Informatieve bijeenkomst druk bezocht Grootschalige basiskaart in 1997 gereed Kerstkaarten Vernieuwd kantoor Rabobank Moerkapelle levenhuizen-MoerkapeHe Activiteiten Agenda Kerkdiensten om bij te blijven... Hart van Holland/20 december 1995 pagina 11 Eveh bijpraten met het gemeentebestuur Verkeersveiligheid Voetgangerstunnel agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Veiligheid Structuurvisie 24 december t/m 1 januari Burgemeester Zevenhuizen-Moerkapelle tekent overeenkomst Medische weekenddienst - Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-De jaarlijkse contact avond tussen de bevolking van Zeven huizen en het gemeentebestuur op don derdagavond 14 december kon zich ver heugen in een enorme belangstelling. Vooraf bestond de mogelijkheid om schriftelijk vragen te stellen aan Burge meester en Wethouders. Deze werden vorige week donderdag in een afgeladen raadszaal als eerste door het college beantwoord. Daarna was er gelegenheid om met de gemeentebestuurders in dis cussie te treden. Hiervan werd druk ge bruik gemaakt. Bij de gemeente waren om te be ginnen enkele vragen binnenge komen over de woningbouw plannen voor de komende jaren. Deze hadden met name betrekking op bouw- kavels, senior-woningen en O^oop) wo ningen voor alleenstaanden. Wethou der Zijderhand van Gemeentebelangen deelde naar aanleiding hiervan mee dat de gemeente hard bezig is om een be stemmingsplan te maken voor de wijk Swanla, waarbij ook de uitkomsten van het onlangs gehouden woningbehoef te-onderzoek zullen worden betrok ken. Op basis van de gebleken behoefte zal er een verdeelsleutel worden be paald. Naar het zich laat aanzien zijn de gegevens van dat woningbehoefte-on derzoek over enkele maanden beschik baar en kunnen die dan in conctrete plannen worden vertaald. Vervolgens was de beurt aan wethou der De Gooijer, dié vragen had gekre gen over de verkeersveiligheid. Ver zoeken die vooral betrekking hadden op het treffen van maatregelen om de hoge snelheden van weggebruikers binnen de gemeente aan banden te leg gen. De Gooijer wilde in dit verband eerst een algemene opmerking kwijt. Niet alleen in de kern Zevenhuizen, maar ook in de kernen Moerkapelle en Oud-Verlaat is het volgens hem racen geblazen van met name het autover keer. Voordat hij tot het nemen van eventuele maatregelen wil overgaan, wilde hij eerst een beroep doen op de genen die het aangaat om via een lichte re druk op het gaspedaal de snelheid, zeker in de bebouwde kom, drastisch terug te brengen. "Het moet toch moge lijk zijn om met elkaar dit probleem op te lossen. We moeten ons goed beden ken, dat het nemen van welke maatre gel dan ook geld kost. Geld dat we als Er was veel belangstelling voor de informatieve bijeenkomst met het gemeentebestuur. burgers uiteindelijk zelf moeten op brengen. Maar als we dan toch maatre gelen moeten nemen, gebeurt dat van uit onze verantwoordelijkheid om het leven van volwassenen en jonge kinde ren te beschermen. Daarom doe ik bij deze in eerste instantie een vriendelijk doch dringend beroep op alle inwoners van Zevenhuizen (en ook op die van de overige kernen) onze snelheidsdrang zodanig te beteugelen, dat maatregelen van de kant van het gemeentebestuur niet nodig zijn. Met een beetje goede wil moet dat toch kunnen lukken", aldus de SGP/RPF-afgevaardigde. Ook werd De Gooijer weer geconfronteerd met de omleidingsweg ter ontlasting van de Burgemeester Klinkhamerweg. In de ogen van De Gooijer blijft deze proble matiek zijn absolute eerste prioriteit houden. Het college blijft