Nieuw hotel-restaurant op bedrijvenpark ITC Bert Heerink in De Rozenburcht Katholieke Vrouwenvere niging Boskoop Kerstconcert Concordia Schrijfster Joke Verweerd in Boskoop Activiteiten in Het Zuidhonk Expositie Caria Rodenberg in de raadzaal Kerkdiensten Zondagochtend-Koffieconcert Praathuis Boskoop Baptistengemeente start Israël-avonden Kerstzangavond met Rob Favier Koffieochtend Hart van Holland/13 december 1995 pagina 13 Zondag 17 december Nederland-Ierland Klaverjassen Zondagmiddagsoos voor verstandelijk gehandicapten Bingo Mario Bros competitie Caria Rodenberg Door Rob Meiners Boskoop- Man Holding BV uit l\u- mansdorp start binnenkort met de bouw van hotel-restaurant 'Garden' op het bedrijvenpark International Trade Centre (ITC) bij Boskoop/Ha- zerswoude. Half december zal de eerste paal worden geslagen. De ligging van 'Garden' is aan de rand van het ITC. langs de pro vinciale weg die Boskoop met de A12 verbindt. Het hotel zal beschikken over twintig comfortabele kamers en twee suites. Voor een diner bij 'Garden' heeft men de keuze uit verschillende restaurants, namelijk een Japans, een Thais/Chi- nees, een Koreaans restaurant en een steak-house. Naast dineren en overnachten biedt dit nieuwe complex nog meer mogelijkhe den. Zo komen er ook een gezellige bar, enkele conferentiezalen en een party ruimte. Man Holding is geruime tijd bezig ge weest om binnen het sierteelt-gebied van de gemeente Boskoop een modern horeca project van de grond te krijgen. De verruimde normen op een deel van het International Trade Centre gaf de aanzet. De komst van het Garden hotel restaurant zal zeker in een behoefte voorzien na sluiting van hotel Neuf en het afstoten van de hotelfunctie die Florida had. Man Holding heeft zich tevens gericht op de groeiende functie van het ITC. Er worden steeds meer activiteiten ondernomen waardoor meer bezoekers worden aangetrokken waardoor een hotel-restaurant-com plex zeker rendabel zal kunnen werken. De hotel- en horeca-faciliteiten binnen het beursgebouw Florida zullen dan namelijk plaats maken voor kantoor ruimte voor de beurs en voor de VAR-B (keuringsinstantie). Binnenkort zal met de verbouwing worden begonnen. Het restaurant zal aanvang 1996 reeds verdwenen zijn. Wat echter blijft is een koffiekamer voor tijdens de beursda- gen. Met de bouw van 'Garden' krijgt het internationaal bekende boomkwekerij centrum Boskoop weer de beschikking over een volwaardig hotel-restaurant. In juni 1996 opent 'Garden' haar deuren voor het publiek. Boskoop- Zondagmorgen 17 december vindt in het Praathuis het laatste koffie concert plaats van dit jaar. Het concert zal geheel gewijd zijn aan "Die Winter- reise" van Franz Schubert. De uitvoe ring wordt verzorgd door de bariton Kees Dey en de pianist Arthur Bouma. Franz Schubert componeerde "Die Winterreise" in 1827, hij was toen 30 jaar oud, een jaar later reeds zou hij overlijden. De compositie, die als een hoogtepunt geldt in het oeuvre van Schubert, is een serie van 24 liederen op tekst van de Duitse dichter en tijdge noot Wilhelm Müller. Bijzonder aan deze gedichten is hun hoge graad van muzikaliteit en hun uitmuntende zing baarheid. Schubert heeft daarvan op geweldige manier gebruik gemaakt. Het koffieconcert van zondag begint om half twaalf, entree voor volwasse nen 7.50, kinderen gratis. Waddinxveen- Op vrijdag 15 december start de Baptistengemeente Ichthus Waddinxveen met nieuwe activiteiten, namelijk thema avonden. Er wordt ge start