fijke kerstmusical uitgevoerd door 132 leerlin gen van de Springplank Werken met Fimo-klei fitl. Poppenexpositie Carla Lagendijk Politieberichten Oud papier Borstvoeding informatie- Cor de Klerk neemt afscheid als dirigent avond Cafetaria Mainstreet verhuist Kerkdiensten Bereikbaarheid Maatschappelijk Werk levenhuizen-MoerkapeUe Een kijkje waard I Zondag 7 januari medische weekenddienst boskoop - benthuizen Belangrijke telefoonnummers: Hart van Holland/4 januari 1996 pagina 13 Door Marja Soetens Benthuizen- Zaterdag, 6 januari vindt de eerste demonstratie in het nieuwe jaar plaats op de zolder van Oudheidka mer 't Molenhuis, Dorpsstraat 139 te Benthuizen. Mevrouw Cora van der Ree heeft vaardige vingers, zij werkt o.a met fimo-klei. Daar fabriceert ze allerlei leu ke voorwerpen van, die ook te koop zijn. Tevens is er inloopmiddag Genealogie, er kan gekeken worden in de oude doop-, trouw- en begraafboeken van de Nederlands Hervormde kerk en de tien jarige tabellen wat betreft geboorten, huwelijken en overlijden van de voor malige gemeente. Natuurlijk is de Win kel van Sinkel geopend evenals het museum met de allernieuwste aan winst, een ouderwetse mangel in het boenhok. Inlichtingen telefoonnum mer 079-3313408. Benthuizen SOW gem. De Hoeksteen 10.00 uur ds. D. van Arkel, Benthuizen. Herv.Gem. 9.30 uur ds. W.J. Dekker, Molenaarsgraaf; 18.00 uur kand. F. Maaijen, Hardinxveld/Giessendam. Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. R. Boogaard. Hazerswoude-dorp H.H. Engelbewaarders 10.30 uur H. Mis m.m.v. "De Gouwe Sanghers". Herv. Gem. 9.30 uur ds D. Roodenburg, Aalsmeer; 18.30 uur J. Mulderij, Eethen. Geref. kerk 10.00 en 17.00 uur ds. N.W. vd Hout, Werkendam. Koudekerk ad Rijn-Hazerswoude-Rd. Herv.Gem. 10.00 uur ds AL Lapré; 19.00 uur ds D.G. van Noordenne, Rotterdam- IJsselmonde, SOW-dienst in Geref. Kerk.. Geref. kerk 10.00 uur ds. 19.00 uur: zie Herv. Gem. Zaterdag 6 en zondag 7januari: dokter P.P.M.T. Hermans, Zuidwijk 2, Bos- koop, tel. 0172-212038. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 0172-589408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00-13.00 uur). Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maat schappelijk werk: Hazerswoude-dorp: tel. 01728-8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Benthuizen: Maaltijdvoorziening, tel. 079-313350 SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambu lance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 017-3415300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 017-3419015 Stichting Open Bejaardenwerk Hazerswoude ALARMERING VOOR OUDEREN: Mevr. L. Holleman, tel. 01728-8636 (Dorp); TAFELTJE-DEK-JE: Mevr. Tj. Karens, tel. 01728-9786 (b.g.g. 01728-9357); DAG- EN TIJD. OPVANG IN DRIEHOF: Mevr. N. de Wit, 01728-8146. Hazerswoude-Dorp- Van 3 tot 30 janua ri exposeert Carla Lagendijk haar pop- pencreaties in de bibliotheek van Het Dorpshuis, P. de Hooghstraat 3 in Ha zerswoude-dorp. Acht jaar geleden stonden ze voor het eerste in De Driehof in Hazerswoude. Nu, na jaren hard werken voor beurzen en exposities in binnen- en buitenland wil zij haar werk graag weer eens in eigen omgeving tonen. Haar werkstuk ken zijn voor een groot gedeelte ge maakt van gemengde houtpoeder en zijn tussen 30 en 55 cm. groot. Tevens zijn er van haar hand miniatuurpöpjes te bezichtigen van 15-25 cm. groot. Al les is eigen ontwerp en met de hand vervaardigd. Zelf noemt ze het poppen- creaties in sprookjessfeer. Ze beschil dert de hoofdjes met olieverf op een geheel eigen manier, waardoor ze vindt dat ze het best tot "leven" komen. Want, zegt