Nu exclusieve kleding voor r Help bet Rosarium Boskoop behouden! Dit interview is een stok achter de deur!" eurohome \X/ONE N Kindertheater Kerkdiensten kOÖ Nederlandse Kindeijury Dipiomazwemmen Disco's in Hel Zuidhonk Zondagmiddagsoos ver standelijk gehandicapten Graag tot ziens Annie Qualm Corrie Honkoop pagina 11 Hart van Holland/31 januari 1996 Stoppen-met-roken-slagzinwedstrijd in Boskoop Zijde 36 0172-214550 Belang van het Rosarium Sponsoring door bedrijven Collecte en sponsorloop Passage 226 Waddinxveen tel 0182-632932 Zondag 4 februari "Ik ben nu verslingerd aan wybertjes en tic-tac" Zevenhuizen - Patty Paling is al 11 da gen van het roken af. En het gaat goed! Na twee jaar flink te hebben gerookt, "anderhalf pakje per dagen in het week end nog meer.", zette zij daar op zondag 21 januari om 17.30 uur radicaal een punt achter. Patty is 21 jaar, woont in Waddinxveen en is werkzaam als baliemedewerkster op het kantoor van Hart van Holland. Als hobby's heeft zij uitgaan en volley ballen. Twee jaar geleden begon Patty met ro ken omdat iedereen met wie zij omging rookte, en ook omdat ze het stoer vond. Ongeveer drie maanden geleden werd zij via haar huisarts doorverwezen naar een longarts, omdat ze constant hoestte en een erg hese stem had. De longarts constateerde bronchitis en schreef haar medicijnen voor. "Ik wilde er toen niet zo aan, maar dat was na tuurlijk waarschuwing genoeg. Toch kon ik toen niet gelijk stoppen." Op 21 januari stak ze de zoveelste siga ret op. Een enorme hoestbui volgde. "Ik heb m'n sigaret onmiddellijk uitge maakt en besloten dat het de laatste was. Het stinkt toch eigenlijk ook ver schrikkelijk?" Patty stopte zonder 'hulpmiddelen' als nicotinekauwgum of -pleisters. Tot nu toe valt het haar erg mee, alleen eet ze nu de hele dag wybertjes en dergelijke. Ze vermijdt voorlopig even gezellige avondjes uit want dan mist ze roken het meest, ook mist ze haar sigaretje na het Waddinxveen- In 1996 wordt voor de negende keer de Nederlandse Kinder jury georganiseerd. De bedoeling hier van is tweeledig: een groot opgezette leesbevorderingsactie en de uitreiking van een kinderboekenprijs, als tegen hangervan de Gouden en Zilveren Grif fels. De Prijs van de Nederlandse Kin derjury is een aardige afspiegeling van de voorkeur van de Nederlandse jeugd, want in 1995 deden 38.000 kinderen mee! (een nog altijd stijgend aantal, wat in 1994 waren er 31.000 deelnemers). De Openbare Bibliotheek Waddinx veen haakt actief in op deze activiteit: vanaf 1 februari tot en met 31 mei kun nen kinderen individueel deelnemen eten. Wat haar het meest bezighoudt: "Wat doen die mensen die niet roken met hun handen???" Stoppen met roken wordt iets minder moeilijk als je het samen met iemand doet, zoals Patty samen gestopt is met vriend Léon de Rooij uit Waddinxveen. "Hij zei altijd dat hij het gemakkelijk zou kunnen, maar hij zwichtte al twee maal eerder. Éénmaal na 3 maanden en eenmaal na één week niet roken. Maar nu moét het echt lukken. Ik kreeg als steuntje in de rug uit een kadoshop een koker met 3 sigaretten in prikkeldraad. aan de Nederlandse Kinderjury. Met behulp van een deelnameformulier, dat in de bibliotheek verkrijgbaar is, kan een persoonlijke boeken-top-5 inge stuurd worden. Het gaat hierbij om boeken die in 1995 voor het eerst in de Nederlandse taal zijn verschenen. De boeken, herkenbaar aan een roze kin derjurysticker, staan in een apart hoek je van de jeugdafdeling. De beoordeling vindt plaats in drie ca tegorieën: 6 t/m 9 jaar; lOt/m 12jaar; 13 t/m 16 jaar. Drie boeken zullen uiteinde lijk bekroond worden, in elke categorie één. Gedurende de periode februari- mei zal de NPS op tv kinderen oproepen mee te doen. De sigaretten zijn er al een keer uit gehaald, maar het liep gelukkig goed af. Ook