Familieberichten Politiek moet keuzes maken i Politieberichten IJssel en Gouwe llfvl Hart van Holland/13 december 1995 pagina 3 ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Per 1 januari 1996 zullen de activiteiten voor de regio behandeld wordendoor c|eJ-Jajj van de F We 11 de Arie Teunis van Prooijen Dirk Albert Houweling ^venhuizen/Moerkapelle ^addinxveen Bibliotheek Zevenhuizen presenteert beleidsplan Verlanglijstje Boskoop 30.650 exemplaren. ADVOCATEN Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Je hebt iemand nodig stil en oprecht die als het er op aan komt voor je bidt oj voor je vecht. Pas als je iemand hebt die met je lacht en met je grient dan pas kun je zeggen 'k heb een vriend. Heden is voor ons vrij plotseling, zacht en kalm. heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader, lieve opa en overgrootvader echtgenoot van Jannetje van Vliet in de leeftijd van 78 jaar. J. van Prooijen-van Vliet A.A. van Prooijen J. van Prooijen-de Buck M.H.L. van Prooijen N.C.A. van Prooijen-Nieuwland W. van Prooijen A.G. van Prooijen-de Haan Klein- en achterkleinkinderen 9 december 1995 Noordelijke Dwarsweg 40 2761 GB Zevenhuizen Mijn man, onze vader en opa is opgebaard in de rouwkamer van "De Zevenster", ingang Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen aldaar woensdag 13 december van 19.00 tot 19.30 uur. Donderdag 14 december zal er om 10.30 uur een rouwdienst worden gehouden in de aula van "De Zevenster", waarna aansluitend de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats aan de Zuidplasweg te Zevenhuizen. De verborgene dingen zijn voor den HEERE. onzen God. Deuteronomium 29: 29a Tot onze grote droefheid heeft de HEERE, na een ernstige ziekte, uit ons midden weggenomen, mijn innig geliefde man, onze zeer zorgzame vader en onze lieve opa de leeftijd van 61 jaar. Allen die hem écht gekend hebben, weten wat wij in hem verliezen. Moerkapelle: E. Houweling-Hofman Pieter en Ankie Houweling-de Wilde Dirk, Bert Elburg: Janny en Cock Kortlever-Houweling Elzemiek Moerkapelle: Arjan Houweling 9 december 1995 Julianastraat 17 - 2751 GB Moerkapelle Mijn man en onze vader is thuis opgebaard, aldaar geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren D.V. woensdag 13 december van 19.00 tot 20.30 uur in "De Rank", Dorpsstraat 15 te Moerkapelle. De rouwdienst, waarin zal voorgaan ds. J.W. van Estrik, zal D.V. gehouden worden donderdag 14 december om 10.00 uur in de Nederlands Hervorm de Kerk, Dorpsstraat te Moerkapelle, waarna omstreeks 11.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats "Westhage", Akkerweg te Moerkapelle. Geen toespraken. Geen bloemen. ^raak/diefstal: In de nacht van dins- a§ op woensdag werd vanuit de Grut- .J®Moerkapelle een rode Mercedes I w D met het kenteken FT-FS-70 gesto- jnde nacht van donderdag op vrijdag erd ingebroken in een kantoor aan de Ij 'lanaweg. Men kwam binnen door 'orceren van een deur. Weggeno- en Wefd een geldkistje met inhoud. ""hjdingen: In de nacht van zaterdag op zondag vond een eenzijdig ongeval plaats op de Oostpolderweg. Een 55- jarige Waddinxveense botste tegen een geparkeerde auto en kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. Bij onder zoek bleek dat zij 1,6 promille alcohol in haar bloed had. Zij krijgt een proces verbaal en tevens is haar rijbewijs inge nomen. De auto moest worden wegge- takeld. Zaterdagavond vond op de Plasweg een frontale aanrijding plaats ter hoog te van een wegversmalling. De bestuur sters waren een 55- en 48-jarige Wad dinxveense. Beide voertuigen moesten In een hoekte Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-'Een bibliotheek is niet meer weg te denken uit de plaatselijke samenleving. Deze voorziening moet bovendien voor een ieder bereikbaar en toegankelijk zijn', zo vindt de loka le politiek. Aangezien de openbare bibliotheek Zevenhuizen voor het