ze zelf, een goede pop heeft niet alleen een uiterlijk maar ook een innerlijk. Deze uitstraling bepaalt voor een belangrijk deel het contact tussen mens en pop. Haar werkstukken zijn voor iedereen gratis te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek: op maan dagmiddag: 14.00-17.00 uur; maandag avond: 18.30-20.30 uur; woensdagmid dag: 14.00-17.00 uur; vrijdagmiddag: 14.00-17.00 uur; vrijdagavond: 18.30- 20.30 uur. van Spoedhulp (06-8212141) komen te vervallen. Het Maatschappelijk Werk is er voor problemen die bijna ieder mens kun nen overkomen. Enkele veel voorko mende voorbeelden zijn: relatieproble men. voortdurende gespannenheid, het verwerken van een sterfgeval of moeilijkheden met de opvoeding van de kinderen. In dergelijke gevallen kan professionele hulp soms een oplossing bieden. Aan de hulp zijn geen kosten verbonden. Voor meer informatie kan gebeld worden met De Vierstroom- Zorglijn: 0182-594500. Inbraak in winkelpand Benthuizen- In de nacht van 30 op 31 december werd er ingebroken in een winkelpand aan het Prins Willem Alexanderplantsoen. Aan de achterzij de werd een deur geforceerd. Er werd een kluisje met geld ontvreemd. Gebeurtenissen tijdens de jaarwisse ling Benthuizen- Rond het winkelcentrum aan het Prins Willem Alexanderplein is het een gedeelte van de nacht rumoerig geweest. Op de Dr. Albert Schweitzer- laan werden een auto en een tweetal containers in brand gestoken. De ter plaatse gekomen politieauto's werden met bierflesjes bekogeld. Ook de brandweer en gemeentewerken moes ten het ontgelden. Later in de nacht werden van een aantal winkels ruiten vernield. Ook werd uit een van de win kels sterke dank ontvreemd. Door de politie Rijn en Braassem zijn vier perso- Hazerswoude-Dorp - Op woensdag 20 en donderdag 21 december werd de musical 'de kinderen van de Kerstman' op toneel uitgevoerd door 132 leerlin gen van de openbare basischool de Springplank in Hazerswoude-Dorp. De kinderen hadden twee maanden geoe fend onder leiding van elf moeders. Het was voor de eerste maal dat leerlingen uit groep één tot en met acht meededen aan een zo groots opgezette musical. De leerkrachten van de Springplank hadden daarom besloten om de musi cal beide avonden in Het Dorpshuis op te voeren voor familie en vrienden. De bereikbaarheid van een organisatie staat of valt vaak met het telefoonge bruik. In sommige gevallen is op de hoogte zijn van een telefoonnummer zelfs een absolute vereiste: in crisissi tuaties moet direct het goede nummer gekozen kunnen worden. Het Alge meen Maatschappelijk Werk is een sprekend voorbeeld van een organisa tie waarvan het telefoonnummer goed bekend moet zijn. Zij heeft per decem ber 1995 een nieuw nummer speciaal voor crisissituaties. Er kan 24 uur per dag, zeven dagen per week gebeld wor den naar 0182-594500 (De Vierstroom- Zorglijn). Hiermee is het oude nummer nen aangehouden. Hazerswoude-Dorp - Door de jeugd werd op de hoek van de Dorpsstraat en de Gemeneweg een auto in brand gesto ken. Ook een tweede auto werd de brand ingereden. Door omstanders werd een jongeman aangehouden die bij een winkel aan het Ambachtsplein vernielingen had aangericht. Slippartij Hazerswoude-Dorp- Zondag 24 decem ber om 02.10 uur reed een 19-jarige inwoner van Boskoop met een bestel auto over de Voorweg, komende uit de richting van Boskoop. Op een gegeven moment reed deze bestuurder de rech- terberm in, reed twee betonnen paal tjes uit de grond en kwam met de auto in de sloot tot stilstand. De bestuurder bleek teveel alcohol te hebben genut tigd. Tevens bleek, dat hij geen rijbe wijs had. Oud Verlaat - Op 12 en 13 januari houdt de christelijke basisschool De Nesse- vliet een oud papier-inzameling. De container staat bij De Vierkap en is geopend op vrijdag van 12.