In gesprek met Arie Dekker T weedehands-winterspor tbeurs en koopjesmarkt Tentoonstelling Nut en Sport Kerstmarkt in Moerkapelle op zaterdag 16 december ivcntiuizen-M»iPi®le ÉL Activiteiten Agenda Kerkdiensten Foto's in het HART VAN HOLLAND om bij te blijven... Hart van Holland/13 december 1995 pagina 11 agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen: M Zondag 17 december Medische weekenddienst Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, afgehaald worden a ƒ5,- Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van het Hart van Holland. 'Li?' Sfeer maken Kinderkoor Naar aanleiding van motivatiespeech Hans van Breukelen Door Gerard Verheiien levenhuizen-Bij de motivatiespeech van Hans van Breukelen, die deze on langs hield voor de ondernemerskring levenhuizen-Moerkapelle, was ook Arie Dekker aanwezig. De ondernemer uit levenhuizen onderschreef de door de oud-doelman vanPSVenhet Nederlands elftal geponeerde stellingen. Het was een verhaal dat hem zonder meer aansprak. Technisch gezien staat er hier in Zevenhuizen de modernste keu- kenbladenfabriek van Europa. De grote stimulator daarachter is Arie Dekker, alhoewel hij dat zelf nooit zo zal stellen. Ten eerste is het geen man van uiterlijk vertoon. Ten tweede beseft hij als geen ander dat hij natuurlijk nooit en te nimmer datgene heeft kunnen bereiken wat hij nu heeft bereikt zon derde inzet, de creativiteit en de mede werking van anderen. Arie:"Ik was het helemaal met Hans eens, toen hij zei dat je je mensen achter je moet zien te krijgen. Lukt je dat niet vergeet het dan maar. Toen we van plan waren om hier uit te breiden, om een nieuwe fabrieks hal met de modernste technische appa ratuur neer te zetten, hebben we eerst alle mensen die het direct aanging er bij gehaald. Ik heb ze gezegd dat het een gigantische investering vergde. Het kan goed gaan en het zal ook wel goed gaan, maar zeker weten doen we het nooit. Er zit altijd een risico aan vast. Gaat het niet goed dan zijn wij ons geld kwijt en jullie je baan. Maar als we niks doen, dan lopen we straks hopeloos achter, dan verliezen we de concurren tieslag en dan zijn jullie ook je baan kwijt. Ik heb de mensen weten te over tuigen van het nut van die investerin- gen en ze hebben op het aanvankelijke ontwerp wijzigingen aan kunnen bren gen en hebben die ook daadwerkelijk aangebracht. En ik kan niet anders zeg gen dat we vorig jaar een uitstekend jaar hebben gedraaid. Hans die zei het zo treffend toen hij het had over 'Als het het bedrijf goed gaat, gaat het mij ook goed'. Ik geloof dat vrijwel iedereen hier daar goed van doordrongen is. Er heerst hier in de fabriek een gedreven heid, een mentaliteit van 'we gaan er voor'. Dat neemt niet weg dat er voort- 'M. M* De Dekker keukenbladenfabriek is technisch gezien de grootste van Europa. durend controle moet zijn. Je moet elke dag weer voorkomen dat er mensen inslapen. Niemand mag denken dat we er zijn. Net zoals een topploeg uit de PTT-telecompetitie tegen een laagge plaatst team never, nooit mag denken 'Oh dat doen we wel even'. Geloof me, die mentaliteit die moet je er letterlijk uitrammen, die is funest voor welk be drijf dan ook. Ook daar had Hans gelijk in. Ja dat heb ik van Gijs (de vader van Arie, red.) geleerd. Als die in de gaten had dat je ook maar even dacht dat je er was nou dan was je nog niet klaar met 'm, dan schoffelde die je gelijk onder de grond. Dat is ook wat Hans bedoelde met constant met je werk bezig zijn. Het moet een stuk van je