grootste deel van haar inkomsten af hankelijk is van gemeentelijke subsi die, hoeft zij wat dat betreft niet meer te vechten voor haar bestaansrecht. Middels het beleidsplan 1996-1998 vraagt het bibliotheekbestuur de po litiek echter wel keuzes te maken over de in de planperiode voorgestelde aktiviteiten en de daaraan gekoppel de gelden. In het beleidsplan wordt een aantal kerntaken opgesomd. Ten eerste het opbouwen en beschikbaar stellen van een collectie informatiematerialen. Dat wil zeggen dat naast het oude, vertrouwde boek ook informatie be schikbaar moet komen die niet in boekvorm wordt aangeboden. Daarbij kan gedacht worden aan CD-ROM (een soort CD waar tekst op staat), CD-I (interaktieve informatie via aanslui ting op een netwerk), tijdschriften, kranten, documentatiemappen, bro chures, videobanden enzovoort. Zo omvat de collectie thans, naast 18.175 boeken, 39 tijdschriften, circa 1000 documentatiemappen en is in de loop van dit jaar een voorzichtig begin ge maakt met de aanschaf van een klein aantal kindervideo's. Een andere kerntaak is het bemidde len tussen vragen vanuit het publiek en het aanbod van informatie. Heeft de bibliotheek-Zevenhuizen bijvoor beeld een bepaald boek niet in haar verzameling dan wordt via een geauto matiseerd systeem nagegaan welke bi bliotheek eiders in het land dat boek wel heeft. Voor de somma van slechts één gulden heeft de aanvrager het be treffende boek binnen gemiddeld 2 a 3 weken in huis. Een dergelijk geautoma tiseerd systeem tilt volgens Karin de Roode (de enige professionele kracht) de bibliotheek uit boven een dorpsbi bliotheekje. Ook heeft de bibliotheek een leeszaalfunctie, wat inhoudt dat ter plekke informatiematerialen ge raadpleegd moeten kunnen worden. Jo Dister en Karin de Roode in 'hunbibliotheek. Verder heeft de bibliotheek een leesbe- vorderende functie voor alle lagen van de bevolking en voor alle leeftijdscate gorieën. Zo werkt de bibliotheek nauw samen met de plaatselijke lagere scho len om bij de lezers van straks belang stelling te wekken voor het boek. Om dat gebleken is dat de wat oudere men sen in Zevenhuizen in vergelijking met het landelijk gemiddelde minder ge bruik maken van de bibliotheekfacili teiten wil het bestuur ook in die richting voorlichtingsaktiviteiten ontplooien. Om al deze kerntaken naar behoren te kunnen uitvoeren, heeft het biblio theekbestuur een verlanglijstje opge steld. Een verlanglijstje waar uiteraard een financieel plaatje aanhangt. In het verlanglijstje staat onderzoek centraal. Onderzoek naar de wensen van de gebruiker en niet-gebruiker. Volgens Jo Dister, voorzitter van het bibliotheekbestuur, zal de politiek en met name de Gemeenteraad daarover een beslissing moeten nemen. Een der gelijke studie is de basis van waaruit het toekomstige bibliotheekbeleid ge stalte moet gaan krijgen. Dister (wordt uitgesproken als Diestèr) wil dat onder zoek laten verrichten door het Neder lands Bibliotheek en Lectuur Cen trum. Dit zogenaamde NBLC is een landelijk (overkoepelend) orgaan dat een kant en klare vragenlijst heeft ontwikkeld en reeds een jarenlange ervaring heeft met het houden van enquêtes onder gebruikers en niet- gebruikers. Tevens is het NBLC ge specialiseerd in het op basis van de verkregen gegevens trekken van con clusies en het geven van adviezen. Dister is zich zeer wel bewust van het feit dat zulk een onderzoek onzeker heden met zich meebrengt. Onzeker heden vooral over de uitkomst daar van voor dit moment en als afgeleide daarvan de (financiële) gevolgen voor de nabije toekomst. De voorzit ter van het bibliotheekbestuur wil echter samen met de politiek in har monie keuzes maken. Dister: "Samen met de politiek wil ik de uitkomst van het onderzoek bezien en ook wat dat concreet betekent voor het beleid op de korte en middellange termijn Ge noegzaam is bekend dat wij niet klak keloos aan mode