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat het papier zover mogelijk achterin de container wordt gestapeld en als de container gesloten of vol is, kan er geen papier worden achter gelaten. Double Dee bestaat per 1 januari niet meer. Het cafetaria aan de Dorpstraat 208 te Zevenhuizen wordt overgenomen door Ben Verburg, die daarop dat adres met ingang van 8januari Mainstreet voortzet. Het huidige Mainstreet zal worden afgebroken voor nieuwbouw. De Pub achter Mainstreet gaat naar het eetcafé La Baraque. Daar wordt het schipperscafé als zodanig omgebouwd. De eigenaar van Double Dee gaat een cafébedrijf beginnen in Capelle a/d IJssel, waar hij oorspronkelijk ook vandaan komt. Na bijna 36 jaar het Nederlands Hervormd Kerkkoor uit Zevenhuizen te hebben geleid Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Op 28 december jl. nam Cor de Klerk (afkomstig uit Capelle a/d IJssel) afscheid van "zijn" Nederlands Hervormd Kerkkoor uit Zevenhuizen. Na 35 jaar en 9 maanden was het dan zo ver. Als dirigent trad hij aan op 25 au gustus 1958. Van 19 januari 1959 tot 4 augustus 1960 is hij "er even tussenuit" geweest om zich vervolgens weer voor het kerkkoor in te zetten. Kenners type ren hem als een perfectionist, als een hele preciese meneer. Hij was altijd stipt op tijd, altijd bijzonder goed voor bereid, heeft zelf veel liederen bewerkt en ook veel eigen composities geschre ven. Daarenboven was hij een zeer ai mabel man, kortom hartelijk in de om gang. Cor was wel iemand die vaak hoge eisen stelde. Er waren van die avonden waarop hij het presteerde om bepaalde dingen wel 25 keer over te laten doen. Hij wilde "het echt mooi hebben". Eén van die mooie dingen was het 40-jarig jubileum van Cor als dirigent op 29 oktober 1987. De uitvoering van toen staat nog bij menig lid in het geheugen gegrift. Zo ook het optreden in de Lau rens Kerk in Rotterdam en de viering van het 40-jarig bestaan van het koor in de Nederlands Hervormde Kerk in Ze venhuizen. En dan vorige week die uit voering tijdens de Kerst in dezelfde Nederlands Hervormde Kerk: om nooit te vergeten. Zien de leden hem node gaan, Cor zelf vindt het eigenlijk ook nog niet te bevatten. "Toen ik directeur van een muziekschool werd en in de politiek ging, heb ikalles laten schieten, maar nooit het koor uit Zevenhuizen. Het was daar zo gezellig, voor ons was het een grandioze tijd. Ja het was een hele rare gewaarwording op het mo ment dat ik op 28 december van het koor afscheid nam. We gingen zo ont zettend leuk met elkaar om. Maar Iaat ik dit zeggen: uit het oog maar nooit uit het hart. Die band blijft". Heb je vragen over borstvoeding of weet je alles over borstvoeding? Dan is dit misschien een gelegenheid andere voedende moeders te ontmoeten en ervaringen uit te wisselen. Ben je zwan ger en weet je nog niet of je borstvoe ding wil gaan geven. Je kunt je vragen stellen, en alle voors en tegens van borstvoeding vernemen. Tevens kan je horen hoe moeders het voeden van hun kind ervaren. De ervaring is dat hoe beter voorbereid je aan je borst voedingsperiode begint, hoe groter de kans van slagen. De door La Leche Lea gue georganiseerde informatie-avond is op dinsdag 9 januari en begint om 20.00 uur bij Ingrid Sonnenberg, Sta ringstraat 26 te Zevenhuizen. De kosten voor deze avond zijn 5.-. Inlichtingen mevrouw C. Bac telefoon: 079-5931365.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13