Grootse rolschaatsshow in Moerkapelle Florida sterk op eigen open jeugd kampioenschap Schaakvereniging Moerkapelle KERSTBOMEN Rentokil Nieuwe loopgroep voor beginners Flyers Fleren 1 bekert verder BROUWER DE KONING Flyers Heren 1 verovert koppositie toernooi Open Hazerswoudse UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/20 december 1995 pagina 9 Badminton BLAUWSPAR - NORDMANN - OMORICA KLUITBOMEN PRIMA CYCLAMEN, WITTE AZALEA'S EN KERSTSTERREN KERSTBOOMSTANDAARDS, HULST EN NOBELISTAKKEN KERSTSTUKJES EN ARTIKELEN VOOR STUKJES ORGE Door Gerard Verheiien Moerkapelle-Afgelopen zaterdag vier de de rolschaatsvereniging "Rolling '90" haar eerste lustrum. Het 5-jarig bestaan werd gevierd met een schitte rende show, waaraan alle 41 leden in de leeftijd van 4 tot 16 jaar meededen. In de sporthal van dorpshuis Op Moer werd "Het meisje met de zwavelstok jes" opgevoerd. Een kerstverhaal dat gaat over een meisje dat een dag voor Kerstmis in een dorp zwavelstokjes probeert te verko pen. Maar de mensen in het dorp zijn zo druk met zichzelf bezig dat ze het meis je niet zien staan. Omdat ze niets heeft verkocht, durft ze niet naar huis. Om haar bevroren vingers te verwarmen, neemt ze een zwavelstokje uit het doos je en steekt het aan. In het lichtschijnsel denkt het meisje aan een lekkere, war me kachel en aan een heerlijk gedekte tafel met allerlei lekkernijen erop. En in het schijnsel van het licht denkt ze ook haar overleden oma te zien, van wie ze zo ontzettend veel heeft gehouden. Terwijl ze aan oma denkt wordt ze door vermoeidheid overvallen en valt in slaap. In haar droom ziet ze dat oma haar komt halen. Gelukkig door het weerzien, slaapt ze met een glimlach op haar gezicht voor altijd in. De mensen die haar de volgende dag onderge sneeuwd vinden, schamen zich. Ook voor het meisje had de Kerst een feest Waddinxveen - Afgelopen weekend vond in sporthal De Dreef een open jeugdtoernooi plaats voor badminton ners uit het badmintondistrict Zuid Holland. Het is voor de tweede keer dat een dergelijk evenement in Waddinx veen plaatsvond. Het betrof een zoge naamd J/Jx-toernooi, hetgeen wil zeg gen dat naast zeer geoutilleerde jeugdi ge spelers ook badmintonners met wat minder wedstrijdervaring aan het toer nooi konden deelnemen. Van twintig in de regio voorkomende verenigingen streden zo'n 160 deelnemers in vijf leef tijdscategorieën om de districtstitel. Veel trofeeën werden hierbij gewonnen door jeugdspelers van de organise rende club, Florida. In het jongens-enkelspel was het, even als vorig jaar, Florida-sterspeler Dennis Steenland, die de titel in de leeftijdsca tegorie 16 tot 18 jaar pakte. In de finale wedstrijd versloeg hij de uit Alphen aan den Rijn afkomstige Peter v.d. Berg. De partij kon door Dennis worden gewon nen, omdat veel shuttles uitermate scherp in de hoeken van het speelveld werden geslagen, waardoor de tegen stander vaak in vertwijfeling over het al dan niet "uit" gaan werd gebracht. In de leeftijdscategorie 14-16 jaar bereikte Hugo van Bergeijk (Florida) de tweede plaats. Bij de 12-14 jarigen veroverde Harsten v.d. Vlist (eveneens Florida) het goud op zijn clubgenoot Fedde v.d. Weij die een goede tweede werd in deze poule. Bij het dames-enkelspel was het Maaike v.d. Weij (Florida) die in de leeftijdsca tegorie 16-18 jaar als winnares uit de bus kwam. Zij veroverde het goud op Aeolus-speelster Lizzy van Roon. Ook in de Jx-poule eindigde een Floridiaan op de eerste plaats. Hier pakte Michelle de Vries de zege. Britt van Braam Mor ris, die evenals vorig jaar in de prijzen viel, eindigde dit jaar als tweede in de poule voor 14-16 jarigen. Daniëlle van Bergeijk tenslotte pakte het brons in de poule bij de 10-12 jarige dames. De