Misselijke Flippo-grap De kunst van wonen In 68ti Lezing Joost Zwagerman groot succes Een eigen bedrijf beginnen? Intocht Sint Nicolaas in Moerkapelle Vuurwerk een gratis kleintje plaatsen Vul de bon in op pagina 16! Foto's in hei HART VAN HOLLAND ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN Man verdacht van sexueel misbruik Halt landelijk vuurwerkbesluit houdt onder andere in: t f 30.650 exemplaren. Hart van Holland/29 november 1995 pagina 3 "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Total-Art-Show bij Lagerwaard in Capelle aan den IJssel Sterke punten Klassiek Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afge haald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschij ning). Foto's zijn af te halen van af donderdagmorgen na ver schijning van het Hart van Hol land. IngezondenMet dit schrijven wil ik degene bedanken die in onze naam een advertentie in de vorm van een 'klein tje' liet plaatsen en daarin ongeveer 1000 flippo's en drie albums gratis aan bood. Mijn gezin en ik kunnen hier de lol niet van inzien. Woensdagavond kwart voor acht reageerden al 51 men sen hoopvol, waaronder kleine kinde ren die totaal niet begrepen dat het om een (misselijke) grap ging. Helaas moest ik al deze kinderen teleurstellen. Van één van de bellers hoorde ik dat deze grap al eerder is uitgehaald. De grappenmaker mag zich dus ook kin dervriend noemen. Ik hoop dat de hu- morwaarhij nu gebruik van maakt, snel verandert. Toen ik na 25 telefoontjes het Hart van Holland belde, heeft men daar uitge zocht wie het had opgegeven. Tot onze schrik bleek de grappenmaker dat op onze naam te hebben gedaan. Als je zoiets doet. sta er dan ook met eigen naam achter, dus, niet alleen misselijk, maar ook nog laf! iMevrouw Molenaar, Akkerstraat 16, 2761 XL Zevenhuizen. Nawoord van de redaktie: De redaktie van het Hart van Holland betreurt dit soort vervelende grapjes. Niet alleen de familie Molenaar is op deze manier de dupe, ook moeten heel veel kinderen teleurgesteld worden. Wij vertrouwen erop dat de kleintjes bonnen (een gratis service van het Hart van Holland) "naar waarheid" worden ingevuld. Ter aanvulling volgen hier nogmaals de spelregels voor de "gratis kleintjes": •De bon dient VOLLEDIG te worden ingevuld, dus ook naam, adres en woonplaats; «Maximaal één bon per gezin per keer; «Kleintjes per fax of telefoon worden geweigerd; «Eén te ken per vakje (ook een spatie is een vakje!). Veel mensen vergeten het telefoon nummer in het bovenste gedeelte van de bon te vermelden (vooral bij "te koop"-kleintjes). In dat geval wordt het kleintje niet geplaatst. Verder behoudt de redaktie zich het recht voor, klein tjes voor plaatsing te weigeren, zonder opgave van reden. Door Gerard Verheiien levenhuizen-Tot en met zaterdag 9 december houdt Lagerwaard B.V. aan de hnaalweg 39-53 te Capelle aan den IJssel een boeiende Total-Art-Show, die appelleert aan het thuisgevoel van de individuele mens. De firma Lagerwaard is een dyna- nen, de aparte lampen en veelsoortige misch en bruisend bedrijf, dat 65 garderobes. l e firma Lagerwaard is een dyna- I misch en bruisend bedrijf, dat 65 jaar jong is en toonaangevend op het gebied van moderne meubelen. Het is een trendsetter, die daarbij regelma tig de nek durft uit te steken. Het is een bedrijf dat het hele jaar door aktief is met shows. Shows met een sterk uit eenlopend karakter. Zo is er tot en met 'december de Total-Art-Show. Tijdens deze show zijn meubelen van topmeu- belleverancier Leolux te bewonderen. De meubels zijn speels van vorm, inge togen, behaaglijk en nonchalant en uit gevoerd in de hoofdkleuren mosterd- geel, flessegroen, steenrood en kobalt blauw. Ze zijn bekleed met de warme stof alcantara (lijkt op suede) in combi natie met glanzend leer. De meubels hunnen getypeerd worden als modern/ klassiek. Ook zijn