VEERMAN MAKELAARDIJ Toepassen moderne boortechniek bekroond Bruidspaar van de maand worden? Kijk op pagina 10! Klaveijassen Gospelzangeres in De Schutse De kat speelt viool Spektakel speelt "Hie- perdepiep" Hobbydag in het Anne Frank-Centrum I 18e jaargang nummer 649 17 januari 1996 VOOR ELKE HYPOTHEEKVORM OF -COMBINATIE Haal onze informatieve hypotheekvideo eens op! Zevenhuizen - Vrijdagavond 19 ja nuari is er weer klaverjassen en joke ren bij vogelvereniging Zang en Kleur aan de Onderweg in Zevenhui zen. Tevens wordt op deze avond een loterij gehouden, ledereen is van harte welkom vanaf 20.00 uur. Hazerswoude-Dorp - Op zaterdaga vond 20 januari treedt gospelzange res ingrid op in koffiebar De Schutse. De koffiebar aan de Gemeneweg 1 is om 20.00 uur open. Het optreden begint om 21.00 uur. Benthuizen - Op woensdag 24 januari wordt een muziektheater-middag georganiseerd voor kinderen van 4 tot 8 jaar in dorpshuis De Tas in Benthuizen. Het stuk is gebaseerd op het sprookje "De Bremer Stadsmuzi kanten" Tijdens de voorstelling wor den veef oude muziekinstrumenten gebruikt, zoals: harp, cittern, doedel zak, draailier, psalterium, koe hoorns, kiompviol, dansmeester viool, eenhandsfluit, viola da gamba en trekzak. Het geheel wordt uitge voerd door het "Gheselscap goet ende fyn" bestaande uit Robbert en Anja van Lint en Frens Vossen. De voorstelling "Jodelido, de kat speelt i viool" begint om 14.00 uur en de en tree bedraagt f3,50. Zevenhuizen - Toneelvereniging Spektakel speelt zaterdag 20 januari de première van het toneelstuk "Hie- perdepiep" voor iedereen van 65 jaar of ouder. Het stuk gaat over een echt paar, Koos en Sjaan de Wit. Zij zijn 40 jaar getrouwd. Zij vindt een feest op zijn plaats, maar hij beslist niet. Door een onverkwikkelijke gebeurtenis uit het verleden wordt Koos gedwongen een groots feest te geven. Zal Sjaan achter zijn dwaling komen? De voor stelling vindt plaats in dorpshuis Swanla. De zaal gaat open om 14.15 uur. Aanvang 14.30 uur. De entree is gratis, maar in de pauze wordt een verloting gehouden om uit de kosten te komen. Waddinxveen- De drie ouderenbon den in Waddinxveen (ANBO, KBO en PCOB) zullen in samenwerking met de Stichting Waddinxveens Welzijns werk op zaterdag 27 januari een hob bydag houden in het Anne Frank- centrum, Jan van Bijnenpad 1 te Waddinxveen. Van 10.00 - 16.00 uur zijn alle inwoners van Waddinxveen en omgeving welkom om te komen kijken naar 25 verschillende hob by's. Deze zullen worden gedemon streerd door hun beoefenaars (50- plussers). Er zal onder meer te zien zijn: zilversmeden, poppen maken molens maken, kantklossen, pop- penhuizen maken met complete in richting en stoomtreinen maken fdeze kunt u ook zien rijden). Er zal volop gelegenheid zijn om vragen te stellen. Bruisende nieuwjaarsreceptie in "De Zevenster" Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Een doorslaggevend succes, zo mag de nieuwjaarsrecep tie van vorige week zeker genoemd worden. Het was voorde tweede keer dat de Gemeente, de Middenstands vereniging Zevenhuizen, de Winke liersvereniging Moerkapelle en de Ondernemerskring Zevenhuizen- Moerkapelle deze bijeenkomst voor de inwoners van de drie kernen orga niseerden. Niet alleen de vele aanwe zigen zorgden voor een uiterst gezel lige stemming, ook kwam een groot deel hiervan op het conto van "De Zevenster". De lokatie was uitste kend en de verzorging wellicht nog beter. Wie voor zichzelf even een mo ment van stilte inlaste en op lettend om zich heen keek, zag en hoorde het. Lachende mensen die elkaar de beste wensen deden toeko men en heel wat bij te praten