Koninklijke onderscheiding voor de heer M.Boers Kerstzang koren Vox Jubiians Voetbalspel voor kinderen Asielzoekerscentrum Waddinxv^w Kerstconcert met Majoor Bosshardt Kerstzangavond in Brugkerk 13.000 gulden bij elkaar geschaatst \VO\l; h eurohome Kerkdiensten vox Jubiians Praathuls in de Paddestoel i ere in Boskoop Zijde 36 0172-214550 24 december t/m 1 januari Hart van Holland/20 december 1995 pagina 21 Door Rob Meiners Waddinxveen Bij koninklijk besluit is de heer Maarten Boers benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau ter gelegen heid van het feit dat hij op zaterdag 16 december, na ruim 40 jaar in dienst te zijn geweest van de Boers Groep, afscheid nam als president-directeur van MABO Holding B.V. en tevens als directeur van diverse werkmaatschappijen. De versierselen behorend bij deze koninklijke onderscheiding werden uitge reikt door wethouder J. Neele in het bedrijfssgebouw aan de Bredeweg 22. Het bedrijf Boers werd in 1889 door de grootvader van Maar ten Boers opgericht in 's-Gravenzande. In die tijd handelde het bedrijf in aardappelen. In de dertiger jaren begon vader Leen Boers met kleinschalige export van land- en tuinbouwproduk- ten. Op zeer jeugdige leeftijd ging Maarten Boers al met zijn vader mee naar de Westlandse veilingen. Zo leerde hij snel en op welk moment hij op de veilingknop moest drukken. Na zijn schoolperiode werd Maarten door zijn vader op stage gestuurd naar Engeland en Duitsland om zich daar verder te bekwamen in de handel. Na deze stageperiode trad hij op zeventienjarige leeftijd toe tot de firma. Omdat hij nog minderjarig was moest hem door de kantonrechter handlichting worden verleend. Het verlenen van handlichting houdt in dat aan een minderjarige bepaalde bevoegdheden worden toegekend. Toen dit in de plaatselijke kranten werd gepubliceerd, dachten veel mensen in tuinbouwkringen dat handlichting gelijk stond met oplichting. Leergierig als hij was, behaalde hij in de avonduren - daarin gesteund door zijn ouders - de nodige diplo ma's. Niets scheen de jonge Maarten in de weg te staan om samen met zijn vader tot grote zaken te komen. Plotseling echter overleed vader Leen Boers in 1964. Maarten Boers was toen 28 jaar. Heel doortastend en blijk gevend van visie verzamelde hij meteen een groep jonge mensen om zich heen die onder zijn leiding het bedrijf verder heeft uitgebouwd. Waddinxveen- Zaterdag 23 december is er de jaarlijkse kerstzang in de Ont- moetingskerk aan de Groensvoorde. Deze kerstzangavond begint om 20.30 uur en wordt georganiseerd door het Chr. Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem. Het mannenkoor zingt dan graag gehoorde aloude kerstliede ren en enkele bekende negro spirituals. Dit jaar zal Majoor Bosshardt van het Leger des Heils uit Amsterdam hierbij aanwezig zijn voor het houden van een kerstboodschap. Het concert wordt in strumentaal omlijst door Anja van der Maten, hobo en Liselotte Fennema, panfluit. De koorzang zal worden bege leid op orgel en piano door Ben Kramer. De algehele leiding is in handen van Martin Mans, de dirigent van het man nenkoor. De koorzang zal worden afgewisseld door samenzang van kerstliederen. Ook is er op het programma plaats ingeruimd voor een tweetal Kerstfanta sieën van Martin Mans voor orgel, hobo en panfluit. De kerstzangavond is traditioneel vrij toegankelijk. Aan deze entreeregeling is het mannenkoor zeer gehecht. Wel wordt een kollekte gehouden voor het werk van Majoor Bosshardt in Amster dam. Waddinxveen- Zondagavond 24 de cember organiseert het team Samen Zingen en het Centraal Evangelisatie Comité van de Nederlands Hervormde Kerk te Waddinxveen een kerstzang avond in de Brugkerk. De avond begint om 20.15 uur. Jong en oud is welkom om deze avond