dit interview vind ik een stok ach ter de deur. Ik kan het toch niet maken om weer te roken als iedereen dit gele zen heeft?" De stoppen-met-roken-slagzinwed- strijd waar lezers van Hart van Holland aan deel konden nemen mag een groot succes genoemd worden. Volgende week worden de prijswinnaars bekend gemaakt. Ome Willem, nog 17 nachtjes, dan komen we je feliciteren. Afz. het Clazing-kwartet. Boskoop- De Stichting Renovatie en Be houd van het Rosarium start deze week een aantal activiteiten om het Rosa rium van Boskoop te behouden. Het Rosarium is sterk verwaarloosd en de gemeente Boskoop beschikt niet over de middelen voor een flinke opknap beurt. In juni 1995 kwam de Boskoopse gemeenteraad met plannen voor ophef fing en grondverkoop naar buiten. Veel Boskopers reageerden geschokt. Er werd een werkgroep opgericht, die een handtekeningenactie startte. Maar handtekeningen alleen zijn niet vol doende; er is een structurele oplossing nodig in de vorm van een grondige re novatie. Inmiddels is de werkgroep om gevormd in de Stichting Renovatie en Behoud van het Rosarium. Deze stichting stelde een renovatieplan op. De gemeente Boskoop heeft het onderhoud toegezegd voor de komen de tien jaar mits die renovatie gereali seerd is. De kosten van de renovatie bedragen 100.000,De Stichting heeft de komende maand een aantal activitei ten op stapel staan om dit bedrag in te zamelen. Het Rosarium heeft een belangrijke functie als lokatie voor de zogenaamde 'Toprooskeuringen' die vier maal per jaar worden uitgevoerd door de keu- Waddinxveen- Op zondag 11 februari organiseert de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk een theatervoor stelling voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Het theaterduo 'Rijn en Trijn' zal een voorstelling geven van het bekende sprookje "Roodkapje en de Boze wolf". Het duo stelt zich ten doel sprookjes in stand te houden. 'Rijn en Trijn' maken bijna geen gebruik van materialen, maar met veel humor en vindingrijk heid spelen zij samen alle rollen. Deze eigentijdse uitvoering van een zeer oud Zwarte piano duits met volle klank 2580.= 0182-614635 na 19.00 uur Gevr. hulp in de huishouding 1 x per week 0172- 218468 na 18.00 uur Europa kinderhulp zoekt gezinnen voor het kansarme kind. Info: 0180-634263. Aan komen vliegen op 23 dec.: grasparkiet. Wil de eigenaar zich melden? 0180-631104 Hoera, onze liefste Michelle is op 1 februari 6 jaar. H.g. van opa en oma Verhoef. Tjarda van harte gefeliciteerd met je 2e verjaardag. Liefs, tante Trees en Fouad. Pa van harte gefeliciteerd met je verjaardag. Josien, Ron, Debora, Harrie, Trees (o)pa v.d. Berg, gefeliciteerd met uw 59e verjaardag, 1 febr. Arjan, Cora, Jordi en Brent Papa wordt 40! Hij wil graag speldjes. Wie wil er met hem ruilen? 0172-217531 Hoera wat een feest. Chantal v. N. is 4 jaar. Opa, oma, oom Hans, oom Ruud, tante Miranda. Steungroep gescheiden mensen (m/v) Zevenh./ Moerk. Doel: ervaringen uitwisselen, activiteiten, uitgaan, elkaar steunen. (0180-)632353 of 633259 Onze mama is op 4 februari jarig. Gefeliciteerd van Karin en Jeroen T.k. 2 dempers standaard voor trombone f50,-. 0180-633789. Waddinxveen- In Gouwebad De Sniep in Waddinxveen is op 23 januari weer ge zwommen voor het A-diploma. Er wa ren deze keer 60 kandidaatjes, waarvan 1 kindje ziek is gemeld. De overige 59 kinderen zijn allemaal geslaagd. De beoordelingscommissie bestond uit de heren W. van Minnen-, R. Hoger- brugge en C. Slagter. De geslaagden zijn: Femke Stelpstra, Roel Schinkel, Vivian den Boer, Kim Bennink, Jelle de Boer, Michel van der Poel, Rick Karreman, Joanne Zwart, Chris Veltman, Jeffrey Koman, Pedro Eikelenboom, Linda Keijzer, Richard Kooiman, Lianne Kraal, Joeri Verhoef, Roosje Glasbeek, Job Noorland, Sandra Stolk, Diedeke Witte, Bob