hadden. Kortom met de muziek van De Zeven Muzen op de achtergrond was het ver baal en non-verbaal een chaos of an ders gezegd het bruiste. Voor de orga nisatie altijd een teken dat het loopt, dat de gasten het naar hun zin hebben. Toen de heer Schoots halverwege de bijeenkomst het podium betrad voor zijn nieuwjaarsrede, was het alsof tege lijkertijd iemand de geluidsknop met beleid terugdraaide. De aandacht was voor de burgemeester. Deze blikte te rug op het voorbije jaar en stond om te beginnen stil bij de penibele situatie in de wereld om vervolgens tot de conclu sie te komen dat het in zijn gemeente, vergeleken met sommige plekken el ders in de wereld, prettig toeven is. De heer Schoots: "En dat moet zeker zo blijven. Zevenhuizen-Moerkapelle is een prachtige gemeente waar het voor een ieder goed wonen, werken en re creëren is. Elke kern levert hierin zijn eigen specifieke bijdrage. Het is voor mij een voorrecht om van zo'n gemeen te burgemeester te zijn. De hartelijk heid en warmte die ik bij mijn benoe ming heb mogen ontvangen, liggen mij nog vers in het geheugen. Ik zie in de kernen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat een bloeiend verenigings leven. Gemeenschappen die, ondanks de aanwezige verschillen, saamhorig heid uitstralen. Ik zie dan ook drie ker nen waar van een goed verzorgingsni veau sprake is. Winkelvoorzieningen, scholen, bedrijfsterreinen en de aan wezigheid van een tweetal verzorgings tehuizen. Vandaag kunt U met eigen ogen zien welke inspanning er is gele verd om de zorg voor ouderen te verbe teren. Het verzorgingstehuis De Ze venster levert hierbij een voorbeeld functie". Ook stak de burgemeester zijn waardering voor het werk dat de vele vrijwilligers in zijn gemeente verrich ten niet onder stoelen of banken. Schoots: "Vanaf deze plaats wil ik dan ook ai die stille, onbaatzuchtige mede werkers, en ik kan het niet genoeg her halen, veel dank zeggen voor hun enor- Er was veel belangstelling voor de nieuwjaarsreceptie van de gemeente, Middenstandsvereniging Zevenhuizen, Winkeliersvereniging Moerkapelle en Ondernemerskring Zevenhuizen-Moerkapelle. me inzet". Verder is er volgens de spre ker in 1995 nogal wat bestuurlijke acti viteit geweest. Hij memoreerde nog maals de structuurvisie, waarover de gemeenteraad zich binnenkort zal uit spreken. Voorts accentueerde hij het belang van enige groei van de gemeen te. "Stilstand in inwonertal betekent bij het huidige verzorgingsniveau lasten verzwaring". Daarom zullen volgens hem onderwerpen als wonen, werken en recreëren de komende periode ook nadrukkelijk aandacht krijgen. Voor de drie kernen beschikt de gemeente in middels over nieuwe bestemmings plannen. Ook is er een nieuwe huisves tingsverordening vastgesteld, waarin duidelijkheid wordt geschapen over de verdeling van de beschikbare woon ruimte. Tevens wordt eerstdaags een aanvang genomen met de uitbreiding van het Nijverheidscentrum te Zeven huizen. Dan: "Dus ondernemers als U belangstelling hebt in een kavel be- drijfsgrond, schroom niet U bij ons te melden. Wij hebben de orderblokken bij ons". Na de heer Schoots betrad de heer Lamot, directeur van Rabobank Zeven huizen-Moerkapelle en voorzitter van de Ondernemerskring, het sprekerSge- stoelte. Een punt van zorg voor hem was dat uit onderzoek was gebleken dat de afvloeiing van de consumentengul den naar andere gebieden in de regio in vergelijking met de rest van het land veel te hoog is. "Wij zullen de handen ineen moeten slaan om dit gegeven om te buigen en ervoor te zorgen dat het winkelend publiek in de kernen een omgeving aantreft