Zevenhuizen Moerkapelle X c Vroege opsporing van kanker vereist samenwerking ü\[ieuzojaarszu erts Afgegeven bouwvergunningen/ beschikking melding bouwplannen Aanvraag sloopvergunning Carport alleen vergunningvrij ais hij geheel vrij staat Nieuwe Algemene Bijstandswet Burgerlijke stand Wet Milieubeheer 9det gemeentebestuur van Zevenhuizen-fMoerfcapette boopt dat 1996 voor een ie der een gebubkjg 9{ieuzvjaar mag worden. Wet Milieubeheer Hart van Holland/4 januari 1996 pagina 5 Gemeente In de periode van 20 december 1995 t/m 2 januari 1996 is de navolgende vergunning/beschikking afgegeven aan: -de heer G. van Amerongen te Zevenhuizen, voor het plaatsen van een dakkapel, plaatselijk bekend Potgietersingel 35 te Zevenhuizen; -de heer K.A. Havelaar te Moerkapelle, voor de bouw van een woning, plaatselijk bekend Julianastraat 86 te Moerkapelle; -de heer P. Keijzer te Zevenhuizen, voor het plaatsen van een berging met een terras, plaatselijk bekend Dorpsstraat 7 te Zevenhuizen; - Fa. J. Kooy te Leidschendam, voor de bouw van een tuinbouw kas, plaatselijk bekend Knibbelweg naast nummer 17 te Zevenhuizen; - Ministerie van Binnenlandse Zaken te Den Haag, voor de bouw van een waarschuwingssirene, plaatselijk bekend Kerkstraat te Moerkapelle; -de heer G.J. Sytsema te Zevenhuizen, voor het plaatsen van een dakkapel, plaatselijk bekend Potgietersingel 33 te Zevenhuizen; Een ieder die meent door de verlening van bovengenoemde vergunningen/beschikkingen in zijn/haar belang te zijn getrof fen, kan binnen 6 weken na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Voorts kan een verzoek om schorsing of een voorlopi ge voorziening worden ingediend bij de president van de Arron dissementsrechtbank Den Haag, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag.De vergunningen/beschikkingen liggen gedurende boven genoemde termijn ter gemeentesecretarie, sektie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage. Sinds de wijziging van de Woningwet in 1992 mag een overkap ping met een open konstruktie, zoals een carport of een afdak, bij een woning zonder vergunning gebouwd worden als aan de volgende voorwaarden voldaan wordt: -de konstruktie mag geen wanden hebben; -de hoogte niet groter dan 2,70 m; -het oppervlak niet groter dan 20 m2; -het bij de woning behorende erf mag met niet meer dan 50% bebouwd zijn. Recent is door de afdeling Rechtspraak van de Raad van State bepaald dat wanneer tussen de rand van zo'n afdak en een bestaande muur slechts een kleine afstand is gelaten er visueel sprake is van een wand en niet langer gesproken kan worden van een "open konstruktie". Het bouwwerk wordt in zo'n geval vergunning- of meldingplich- tig. Het bouw- en woningtoezicht zal daarom alleen carports die met de rand van het dak op tenminste 0,5 m afstand vanaf een bestaande muur of wand gebouwd zijn als vergunningvrij be schouwen. Met ingang van 1 januari 1996 is de nAbw (nieuwe Algemene bijstandswet) in werking getreden. Ten behoeve van de nAbw heeft de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle in de vergadering van 12 december 1995 een aantal beleidsnota's en een verordening vastgesteld en wel de volgende: - Fraudebeleidsnota; - Uitstroombeleidsnota; -Beleidsnota ten aanzien van verstrekking bijzondere bijstand en; -Een Verordening toeslagen op- en verlagingen van de bijstandsnorm. Voor degene die daarvoor belangstelling heeft liggen deze stukken vanaf heden gedurende de openingstijden op het ge meentehuis ter inzage. Geboren: Ynze Edi, zoon van Nunnink, Edwin G. en Scheffer, Ingrid N„ op 14 december 1995; Jaimy, dochter van Kempers, Ri chard A. en Plaizier, Sylvia E., op 19 december 1995; Annemieke Johanna, dochter van Luijendijk, Dirk J.P. en Van Vliet, Adriana M., op 19 decem ber 1995; Britt, dochter van Alsemgeest, Remigius Cornelis en Sanders, Marjan, op 20 december 1995; Christina, dochter van Markus, Klaas Marcel en Prins, Saskia Mar- tine, op 20 december 1995; Margje Adriana, dochter van Vis ser, Jan en de Vos, Adriana, op 24 december 1995. Overleden: De Bil, Cornelis, oud 71 jaar, op 15 december 1995; Drost, Cornelia w/vTroost, oud 90 jaar, op 16 december 1995; Imanse, Cornelia, oud 65 jaar, op 17 december 1995; Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemach tigd door het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle; gelet op afdeling 3.6 van de Algemene Wet Bestuursrecht; maakt bekend, dat door hem op vrijdag 29 december 1995 vergunning is verleend ingevolge