met alle ge oorloofde middelen bij alle betrokken instanties hameren op het zo snel mo gelijk realiseren van deze zo belangrijke omleidingsroute. De voetgangerstunnel onder dezelfde BK-weg was volgens een vraagsteller hoog nodig toe aan een onderhouds beurt. Volgens De Gooijer komt hier een probleem om de hoek kijken. De tunnel is namelijk eigendom van de provincie. Het comfortabeler maken van de op- en afritten van de tunnel is volgens hem kostbaar. En naar zijn weten voor de igt Zevenhuizen Iedere zaterdag: van '10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Iedere eerste vrijdag van de maand: 11.00-15.00 uur: wereldwinkel bij "Natuur- luck" aan de Zuidplasweg. Vrijdag 22 december 20.00 uur Geref. kerk: Kerstconcert m.m.v. Vox Jubilans, Kleine Trompetter en Gem. zangver. Zanglust. Donderdag 4 januari 1996: 14.00 uur Dorpshuis Swanla: Kindertheater Boebele het circuskind, voor de leeftijd 4-12 jaar. Zaterdag 2 maart 1996: 20.00 uur dorpshuis Swanla: voorjaarsconcert gem. zangver. Zanglust, m.m.v. Zoetermeer Mannenkoor. De Zeven Muzen: woensdag 20 december: 17.00-18.30 uur in Dorpshuis Swanla: kerstuitvoering viool, blokfluit en gitaar. De Zevenster: maaltijdvoorziening op elke werkdag in het restaurant 8- melden voor 10.00 uur; 21 dec.12.30 uur kerstdiner, ook voor niet bewoners ƒ17,50 (tijdig bellen!) ANBO: Spelmiddag: elke maandag '14.00 uur in De Zevenster, Soosmiddag: 2e en 4e woensdag 14.00 uur in De Zevenster; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag morgen 9.30, 10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; Oud Verlaat "De Vierkap": 20 dec.: 20.00 uur. kerststukjes maken (opgeven bij Jannie Suurland: 010- 4210818); 29 dec.: 20.00 uur het oude jaar uit klaverjassen. Vogelvereniging Zang en Kleur: 21 dec.: kerst 'kaarten'; 23 dec.: oudejaarsborrel voor kaarters en leden De clubmiddagen beginnen om 14.00 uur. Kaarten en contactavonden om 20.00 uur. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag in dorpshuis Op Moer. 9.30-11.30 uurSoos: 11 januari, 8 februari, 14 maart, '11 april en 9 mei. Vrijdag 22 december: 19.30 uur Kerk Gereformeerde Gemeente: kerstzang met medewerking van alle Moerkapelse koren. Zaterdag 27 januari: 14.30 uur: in Op Moer: gymvereniging Tarzan-Jazztar yJubileumuitvoering (60 jaar). provincie té kostbaar. "Maar we zullen het provinciaal bestuur nogmaals vra gen of er aanpassingen mogelijk zijn". Later op de avond werd dit tunnelpro bleem wederom onder de aandacht van B.en W. gebracht door een jonge huismoeder. Zij vond die hele tunnel maar een flop. Zowel lopend, fietsend als met de kinderwagen was het met al die bladeren op de trappen een heel gedoe om via de tunnel aan de overkant te komen. Voor de ouderen uit De Ze venster was het naar haar mening hele maal een crime. Verder wees ze erop dat het bovengronds oversteken van de BK-weg levensgevaarlijk is voor jong en oud. En dan in de richting van burge meester Schoots: "Heeft U die oude mensen met hun loophekkies wel eens de BK-weg over zien racen"?. Dat lokte bij een ander de opmerking uit: "Die tunnel is een onding. Stort maar vol met aarde. Dat is goedkoop en plant op de BK-weg op die plaats maar een extra stoplicht. Hoe trager de doorstroom hoe beter en hoe eerder we wellicht een omleidingsweg hebben". Waarop bur gemeester Schoots voorzichtig wees op het feit dat dat wel meer verkeer voor de deur betekent en wethouder De Gooijer liet doorschemeren in prin cipe wel een voorstander van een extra stoplicht te zijn, onder voorbehoud dat de