persoonlijkheid zijn, je moet gedreven zijn, eerzuchtig zijn in de zin van we willen het allerbes te en vooral resultaatgericht zijn. Niet eindeloos "lullen", maar doen! Kortom het moet allemaal van binnenuit ko men. En daarbij komen drie woorden NIET in m'n woordenboek voor. Die woorden zijn: Ik, Onmogelijk en Een lastige klant. Wie 'Ik' zegt, weet niet waar hij mee bezig is, wie 'Onmogelijk' zegt, heeft het nooit geprobeerd en ie mand die zegt dat een klant lastig is, die moet direct daar door die deur van Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. 'edere eerste vrijdag van de maand: 11.00-15.00 uur: wereldwinkel bij "Natuur lek" aan de Zuidplasweg. Donderdag 14 december: 9.30-11.00 uur: koffieochtend Herv. Centrum; spreek ster mevrouw M. Houtman; thema: "Kerstfeest en op weg naar het nieuwe jaar". Donderdagmiddag 14 en vrijdagmorgen 15 december: Oud papier aktie De wndragt. Woensdag 20 december: 14.30 uur: Herv. Centrum: Ouderenmiddag; kerstvie ring m.m.v. bejaardenkoor. Overdenking: ds. van Beek. vrijdag 22 december 20.00 uur Geref. kerk: Kerstconcert m.m.v. Vox Jubilans, Heine Trompetter en Gem. zangver. Zanglust. Doterdag 2 maart 1996: 20.00 uur dorpshuis Swanla: voorjaarsconcert gem. zangver. Zanglust, m.m.v. Zoetermeer Mannenkoor. DeZeven Muzen: baandag 18 december: Dorpshuis SwanlaOpen ballet-leswoensdag20 decem- her: 17.00-18.30 uur in Dorpshuis Swanla: kerstuitvoering viool, blokfluit en Maar. Zevenster: maaltijdvoorziening op elke werkdag in het restaurant ƒ8,- melden v°or 10.00 uur; 16 dec.: 10.00 uur: Kerst Jeugd Zang; 18 dec.: 20.00 uur kerstcon cert van De Kleine Trompetter; 21 dec.: 12.30 uur kerstdiner, ook voor niet bewoners ƒ17,50 (tijdig bellen!) WBO: SPelmiddag: elke maandag 14.00 uur in De Zevenster; Soosmiddag: 2e en 4e w°ensdag 14.00 uur in De Zevenster; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag morgen 9.30, 10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke bonder dag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; Oud Verlaat "De Vierkap": lt>dec.: 20.00 uur kerstklaverjassen; 19 dec.: 20.00 uur kerstavond De Schakel; /dec.. 20.00 uur: kerststukjes maken (opgeven bij Jannie Suurland: 010- ''0818); 29 dec.: 20.00 uur het oude jaar uit klaverjassen. ''°gelvereniging Zang en Kleur: 'dec.: kerst 'kaarten'; 23 dec.: oudejaarsborrel voor kaarters en leden. De 'ubmiddagen beginnen om 14.00 uur. Kaarten en contactavonden om 20.00 uur. foerkapelle: ®dere 2e donderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos: 14 dec. 'aterdag 16 december: 19.00 uur: Op Moer: Rolschaatsshow Rolling '90 'blerdisco. nïdag22 december: 19.30 uur Kerk Gereformeerde Gemeente: kerstzang met edewerking van alle Moerkapelse koren. 'erdag 27 januari: 14.30 uur: in Op Moer: gymvereniging Tarzan-Jazztar /ubiii 'eumuitvoering (60 jaar). zeven meter naar buiten. Die heb ik niet nodig! Van Breukelen vertelde precies hetzelfde. Hij voetbalde voor het pu bliek. Als de toeschouwers het naar de zin hebben, komen ze terug. Je moet de mensen amuseren. Zo is het ook bij ons. De klanten moeten het bij ons naar de zin hebben. Zoals de voetballers, de trainer en het bestuur van een club door het publiek aangestuurd worden, zo wordt de ondernemer aangestuurd door de klant. Doet een club het niet goed dan blijft het publiek weg. Doen wij het niet goed dan komt de klant niet terug en dat betekent dat je orders teruglopen en dat het werk van veel gezinnen op den duur op de tocht komt te staan. Voor ons zijn