de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvraag van de Gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle om een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een brandweerga rage/hulpverleningsgebouw, gelegen aan het adres Burgemees ter Boerstraat 1 te Zevenhuizen. Aan deze vergunning zijn voorschriften verbonden, die nodig zijn ter bescherming van het milieu. De vergunning en alle ter zake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage en wel van donderdag 4januari 1996 tot donderdag 15februari 1996, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur (inzage van de stukken buiten bovenge noemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak). Bij de Raad van State staat tot donderdag 15 februari 1996 beroep open voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tijdig tegen de ontwerp-beschikking bedenkin gen hebben ingebracht; d. degenen, die bedenkingen hebben tegen wijzigingen, die in de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest tijdig bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 AE Den Haag. Een beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de beroepstermijn. Indien gedurende die termijn een verzoek tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan, wordt de beschikking niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE Den Haag. Zevenhuizen, 29 december 1995. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, wnd. G.J. Sytsema Openbare kennisgeving Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemachtigd door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, geeft openbaar kennis van meldingen, die zijn ontvangen van: - Bloemsierkunst Angela, Noordelijke Dwarsweg 94a te Zevenhuizen, ingevolge het Besluit detailhandel milieubeheer; - Gebr. A. en A. van Bergen, Bredeweg 94 te Zevenhuizen, inqevolqe het Besluit opslaq propaan milieubeheer; - J.J. v.d. Wouden, Rottekade 4 te Zevenhuizen, ingevolge het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer; - J. de Vos, Knibbelweg 7 te Zevenhuizen, ingevolge het Besluit houtbewerkende bedrijven milieu beheer. - A. van den Hoek, Zuideinde 5 te Zevenhuizen, ingevolge het Besluit opslag propaan milieubeheer; Deze meldingen liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, voor een ieder ter inzage en wel vanaf donderdag 4 januari 1996 tot donderdag 18 januari 1996, elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur (inzage van de meldingen buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak). Zevenhuizen, 29 december 1995. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, wnd. G.J. Sytsema Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemach tigd door het college van burgemeester en wethouders, maakt bekend dat de volgende aanvraag om sloopvergunning is bin nengekomen: - het slopen van een woonhuis en garage aan de Dorpsstraat 21 te Zevenhuizen (ingekomen 20-12-1995) Zevenhuizen, 21 december 1995, Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, wnd. G.J. Sytsema Op donderdag 21 december 1995 hebben alle partijen die zijn betrok ken bij het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker in de regio Zuid-Holland Noord een over eenkomst getekend, die de onderlin ge samenwerking bij vroege opspo ring van baarmoederhalskanker be vestigt. Sinds september 1995 worden alle vrouwen in de leeftijd van 30 tot en met 60 jaar eens in de vijf jaar uitge nodigd om deel te nemen aan het bevolkingsonderzoek naar baar moederhalskanker en daarvoor een uitstrijkje te laten maken bij de huis arts. Bij de organisatie en de uitvoering van het bevolkingsonderzoek zijn diverse instanties en beroepsgroepen in de re gio betrokken, te weten alle GGD'en, de huisartsen, pathologen en gynaecolo gen en het Integraal Kankercentrum West (KW). Het ministerie van VWS stelt als voorwaarde dat de organisatie van het bevolkingsonderzoek plaats vindt vanuit een regionaal samenwer kingsverband. Hieraan wordt met de ondertekening van de samenwerkings overeenkomst gehoor gegeven. Het re gionaal samenwerkingsverband maakt deel uit van de Stichting Kankerpreven tie West-Nederland (SKPW). De SKPW coördineert zowel het bevol kingsonderzoek naar baarmoederhals kanker als dat naar borstkanker. Beide bevolkingsonderzoeken hebben als doel om kanker in een vroeg stadium op te sporen. Hierdoor neemt de kans op genezing toe en kan vaak worden vol staan met een minder ingrijpende be handeling.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 5