meedoen. Daar moet beleid achter zitten. Maar voor het zover is moet de Raad eerst zijn fiat geven tot het houden van dat on derzoek. Ik zou de Raad dan ook wil len vragen een uitspraak te doen. Jo zit te popelen van ongeduld". worden weggetakeld. Zondagmiddag vond een aanrijding plaats op de kruising Noordkade-Sta ringlaan. Een 38-jarige Waddinxveense automobilist verleende geen voorrang aan een 34-jarige Boskoopse automobi list toen hij vanaf de Staringlaan de Noordkade richting Boskoop opreed. Een aanrijding was het gevolg waarna een 46-jarige Boskoopse automobilist eveneens tegen het voertuig van de Waddinxvener botste. De Waddinx- vener raakte gewond enenals zijn 7- jarig dochtertje dat in de auto zat. Bei den zijn overgebracht naar het Bleu- landziekenhuis. Inbraak/diefstal: Diefstalfietsen: Zuid- plaslaan: zwarte Rainger kinder ATB; Henegouwerweg: grijze Gazelle heren fiets met trommelremmen en versnel lingen. In de nacht van woensdag op donder dag werd aan de Alb. Thijmlaan een vrachtauto opengebroken. Weggeno men werden een autoradio, een autote lefoon en een 27 MCbakje. Zaterdagmiddag werd een 32-jarige man uit Spijkenisse op de Noordkade na een korte achtervolging door het winkelpersoneel aangehouden inzake winkeldiefstal. Hij is daarna overgedra gen aan de politie die proces-verbaal heeft opgemaakt. Dinsdagmiddag werd in een winkel in de Passage een 28-jarige in Waddinx- veen verblijvende man betrapt terzake winkeldiefstal. De man is overgedragen aan de politie en na het betalen van een transactie is hij weer op vrije voeten gesteld. In het weekend werd ingebroken in een woning aan de Pr. Irenestraat. Men wrikte een raam open om binnen te komen. Weggenomen werden een sie raad en betaalkaarten. Donderdagavond werd ingebroken in een woning aan de Eksterdreef door het openbreken van een deur. Weggeno men werden sieraden. Overig nieuws; Aangetroffen fiets: Groene Eminent da mesfiets met velgremmen en versnel ling; Groene Batavus Ascot herenfiets met velgremmen en versnelling. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden van een kantoorpand aan de Ieplaan drie ruiten ingegooid. Zondagavond brak brand uit in een schoorsteen in een woning aan de Burg. Trooststraat. Een balk op zolder bleek al in brand te staan. De bewoner heeft met een paar emmers water de zaak geblust waarna de brandweer de klus heeft afgemaakt. Aanrijdingen: Dinsdagavond botste een 56-jarige Waddinxveense automobilist op de Linnaeusweg tegen een stilstaan de vrachtauto. Omdat hij niet de veilig- heidsgordei vast had, liep hij letsel op aan gezicht en borst en is overgebracht naar het Bleulandziekenhuis. Van de man is een bloedproef genomen omdat alcoholgebruik niet is uitgesloten. In de nacht van woensdag op donder dag werd ingebroken in een bedrijf aan de A P van Neslaan door het openbre ken van een raam. Weggenomen wer den 12 CD's, een geldkistje en een mountaibike. In dezelde nacht werd vanuit een ander gedeelte van het be drijf geld weggenomen. Overig nieuws: Vrijdagavond brak brand uit in een woning aan het Kruis- kruid. De oorzaak was een schoor steenbrand. De brandweer heeft de zaak geblust. Vrijdagavond is op de Zijde een meis je op de fiets lastig gevallen cq is een poging tot beroving gedaan en is op het Weteringpad iemand mishandeld en is eveneens een poging gedaan hem te beroven. Het ging om een groepje van zeven personen. Het betrof één blanke van ongeveer 1.90 m en één neger, de overigen betroffen vermoedelijk maro- kanen. De politie zoekt getuigen of vraagt wie deze groep kent. Zondagmiddag ontstond een schoor steenbrand in een woning aan de Ber- kenweg. De brandweer heeft de schoor steen geblust. Hiep, hiep, hoera Fabiënne wordt 17 dec. 1 jaar, opa en oma Flier Hoera! Stef Hol heeft zijn zwemdiploma gehaald, Puppie 1Ga zo door Stef. Oma Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3