bewoners van de BK-weg daar geen bezwaar tegen hebben. De veiligheid in de omgeving was een onderwerp dat burgemeester Schoots voor zijn rekening nam. Volgens hem mag de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle zich gelukkig prijzen dat het daar nog redelijk veilig en goed wonen is. Een recent gehouden onderzoek toonde dit nog eens aan. Toch heeft 24% van de inwoners subjectieve ge voelens van onveiligheid. Puur ge voelsmatig dus, onafhankelijk van het feit of men ook daadwerkelijk met on veilige situaties geconfronteerd is ge weest. Schoots noemde in dit verband een aantal dingen die een dergelijk sub jectief gevoel van onveiligheid kan te gengaan. Hij somde de volgende pun ten op: meer blauw op straat, verbete ring van de openbare verlichting, het snoeien van te hoog groen, opvang van jongeren en inbraakpreventie. Voor wat meer blauw op straat deelde hij mee dat in het kader van de zogenaam de Melkert-banen onder leiding van de politie Hollands Midden een project is gestart om langdurig werklozen zoda nig op te leiden dat ze naast de politie toezichthoudende taken kunnen ver richten. Hij duidde daarbij op het ge bied rondom de Zevenhuizerplas, waar op hoogtijdagen zo'n 15.000 mensen aanwezig zijn. Via de nieuwsmedia zal hieromtrent de komende tijd meer naar buiten worden gebracht. In 1996 zal verder worden gegaan met een verbe tering van de openbare verlichting, waarbij in het bijzonder de achterpa den meer aandacht zullen krijgen. Voor wat betreft het groen streeft de ge meente naar een laagblijvende beplan ting, wat de veiligheid en het gevoel daarover hopelijk zal verhogen. Het schijnt dat de laatste tijd groepen jonge ren in de avonduren nogal eens eikaars gezelschap zoeken. Veel mensen erva ren dit samenscholen als een "bedrei ging". Van gemeentewege zijn dienten gevolge plannen ontwikkeld om te ko men tot een drietal abri's in de Lelie straat. Met de inwoners van de Lelie straat is hierover recentelijk overleg geweest. Alvorens de gemeente een de finitief besluit zal nemen, zal ook met de desbetreffende jongeren een gesprek gearrangeerd worden. Ten aanzien van de inbraakpreventie meldde de burge meester dat bij nieuwbouwprojecten gestreefd zal worden naar een politie keurmerk "Veilig Wonen". Daarnaast is de politie ook nog actief in de richting van de bevolking door het houden van wijkgerichte voorlichtingsavonden. Er hebben reeds een aantal van die avon den plaatsgevonden. Ook in 1996 zullen er weer enkele van die voorlichtingsses sies georganiseerd worden. Wethouder Brouwer (CDA) ging als laat ste in op de structuurvisie of wel een ordening met een wijde blik. Hij vond de Zuidplaspolder een rommelig gebied, dat in naam nog agrarisch is, maar dreigt te verpauperen. De structuurvi sie wil daar verandering in brengen door een deel van de glastuinbouw te verplaatsen, door er een natuurzone te creëren, door een bedrijfsterrein langs de A12 te situeren en door een nieuwe ontsluitingsweg in het verlengde van de Van Beyerinklaan aan te leggen. Hier mee krijgt volgens hem de polder een nieuwe, sterke maar vooral duidelijke structuur en ligt hij open voor een ver dere ontwikkeling. De Rottepolders be houden hun huidige functies. Uiteinde lijk wordt de Tweemanspolder ontwik keld als een nieuw recreatiegebied. Eni ge groei van de dorpskernen acht Brou wer in dit verband onontbeerlijk. Hierbij denkt hij aan zo'n 50 woningen per jaar. Ook de Eendragtspolder en de Wilde Venen zullen op den duur omgevormd worden tot een recreatiegebied, waarin op geringe