Waddinxvener Emiel van Bostel en de Boskoper Marius van Prooien ein digden als tweede bij de herendubbels. Bij de jongere leeftijdscategorie eindig de het koppel Karsten v.d. Vlist/Fedde v.d. Weij als eerste in hun poule. Bij de gemengd dubbels was het de eerder genoemde Dennis Steenland die samen met Maaike v.d. Weij met de eerste prijs naar huis ging. In de Jx-poule waren het Jeroen van Boxtel en Michelle de Vries, die als tweede eindigden. In de ge mengd dubbel-poule voor 14-16 jarigen veroverden Emiel van Boxtel en Britt van Braam Morris de tweede prijs. De koppels Karsten v.d. Vlist/Linda Hart- wijk en Fedde v.d. Weij/Eva Kesteloo eindigden respectievelijk als eerste en als tweede in de poule voor 12-14 jari gen. Stefan van Wijk en zijn partner Suzanne Both waren goed voor een derde prijs in de poule voor 10-12 jari gen. Boskoop - Bart Bollaard, de 24 jarige Teakwondo-beoefenaar uit Boskoop werd onlangs Zuid Nederlands kam pioen -75 kg. in sporthal de Maaspoort in 's-Hertogenbosch. Bart won zijn partijen op overtuigende wijze. De kampioen is lid van Sportschool Mar- chant in Boskoop. Moerkapelle- In de 14de ronde van de onderlinge competitie bij de jeugd wis ten de broertjes Hugo en Jesse van Elteren afstand te nemen van de con currentie door respectievelijk Sander Hertog en Jan van Helden te verslaan. Aart-Jan van Vliet won van Kevin Bak ker. Peter van Vuurde was verrassend te sterk voor Pieter van der Werff en Haul van der Meer klopte Kelly Graves- 'eijn. Ook het tweede paar broertjes, Etelan en Michiel Rensen, haalde de heide punten binnen en wel tegen Mi chael van Eijk en Martin Bielema. •Hand aan kop: 1. Hugo van Elteren; 2. Jesse van Elteren; 3. Jan van Helden; 4. Aart-Jan van Vliet; 5. Sander Hertog. ue senioren begonnen met het Rapid- kampioenschap van Moerkapelle. Er waren 23 spelers aanwezig en allen speelden drie partijen. Na de eerste speeldag zijn er vijf schakers met een 100% score: Cees van Vuuren, Wim Vroegindeweij, Dirk Bac, Gerard van Ommeren en Jacques de Lange. Er vol gen in 1996 nog drie rapid-avonden. Eerder vorige week speelde Moerka pelle 2 de uitwedstrijd tegen Krimpen a.d. IJssel 5. Na overwinningen van Wouter Vroegindeweij, Jacques de Lange, Sven Stange en Arie Hoogduijn en evenveel nederlagen van Marius van Vuuren, Ton van Delden, Aad de Groot en Henk Doornhein werden de punten gedeeld. Uitslag 4-4. Moerkapelle heeft nu vijf punten uit vier wedstrijden. Hzerswoude-Dorp - Zoals ieder jaar or ganiseert tafeltennisvereniging Avanti ook dit jaar weer de traditionele open Hazerswoudse koppel-klaverjas kam pioenschappen. dit festijn zal plaats vinden op vrijdag 29 december in de tafeltennishal van Avanti, Sporpar- klaan 2 te Hazerswoude-Dorp. De zaal gaat open om 19.00 uur, om precies 19.30 uur zal er gestart wroden. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. Inschrijf kosten: 20,- per koppel. Opgeven bij: Fam. Lucas. 0172-588329; Marcel van Beek, 0172-587412; of Café de Egelan tier, 0172-588650. Marco hartelijk gefeliciteerd met je nieuwe vaatwasser! je collega's AH Marjan Krispijn rechtswordt gehuldigd voor haar enorme inzet voor Rolling '90 de afgelopen vijfjaar. De versierselen krijgt ze opgespeld door Qska Dijkma. moeten zijn van vrede, hoop en liefde. Sindsdien waart de geest van Kerstmis door het dorp en dringt door in de harten van alle mensen. Boskoop - Volleybalvereniging Agon/ VSB Voogt uit Boskoop zal ook in 1996 een bedrijfsvolleybaltoernooi organi seren en wel op 3,10, 24 en 31 mei 1996 in de sporthal aan de Puttelaan in Bos koop. Inschrijfformulieren zullen tijdig toegezonden worden aan de contact personen die bekend zijn bij de com missie. REDELIJK IN PRIJS Prettige Feestdagen