kerstliederen te komen zingen. Het mooie Brugkerkorgel zal worden bespeeld door Peter Burger. De bekende liederen zullen door Maar ten Roos begeleid worden op een trompet. Dominee A.W. van der Plas zal een korte kerstmeditatie houden. Het thema van de avond luidt: 'Zingend op weg naar Kerst'. De toegang is vrij. ln de zestiger jaren was met relatief kleine omzetten een goede boterham te verdienen met verkoop aan de groot handelsmarkten. Maarten Boers zag echter al snel de mogelijkheid om de groothandelsmarkt te omzeilen en rechtstreeks te leveren aan het groot winkelbedrijf. Dat was in die tijd revolu tionair. Achteraf kan men zeggen dat dit van visie getuigt. Thans wordt onge veer 70% van de Nederlandse land- en tuinbouwproducten vermarkt via het Europese grootwinkelbedrijf. De expansie was hierdoor zo groot dat de veilingaccommodatie in Delft, mede ten gevolge van de fusie van de veilin gen* van Delft en Westerlee De Lier, niet meer toereikend was. Er moest een nieuwe accommodatie gevonden wor den Midden zestiger jaren was het nog "not done" om je als exporteur buiten eea veilingterrein te vestigen Maarten Boers had hierover echter een duide lijk standpunt: voor een optimale be drijfsvoering is een vestigingsplaats nodig met goede uitvalswegen en mo gelijkheden tot uitbreiding. De ideale plek werd gevonden in de gemeente Waddinxveen, tussen twee snelwegen. Dit heeft ertoe geleid dat in 1976 een zeer modern bedrijfspand werd neer gezet, waarin verdere expansie gereali seerd zou kunnen worden. In 1987 richtte de heer Boers een bloemen- en plantenbedrijf op onder de naam Fresh Flower. Tevens vestigde Boers zich el ders in Europa, met name in Oostenrijk, Spanje, Engeland en Belgie. Dit alles resulteerde in de tachtiger jaren in goe de bedrijfsresultaten. De importen uit Spanje en de Canarische eilanden kwa men op de markt in een periode waarin het Hollandse produkt niet beschik baar was. De groeiende export van de Spaanse produkten bezorgde Maarten Boers in Spanje de eretitel van "Don Martin". De val van de Berlijnse muur bood op nieuw mogelijkheden in een ogen schijnlijk verzadigde markt. De groei was groot. In 1994 werd de bedrijfshal vergroot tot 12.000 m2. De kantoren werden uitgebreid tot 3.000 m2. Het bedrijf biedt werk aan honderden mensen. Nu heeft de heer Maarten Boers zich, na ruim 40 jaar teruggetrokken uit de da gelijkse leiding van de Boers Groep. De heer Boers blijft echter betrokken bij de voortgang van 'zijn' bedrijf in de hoedanigheid van commissaris van de onderneming. De Boers Groep mag zich op haar ter rein tot de top 3 bedrijven van Neder land rekenen. Waddinxveen - Aan de landelijke actie "Schaatsen voor Water" hebben 402 leerlingen uit alle jaarlagen van het Coenecoop College te Waddinxveen en Boskoop meegedaan. Zoals nu na een eerste telling gebleken is, is in deze sponsoractie een bedrag van ruim 13.000 gulden opgehaald. Op 17 novem ber werden zij in het kader van deze actie tegen een uiterst gereduceerd ta rief door Busmaatschappij Zuid-West Nederland te Boskoop naar deschaats- baan de Uithof in Den Haag vervoerd. Daar leverden zij, gesponsord door ouders, vrienden en docenten, hun sportieve bijdrage. Het bij elkaar ge schaatste bedrag is bestemd voor het door Foster Parents Plan in het leven geroepen plan om een irrigatiesysteem te bouwen in Zimbabwe. Het hele evenement werd georgani seerd door tien leerlingen van de sport- commissie van het Coenecoop College. Waddinxveen - Op zaterdagavond 23 december vindt in de Nederlands Her vormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen een grote kerstzang avond plaats. Hieraan wordt meege werkt door: Hervormde gemengde zangvereniging Vos Jubiians met het Jeugdkoor, in totaal ruim 200 koorle den, onder