waar het prettig win kelen is en waar het alles kan krijgen. Een belangrijk onderwerp hierbij is het parkeerprobleem. Ik roep dan ook alle belanghebbenden op om in het nieuwe jaar wat dit betreft hun steentje bij te dragen, want een goede toegankelijk heid en ruime, gratis parkeergelegen heid zijn voorwaarden voor een goed functionerend winkelcentrum of dorpskern". Ook hij vond dat stilstand achteruitgang betekent, daarbij doe lend op het gebrek aan uitbreidings mogelijkheden voor het bedrijfsleven. Het effect van stilstand wordt volgens hem momenteel met name door de on dernemers in Moerkapelle hevig ge voeld, de door de gemeente toegezeg de uitbreidingsmogelijkheden in het Nijverheidscentrum Zevenhuizen ten spijt. Lamot:'Tedereen is verkocht aan de kern, dat is ingebakken in de hier heersende cultuur. De mogelijkheden in Moerkapelle zijn geheel uitgeput en dat geeft toch wel een beklemmend gevoel. Dit wordt zeker niet opgelost met de uitbreiding in Zevenhuizen. Na tuurlijk begrijpen ook zij wat de beper kingen zijn, maar een gezond bedrijfsle ven is gebaat bij ontwikkelingen in hun directe omgeving. De ligging van onze gemeente in het Hart van Holland heeft alles met die beperkingen te maken. Soms vraag ik mij wel eens af of wij wel zo blij moeten zijn met deze gebieds- aanduiding. Milieu- en natuurbeleid zijn natuurlijk heel belangrijke zaken. Zeker, wij moeten niet alles verkwanse len. Maar hoe is het toch mogelijk dat er tot de rand van onze gemeente alles kan, terwijl er binnen onze grenzen niets meer mag van hogerhand". Wat dat betreft heeft de heer Lamot zijn hoop gevestigd op de Structuurvisie. "Als verenigingen waren wij betrokken bij de ontwikkeling van die visie. Het hebben van een eigen, verantwoorde invulling van onze wensen en mogelijk heden daarin is een voorwaarde". Wat dit betreft complimenteerde hij de ver tegenwoordigers van de gemeente met de wijze waarop zij een en ander heb ben opgepakt en voor de openheid die hierbij werd betracht en wenste hen, net als de overige aanwezigen, een fan tastisch 1996. af te sluiten bij o.a. de ING Bank, NMS Spaarbank, Postbank, Stad Rotterdam, AMEV, NN, ZA, NOG, Vezeno, Westland/Utrecht Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefoon 0180 -631366 Telefax 0180 - 633178 De gemeente Boskoop, N.V. Energie- en Watervoorziening Rijnland (EWR) en Boortechnieken Flow Mole uit Naarden zijn winnaar geworden van de No-Dig Award 1996. Deze prijs is ingesteld door de Neder landse Vereniging voor Sleufloze Tech nieken en Toepassingen (NSTT). De prijs wordt uitgereikt aan een bedrijf of instantie dat gebruik maakt van tech nieken voor de ondergrondse infra structuur, waarbij het graven van sleu- i ven niet nodig is. j De gemeente Boskoop, EWR en Flow Mole krijgen de No-Dig Award 1996 voor het uitvoeren van een project aan i de Goudse Rijweg (2e gedeelte) in Bos- i koop waarbij over een lengte van ruim 700 meter een gasleiding en een riole ringsleiding is aangelegd. Vanwege de bijzondere omstandigheden van het tracé is gebruik gemaakt van moderne boortechnieken in plaats van het gra ven van sleuven. Op het tracé zijn on der andere veel geasfalteerde inritten naar bedrijven en woningen. Tevens staan er 40 bomen die, als gekozen was voor het graven van een leidingsleuf, weggehaald en later herplant zouden moeten worden. Door te kiezen voor het toepassen van moderne boortechnieken hebben de gemeente Boskoop, de EWR en Flow Mole de overlast voor de omwonen den, het verkeer en het milieu tot een minimum weten te beperken. I

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1