en een gezond 1996 Wfflfi VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tothtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Zevenhuizen- Het was na vijf weken 'onthouding' een drukke week voor de volleyballers van Rentokil-ZVH. Dins dagavond versloegen zij Link/AMVJ voor de beker met 3-0 en zaterdaga vond rekenden zij in de competitie af met streekrivaal Alcom/Capelle: 3-2. Tussendoor stapte de volleybalvereni ging uit de belangengroep VTV uit on vrede over het niet naleven van afspra ken over de competitie. TDK/Brevok was de gebeten hond. Manager Arend van der Knaap: "We laten niet met ons sollen. Brevok speelt een spelletje. Wij prikken daar doorheen. Als deze club eerdere afspraken niet nakomt, heeft overleg voor ons geen zin meer. Daar om hebben we deze daad gesteld". Sportief ging het Rentokil goed. Met routinier Jan Clardeij £35) als spelver deler werd dinsdag de eerste klip om zeild. Het gevaarlijke Link/AMVJ werd in drie sets gegrepen. Vooral de blokke ring en de eerste tempo-aanval waren sterke wapens van de thuisclub. De setstanden waren 15-6, 6-14 en 17-15. Dat was een goede generale voor de derby met Alcom/Capelle. Zoals zo vaak werd het een thriller in dorpshuis Swanla. Rentokil had het treffen met 3- 0 kunnen winnen, maar mocht uiteinde lijk niet ontevreden zijn met de 3-2 zege. In de vijfde set verspeelde Capelle en matchpoint. Trainer Stewart Bernhard: "Het was een bloedstollende wedstrijd, waarin we kansen op een simpele zege lieten liggen. Toch heb ik niet getwijfeld over een positieve afloop, want we zaten beter in de wedstrijd". Boskoop- Gedurende de winter is het moeilijk om 's avonds op een veilige en verantwoorde wijze op de weg te trai nen. Regen, wind, slechte en onverlich te wegen maken het lopen tot een risi covolle bezigheid. Vooral voor begin nende lopers is de animo om 's avonds alleen op de weg te trainen gering. Ook voor vrouwen zijn de omstandigheden niet echt prettig om 's avonds een duur- loopje te gaan doen. De loopgroep van AV'47 uit Boskoop heeft dit onderkend en heeft na overleg met het bestuur het plan opgevat een nieuwe loopgroep te starten voor be ginnende lopers of mensen die in 1996 weer wat aan hun conditie willen gaan doen. Daarvoor is een nieuwe trainer aangetrokken die in januari zal begin- Getraind zal worden op de atlethiek- baan van AV'47 aan de Hoogeveense- weg. Gezamenlijk worden de trainingen afgewerkt met onder andere warming- up, loopscholing, rekkingsoefeningen, loopprogramma's en cooling-down. Door middel van niveau-groepen kan iedereen op eigen niveau werken aan zijn of haar conditie. Uit de praktijk is gebleken dat door de gerichte training de conditie en prestaties aanmerkelijk worden verbeterd. Ook zal de loopgroep de mogelijkheid bieden om gedurende 3 maanden voor en gering bedrag mee te trainen met als doel het uitlopen van een 5 km. Tevens is er dan gelegenheid om ervaring op te doen met het gezamenlijk en veilig trai nen met andere lopers en loopsters. Aanvang van de trainingen op dinsdag 16 januari 1996 om 19.30 uur. De atle tiekbaan van AV'47 bevindt zich bij de sportvelden te Boskoop bij busmaat schappij Westnederland. Kleedgele genheid en douches zijn aanwezig. Men kan aanmelden of voor inlichtin gen bellen met trainer Hans van Leeu wen, tel. 0172-437456 of met Jan van der Meij, 0182-616204. Waddinxveen- In een boeiende wed strijd tegen BV Lisse (eerste divisie- ploeg) heeft Flyers zondagavond de kwartfinale van het bekertoernooi be reikt. De dames en meisjes junioren van Flyers hadden de heren de weg reeds gewezen. Drie teams in de kwartfinales, een waar bekersucces voor Flyers. De wedstrijd zelf was boeiend, spannend en vooral sportief en werd op