Familieberichten Vijftien jaar schoolorkest de Rijnschans Vuurwerk n Winnie - de-Poef en Management Politieberichten IJssel en Gouwe UITVAARTVERZORGING ZEVENHUIZEN 0180-632283 b.g.g. 0104-212530 Wi n nie-de-Poeh en Management Hart van Holland/20 december 1995 pagina 3 ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Per 1 januari 1996 zullen de activiteiten voor de regio behandeld wordendoor r T r cl e 1:1 a 11 v a r» cl e r VV e n ci e DANKBETUIGING 1 Lijntje Elisabeth van Rijs-Luijt Direkt prijsopgave en voorlichting Rouwdrukwerkverzorging Informatie over depositofonds Uitvaartverzekering LPU/NUVU Gratis wilsbeschikkingsboekjes Persoonlijke begeleiding Voor een stijlvol verzorgde begrafenis of crematie DAG EN NACHT: Politiedistrict IJssel Gouwe Verkoop Verboden vuurwerk Nu nog wat tips: E, Men ESS Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop ■m 30.650 exemplaren. ADVOCATEN Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Fijn. dat u met zovelen om ons heen stond tijdens de dagen dat wij afscheid moesten nemen van mijn lieve vrouw, onze zuster, schoonzuster en tante (Daat) I Uw handdruk, uw brief, uw woorden van troost hebben ons gesterkt. A. van Rijs, en verdere familie Zevenhuizen, december 1995. Hazerswoude-Rijndijk - Dit jaar is het vijftien jaar geleden dat het schoolor kest de Rijnschans als grapje werd op gericht. Het begon allemaal met een muziekproject op de openbare school de Rijnschans. De kinderen woonden toen een optreden bij van Peter en de Wolf en het enthousiasme was bij ouders, leerkrachten en leerlingen ge boren. Een paar maanden later, bij het afscheid van groep 8, trad er een groep je leerlingen en ouders op met de kin- dersymphonie van Haydm De basis voor het orkest was gelegd. Natuurlijk hoort bij een orkest een koor en dat kwam er. Zo'n 100 kinderen en ouders beleven heel veel plezier aan het muziek maken en de inzet is enorm. Inde afgelopen 15 jaar heeft het orkest vele gastoptredens gedaan en was een graag geziene gast. Ook dit jaar geeft het orkest weer een tweetal Kerstconcerten en wel op 20 december in verzorgingshuis Rhijn- dael, toegankelijk voor 60/65-plussers; aanvang 19.00 uur, en op vrijdag 22 december in het Anker; aanvang 19.30 Bijzonder is dat iedere bezoeker van deze concerten een door de kinderen zelf gemaakt presentje krijgt uit dank voor het bijwonen van het concert. Het geheel staat onder leiding van de heer W. van Es, bijgestaan door Reina v.d. Werf. de heer H. Gaarthuis, Lily Battes, Mieke Roos, Elly van Es, Bea de Ridder, Ellen Dubbelman en Jan Horrée. Het afsteken van vuurwerk is alleen toegestaan op zondag (Oudejaarsdag) 31 december vanaf 10.00 uur tot maan dag (Nieuwjaarsdag) 1 januari 1996 tot 02.00 uur. Dit betekent dat het afsteken van vuur werk op andere tijden dan hierboven genoemd verboden is. Steek je toch vuurwerk af, buiten deze tijden dan hskeer je flinke geldboetes, bijvoorbeeld: Leeftijd tussen de 12 en 15 jaar oud 50,-16 jaar en ouder ƒ100,- Voor afsteken buiten de toegestane 'ijd en voor vuurwerk, wat niet is voor den van de aanduiding: bestemd voor Particulier gebruik. Ook zal de politie overgaan tot inbeslagneming van het vuurwerk. De verkoop van vuurwerk mag dit jaar Plaats vinden vanaf donderdag 28 de cember 1995. Je mag dan wel vuurwerk kopen of bestellen en het hierna direct naar huis brengen. Afsteken?? Effe wachte..ü De verkoop van vuurwerk Dlag plaats vinden tot en met zaterdag •Hl december 1995. De zijn verschillende soorten verboden vuurwerk in omloop, waarvan de cate gorie: strijkers de hoofdmoot vormt, ook verboden zijn, onder andere Chine se rollen, ratelbanden en widowma- kers. Met dit verboden vuurwerk mag je niets, dus ook niet bij je hebben, afsteken, verkopen e.d. Toch verboden vuurwerk bij je?? Dan niet alleen een proces-verbaal maar ook inbeslagne ming. Geldboetes bij deze misdraging: leeftijd tussen 12 en 15 jaar 75,-ouder dan 16 jaar 250,-. Goedgekeurd vuurwerk is voorzien van de aanduiding: "Bestemd voor particu lieren gebruik". Staat deze aanduiding er niet op, dan weet je dus dat het vuurwerk niet is goedgekeurd en dus verboden is. Ook mag je geen vuurwerk bij je hebben op een voor het publiek toegankelijke plaats, bijvoorbeeld een schoolplein of een winkelcentrum, be halve in de toegestane afsteekperiode, tot ten hoogste twee kilogram. Vuurwerk naar mensen gooien?? Het Brandwondencentrum te Rotterdam heeft daar slechte ervaringen mee. Vuurwerk naar huisdieren, eenden of vogels gooien?? Vraag maar eens aan een dierenarts hoe "leuk" dit is. Met vuurwerk spullen van een ander vernie len?? "Asociaal!!" Het buro HALT kan je hier alles over zeggen. Houdt een ding goed in de gaten: Je bent een Rund als je met vuurwerk stunt!! Door Jacco Bil Het boek waarin een Zeer Belangrijke Beer en zijn vrienden kennis maken met een Zeer Belangrijk Onderwerp. De aanleiding van dit boek is de komst van een Vreemdeling in het Honderd-Bunders-Bos. 