Familieberichten "Ambachtsheerlijkheid Sevenhuysen" te koop Politieberichten IJssel en Gouwe NAAIMACHINES ALLE MERKEN KORTINGEN tot f 600,- UITVAARTVERZORGING ZEVENHUIZEN 0180-632283 b.g.g. 0104-212530 Hart van Holland/4 januari 1996 pagina 3 \.j-~ Zevenhuizen/Moerkapelle: Waddinxveen: NEDERLANDS GROOTSTE SPECIAALZAAK WESTEINDE 83-95 DEN HAAG [p| II O fTtjl TEL 070-346 30 00* EIGEN PARKING NR. 191 IEJ ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen d e Ti a i j a o d e r W en.de 30.650 exemplaren. Kim Gijsbertus Hermanus Rijm Annigje Paul-Ooms Direkt prijsopgave en voorlichting Rouwdrukwerkverzorging Informatie over depositofonds Uitvaartverzekering LPU/NUVU Gratis wilsbeschikkingsboekjes Persoonlijke begeleiding Voor een stijlvol verzorgde begrafenis of crematie DAG EN NACHT: 11 i i i met een boelue Door Eline Decker In Zevenhuizen en Moerkapelle verschijnt vier maal per jaar het blad Verleden Tijdschrift. Dit is een uitgave van de Stichting "OudZevenhuizen/ Moerkapelle". In december 1995 is nummer 43 uitgekomen. bachtsheer/vrouwe van Zevenhuizen mag noemen. Alleen stelt deze titel nu niets meer voor. Y\ No. 43. december 1995 In dit deel staat een interessant arti kel over de geschiedenis van Zeven huizen (Sevenhuysen). Vanaf de vroege middeleeuwen wordt be schreven hoe het Zevenhuizen ver ging. De graaf van Holland gaf stukken van zijn grondgebied in leen uit. De bezitter werd "Ambachtsheer" ge noemd. Deze Ambachtsheer had ver schillende rechten zoals de recht spraak en het benoemen van de amb tenaren. In de Republiek der Verenig de Nederlanden werd het gebruike lijk dat niet adellijke personen in het bezit kwamen van de ambachtsheer lijkheden. Zevenhuizen werd een aan tal malen verkocht. Zelfs nu moet er ergens nog iemand zijn die zich am- Verder een artikel over Hengelvereni- ging Zevenhuizen-Moerkapelle die is opgericht in 1955. Geïllustreerd met historische foto's. En recente foto's van de jubileumviswedstrijd afgelopen juli. Een ander artikel is het derde deel van "Heeren van Sevenhuysen". Hierin een overzicht van alle eigenaren van Zevenhuizen. De ambachtsheerlijk heid ging door vererving over van de ene familie in de andere. Boeiende arti kelen voor iedereen die geïnteresseerd is in de geschiedenis van Zevenhuizen en Moerkapelle. ituttuu; f'ïcvrk'spiiïe Inbraak/diefstal: Vrijdag 22-12 werd aan de Oranjestraat een inbraak in een bedrijf ont dekt. Men brak een raam open om binnen te komen. Binnen werd een kluis open ge brand waar echter niets in zat naar de gading van de inbrekers. Zondagmiddag 24-12 omstreeks 14.00 uur werd een poging inbraak gemeld aan de Leliestraat. Ter plaatse werd na een korte achtervolging te voet een 28-jarige Algerijn aangehouden. Zondagavond 24-12 werd een poging in braak gepleegd in een woning aan de Wil- helminastraat. Door een getuige werden 2 mannen gezien. Na intensief speurwerk werd een in Rotterdam verblijvende 29- jarige man aangehouden. le Kerstdag werd 's avonds ingebroken in een woning aan de Emmastraat. Men kwam binnen door het openbreken van het keu kenraam. Weggenomen werden sieraden. Op dezelfde avond werd ook ingebroken in een woning aan de Daliastraat te Zeven huizen. Ook daar werd een raam openge broken om binnen te komen. Weggenomen werden sieraden. 2e Kerstdag werd een inbraak in een woning ontdekt aan de Wilhelminastraat. Men had de keukendeur opengebroken om binnen te komen. De gehele woning werd doorzocht. Het is nog niet precies duidelijk wat er weg is. In de nacht van zaterdag op zondag 31-12 werden op de Industriestraat te Moerka pelle 4 personen uit Den Haag aangehou den die met een bestelauto pallets aan het stelen waren die bestemd waren als brand stof voor de oud-en nieuwbranden. De leef tijd van de 4 lag tussen de 15 en 30 jaar. Te hard rijden: Vrijdagochtend werd op het Zuideinde een 28-jarige bestuurster uit Ze venhuizen betrapt toen zij daar 130 km/u reed terwijl 60 het maximum is. In overleg met de officier van justitie werd het rijbe wijs ingevorderd en proces-verbaal opge maakt. Zij zal zich t.z.t. voor de rechter moeten verantwoorden. Zaterdagmiddag 30-12 werd op de Burg. Klinkhamerweg tussen 14.00 en 16.30 uur snelheidscontrole gehouden. Van de 1521 passanten waren er 102 overtreders die werden gefotografeerd. In totaal zijn er in 1995 zo'n 2800 overtreders gefotografeerd. Aanrijding: 2e Kerstdag 's middags vond op de Plasweg een eenzijdig ongeval plaats. Een 28-jarige Boskoopse automobi list schrok van een overvliegende eend waarna hij in botsing kwam met 2 snel heidsremmers. Zijn auto raakte hierbij to tal-loss. Inbraak/diefstal: Zaterdagmiddag 30-12 werden in de Passage 2 