Andere tijden, andere Arbeidstijdenwet Wm evenhuizen-Moerkapcllc Gladde ijzers Kerkdiensten Jeugddienst Uitreiking prijs Eindejaarsaktie winkeliersvereniging Moerkapelle Hondentrimster in april naar Amerika Activiteiten Agenda om bij te blijven... Hart van Holland/4 januari 1996 pagina 9 Dubbel normenstelsel Standaard- en overlegregeling Zondag 7 januari Medische weekenddienst *ota agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Honden Trimshop "Lion" Anneke Boevée-Verwey Korenstraat 31 Zevenhuizen Tel. 0180-632540 Per 1 pffluari 1996 één nieuwe regeling voor bedrijven en overheid Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Per 1 januari van dit jaar is de zogenaamde Arbeidstijdenwet (ATW) in werking getreden. Deze wet vervangt alle bestaande wettelijke re gelingen op het gebied van arbeids- en rusttijden, zowel voor het bedrijfsle ven als voor de (semi) overheid. Voor sectoren waar op dit moment nog een CAO van kracht is, gaat de ATW in op de dag na afloop van die CAO. Op 1 januari 1997 echter is de nieuwe Arbeidstijden wet (op een enkele uitzondering na) overal van toepassing. Met de ATW wil de overheid aansluiten op de ontwikkeling waarbij werkgevers en werknemers samen meer verant woordelijkheid nemen voor de invul ling van de werktijden(flexibilisering). Gedetailleerde regelgeving vanuit de rijksoverheid behoort tot het verleden. De ATW regelteen minimumniveau aan bescherming voor de diverse arbeids patronen, normen vóór maximale werktijden, mimimale rusttijden, nachtarbeid, pauzes, overwerk en op roepdiensten (consignatie). Van de norm van de ATW kan worden afgewe ken. Die gevallen staan vermeld in het Arbeidstijdenbesluit (ATB). De ATW kent een dubbel normenstelsel t.w. een standaardregeling en een over- legregeling. Bij bedrijven zonder vak bond, medezeggenschapsorgaan of personeelsvertegenwoordiging is geen overlegregeling mogelijk. Hier geldt Expositie van schaatsen uit de verza meling van Bert van Voorbergen in de Openbare Bibliotheek Zevenhuizen, 8 januari tot 2 februari Bert van Voorbergen verzamelt sinds 1976 schaatsen. In dat jaar kocht hij een paar krulschaatsen in een Haags rom- melwinkeltje. Gewoon omdat hij ze mooi vond. In datzelfde en het volgen de jaar kwamen er nog enkele paren bij Na drie, vier jaar had hij er een stuk of dertig. Zelf vindt Bert dat er toen nog nauwelijks van een echte verzameling kon worden gesproken. Die ontstond pas veel later, nadat hij een aantal hoogbejaarde prijscouranten van eer tijds vooraanstaande schaatsfabrieken had weten te bemachtigen. De verschil lende modellen bleken namen te heb ben en er bleken veel meer modellen te bestaan dan hij ooit voor mogelijk had dan automatisch de standaardrege ling. Waar wel een personeelsvertegen- woordigend orgaan is, kan het arbeids patroon door de werkgever in overleg met een van die organen worden gere geld. Door het bereiken van overeen stemming kan een ruimer normenpak ket van werk- en rusttijden afgesproken worden. Als het de werkgever niet lukt om met het personeelsvertegenwoor- digende orgaan tot overeenstemming te komen, is hij aangewezen op de stan daard regeling. Met andere woorden: zonder overleg geen overlegregeling. gehouden. Hij realiseerde zich dat er - als gevolg van de zegetocht van de sta len noren - een stukje vaderlandse in dustriële geschiedenis aan het verdwij nen was. Omdat schaatsen voor de meeste mensen niet veel meer zijn dan een gebruiksvoorwerp, besefte hij dat de werkelijk interessante modellen in het algemeen de laatste jaren als waar deloze rommel werden meegegeven met de vuilnisman. Hij nam zich voor te redden wat er te redden was en spaar de tijd noch geld om in korte tijd een zo volledig mogelijk overzicht te krijgen van wat er ooit in Nederland aan schaatsen werd gemaakt en aangebo den. Hoewel er nog enkele wensen zijn te vervullen, neemt Bert van Voorbergen in zijn opzet te zijn geslaagd. De verza- Vervangende instemming via een be roep op de kantonrechter zoals dat bij de wet op de Ondernemingsraden is voorzien, geldt hier niet. Voor wat betreft de standaardregeling en de overlegregeling kunt voor meer informatie terecht bij ministerie van Sociale Zaken (Tel. 070-3334455). Ook is hierover