evenhuizen-Moerkapelle Diet Alblas exposeert bij Bac in Zevenhuizen Diplomazwemmen in De Koornmolen Kerstzang met "De Gouwestem" Gouda bij kaarslicht Tentoonstelling Zang en Kleur Brand in De Fazant Kerstavond Plattelandsvrouwen elandsvrouwen Kerstconcert Hart van Holland/13 december 1995 pagina 17 Foto's Verdere uitslagen Verloting Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Diet Alblas, inwoonster van Zevenhuizen, exposeert tot Kerst een collectie kinderportretten bij de mode-, textiel- en schoenenzaak Bac in de Dorpstraat. Voordat zij ging portretteren, kwam ze, zoals ze het zelf zegt, niet verder dan een silhouet. De 'doorbraakin het portrettekenen kwam na de geboorte van haar eerste kind Sanne. Geholpen door boekjes van Hans Bouma en Otte Dicke dwong ze zichzelf ertoe haar dochtertje te tekenen. Eerst in pot lood, later in kleur. Vele maanden bleef het bij proberen. En oefening baart kunst, want ze ontwikkelde op die manier een pro fessionele vaardigheid in het tot uitdrukking brengen van kinder- mimiek. "Dat vind ik grappig. Zoals ze zijn, probeer ik ze te pakken. Ook ben ik gefascineerd door die kleine voetjes. Ik weet nog goed dat ik een tijd lang met mijn schetsboek en met m'n potlood in de aanslag achter mijn kinderen aankroop. En omdat anderen zo enthousiast waren over mijn tekeningen, word je gemotiveerd om door te gaan. Dat is een stimulans. Wat ook een stimulans is, is mijn man. Als hij fris binnenstapt en zegt dat bepaalde dingen niet klop pen dan luister ik daarnaar. Hij heeft er kijk op en hij heeft er belangstelling voor. Ik denk dat als hij er niet achter had gestaan, ik nooit zover was gekomen. Je moet het samen willen. Verder denk ik dat iedereen het nodig heeft om naast zijn normale verplichtingen dingen te doen waarin je je kan afreageren, waarin je iets kwijt kan. Voor de een is dat sport, voor mij is dat portret tekenen. Hoe werkt Diet Alblas eigenlijk? Ze por tretteert vanaf een foto. Dat doet ze in aquarel of in pastel. Bij een aquarel kijk je door de kleur heen. Een dergelijk portret kun je volgens Diet Alblas ook niet zo zwaar opzetten. De laatste tijd doet ze veel in pastel. Dat ziet er wat massiever, wat voller uit. Het heeft iets meer weg van olieverf. De kleuren zijn wat harder en wat fel ler dan bij een aquarel. Ook de grootte van de tekening kende een ontwikke ling. Tekende ze aanvankelijk op het formaat van 30 bij 45 cm, nu doet ze het Zevenhuizen- In de week van 4 tot en met 10 december was het feest voor vele kinderen die een zwemdiploma be haalden. Dertien vierjarige leerlingen behaalden hun puppytest I, 14 de pup pytest II en 7 de puppytest III. Het A-diploma is uitgereikt aan: Sanne Baas, Jan Dirk Bac, Stephan Brouwer, Cortine Gerritsen, Joanneke Hof, Bappie Tetteroo, Anne Veld- huyzen, Arend Verboom, Martijn Wiel- houwer, Michel Bats, Jaron van Dom- mele, Alex van Duin, Cheyenne Kie kens, Jeroen van der Lee, Timmy van der Waal, Sofie van der Wel. Denise Zweere, Annemarie Radder, Majorie Rote, mevrouw Jannie van Dam-Kloot en mevrouw Corry Douma. Het B-diploma is behaald door: Suzanne Abbekerk, Gerard van Beek, Fernando Goeree, Nieck Goeree, Coen Snoep, Sanne Snoep, Tamara Verboom, Nils Kohlen, Heieen van Dam, Roy Hoogendoorn, Ricky van Horik, Kim Huurman, Daniël Kroon, Iris Meewisse, Floor Middendorp, Marthe Schwalbe en Remco de Vries. Het Basiszwemdiploma is uitgereikt aan: Marianne Dijkshoorn, Chantal Hoog land, Koen Meewisse, Leontien Mee wisse, Mark Meewisse en Steef Meewis se. Zwemvaardigheidsdiploma I werd be haald door: Karin Alblas, Mandy van Delft, Christel van Nieuwland, Michel van de Sluijs en Roland Vos. Zwemvaardigheidsdiploma II door: Bart Brinkhuis. Marjon den Hollander, Mark Kegge, Wim Krabbe, Britta Slin gerland, Tim van Os en Marcel Vos. De beoordelingscommissie