inwoners van Gou da in de leeftijd van 16en 14 jaar betrapt bij 2 winkeldiefstallen. Zij worden in de gele genheid gesteld hun straf via HALT af te wikkelen. Zondagavond 24-12 werd ingebroken in een flatwoning aan de Wilgenhorst. Men kwam binnen door het forceren van de voordeur. Weggenomen werden geld en sieraden. Donderdag 28-12 werd op de Zuidkade nabij de hefbrug een 77-jarige Wad- dinxvener door een passerende fietser van zijn tas beroofd. Er zat niets waardevols in de tas. Zaterdag 16 december is een 56-jarige Waddinxvener aangehouden en de zondag daarop een 24-jarige Waddinxvener i.v.m. de handel in illegaal vuurwerk waaronder Chinese rollen en zware vuurpijlen. Ook 2 Waddinxveense kopers van 25 en 28 jaar zijn bekeurd voor het in bezit hebben van dit soort vuurwerk waarbij tevens 350 kg in beslag werd genomen. De politie heeft te vens een bestelauto van de eerstgenoem- den in beslag genomen omdat daar het ADVOCATEN Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kanten-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties.'! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898 vuurwerk mee werd vervoerd. Overig nieuws: In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een 22-jarige Wad dinxvener aangehouden waarbij bij conto- Ie bleek dat hij teveel had gedronken. Hij heeft een proces-verbaal gehad en een tij delijk rijverbod. Zondagmiddag werd brand gemeld bij de berging van de voetbalvereniging aan de Dreef. Een houten schuurtje met spullen stond in brand. De brandweer heeft de zaak beblust en heeft erger weten te voor komen. Vermoedelijk is hier sprake van brand stichting. Vrijdagmiddag 29-12 werd op de Willem de Zwijgerlaan een 13-jarige betrapt bij het afsteken van vuurwerk. Hij bleek nog 148 rotjes en 9 vuurpijlen op zak te hebben. Die zijn in beslag genomen. Vrijdagmiddag 29-12 werd door 2 bevei- lingsmensen in het AZC een routinecontro le gehouden waarbij een kookplaat werd aangetroffen. Omdat het zelf koken in de kamers niet is toegestaan werd het appa raat meegenomen. Hierover ontstond zo veel tumult door de kamerbewoners en andere AZC-bewoners dat de beveiligings mensen assistentie moesten aanvragen van o.a. de politie. Ter plaatse werd een 31- jarige Joegoslaaf aangehouden. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Ver moedelijk wacht hem een strafoverplaat- sing. Zondagmiddag werd een 33-jarige bewo ner van het AZC aangehouden. Hij had eerst een medewerkster bedreigd waarna hij ook in het Bleulandziekenhuis voor problemen zorgde. Het probleem ging erom dat hij geen genoegen nam met de hem toegewezen kamer. In de loop van de avond werd hij in verzekering gesteld. Nieuwjaarsdag is hij weer in vrijheid ge steld. Je naam was slechts éven hier opgeschreven. Kort was het leven, groots het gegeven. I Bedroefd, maar dankbaar dat haar een verder lijden bespaard is gebleven, geven wij u kennis dat zacht en kalm van ons is heengegaan onze lieve 12 december 1995 t 26 december 1995 1 Kratonlaan 162 I 2761 SG Zevenhuizen Dirk en Greet Karreman-Oppelaar Rick Mike en verdere familie De crematieplechtigheid heeft in besloten familiekring plaatsgevonden. Wij bedanken een ieder voor de belangstelling en blijken van medeleven. "De Heere zal uw uitgang en uw ingang bewaren. van nu aan tot in der eeuwigheid. Psalm 121:8 Na een langdurige ziekte werd door de Heere uit ons midden weggenomen mijn geliefde man, onze zorgzame vader, lieve opa en mijn schoonzoon in de leeftijd van 75 jaar. Nieuwerkerk aan den IJssel: C. Rijm-Graveland Nieuwerkerk aan den IJssel: S. Alblas-Rijm B.P. Alblas Carola Arnold Nieuwerkerk aan den IJssel: J.K. ter Maten-Rljm H. ter Maten Lianne Arnaud Claudia Nieuwerkerk aan den IJssel: N.W. Rijm Stolwijk: A. Graveland-de Langen 26 december 1995 Albert van 't Hartweg 13 - 2913 LE Nieuwerkerk aan den IJssel. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op de begraafplaats "Essehof te Nieuwerkerk aan den IJssel. "De Heer is mijn herder". Verdrietig, maar dankbaar voor haar liefde en zorg, geven wij kennis van het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en overgrootmoeder sinds 9 augustus 1986 weduwe van Hendrik Johannes Paul 30-06 - 1904 28 - 12 - 1995 Nieuwerkerk aan den IJssel Bergambacht Toronto (Canada) M. den Hollander-Paul M. den Hollander I. Schouten-Paul A. Schouten L.C. Paul E.C.C. Paul-Heule kleinkinderen achterkleinkinderen Zevenhuizen, Zorgcentrum "De Zevenster", Leliestraat 3, kamer 204- Correspondentie-adres: M. den Hollander-Paul, Boslaan 2, 2912 PH Nieuwerkerk aan den IJssel. De begrafenis heeft dinsdag 2 januari 1996 plaatsgevonden in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3