het scherpst van de snede gevoerd. Geen van beide ploegen kon in het begin en stempel op de strijd drukken, zodat de scoreverloop gelijk bleef. De ruststand sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. was 42-41. In de tweede helft werd Flyers iets sterker en kon daardoor een voorsprong nemen van tien punten. Hierdoor moest Lisse geforceerder gaan spelen. Dit gaf niet het gewenste succes, want Flyers bleef bij de les, vertraagde het spel goed en pakte de winst. Eindstand: 70-72. Topscoorder: Wolter Zwijnenburg met 23 punten. t.k. herenfiets 26 inch; damesfiets 26 inch en kinderfiets 16,20 en 24 inch 079-427837 ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 24! Waddinxveen- Heren 1 verslaat in uit wedstrijd Niels Stensen en is weer kop loper. Meisjes junioren winnen beker wedstrijd en staan in de halve finale. Wel is er verlies met één punt in compe titieduel tegen MSV. Ruime winst voor meisjes kadetten en meisjes mini's. Heren 1 was zaterdagavond de betere ploeg in de ontmoeting tussen de num mers één en twee van de competitie. Flyers nam vanaf het begin het heft in handen en Niels Stensen liep achter de feiten aan. De ruststand gaf een kleine voorsprong aan voor Flyers. In de tweede helft kwam Flyers prima uit de startblokken en via een 12-0 sco re werd een uitstekende basis gelegd voor de overwinning. Alleen tegen het einde van de wedstrijd verslapte Flyers enigszins, mede doordat enkele spe lers in foutenlast kwamen. De tegen stander kon toen iets terug doen, maar de overwinning kwam niet meer in ge vaar. Eindstand 70-78. Meisjes junioren 1 moest twee maal aantreden dit weekend en met wisse lend succes. De bekerwedstrijd tegen BV Lely uit Amsterdam was een aardige wedstrijd om naar te kijken. In deze partij werd er bijna niet verdedigd, waardoor er heel wat scores op het bord kwamen. Flyers was duidelijk de betere ploeg en won de wedstrijd ver diend. Hiermee staan de meisjes in de halve finale van het bekertoernooi. Uit slag 82-40. Topscoorder: Tineke Lelie veld en Boukje Toering ieder met 13 punten. Zaterdag moest er gespeeld worden tegen MSV. Een lastige en ho ger geclasseerde tegenstander. In deze wedstrijd overheerste wel het verdedi gend aspect en scores waren dan ook zeldzaam. De eerste helft was MSV iets beter in het scoren en sloot deze af met een 19-25 voorsprong. De tweede helft was Flyers aan de beurt, maar via 21-16 werd het toch een nederlaag. Uitslag 40-41. Topscoorder: Karin v.d. Lans met 8 punten. Dames 5 liet het de tweede helft tegen The Jump afweten. De eerste periode ging gelijk op (26-26), hierna stokte het punten maken bij de Flyers-dames en ging de overwinning naar de tegenstan ders. Uitslag 40-51. Topscoorder: Lia van Zandbergen met 16 punten. Meisjes junioren 2 kon het niet bolwer ken tegen Voorburg. Vooral het scoren uit vrije worpen (21 punten) door de tegenstanders was fataal voor Flyers. Uitslag 29-63. Topscoorder: Stephanie, v.d. Geest met 8 punten. Meisjes kadetten 1 had geen moeite met Woody Blues. Vooral de eerste helft draaide de scoringsmachine van Flyers volop. Via een ruststand van 40- 14 werd een ruime overwinning be haald. Uitslag: 70-22. Topscoorder: In- ger Huls met 22 punten. Ook meisjes mini's 1 had geen proble men met de tegenstander Dunkinn. Al leen in de derde periode kregen de meisjes iets van tegenstand. Maar Flyers was duidelijk de beste ploeg. Uitslag 69-26. Topscoorders: Esther Kleinhoonte en Marieke v.d. Pijl elk met 24 punten. Woensdagavond 20 december om 21.00 uur in de Duikelaar bekerwed strijd kwartfinale Dames 1 tegen Jum pers. Vrijdagavond 22 december om 21.00 uur in de Duikelaar Heren 1 tegen Springers.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9