met een aantal Israël-avonden. Het geheel zal niet het karakter van een lezing hebben. Het is de bedoeling ge zamenlijk over dit onderwerp na te den ken. Leidraad daarvoor zal Rom. 11 zijn. Aan de orde komt onder andere iets over het ontstaan van Israël en de bedoeling daarvan. Wat is de huidige positie van dat volk in de het wereldge beuren en hoe liggen de banden tussen de kerk en Israël? Ook zal er aandacht zijn voor de toekomst. Iedereen is welkom vanaf 20.30 uur in gebouw Kreater, Kerkstraat 13 in Wad dinxveen. Boskoop- De kerstzangavond die zater dag 16 december wordt georganiseerd door het Interkerkelijk Evangelisatie Team (I.E.T.) Boskoop wijkt dit jaar af van de vorige edities. Er is gekozen voor een andere lokatie: de Gerefor meerde Kerk aan de Zijde. Het pro gramma wordt grotendeels verzorgd door zanger/gitarist/liedjesschrijver Rob Favier. De begeleiding van de sa menzang is in handen van de Christelij ke Muziekvereniging Concordia. Voor afgaande aan de zangavond, die om half Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur en 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. FC. de Moor; 17.00 uur ds. A.A. van Houwelingen. Herv. Immanuel 10.00 uur ds A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur SOW dienst in Ontmoetingskerk. Bapt. gem. Ichthus 10.00 uur br S Verkerk Boskoop V-P.G. 10.00 uur ds. J.W. Schneider, Hilversum. Herv. gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur ds. L. van Nieuwpoort. He Stek 9.30 uur ds. J.A. v. Hooijdonk. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Langelaar; 17.00 uur drs W.A. v.d. Lugt, Koude kerk a.d. Rijn. Ghr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uurds. J. A. Ester, Nieuwe Pekela. Christengem. "Bethel": 9.30 uur Andries Trui, Oudéwater. Evang. Gem. "Parousia": 11.00 uur J. jchippers. acht begint, geeft Concordia vanaf on geveer 19.10 uur een mini-concert. Op verschillende Boskoopse scholen wordt momenteel het liedje "herken je Hem?" ingestudeerd. Dit is door Rob Favier geschreven en het is de bedoe ling om tijdens de kerstzangavond een groot kinderkoor te vormen, dat samen met Rob Favier dit liedje zal zingen. De kerstzangavond begint om 19.30 uur, de kerk is open vanaf 19.00 uur en de toegang is gratis. Boskoop- De K.V.V. organiseert voor haar leden een sfeervolle kerstbrood maaltijd op dinsdag 19 december in De Rozenburcht. Er zal door eigen leden een toneelstuk worden opgevoerd met als titel: "de nieuwe kerststal van de pastoor". De aanvang is om 19.00 uur. De kosten bedragen 15.-. Opgeven voor 15 de cember bij Nel van de Laar, telefoon 212425. Waddinxveen - De afdeling Waddinx veen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op 14 de cember een koffieochtend in gebouw "De Vlieger" aan de Staringstraat 35 in Waddinxveen. Op deze ochtend komt de heer J. Huls uit Waddinxveen vertel len over computers. Hij vertelt over de geschiedenis van de computer en ook hoe zo'n 'ding' nu eigenlijk werkt. Wie belangstelling heeft kan ook een spelle tjes spelen op de computer. De aan vang van de ochtend is 9.30 uur. De VW Boskoop heeft in de voorver koop onder andere: Kerstconcert met Marco Bakker op 20 december in Den Bosch; Kerstcircus Ahoy in Rotter dam van 23/12 t/m 3/1; Fluid in Eind hoven op zaterdag 30 december; André Rieu 'Wiener Melange' op 9 en 10 februari in Ahoy; BB King op zaterdag 16 maart in Vlissingen; Nacht van Oranje op 29 april '96 m.m.v. André Hazes, Marco Borsato, Corry Konings, Sugar