schaal hoogwaardig wonen mogelijk moet zijn. Zevenhuizen Herv. kerk 24 dec. 10.00 uur de heer C.D. Verbeeke; 19.00 uur Oud Verlaat 10.00 uur Geref. kerk 24 dec. 9.30 uur ds. J.C. Eikelenboom, Den Haag; 22.30 uur drs. A.D. Noordam, Dordrecht, kerst nachtviering; 25 dec. 9.30 uur ds. W. Davidse; 31 dec. 9.30 uur dr. R. Fern- hout, Aiphen ad Rijn; 18.30 uur ds. W. Davidse; 1 jan. 10.00uurds. W. David- S0. Vrijz. Herv. 24 dec. 19.30 uur ds. R. Thieme-Tiesing; 31 dec. 19.00 uur ds. R. Thieme-Tiesing. R.K. 24 dec. 20.00 uur kerstviering ing eref. kerk. Moerkapelle Herv. Gem. 24 dec. 9.30 uur ds. K.J. Visser, Gouda; 18.30 uur ds. P. Mole naar, Woudenberg; 25 dec. 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. v. Estrik; 26 dec. 9.30 uur drs. J.W. v. Estrik; 31 dec. 9.30 uur ds. A. Vlietstra, Voorburg; 18.30 uur drs. J.W. van Estrik;? jan. 9.30 uur drs. J.W. v. Estrik. Geref. Gem 24 dec. 9.30 en 18.30 uur de heer G.J.N. Moens; 25 dec. 9.30 en 18.30 S uur leesdienst; 26 dec. 10.00 uur kerst- j feest voor de kinderen; 31 dec. 9.30 en 18.30 uur ds. F. Harinck; Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Door burgemeester Schoots van Zevenhuizen-Moerkapelle werd recentelijk een overeenkomst ge tekend voor het laten vervaardigen van een grootschalige basiskaart van zijn gemeente. Participanten in dit project zijn naast Zevenhuizen-Moerkapelle het kadaster, de nutsbedrijven en het hoogheemraadschap Schieland. De kaart zal worden gemaakt door middel van luchtfoto's. Naast standaardgege- vens zoals gebouwen, wegen, spoor- en waterwegen en cultuurgrenzen zullen ook gegevens ten behoeve van het weg- riool- en groenbeheer in kaart ge bracht worden. Voor deze extra be heerstaak wordt door de gemeente nog een aparte overeenkomst afgesloten. De basiskaart zal ook voor het maken van bestemmingsplannen gebruikt worden. Bij de gemeente is reeds veel kaartmateriaal aanwezig. Dit kaartma teriaal is echter niet meer actueel. Door de technische ontwikkeling is het mo gelijk om de nieuwe kaart ieder jaar te actualiseren, waardoor alle ontwikke lingen binnen de gemeente op de voet gevolgd kunnen worden. Hiervoor wordt een zogenaamd bijhoudingscon- tract gesloten. Door die technische ontwikkeling is de basiskaart ook op elke schaal reproduceerbaar. De ver wachting is dat de grootschalige basis kaart begin 1997 gereed zal zijn. Zevenhuizen- Donderdag 21 december is er kerstkaarten bij vogelvereniging Zang en Kleur. Men kan klaverjassen en j jokeren. Ook is er een verloting. De avond begint om 20.00 uur. Zaterdag 23 december: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 010-5215241. Zondag 24 december: dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Zeven huizen, tel. 0180-631204; 25 en 26 december (kerst): dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moer kapelle, tel. 079-5931687. Zaterdag 30 december: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 010-5212500. Zondag 31 december (tot 18.00 uur): dokter W.J. van Bruggen, De Wiele waal 20, Zevenhuizen, tel. 0180- 631783. Oudjaar (vanaf 18.00 uur) en maan dag 1 januari: dokter W. Voort huyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 010-5215241. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen. 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). Moerkapelle Op 27 december zullen de deuren van het totaal vernieuwde kantoor van de Rabobank in Moerkapelle worden geopend. De week van 15 januari wordt een feestelijke openingsweek.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11