bestond uit: Cobi van den Berg-in 't Veen, Cocky Schiereck-Timmermans en Mieke Honshorst-Schenk. Namens het Bureau Nationale Zwemdi ploma's waren aanwezig mevrouw Ada Tamminga en mevrouw W. Meijer-Bok- horst. Diet Alblas voor een collectie van haar kinderportretten. ook wat grootschaliger. Bij Bac zijn een aantal van haar werken te zien van 80 bij 100 cm. Moerkapelle - Op maandag 18 decem ber om 20.00 uur wordt er een kerst zangavond georganiseerd in de Her vormde Kerk in Moerkapelle. Aan deze avond zal het Waddinxveense mannen koor "De Gouwestem", onder leiding van Martin Mans, meewerken. Het koor zal begeleid worden door de pianist/ organist Ben Kramer. De opening en sluiting, alsmede een meditatie, zal door Drs. J.W. van Estrik worden ge daan. Verder zal er tussen de liederen door ook gelegenheid voor samenzang zijn. ledereen is van harte welkom. De entree is gratis. Er zal een collecte ge houden worden, waarvan de op brengst ten goede komt aan het Orgel fonds, Gouda- 'Gouda bij kaarslicht' wordt dit jaar op dinsdag 19 december gehou den. Het is de veertigste keer dat dit evenement plaatsvindt. Vanwege de restauratie van het stadhuis wordt aan deze mijlpaal geen extra aandacht be steed. Wel wordt er voor gezorgd dat de steigers die voor de oost- en noord gevel van het stadhuis staan tijdens kaarsjesavond zo min mogelijk hinder opleveren.De panelen voor de ramen en de netten langs de steigers worden verwijderd zodat toch achter alle ra men van het stadhuis kaarsen zullen branden, totaal zo'n 2500 stuks. Jaarlijks komen duizenden bezoekers naar Gouda, waar om 19.30 uur de kerstboom wordt ontstoken door de Morten Eriksröd, burgemeester van Gouda's Noorse zusterstad Kongsberg. De boom is een jaarlijks geschenk van Kongsberg en staat voor het stadhuis opgesteld. Niet alleen voor de ramen van het stad huis branden kaarsen, ook alle ramen van de huizen en winkels aan de Markt worden op die manier aangelicht. Alle elektrische verlichting, zowel straat lantaarns als elektrische verlichting van huizen en winkels aan de Markt is uitgeschakeld. Voordat de Noorse kerstboom wordt gntstoken leest de burgemeester van Gouda het Kerstevangelie voor. Zodra de boom zijn licht verspreidt, worden kerstliederen gezongen door Gouda's Liedertafel en vele duizenden bezoe kers. Muzikale begeleiding wordt gege ven door een mobiele beiaard en Gou da's Harmonie De Pionier. Na afloop hiervan, om 20.00 uur, zijn er tal van mogelijkheden om nog enige tijd in de stad te verblijven. Bijvoorbeeld door het brengen van een bezoek aan het stedelijk museum "Het Catharina Gasthuis" of aan het Gouds Verzetmu- seum. Beide musea zijn deze avond gratis toegankelijk. Kerken in de bin nenstad zijn geopend en er wordt mu ziek gemaakt. Winkels in de Goudse binnenstad die typisch Goudse produkten verkopen zoals kaarsen, kaas, stroopwafels en aardewerk zullen 's avonds na 20.00 uur ook open zijn. 's Avonds worden speciaal ter gelegen heid van kaarsjesavond op diverse plaatsen in de stadsgrachten drijvende kaarsvormen ontstoken. Het gaat daar bij om een project van beeldend kun stenaar Aris de Bakker. Hij verzorgt ook een project met kaarsvormen in Kunst centrum Burgvliet, gevestigd in de Jeruzalemkapel aan de Jeruzalem- straat. 