Lee Hooper en vele anderen; Drie tenoren in concert (Pavarotti/ Carreras/Domingo) in Londen op zater dag 6 juli, incl. bus/boot/overnachting. Starfestival in Boskoop op zaterdag 13 januari met Marco Borsato, Peter Koelewijn en Glennis Grace. De openingstijden van de VW zijn: maandagmiddag 13.30-16.30 uur; dins dag t/m vrijdag 9.30-12.00 uur, en 13.30- 16.30 uur; zaterdag 9.00-13.00 uur. Boskoop- Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de Stichting Kinder opvang Boskoop is er een jubileum boekje uitgebracht. Hierin wordt de geschiedenis van 25 jaar peuterspeel- zaalwerk in Boskoop beschreven. Het is voorzien van foto's en illustraties. Belangstellenden kunnen dit boekje 4,-) bestellen op telefoonnummer 0172- 210575. Boskoop - Op zaterdag 16 december geeft Bert Heerink een optreden in par tycentrum De Rozenburcht in Bos koop. Bert Heerink, momenteel bekend van zijn cd 'storm na de stilte' en de Heine- ken commercials, begon zijn loopbaan op zijn veertiende als zanger bij het bandje Trishold, waar naast Bert ook Normaal-gitarist Paul Kempen in speel de. Daarna volgden jaren van verschil lende bands, onder andere de rockfor matie Vanderberg, waarmee hij in 1983 met het nummer Burning Heart door brak in Nederland, maar ook de top 10 van Amerika en Japan behaalde. Bert Heerink brengt zaterdag 16 de cember nummers van zijn nieuwe cd ten gehore. Het repertoire bestaat uit Nederlandstalige uitvoeringen van Amerikaanse top 10 hits in de stijl van de commercials van Heineken. Daar naast ook enkele engelstalige rockhits die geheel passen in de stijl van de nederlandstalige nummers. De avond begint om 20.30 uur. Kaarten zijn te verkrijgen bij sig. mag. Ad Verkley in de B.C straat in Boskoop en kosten f 15,-. Net als tijdens de wkzal er woensdag 13 december (vanavond) een supergroot scherm in De Rozenburcht hangen. De echte oranjefans kunnen zo toch het gevoel krijgen dat ze wedstrijd live bij wonen. De toegang is gratis. Waddinxveen- Op donderdag 21 de cember geeft muziekvereniging Con cordia samen met een gospelkoor uit Schoonhoven een kerstconcert in de St. Victorkerk aan de Zuidkade in Wad dinxveen. Door de harmonie onder leiding van Pieter Boer zal de avond geopend wor den met Praise the Lord, waarna er een klassiek werk zal volgen te weten The New Baroque Suite een klassiek werk in een modern jasje bestaande uit drie delen met een aantal solotrekjes voor de trompet, hobo en klarinet. Daarna zal het publiek meegenomen worden naar een gezellige kerstsfeer met bekende kerstmuziekwerken, en een medley van de bekende kerstliede ren. Het gospelkoor wordt geformeerd door leerlingen van de Chr. Scholengemeen schap Willem de Zwijger uit Schoonho ven. Een aantal leerlingen van de groep zingen en een aantal bespelen een blaas- of slagwerkinstrument en zorgen daarbij voor de begeleiding van de zan gers. De toegang is gratis. Boskoop- De plaatselijke afdeling van de Nederlandse Christen Vrouwen bond houdt op dinsdag 19 december om 20.00 uur haar kerstavond in De Loods. Hiervoor is uitgenodigd de schrijfster Joke Verweerd uit Woubrugge. Ooi be gon ze als hobby met het schrijven van gedichten, nu publiceert zij gedichten bundels, romans en heeft ze een scena rio geschreven voor een film, geba seerd op één van haar romans. De film wordt op eerste kerstdag op de televi sie uitgezonden door de EO. Dezelfde omroep zendt op 19 december om 9.30 uur op Nederland 3 een portret van haar uit. Op de kerstavond declameert en vertelt zij uit eigen werk. Inlichtin gen: 0172-216713. Waddinxveen - In wijkgebouw Het Zuid- honk (naast Sporthal De Duikelaar) is er op vrijdagavond 15 december weer vrij-Klaverjassen (géén competitie). Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs 2,50. Op zondagmiddag 17 december wordt een soos gehouden voor verstandelijk gehandicapten. Op deze middag wor den er spelletjes gespeeld, muziek ge draaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Op zaterdagavond 16 december wordt een bingo-avond georganiseerd. De avond zal in het teken staan van het naderende kerstfeest. Er worden 8 ge wone ronden gespeeld met mooie prij zen. Hierna wordt een superronde ge draaid met een superprijs als hoofd prijs. De gewone ronden kosten 1 per kaartje; de superronde 2,50. Ook is er een loterij met vele leuke prijzen. De aanvang is om 20.00 uur, de zaal is vanaf 19.30 uur open. In samenwerking met Van de Wal speel goed organiseert Stichting Wijkwerk De Zuidpias ook dit jaar de grote Mario Bros competitie. Er wordt gespeeld op vrijdag 5 en zaterdag 6 januari. Op vrij dag worden de voorrondes gespeeld. De finale vindt plaats op zaterdag 6 januari. Verdere informatie of inschrij ven bij Cees Meiderwijk, telefoon 0182- 612237. De kosten bedragen 5,- per persoon inclusief 2 consumptiebon nen. Door Rob Meiners Waddinxveen- Tot en met 19 december zal de raadzaal van het gemeentehuis in Waddinxveen fungeren als expositie ruimte waarin diverse koninklijke por tretten staan opgesteld. Middelpunt van de tentoonstelling is het in opdracht van de gemeente Wad dinxveen vervaardigde portret in olie verf van Koningin Beatrix. Van dit por tret is onlangs een zeefdruk gemaakt dat als officieel staatsieportret wordt uitgegeven. In oktober is deze zeefdruk in het Panorama Mesdag in Den Haag te zien geweest. Samen met drie portret ten van andere kunstenaars. Het hele drukproces van de zeefdruk wordt in beeld gebracht. De Goudse kunstena res Caria Rodenberg (54) zal ook nog een aantal andere schilderijen van Hare Majesteit de Koningin exposeren. Caria Rodenberg vond het een moeilij ke opdracht omdat ze niet gewend is van foto's en video's te schilderen. Door bemiddeling van burgemeester C.M. van der Linden mocht Caria Ro denberg op Huis ten Bosch aanwezig zijn om Koningin Beatrix te ontmoeten samen met en groepje door de Rijks voorlichtingsdienst geselecteerde kun stenaars. Deze kunstenaars waren be zig in opdracht van de Rijksvoorlich tingsdienst een te reproduceren por tret van de Koningin te vervaardigen. Na deze ontmoeting heeft zij een heel ander portret geschilderd van de Ko ningin. Tijdens deze expositie zullen portretten tentoongesteld worden van voor en na het bezoek op Huis ten Bosch. Daarnaast zullen eveneens de in de ge meente aanwezige koninklijke portret ten tentoongesteld worden. Bovendien zal speciaal voor deze gelegenheid de bronzen beeltenis van Prins Bernhard, ereburger van de gemeente Waddinx veen, tijdelijk te zien zijn. Dit beeld is in 1971 overhandigd aan Prins Bernhard ter gelegenheid van zijn 60e verjaardag en aangeboden door de Waddinxveen- se bevolking. Normaliter staat het beeld opgesteld in het kantoor van het Prins Bernhard-fonds te Amsterdam. De exclusieve tentoonstelling is te be zichtigen tot en met 19 december op werkdagen van 09.00-17.00 uur, op de donderdagavond van 19.00-20.30 uur en op de zaterdag van 13.00-16.00 uur.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13