'Poeh ging op een ochtend op zoek naar een bijenboom waar misschien wel eens honing in zou kunnen zitten, toen hij een vreemdeling achterop kwam die zomaar wat stond en er uitzag alsof hij weieens verdwaald kon zijn'. De vreemdeling was naar het bos gekomen omdat hij een boek wilde schrijven over management. Hij dacht dat het een beter boek zou worden als hij er een paar avonturen van Poeh en zijn vrienden in mocht schrijven. 't is een boek over management.' Man-age-ment' zei Eduard Beer op de enigszins verbaasde toon die hij ge bruikte als hij nadacht, of zoals Iejoor graag mocht zeggen 'probeerde na te denken'. Ja. Management. 'Dat is wei een heel lang woord'. Poeh peinsde. 'Het is zo'n lang soort woord als Uil gebruikt. Bedoelen ze daar iets goeds mee, zoals eh.... honing?' 'Nou, niet precies, nee. Er wordt iets mee bedoeld dat mensen doen, men sen die managers heten. Manage ment is niet goed en ook niet slecht. Het is er gewoon. Je hebt of goed management of slecht management, dat hangt ervan af hoe de managers hun werk doen.' Met deze ontmoeting is de basis gelegd voor een verdere samenwerking tussen de Vreemdeling en Poeh. Aan de hand van verschillende avonturen van Poeh en zijn vrienden worden de zes basisbegrippen van management behandeld. De Vreemde ling schreef ze op aanraden van Poeh in het zand. Dm ze beter te kunnen bekijken klom Poeh op een kei. Hij las: 1 ele tellen, 2 org seren, 3 mo veren, 4 mense twikkelen, 5 commu nen, 6 mete en leren. Poeh was om bij de kei te komen en dwars doorheen gelopen. Dit is een boek wat elke manager moet kopen of minstens kado moet krijgen. Uit gebracht op een perfect moment. Een boek om rustig voor de kerstboom te lezen. Om, via de zes begrippen, weer terug te komen tot de basis van management. Vergeet de dikke boeken en de dure cursussen, knoop de stropdas los en trek gemakkelijke pan toffels aan. 'Als we naar de bovenste sport van de maatschappelijke ladder willen klimmen (met andere woorden als we de honing willen bereiken) moeten we ons bij Poeh aansluiten'. Waarin een Zeer Belangrijke Beer er: /ij's vrienden kennis maken iriex een Zeer Belangrijk Onderwerp Winnie-de-Poeh en Management door Roger E. Allen Uitgeverij Sirius en Siderius ISBN 90-6441-10-50 Verkrijgbaar in de boekhandel f27,50 Inbraak/diefstal: In de nacht van dins dag op woensdag werd aan het Johan Frisoplantsoen ingebroken in een per sonenauto. De achterruit werd ingesla gen en vervolgens de radio eruit ge haald. Ditzelfde gebeurde ^an de Van Hogendorpstraat. Daar wekkeen radio en gereedschap ontvreemd^ in dezelfde nacht werd ook ingebro ken in een woning aan de Raadhuis straat. Daar kwam men binnen door een raam te openen na het boren van een gaatje. Weggenomen werd een schilderij. in een andere woning aan de Raadhuis straat werd met dezelfde werkwijze een poging gedaan. Ook aan Het Hogeland werd middels het boren van een gaatje ingebroken in een woning via een raam aan de voorzij de. Weggenomen werd geld. Zondagavond werd ingebroken in een woning aan de Papaverlaan. Men kwam binnen door een raam aan de achterzijde open te wrikken. Weggeno men werden o.a. sieraden, geld en een videorecorder Aanrijdingen: Zaterdagavond vond op de Plasweg een eenzijdig ongeval plaats. Een 18-jarige Waddinxvener botste na een snelheidsremmer tegen een boom. Vermoedelijk heeft hij een stuurfout gemaakt na het passeren daarvan. Betrokkene heeft zich door een huisarts laten behandelen. De auto moest worden weggetakeld. De brand weer heeft het wegdek schoon ge maakt. inbraak/diefstal: Woensdagavond laat werd een snelkraak gepleegd bij een bedrijf in het bedrijvenpark Coene- coop. Een ruit werd ingegooid door een trottoirtegel waarna een CDI-apparaat met beeldscherm werd weggenomen. Donderdagavond werd aan de Peter Zuidlaan ingebroken in drie flatwonin gen. Men kwam op de tweede verdie ping via het balkon en de balkondeur binnen. In een geval werd een videoca mera en een videorecorder meegeno men. In het andere geval werd de video camera en een hoeveelheid cheques meegenomen, in het derde geval werd een slaapkamerraam opengebroken en werd geld meegenomen. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een flatwoning aan de Vondellaan. Men kwam binnen via het balkon en na het openbreken van de balkondeur. Weggenomen werden sie raden en audio-apparatuur. Vrijdagmiddag werd een 22-jarige in Waddinxveen verblijvende man be trapt op winkeldiefstal in een super markt aan de Passage. Hij is overgedra gen aan de politie en na het betalen van een transactie is hij weer op vrije voe ten gesteld. Dezelfde middag werd in dezelfde win kel ook een 28-jarige man eveneens ver blijvende te Waddinxveen betrapt bij de diefstal van een flas wijn. Zaterdagmiddag werd in dezelfde win kel een 26-jarige Waddinxveense be trapt bij de diefstal van vlees. Haar werd een transactie van ƒ200,-, het vas te tarief, aangeboden. Zondagavond werd ingebroken bij een bedrijf aan de Bredeweg. Omdat de politie snel ter plaatse was kon 1 dader worden aangehouden. Het betreft een 42-jarige man uit Rijswijk, 2 anderen zijn ontkomen maar hun identiteit is bij de politie bekend en zullen dus op een ander moment worden aangehouden. Weggenomen werden computerspelle tjes. Overig nieuws: Dinsdagmiddag heeft zich op de IJsermanweg een geval van "openbare schennis" voorgedaan. Een 24-jarige inwoonster van Waddinxveen reed daar op haar paard toen een man voor haar met de broek op de hielen uit de auto stapte en zijn geslachtsdeel aan haar toonde. Zondagnacht werd op de Kanaaldijk een 48-jarige man staande gehouden waarvan bij controle bleek dat hij te veel had gedronken. Tegen hem is pro ces-verbaal opgemaakt.' Aanrijdingen: In de nacht van zaterdag op zondag botste een 19-jarige Zwitser uit Zurich in het Zuidwijk tegen een lantaarnpaal die daardoor afbrak. De bestuurder reed vervolgens door maar kon aan de hand van getuigenverklarin gen worden achterhaald' en werd te Alphen a/d Rijn aangehouden. Bij con trole bleek tevens dat hij teveel had gedronken. Inbraak/diefstal: In de nacht van woensdag op donderdag werden een 23-jarige en 25-jarige Boskoper aange houden op verdenking van diefstal van een bromfiets. Zij hadden eerder op de avond de sleutels van de bromfiets meegenomen vanuit een horecagele genheid en vervolgens de daarvoor staande bromfiets meegenomen. Snelkraak: Vrijdagavond, even na mid dernacht, werd een snelkraak gepleegd bij een garagebedrijf aan de Zijde. Een ruit werd ingeslagen waarna 12 velgen werden meegenomen. N.a.v. een getui- geverklaring werd even later de auto waarmee de daders waren weggere den. aangetroffen in de Van Speyk- straat te Waddinxveen met de twee ver dachten in de auto. Het betroffen twee inwoners uit Gouda van 24 jaar oud. Zaterdag werd aan de Biezen vanuit een auto de autotelefoon ontvreemd. Vermoedelijk is men via de achterklep in het voertuig gekomen. Zondag werd ingebroken in een wo ning aan de Meeuwenplaat. Men kwam binnen door in te klimmen via een raam op de eerste verdieping. Weggenomen zijn cd's en een videorecorder. Overig nieuws: In de nacht van dinsdag op woensdag werd een 26-jarige Rotter dammer aangehouden Waarvan bij on derzoek bleek dat hij teveel had ge dronken Hij had 1,5 promille in zijn bloed. Tevens bleek hij met een gesto len auto te rijden, die was de dag ervoor te Rotterdam ontvreemd. Zondagavond ontstond brand in een woning aan de Voorofscheweg. Het bleek dat een computer spontaan tot ontbranding was gekomen. Buiten de computer was er hoofdzakelijk rook schade. De brandweer was ter plaatse om erger te voorkomen. De vrouw des huizes is voor onderzoek naar het zie kenhuis vervoerd omdat zij mogelijk rook had ingeademd. Aangetroffen fiets: Paars/blauwe Old Dutch opoefiets. U""9ew Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen. Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp. Hazerswoude-Rijndijk. Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus SI ui tings term ijn a d verten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor. zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3