tijdens de show zeef drukken van Karei Appel en Corneille te bezichtigen, evenals karpetten, die qua form, maat en kleur uniek zijn. Opval lend zijn ook de wandsystemen, die in schier oneindig veel combinaties lever baar zijn. Verder de kleurrijke gordij- De sterke punten van de firma Lager waard zijn ongetwijfeld de advisering door creatieve binnenhuisarchitecten, de enorm goede service en het feit dat ze alles in één hand hebben. Dat wil zeggen dat de interieurarchitecten ad viseren over een totale inrichting. Een geintegreerd advies, dat volledig afge stemd wordt op de individuele wensen. Zo kan bijvoorbeeld de gast een karpet volgens zijn eigen idee laten maken. Een zelf ontworpen karpet voegt name lijk een andere, unieke dimensie aan het interieur toe. Volgend jaar september gaat Lager waard naast klassiek/modern ook op de specifiek klassieke toer. Dan wordt op de nieuwe meubelboulevard "Alexandrium" een klassieke zaak op niveau geopend. Door Eline Decker Waddinxveen - Dinsdagavond 21 no vember hield Joost Zwagerman een lezing in Huize Souburgh. De lezing was georganiseerd door de biblio theek, de Plattelandsvrouwen en boekhandel Haasbeek. Joost Zwagerman debuteerde onge veer 10 jaar geleden met de roman De Houdgreep. Daarna volgden Gim mick!, Vals Licht, Collega's van God en De Buitenvrouw. De vier romans die Zwagerman gepubliceerd heeft, hebben alle vier verschillende onder werpen en een totaal verschillende vorm en stijl. Joost Zwagerman: "Toen ik debuteer de studeerde ik nog Nederlands. Ie dereen vond het prachtig wat ik deed en ik wandelde heel braaf de Neder landse literatuur binnen. Ik wilde toch wat meer teweegbrengen, meer reacties uitlokken. De roman Gim mick! is dan ook heel anders van stijl geworden. Het gaat over een cocaïne gebruikende kunstenaar waar eigen lijk niets goeds aan te ontdekken valt. Bij het schrijven dacht ik ook aan scholieren die zich elk jaar weer voor hun examen door Hermans en Mu- lisch moeten worstelen. Terwijl mijn boeken de realiteit weergeven die zij kennen, namelijk die van de jaren '80 - '90." Joost Zwagerman had voor de luiste raars in Waddinxveen ook nog een pri meur. Hij las namelijk voor uit nog niet gepubliceerd werk. Dit voorlezen zorg de voor grote hilariteit want het ging over een nogal komisch onderwerp: een vrouw raakt zwanger, haar man wil niets van kinderen weten. Hij gaat toch meeleven en uiteindelijk wordt het ver haal erg surrealistisch en denkt de man dat hij het kind gaat baren. Joost Zwagerman is een schrijver die erg populair is op dit moment. Dat bleek ook in de pauze toen men boe ken kon kopen én laten signeren. De boeken waren snel uitverkocht want iedereen wilde wel met Sinterklaas een boek cadeau geven met een echte krabbel van Joost Zwagerman erin. Uit onderzoeken is gebleken dat een bedrijfzijn gestart. Er wi gebleken goede voorbereiding voor het zelfstan dig ondernemerschap een dringende noodzaak is. De Kamer van Koophan del organiseert daarom in samenwer king met het Instituut Midden-en Klein bedrijf vier keer per jaar een informa tie-avond voor mensen die met het idee rondlopen om voor zichzelf te begin nen. Ditmaal in Boskoop in Partycen trum "De Rozenburcht", Rozenlaan 4 te Boskoop op dinsdag 12 december, aan vang 19.00 uur. De avond wordt geopend door de bur gemeester van Boskoop, de heer drs. J.J. Spros. Op het programma staat on der andere een interview met onderne mers die 1 a 1,5 jaar geleden een eigen bedrijfzijn gestart. Er wordt aandacht geschonken aan het ondernemings plan, ondernemingsvormen, vesti gingswetten etc. en er is uitgebreid ge legenheid tot het stellen van vragen aan een forum van deskundigen. Eveneens kan informatie worden ver kregen bij stands van diverse voorlich tende instanties, waaronder de NOvAA (Nederlandse Orde van Accountants- Administratieconsulenten), l.M.K. (In