlanders diabetes, dat is 1 op de 36 Nederlanders. Dia betes is een aandoening die iedereen kan tref fen, jong en oud. Met tabletten of door het spuiten van insuline is de ziekte beheersbaar, maar zorgt niet voor genezing. De ziekte gaat ook gepaard met complicaties als hart- en vaatziekten, nieraandoeningen, oogaandoe ningen en zenuwaandoeningen. De organisa tie van de collecte in Moerkapelle bedankt collectanten en gevers. R., Christiaan B., Robin T. en Patrick v. R. De kinderen kunnen hun prijsje afha len bij Gerrie van Zanten, Het Hogeland 33 in Zevenhuizen. Toneelvereniging Spektakel is na het grote succes van dit toneelstuk van plan het vaker te gaan spelen in de regio. Inlichtingen: Gerrie van Zanten(voorzitter van Spektakel), Het Hogeland 33 in Zevenhuizen. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. T. Poot, Woerden; 19.00 uur ds. R. Favier. Oud Verlaat 10.00 uur ds. G.J. v. Beek. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse, Amerongen; 18.30 uur drs. J.H. van Dam, Zoetermeer. Ver. Vrijz. Herv prof. dr. E.H. Cossee. R.K. Gem. communieviering. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik. Geref. Gem 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Zaterdag 2 december; dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Zeven huizen, tel. 0180-631204. Zondag 3 december; dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk; tel. 010-5215241. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). - twee-knops mengkraan met zwenkbare uitloop - met ingebouwde waterbesparing (30 - met keramische schijven - met KIWA-keur - 5 jaar garantie op onderdelen - 1 jaar garantie op voorrij-kosten en arbeidsloon Normaal f 295,- NU BU HUURMAN Voor hete schalen of pannen. Metaal verchroomd. NU BU HUURMAN Van -179, nu voor Hittebestendige glasplaat. Transparant. Afm.: 30x40 cm. NU BU HUURMAN Met draaibare uitloop Normaal 295,- Dispenser voor zeep of afwasmiddel. NU MET GRATIS HANDZEEP! HAAST UH AKTIEPRUZEN NOG VUF WEKEN GELDIG! Door Gerard Verheiien Zevenhuizen- Bannie, het teefje van de familie Van der Berg van de Wilgenlaan 3 te Zeven huizen verliet voor on geveer drie kwartier ongemerkt de ouderlij ke woning. En dit ter wijl ze loops was en mevrouw Van der Berg niet vertelde wat ze ging doen. Maar na ver loop van tijd ontdekte de vrouw des huizes dat Bannie duidelijk in omvang toenam. Dit nam zodanige propor ties aan dat de dieren arts geraadpleegd werd. Deze constateer de dat het hondje kern gezond was, maar wel drachtig. Bannie werd uiteindelijk moeder van 7 kleintjes, die nu 4 weken oud zijn. Ze lijken alle qua kleur op hun moeder, wit met zwarte vlekken. Toch is er ook wel een verschil te zien. Bannie, zelf zon 30 tot 40 cm hoog, heeft een vrij spitse snuit, de jonkies daarentegen hebben een snoe zig, rond koppetje. Hoe groot de klein tjes zullen worden, is niet te voorspel len. De vader heeft zich namelijk nog niet gemeld. Begrijpelijk kan de familie Van der Berg de 7 kleintjes niet allemaal zelf houden. Het ligt in de bedoeling ze, De vader is onbekend op een na, begin volgend jaar (na de feestdagen) te verkopen. Ze zijn dan acht weken oud. Omdat de familie Van der Berg noga! wat kosten heeft ge maakt (inentingen e.d.), worden ze ver kocht voor een prijs die ligt tussen de f 150,- en f 200,-. Maar daartegenover staat dan wel dat het echte "schatjes" zijn. Degenen die belangstelling voor zo'n jong hondje hebben, kunnen de familie Van der Berg bereiken Onder telefoonnummer 0180-632167. Telefoon: 0182-612596

Hart van Holland | 1995 | | pagina 17