daarom kwali teit, een perfekte logistiek, een goede structuur, een uitstekende service en continu werken in dienst van de klant de basis van waaruit je uiteindelijk geld gaat verdienen. Ik kan het niet genoeg zeggen, maar dat moet een ieder ver rekte goed beseffen. En als je die vijf dingen goed voor elkaar hebt dan is geld verdienen daar een logisch gevolg van." En dat Arie Dekker himself de klant altijd voorop heeft staan, blijkt wel uit het volgende. Arie: "Als ik dood ga, wil ik op zaterdag gecremeerd wor den. Want de klant heeft er geen moer mee te maken dat Arie Dekker overle den is. En de maandag daarop dan gaat iedereen er weer vrolijk tegenaan". "Want", vervolgt hij dan, terwijl hij, een beetje voorovergebogen, zijn wijsvin ger vervaarlijk heen en weer laat gaan: "Want denk er om dat ik ze ook van de andere kant in de gaten hou". Moerkapelle - Op vrijdag 22 december wordt in kerk van de Gereformeerde Gemeente een kerstzangavond gehou den. Vijf Moerkapelse koren werken aan deze avond mee, het ouderenkoor, twee gemengde koren, een jeugdkoor en een jongerenkoor. Iedereen is van harte welkom op deze avond die om 19.30 uur begint. De toegang is vrij. Er wordt een collecte gehouden ter be strijding van de kosten. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. G.J. v. Beek; 19.00 uur ds. J. Voordouw, Driebergen. Oud Verlaat 10.00 uur dhr. H. Bakker, Katwijk. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff, Boskoop; 18.30 uur dhr. C.M. Cornelisse, Nieuwerkerk. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds. A. de Vos. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.C. Schuur man, Barneveld; 18.30 uur kand. H. v.d. Belt, Nieuw-Lekkerland. Geref. Gem 9.30 en 18.30 uur leesdienst Zaterdag 16 december: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk; tel 010-5214085. Zondag 17 december dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moer- kapelle: tel. 079-5931687. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). Zevenhuizen- Zoek je gebruikte win- terspullen of heb je ze juist te koop? Dan is dit je kans. Op zaterdag 16 en zondag 17 december organiseert Euro- Funcenter alweer voor de vijfde keer de traditionele 2e handsbeurs en koopjes- markt. Gebruikte spullen kunnen vanaf nu in geleverd worden. In overleg wordt de verkoopprijs vastgesteld en bij ver koop wordt het gehele bedrag uitge keerd in tegoedbonnen. Deze bonnen blijven een jaar geldig en zijn in te leve ren in een van de EuroFuncenter-win- kels. Men zal er versteld van staan hoe veel mensen om gebruikte spullen vra gen, zeer populair zijn de kinderski- spullen. Buiten de tweedehandsbeurs is er na tuurlijk ook de koopjesmarkt waar hon derden ski-jacks, broeken, truien en nog veel meer tegen speciale beursprij- zen te koop zijn. EuroFuncenter intro duceert tijdens deze beurs het unieke verhuursysteem van ski's en schoenen. Als klap op de vuurpijl verloot Euro Funcenter onder alle kopers van deze dagen een gratis wintersport-reische- que t.w.v. 1.000,-. De reischeque wordt beschikbaar gesteld door de af deling reizen van Rabobank Zevenhui zen. De afdeling reizen van de Rabo bank Zevenhuizen is op deze beurs aan wezig om u alles te vertellen over hun wintersport-reisprogramma. De trek king zal op 17 december plaatsvinden. Voor meer informatie: EuroFuncenter Zevenhuizen, telefoon 010-4553032. Zevenhuizen - Op vrijdag 8 en zaterdag 9 december hield konijnen-, cavia's-, hoender- en sierduivenvereniging Nut en Sport een