stituut Midden- en Kleinbedrijf), de Ra bobank, de ABN AMRO Bank, VSB Bank en de Belastingdienst. Een gratis toegangsbewijs is verkrijg baar bij de Kamer van Koophandel te Gouda, Burg. van Reenensingel 101, te lefoon 0182-569167. Hazerswoude-Rijndijk - Op maandag 27 november werd in zijn woning een 43- jarige inwoner van Hazerswoude-Rijn dijk door de politie van het district Rijn en Braassem aangehouden. De man wordt ervan verdacht een inwoner van Rijnsburg, die als patiënt bij hem voor hulp kwam, sexueel te hebben mis bruikt. De man uit Hazerswoude-Rijn dijk heeft een zelfstandige praktijk als hulpverlener voor mensen die geeste lijk in de war zijn. Het misbruik vond plaats in de periode van februari tot en met april 1995. Het slachtoffer deed half augustus aangifte. Het daarop inge stelde onderzoek heeft nu geleid tot aanhouding van de man. De man heeft gedeelteijk bekend. Moerkapelle-Afgelopen zater dag 25 november werd, voor het eerst sinds jaren, Sinter klaas weer officieel inge haald in Moerkapelle. Na wat tumult, ontstaan door het op treden van een flauwe 'hulp sint', werd de Goedheiligman verwelkomd op het Raadhuis plein door burgemeester L.M. Schools. Na een rondrit per koets door- Moerkapelle arriveerde de Sint in de Dorpsstraat. Hij werd ver gezeld door zeven Pieten, waar van twee te paard. "De Kleine Trompetter" ging de stoet voor. Mede dankzij het mooie weer was de belangstelling enorm. De Sint bleef tot ongeveer 15.00 uur in Moerkapelle, waarna hij zijn reis door Nederland vervolgde. Ook het sminken werd een over weldigend succes. Ongeveer 120 kinderen meldden zich bij "Artique" om zich om te laten toveren tot Zwarte Piet. "Vol verwachting klopt ons hart" Regio-Van 1 december 1995 tot en met 5 januari 1996 kunnen jonge ren die vuurwerk afsteken of in bezit zijn van vuurwerk buiten toe gestane tijd, een alternatieve straf krijgen bij buro Halt. Zij vallen dan onder de zogenaamde BAV rege ling (Bijzondere Afhandeling Van dalisme). De jongeren moeten zich, als zij een proces verbaal hebben gekre gen, binnen 48 uur bij buro Halt melden. Zij gaan, zoveel mogelijk, in de kerstvakantie onder begelei ding van Halt-medewerkers hun al ternatieve bezigheden verrichten (lik-op-stuk-methode). Deze alter natieve bezigheden zullen veelal bestaan uit het schoonmaken van plantsoenen en het vegen van be paalde wegen en parkeerplaatsen. Door via buro Halt te gaan werken voorkomen de jongeren een aante kening bij Justitie. De G.G.D. Midden Holland heeft een lesbrief voor scholen-samen gesteld. Het doel van de lesbrief is dat jongeren leren op een veilige manier met vuurwerk om te gaan en daardoor letsel te voorkomen. Ze leren in de lesbrief tevens hoe brandwonden moeten worden be handeld, voor het geval er toch iets gebeuren zal. De scholen kunnen bovengenoem de lesbrief bij mevrouw A. Bartels van de G.G.D. Midden Holland be stellen. Een verbod om vuurwerk af te ste ken of in bezit te hebben buiten de periode van 31 december 10.00 uur 's morgens tot 1 januari 2.00 uur 's nachts. Hierop zijn twee uitzonderingen: de weg die je gaat van het ver kooppunt naar huis en de weg die je aflegt om de plaats van afsteken te bereiken. Vuurwerk mag alleen worden ver kocht op donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 december 1995. De volgende bepalingen dienen in acht te worden genomen: - Aan jongeren onder de 16 jaar mag geen vuurwerk worden ver kocht tenzij zij onder begeleiding zijn van een volwassene. -Jongeren boven de 16 jaar mogen maximaal 2 kilo vuurwerk kopen. Vuurwerk moet zijn voorzien van een etiket waarop vermeld staat dat het vuurwerk voor particulier gebruik bestemd is. Strijkers zijn altijd verboden! Heb je ze bij je dan is je straf groter, omdat ze gevaarlijker zijn. "W Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3