een folder "Andere tijden andere arbeidstijden" op ieder post kantoor verkrijgbaar meling bestaat intussen uit ruim vier honderd paren en heeft een zekere sta tus gekregen. In juni 1982 kreeg de ver zameling uitgebreid aandacht in "Ver zamelen is ook een kunst", dat door het Spectrum werd uitgebracht als boek van de maand. In januari 1986 weidde de Postbank er een boekje in de serie "Uit de verzameling vanaan. Naast schaatsen voegt hiij ook graag oude boeken, (tijdschrift)artikelen, fol ders en ander reclamemateriaal van schaatsen-leveranciers aan zijn collec tie toe. Hetzelfde geldt voor schaats- stokken (voor paarrijden), ijsclubarti kelen, ambachtelijk slijpgereedschap en dergelijke. In feite alles wat kan bij dragen aan het vergroten van zijn ken nis over het maken en gebruiken van schaatsen in vroeger tijden. Daarom ook is elk gegeven over plaat selijke smederijen waar schaatsen wer den gemaakt, zeer welkom. Er is name lijk een tijd geweest dat tal van Zuidhol landse smeden even bekend waren als hun Friese collega's. Bert spant zich in hun namen aan de vergetelheid te ont rukken. ,4.1. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. E.TN. Kro nenburg, Zwijndrecht; 19.00 uur dhr. Asscherman. Oud Verlaat 10.00 uur ds. W. Radsta- ke, Rotterdam. Geref. kerk 9.30 uur drs. A.D. Noor- dam, Dordrecht; 18.30 uur dhr. J. See- le, Nieuwerkerk. Moerkapelle Herv. Geni. 9.30 uur drs J.W. v. Estrik; 18.30 uur ds. G.H. v. Kooten, Delft. Vrijdag: 9.30 uur spec, dienst i.v.m. nieuwe orgel. Geref. Gem 9.30 en 18.30 uur ds. A. Bac Zaterdag 6 januari: dokter C.W. On derwater, Dorpsstraat 196, Zevenhui zen, tel. 0180-631204. Zondag 7 januari: dokter R.L. War- naar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 010-5212500. HPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). vervolg van pagina 1 Op dit moment worden de kosten van aanleg en onderhoud van de riolering, alsmede de kosten van het ophalen en afvoeren van de huishoudelijke afval stoffen nog niet geheel gedekt door deze rechten. Daarnaast werd voorge steld de OZB te verhogen naar het door het Rijk gehanteerde normbedrag van f 9,- per f 3000,-economische waarde. Deze verhogingen zullen in tranches worden gerealiseerd en wel in de perio de van 1995 tot 2000. Om de tariefsver hogingen niet met té grote sprongen te laten verlopen, is een aanzienlijk be drag uit de algemene reserve van de gemeente aangewend. De gemeente raad heeft eind 1994 bij de vaststelling van de gemeentebegroting 1995 met deze voorstellen ingestemd. Bij de be handeling voor de gemeentebegroting voor het jaar 1996 hebben B. en W. toegezegd dat vóór de aanbieding van de ontwerp-begroting 1997 een nota zal verschijnen, waarin op basis van de meest recente gegevens nadere voor stellen zullen worden gedaan. Voor- Door Eline Decker Zevenhuizen - Anneke Boevé is al jaren bezig met het trimmen van honden. In 1989 was ze wereldkampioen honden- trimmen en in de jaren daarna is ze drie keer tweede geworden van de Euro- groom Championclass. Het is allemaal begonnen toen ze zelf twee honden kocht. Hiermee liep ze tentoonstellingen af. Ze begon al een beetje met haar eigen honden te trim men en besloot toen een opleiding te volgen. Na een jaar studeren en twee jaar stage in trimsalons en bij fokkers kreeg ze haar diploma. Ze showde zelf toen Engelse Cocker spaniels. In haar schuur begon ze een eigen trimsalon. Niet zo'n grote waar tien honden op een dag worden getrimd, maar een plek waar iedere hond voldoende aandacht krijgt. Zij "stript" (het verwijderen van dode haren) de hond met de hand wat ongeveer vier uur duurt. In grote trim salons gebeurt dit met een scheerappa- raat omdat dat sneller gaat. Maar door het scheren blijven de dode haren zit ten wat jeuk veroorzaakt bij de hond. Verder heeft ze een speciaal bad voor de honden en verschillende shampoos en lotions. Ze doet nu zo'n zes jaar mee aan inter nationale trimwedstrijden. In april gaat stellen waarin andere mogelijkheden tot verruiming van de gemeentelijke inkomsten zullen worden aangegeven en waarin ook zal worden ingegaan op de toenemende financiële lasten voor de inwoners, die daar ongetwijfeld het gevolg van zullen zijn. Weliswaar zullen de zwakkere