leiding van Pieter Stolk; het Kinder- en Tienerkoor De Zangvogels, onder leiding van Daniëlle van Laar, die tevens de dwarsfluit bespeelt en orga nist Henri Adema. Dominee H. Schip- aanboord zal de avond openen en slui ten. Op het programma, waarin ook samenzang is opgenomen, staan be kende kerstliederen, maar ook het gro tere werk wordt niet geschuwd. De avond begint om 19.30 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. Op Tweede Kerstdagen geven Vox Jubi ians en het Jeugdkoor 's morgens om 10.30 uur een concert in de grote zaal van De Doelen in Rotterdam. Hieraan werken ook een groot aantal musici en solisten mee. Kaarten voor dit muzika le gebeuren zijn te verkrijgen bij: Boek handel Burger, Dorpsstraat 39 in Wad dinxveen. Waddinxveen- Op vrijdag 22 december wordt in buurtcentrum De Paddestoel weer een kerstbingo gehouden. Er zijn mooie prijzen te winnen, waaronder een aantal 'kerstprijzen'. De avond be gint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Iedereen vanaf 12 jaar is welkom. Waddinxveen- Ook dit jaar organiseert de Accu-commissie van Vox Jubiians een oliebollen-en appelflappenaktie op zaterdag 30 december. Ze hopen een groot aantal oliebollen aan de man te brengen om diverse aktiviteiten te kun nen financieren. Verkoop vindt plaats vanuit De Hoeksteen, Esdoornlaan 2 telefoon 612770, Rehobothschool in de Zuidpias, en de hal van de Bethelkerk, Bilderdijklaan 1, telefoon: 615607. Van 9.00-13.00 uur 's middags kan men daar- terecht. Ook telefonisch bestellen kan. Bestellen kan ook nu al via telefoon 0182-610021, 614708 en 613777. Boskoop- Op zondag 24 december wordt in het Praathuis de kerstmusical "oh denneboom" opgevoerd. Aan deze musical werken kinderen mee van di verse basisscholen. "Oh denneboom" vertelt het verhaal van vijf dennebo- men, die als ze in het voorjaar geplant worden nog niet weten wat hen met kerstmis te wachten staat. Ze worden gerooid en uiteindelijk als kerstboom verkocht, maar wat dan? Zullen ze in de vuilcontainer verdwijnen of in een tuin geplant worden? De musical begint om 11.30 uur. De entree bedraagt voor vol wassenen 2.50, voor kinderen 1.-. Waddinxveen-Autoclub De Gouwe Rij ders organiseert op 21 december de traditionele kaartavond. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier ronden gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn dus iedereen is welkom. Na het kaarten is er een prijsuitreiking plaatsvinden met leuke prijzen. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 24 dec.TO.OO uur ds. J Wendt, Bunschoten; 16.30 uur ds. H. Hidding, Bunschoten. 25 dec: 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. 31 dec: 9.30 uur ds. C. Beiboer, Oegstgeest;16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Geref Ontmoetingskerk 24 dec: 9.30 uur ds Th. de Kok. Rotterdam; 21.00 uur ds AA van Houwelingen, ds JC de Moor. 25dec: 9.30 uur ds PAC Bongers; 17.00 uur geen dienst. 31 dec9.30 uur ds PAC Bongers; 19.30 uur SOW dienst in Geref Ontm. kerk, ds J.C. de Moor. 1 jan: 10.30 uur zie Immanuelkerk. Herv. Immanuel 10.00 uur ds A.A. v. Houwelingen; 22.30 uur ds A.A. v. Houwelingen, ds. J.C. de Moor. 25 dec: 9.00 en 10.30 uur ds. A.A. v. Hou welingen; 17.00 uur geen dienst. 31 dec: 10.00 uur ds. A.A. v. Houwelin gen; 19.30 uur: SOW dienst: zie Geref Ontm. kerk. 1 jan: 10.30 uur SOW dienst in Immanuelkerk, ds A.A. v. Houwelingen. Bapt. gem. Ichthus24 dec: 10.00 uur br. J Kits. 25 dec: 10.00 uur br. A. v. Deu- jen.31 dec: 10.00 uur br. H.G. de Roodt Boskoop V.P.G. 24 dec: 20.45 uur ds. J.A. Broström-Bruin, Boskoop. 29 dec: 10.00 uur ds. D.C. Peters, Alphen a.d. Rijn. 31 dec: 17.00 uur ds. J.A. Broström-Bruin. Herv. gem. 24 dec: 9.30 uur ds. B.A. Dubbeldam, Zwammerdam; 19.00 en 22.00 uur ds. R. de Reuver. 