'Gouda bij Kaarslicht' wordt georgani seerd door de Stichting "Gouds Hart van Holland" en de gemeente Gouda. Financiële ondersteuning komt van het Genootschap Floris V, waarvan een groot deel van het Goudse bedrijfsle ven deel uitmaakt. Door de inzet van vele vrijwilligers bij de voorbereiding en de uitvoering van kaarsjesavond is dit evenement ieder jaar weer mogelijk. Voor de aan- en afvoer van de duizen den bezoekers zetten de Nederlandse Spoorwegen verlengde en extra treinen in. Automobilisten komend vanaf de Rijks weg worden door de politie naar diver se parkeerterreinen verwezen. Bussen voeren een pendeldienst uit tussen deze parkeerterreinen en de Markt, van 17.00 tot 22.00 uur. Zevenhuizen - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Ze venhuizen organiseert voor haar leden een kerstavond op donderdag 14 de cember in Hotel Vos. Aanvang 20.00 uur. Geboden wordt een gevarieerd kerstprogramma met samenzang en kerstevangelie en zang en kerstspel door het afdelingskoor. Moerkapelle- De afdeling Moerkapelle van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt op dinsdag 19 december de maandelijkse bijeen komst in dorpshuis "Op Moer". Aan vang 19.30 uur. Op deze avond wordt Kerst gevierd. De dames gebruiken ge zamenlijk de broodmaaltijd en er wor den gedichten voorgelezen, een kerst verhaal, het kerstevangelie en er is een kerstzanggroep. Mevrouw F. van Enge lenburg zal solo diverse liederen ten gehore brengen. Gouda - Op zaterdag L6 december zul len het dameskoor Vox Jubilans uit Ze venhuizen en Mannenkoor Gouda's Liedertafel een kerstconcert verzorgen in de nieuwe aula van het Crabeth Col lege aan de Groen van Prinsterensingel 52 in Gouda. De koren zullen zowel apart als geza menlijk zingen. Het geheel wordt bege leid door Gert Boersma aan de piano. Het concert begint om 20.00 uur. Kaar ten a f5,- zijn te reserveren via de tele foonnummers 0180-632689, 0182- 518683 of 010-4505893. Zevenhuizen- Afgelopen weekend werd de jaarlijkse tentoonstelling gehouden van vogelvereneniging Zang en Kleur. Algeheel kampioen werd Joh. van Dam uit Zevenhuizen meteen gordel- grasvink: 93 punten. Zevenhuizen - Het sinterklaasfeest werd vorige week dinsdag luidruchtig verstoord. Met loeiende sirenes rukten twee brand weerauto's uit in de richting van De Fazant om een schoorsteenbrand te bedwingen. Ondanks de sterke rookontwikkeling had de vrijwillige brandweer met persmaskers op, het vuur snel onder controle. De vrijwillige brand weer in aktie bij een schoorsteenbrand. Organiserende vogelvereniging Zang en Kleur uit Zevenhuizen werd eerste bij het algeheel kampioenschap voor verenigingen met 910 punten. Kampioen kanarie's, hoofdgroep 4: N.W. van de Wijngaard, Schoonhoven. Kampioen kanarie's hoofdgroep 5-6: H. Veenman, Rotterdam. Kampioen kanarie's hoofdgroep 7-17: J. Westdijk, Waddinxveen. Kampioen kanarie's hoofdgroep 20: D. Boesveld, Bleiswijk. Kampioen kanarie's hoofdgroep 21-24: J. van der Linden. Rotterdam. Kampioen postuur kanarie's hoofd groep 26-29: H.W. Hoeder, Rotterdam. Kampioen postuur kanarie's hoofd groep 30-34: G.P. van Seters, Nieuwer- kerk a.d. IJssel. Kampioen Japanse meeuwen: P. Dul- laard, Bleiswijk. Kampioen zebravinken hoofdgroep 38: J. Koole, Zevenhuizen. Kampioen zebravinken hoofdgroep 39: A.A. van Assem, Gouda. Kampioen zebravinken hoofdgroep 40- 41: Remco de Pater, Moerkapelle. Kampioen Tropen hoofdgroep 43: Joh. van Dam, Zevenhuizen. Kampioen Tropen hoofdgroep 44-49: T.P. van Leeuwen, Zevenhuizen. Kampioen grasparkie ten: J. Huurman, Zeven huizen. Kampioen Agaporni- den: J.C. van de Broek, Krimpen a.d. IJssel. Kampioen grote parkie ten: H. van Genderen, Capelle a.d. IJssel. Kampioen Tropen dui ven: J. de Beukelaar, Ze venhuizen. Kampioen kwartels: J. van den Berg, Zevenhui zen. Kampioen overjarig ei gen kweek: M. van Gen- deren. Capelle a.d. IJs sel. Kampioen jeugd: Remco de Pater, Moerkapelle. Kampioen open klasse: J. van der Berg, Zeven huizen. De uitslag van de grote verloting gehouden tij dens de tentoonstelling is als volgt: 1 e prijs: 718; 2eprijs: 555; 3e prijs: 68; 4e prijs: 422; 5e prijs: 2997; 6e prijs: 2257: 7e prijs: 1556; 8e prijs: 2767. De prijzen kunnen afgehaald worden bij J. Huurman, De Bongerd 47 in Zevenhui zen. Winnaar Hans van Dam met zijn gordelgrasvink.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 17