groepen in de gemeentelij ke samenleving hierbij zoveel mogelijk worden ontzien. Bij de vaststelling van de begroting 1997 kan de gemeente raad op basis van die voorstellen dan beslissingen nemen. Zevenhuizen- Op zondag 7 januari is er weer een jeugddienst in de Hervormde kerk van Zevenhuizen. Het thema van dedienst,dieom 19.00 uur begint, luidt: "Personeel gevraagd". De heer Assche- man uit Waddinxveen zal met jullie na denken over dit thema. De muzikale medewerking wordt verleend door "Be Glad" uit Alphen a.d. Rijn en organist Ike Zintel. ze naar Amerika waar Intergroom '96 wordt gehouden. Ze hoopt dat het nu weer eens lukt de eerste plaats te halen Maar eerst heeft ze in maart nog een andere wedstrijd, namelijk Holland- groom waar ze vorig jaar derde werd. Haar eigen trimsalon loopt goed. Haar klanten worden doorgestuurd door fokkers. Met de honden van deze klan ten doet ze ook mee aan wedstrijden, haar eigen honden zijn daarvoor te oud geworden. Ze volgt nog steeds nieuwe cursussen omdat het modeltrimmen verandert. Vooral de televisie is van invloed. Als mensen op tv een lief, klein wit hondje zien voor een bepaald soort hondevoer, willen ze hun hond ook zo getrimd hebben. De poedel loopt steeds minder met kale poten en bolle tjes om de enkels. Mensen willen meer een "lammetjesvacht" voor hun huis dier. De hond die ze het meest trimt is de Cocker spaniel, waarvan ze er zelf ook twee heeft. Toch wil ze graag wat klei nere honden gaan trimmen. Na vier uur lang een bouvier te hebben gestript voel je dat wei in je rug. Maar voorlopig is ze bezig zich voor te bereiden op haar reis naar Amerika waar een span nende wedstrijd wacht. Zevenhuizen Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Iedere eerste vrijdag van de maand: 11.00-15.00 uur: wereldwinkel bij "Natuur- luck" aan de Zuidplasweg. Woensdag 17 januariouderenmiddag m.m.v. Eva den Hartog. Zaterdag 2 maart: 20.00 uur dorpshuis Swanla: voorjaarsconcert gem. zangver. Zanglust, m.m.v. Zoetermeer Mannenkoor. De Zeven Muzen: Vrijdag 5 januari: 14.00 uur Dorpshuis Swanla: kindertheater Zaterdag 3 februari: 16.00-18.00 uur Dorpshuis Swanla: piano en dwarsfluit Zaterdag 16 maart: Dorpshuis Swanla: keyboard, gitaar en dwarsfluit. Zaterdag 13 april: 19.00-20.00 uur Dorpshuis Swanla: piano, viool en blokfluit. Zaterdag 20 april: 20.00 uur Geref. kerk Zevenhuizen: 10e amateur muziekavond. Zaterdag 11 mei: 11.00-17.00 uur Dorpshuis Swanla: open dag Zeven Muzen. Zaterdag 8 juni: Dorpshuis Swanla: Grote Uitvoering gitaar, viool, blok- en dwarsfluit. Zaterdag29 juni: Dorpshuis Swanla: Grote Uitvoering ballet, piano en keyboard. De Zevenster: maaltijdvoorziening op elke werkdag in het restaurant ƒ8,- melden voor 10.00 uur; 17 en 31 januari: videomiddagen; 25 januari: 12.00 uur gezame- lijke maaltijd, tijdig vooraf aanmelden, tel. 631144. ANBO: Spelmiddag: vanaf 8 januari elke maandag 14.00 uur in De Zevenster; Soosmid- dag: 2e en 4e woensdag 14.00 uur in De Zevenster, 10 en 24 januari; Gymnastiek: gebouw ger. kerk elke dinsdag 9.30,10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00,10.00 en 13.30 uur; Spectakel: zaterdag 20 januari 14.00 uur toneelvoorstelling in Dorpshuis Swanla. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos: 11 januari, 8 februari, 14 maart, 11 april en 9 mei. Vrijdag 12 januari: 19.30 uur Hervormde Gemeente: speciale dienst i.v.m. ingebruikname van het nieuwe orgel. Zaterdag 27 januari14.30 uur: in Op Moer: gymvereniging Tarzan-Jazztar (Jubileumuitvoering (60 jaar). Gediplomeerd lid A.B.H.B. Wereldkampioen 1989 Spaniels, Setters en Retrievers 1991-1993-1995: 3 maal een 2e plaats kampioensklasse bij Euro-Grooming 1994: 3e plaats kampioensklasse Holland Grooming Special Groomingdiploma's van de Westy, Cavin, Kerry Blue Terrier, Poedels, Amerikaanse Cocker Spaniel De heer en mevrouw Huisman waren de gelukkigen. Zij wonnen de Eindejaarsaktie van de winkeliersvereniging Moerkapelle. Op de foto overhandigt de heer D. Taal van de Rabobank de heer Huisman een cheque ter waarde van f 500,-. Verderop de foto: Trudy v. d. Hoven (I) en de voorzitter van de winkeliersvereniging Dick Pak (2e van rechts

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9