25 dec: 9.30 uur ds. L. v. Nieuwpoort. 26 dec: 9.30 uur: gez. dienst Geref. kerk, J.A. v. Hooijdonk. 31 dec: 9.30 uurds. L. v. Nieuwpoort; 18.30 uur ds. R de Reu ver. 1 jan: 10.00 uur ds. J.H. Lange- laar, gez. dienst in Herv. gem. De Stek 24 dec: 9.30 uur ds L. v. Nieuw poort; 19.30 uur gez. dienst, ds K.J. Jansen, Utrecht. 25 dec: dr. J. Haitsma. 26 dec: zie Herv. Gem. 31 dec: ds. J.A. v. Hooijdonk. 1 jan: zie Herv. gem. Geref. kerk 24 dec: 9.30 uur ds. J.A. v. Hooijdonk; 19.30 uur: zie "De Stek". 25 dec: 9.30 uur ds. J.H. Langelaar. 26 dec: zie Herv. Gem. 31 dec: ds. J.A. v. Hooijdonk; 18.30 uur ds. J.H. Lange laar. 1 jan: ds. J.H. Langelaar. Chr. Geref. kerk 24 dec: 9.30 en 17.00 uur èn 25 dec: 9.30 uur ds M.J. Oosting. 31 dec: 9.30 uur drs G. v 't Spijker, Rotterdam-Oost; 17.00 uur: ds M.J. Oosting. ljan: 10.00 uurds M.J. Oosting Christengem. "Bethel": 24 dec: 9.30 uur Dick v Steenis. 25 dec: 15.30 uur Kerstv. 31 dec: 9.30 uur Dick v Steenis. 1 jan. 10.30 uur Nwjrs-samenkomst. Evang. Gem. "Parousia": 24 dec: 11.00 uur J. Schippers. 25 dec: gez.dienst. 31 dec: J. Schippers. 1 jan: -?? Waddinxveen - Door een gezamenlijke aktie van de kinderen van de Rehoboth- .Eben Haëzer- en Bethelschool werd een leuk idee verwezenlijkt. Ze wilden de kinderen van het Asielzoekerscentrum in Waddinxveen verrassen meteen origi neel cadeau. Wat natuurlijk uitstekend past in deze tijd van het jaar. Thuis gekomen vroegen ze hun ouders alle maal om een gulden die ze zonder uit zondering kregen. Entoen op school alle guldens waren ingezameld leverde dat het mooie bedrag van ongeveer f700 - op. In de speelgoedwinkel van Wim de Bas was de keus enorm maar uiteindelijk vonden ze zo'n voetbalspel - een tafel met duw-,trek- en draaistangen - toch wel het leukst. En aan dit behendig heidsspel kunnen veel kinderen tege lijk deelnemen. De aankoopprijs bleek echter het beschikbare budget toch nog belangrijk te overschrijden maar de winkelier was heel vriendelijk, vond het goed zo en bleek zelfs bereid de tafel van het voetbalspel in de ontspan ningsruimte van het Asielzoekerscen trum te willen monteren. Afgelopen woensdagmiddag was het zover. Kinderen en leerkrachten waren samengekomen om het cadeau te over handigen. Odette Mertens die het on derwijs in het Asielzoekerscentrum co- ordineert, had reeds een groepje kinde ren verzameld uit het centrum waar inmiddels 30 verschillende nationali teiten voorlopig zijn gehuisvest. Com municatie bleek minder moeilijk dan gedacht en verscheidene buitenlandse kinderen konden zich - gevraagd naar hun nationaliteit al behoorlijk ver staanbaar maken. Onvoorstelbaar hoe snel kinderen een taal oppakken. Voor de jeugd werd het pas echt leuk toen het voetbalspel in eikaar gezet was en iedereen zich bij de tafel ver drong om mee te kunnen spelen. Toen waren er plotseling alleen nog maar kinderen die opgingen in hun spel en bestonden er geen nationaliteiten meer... De heer H.E. van Dijk was zo vriendelijk de kinderen en hun leerkrachten als afsluiting van hun bezoek een korte rondleiding over het complex aan te bieden. Men had had veel te vragen en men was natuurlijk geïnteresseerd hoe de bewoners te eten en te drinken kre gen en hoe ze gehuisvest waren. Aller eerst werd de bezoekers een ruime, moderne kantine getoond die plaats biedt aan vele honderden gasten. Een van de meisjes uit het centrum bood het gezelschap spontaan aan haar ka mer eens te komen bekijken. Men kon tevens een kijkje nemen in de moderne douche- en wasruimte. Tot slot wilden de kinderen ook de op het complex gevestigde basisschool bezoeken maar die bleek helaas gesloten. Logisch op woensdagmiddag want de kinderen hadden zelf ook vrij.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 21