clubtentoonstelling. Het mooiste konijn werd de witte Vlaamse Reus van J.J. Verheul. Dit ko nijn was tevens de mooiste van de grote rassen. Het mooiste konijn op één na en tevens mooiste van de middenrassen was de Thuringer gems van J. Segers. Mooiste van de kleine rassen werd Tan zwart van mevrouw A. de Lely. Het hangoordwergkonijn Isabella van P. Spek was de mooiste bij de dwergras sen. De mooiste cavia van de tentoonstel ling werd de borstelhaar brindle van P. Keyzer, terwijl de Wijandotte merz. gez. van P. Keyzer de mooiste grote hoen werd. Mooiste op één na werd de witte bressehoen van Patrick van de Wilk. Patrick bezit tevens de mooiste krielhoen van de jeugdleden: een witte zijdehoenkriel. Nummer twee bij de hoenders werd de Barnevelder, dubbelgez. van C. van der Burg. A Bij de sierduiven won de Luzerner Goudkraag van G. Streng; op de tweede plaats eindigde de Oudhollandse gele capucijn van K. De Wit. Danielle Baas, jeugdlid van Nut en Sport, won de prijs bij de jeugd voor het mooiste konijn: Rex. Twee unieke kaarsenstandaards van Tine Heesterman en Arja Tuitel. Door Gerard Verheijen Moerkapelle-Tijdens een van de zwoele, zomerse avonden waren Tine Hees terman en Arja Tuitel, heerlijk luierend op het winkelpleintje Kerkewater in Moerkapelle, al in gedachten bij een witte Kerst. Ze zagen het helemaal voor zich. De mensen dik ingepakt al slenterend op 'hunsfeervolle kerstmarkt. Tine Heesterman en Arja Tuitel zijn de trotse bezitters van een speciaalzaak genaamd Artique, die is gevestigd aan het Kerkewater. Toen ze op het idee kwamen om ergens in december een kerstmarkt te houden, hadden ze al snel daarna hun collega winkeliers van datzelfde Kerkewater voor hun 'droombeeld' weten te win nen. Na rijp beraad kwam toen de da tum van zaterdag 16 december (a.s. zaterdag dus) uit de bus. Gekozen werd voor de tijd van 16.00 uur tot 22.00 uur. Dit om met behulp van een sfeervolle verlichting een optimale kerstsfeer te kunnen creëren. De kerstmarkt moest zich volgens Arja en Tine niet uitslui tend beperken tot de winkeliers van het Kerkewater. Het zou leuk zijn ais ook andere bedrijven en zo mogelijk parti culieren met eigen gemaakte creaties hieraan zouden willen meedoen. De enige voorwaarde die ze stelden, was dat de artikelen betrekking op de Kerst moesten hebben. Via dit blad werd in die zin een oproep gedaan. En niet zon der resultaat. Een en ander heeft ertoe geleid dat een maximum aan aanmel dingen binnenkwam. Opvallend hierbij was dat de particulieren alle afkomstig waren uit Boskoop. Tine en Arja waren vorige week al druk bezig om door middel van schitterende décors een sfeer te scheppen die bij het geboortefeest van de here Jezus hoort. Verder de meest kunstzinnige kerstde coraties, zoals aquarellen in heel apar te lijsten, handbeschilderde kaarsen en terra cotta produkten. poppen van kreuklint, allerlei soorten kerstverlich ting, kerststukjes in zijde, kerstballen, slingers, kerstkaarten enzovoort. Ver der vallen er unieke tafeldecoraties te bewonderen, waaronder speciaal ont worpen kaarsenstandaards, menu kaarten en kerstcadeaus. De Stichting Kinderhulp Roemenië (SKR) stalt een aantal zelf uit Roemenië meegebrachte artikelen uit, waarvan de opbrengst weer ten goede komt aan de kinderen uit dat land. Tijdens de Kerstmarkt van a.s. zater dag zal ook het kinderkoor van 'De Ze ven Muzen' uit Zevenhuizen aanwezig zijn. Met kerstliedjes geven zij de markt een extra dimensie.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11