van Luijk, Eric van Buren, Nico Bijl, Marjolein van der Spek, Bastiaan Meijer, Daan Samsom, Renee Pak, Simone Faber, Rens Droge, Wesley van der Plaat, Rifka Brand, Niels Tijsma, Irene Kaptein, Bart Bruijn, Christel Holstege, Larissa Klijn, Martine Koole, Ayke Damsma, Marloes Moerings, Lenny Koetsier, Mellanie van den Berg, Rachelle van Delsen, Rick van Hattum, Sander Koek, Ruben van Duuren, Matthew van der Ende, Naomi Burggraaf, Rob Koetsier, Melissa den Ouden, Samantha van der Kooij, Celine Pande Iroot, Peter Hameete, Leonie Evers, John Broer, Mark Monster, Colin Janssen, David Bontebal, Arno Oudijk, Johanna Reyneveld en Gerlof Fokkema. ringscommissie van de Koninklijke Vereniging voor Boskoopse Culturen. Deze keuringen hebben eveneens plaats in het Westbroekpark in Den Haag, de rosaria van Winschoten en de Kasteeltuinen van Arcen. Verder is het Rosarium een geliefd park bij de bejaar den, die er dichtbij wonen en andere bewoners van Boskoop. Binnenkort ontvangen ondernemers en organisaties in en om Boskoop een folder waarin toegelicht wordt op wel ke wijze men zich als sponsor van de renovatie kan aanmelden. Zo wordt er bijvoorbeeld een informatiebord ge plaatst bij de ingang van het Rosarium waarop sponsors een vermelding krij gen. Ook kan een bedrijf een bank in het Rosarium 'adopteren'. Van 5-17 februari houden leden van de Stichting een collecte onder de Bos koopse bevolking. Leerlingen van alle basisscholen uit Boskoop lopen op 14 februari mee in een sponsorloop voor het Rosarium. Deze sponsorloop heeft plaats in het Plantarium gebouw op het ITC bij Boskoop. Voor informatie: de heer Beekink, telefoon 0172-210211 of mevrouw Loef: 0172-214483, sprookje zal jong en oud aanspreken. Ouders zijn daarom ook van harte wel kom. De voorstelling zal plaatsvinden in het gebouw van CKV 'Kreater". Om 12.30 uur start het voorprogramma met toneel en knutselactiviteiten voor de kinderen. Daarna volgt om 14.00 uur de theatervoorstelling. Kaarten reserveren of informatie kan men krijgen bij de Stichting Waddinx veen Welzijnswerk, Kerkstraat 13 Wad dinxveen, tel. 0182-631932. De kosten zijn 5,- per kind. Ouder kind: 7.50. Waddinxveen- Zaterdag 3 februari or ganiseert Stichting Wijkwerk De Zuid- plas in wijkgebouw Het Zuidhonk een disco voor kinderen tot 11 jaar. De avond begint om 19.30 uur en de toe gang bedraagt 2.50, inclusief con sumptiebon en een lot voor de loterij. Daarna kunnen de ouders swingen tij dens de disco voor 30-plussers. Stich ting Wijkwerk De Zuidpias heeft reeds diverse malen een 30+ disco georgani seerd, en deze avonden mogen zich in een stijgende populariteit verheugen. De disco zal speciaal op deze leeftijds groep worden afgestemd. De avond begint om 21.00 uur en de entree be draagt 5.- per persoon. Waddinxveen- Op zondagmiddag 4 fe bruari wordt in wijkgebouw Het Zuid honk weer een soos gehouden voor verstandelijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelletje gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. R1ANNE Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.C. de moor; 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers, SOW-dienst Ontm.kerk, ds. P.A.C. Bongers. Herv. Immanuel 10.00 uur ds A v Haarlem, Amersfoort; 17.00 uur: zie Ontm.kerk. Bapt. gem. Ichthus 10.00 uur br. A. Krol Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds. J.A. Broström-Bruin. Boskoop: Herv. gem. 9.30 uur kand. P. de Graaf, Moerkapelle; 18.30 uur ds. R. de Reuver De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. J.A. v. Hooijdonk. Chr. Geref. kerk 9.30 uur M.J. Oosting; 1.7.00 uur ds. G. Drayer, Zoetermeer. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Dick v. Steenis. Ev. gem. "Parousia" 11.00 uur A. Nij- burg.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11