Eindelijk een eigen dieren ambulance Alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee in Oostenrijk nieuws uit de regio Jeugdige ondernemers met initiatief Maak kennis met de Vrije School Gouda Ijskoude Polderloop met parcoursrecord Expositie in bibliotheken Gospelfestival Hözcrswoudc Verlichtingscontroles Hart van Holland/31 januari 1996 pagina 13 Uit het dagboek van Henk Hogebrug: nnnr Maria Soetens Hazerswoude-dorp Per 1 februari gaat de dierenhulpdienst Rijnwoude officieel de weg op. Vorige week heeft het bestuur van de dierenbescher ming Rijnwoude een rooster opge steld zodat zeven vrijwilligers als ambulancechauffeur gaan rouleren om 24 uur per dag bereikbaar te zijn. "Tot nu toe waren we afhankelijk van Alphen aan den Rijn", vertelt bestuurs lid Lineke Kroon die al tien jaar bij de dierenbescherming actief is. "De afge lopen jarèn hebben we wat geld bij elkaar gespaard door onder andere de verkoop van kalenders en door het werven van nieuwe leden." Met de komst van Dick Linschooten als nieuwe voorzitter van de Rijnwoudse afdeling van de Dierenbescherming werd de wens van het bestuur na jaren verwe zenlijkt. Dick Linschooten "We zijn op zoek gegaan naar een tweedehands bestelwagen. Bij garage Kerkvliet von den we wat we zochten. Met de hulp van Gert Kerkvliet en andere vrijwilli gers hebben we de bestelwagen ge schilderd en ingericht als een ambulan ce. We mogen het alleen nog geen am bulance noemen omdat de mensen die op de wagen gaan rijden nog niet zijn .pOi! (UNWOUD gediplomeerd. Daarom willen we bin nen één jaar met alle chauffeurs de cursus dieren-EHBO volgen, zodat we volgend jaar officieel een dierenambu lance hebben." Om de ambulance een droog onderko men te geven is hij ondergebracht in een garage in Hazerswoude-Dorp. Om Door Gerard Verheijen Nieuwerkerk aan den IJssel-Theo Admiraal en z'n broer Jacques zijn de drijvende krachten achter de meubelstoffeerderij die onder de naam Calypso in Nieuwerkerk a/dIJssel floreert. De broers en Corine, de vrouw van Theo, zitten boordevol plannen om hun zaak in de Dorpsstraat 20 nog meer inhoud te geven door een lijn in kindermeubelen op te zetten. Corine en Theo Admiraal voor hun meubelstoffeerderij in Nieuwerkerk aan den IJssel Wat het meubelstofferen betreft vertelt Iheo dat zulks rendabel is voor de duurdere meubels. Voor de goedkope re soort heeft stofferen eigenlijk geen zin, dat is verhoudingsgewijs te duur. Theo, die de theorie van het meubels tofferen op de MTS werd bijgebracht, heeft het eigenlijke vak in de praktijk geleerd. Nadat hij acht jaar in loon dienst had gewerkt, is hij voor zichzelf begonnen. Toen hij enkele maanden geleden zijn bedrijf van Boskoop naar Nieuwerkerk aan den IJssel overhevel de, zijn veel van zijn klanten hem ge volgd, zowel particulieren als bedrij ven. Een teken dat hij kwaliteit levert, enige tijd lopen Theo en zijn vrouw Corine met het idee om een lijn in kindermeubelen op te zetten. Meu belen voor kinderen van ongeveer 7 jaar oud. Het is de bedoeling dat Theo zelf het prototype creëert en dat Corine de betere meubelzaken in Noord- en Zuid Holland en Utrecht hiervoor moet weten te interesseren. Bij de gedachte alleen al stralen hun gezichten. Meu beltjes met een leuke, aparte romp van beukehout, die bijzonder degelijk in elkaar gezet zullen zijn en die voor later een emotionele waarde zullen hebben. Toekomstplannen van twee mensen die, gezien de toewijding voor hun vak, zonder meer succes zullen garande ren. Voor informatie: 0180-321548. Gouda- De Vrije School Gouda zet zater dag 10 februari haar deuren open voor belangstellenden. De open dag is van y.UO-12.30 uur. Er is gelegenheid nader kennis te maken met het Vrije School onderwijs, de verrichtingen van de teerlingen en met de leerkrachten. open dag gaat van start met het jaarlijkse schoolfeest waarin de kinde ren van alle klassen laten zien waarmee zij bezig zijn. Dit schoolfeest geeft een goed beeld van de vorderingen die de kinderen van klas 1 tot en met klas 7 maken. Tevens geeft dit feest een in ruk van wat het Vrije School-Onder- Wl)s inhoudt. In aansluiting op het schoolfeest houdt Ruud de Vries, do cent aan de Vrije School, een lezing over de pedagogische inzichten waar- P het Vrije School-onderwijs is geba- eerd In deze lezing komen zaken aan oe orde 1 s "Wat is er zo vrij aan de Vrije School", "Leren ze wel genoeg" en "Staan Vrije School leerlingen wel in deze tijd?". Na de lezing is er gelegen heid een kijkje te nemen in de klassen van het kleuteronderwijs en van de onderbouw. Daarbij kan men kennis maken met de leerkrachten en vragen stellen. Gedurende de Open Dag wordt er gezorgd voor opvang van jonge kin deren (vanaf 1 jaar) in de peuterklas. De Vrije School is te vinden aan de Ridder van Catsweg 256a in Gouda. Het telefoonnummer is: 0182-537515. Hiep hiep hoera Melanie heeft haar diploma A! Gefeliciteerd van papa en mama Janet vd Sar heeft haar diploma Al Hartelijk gefeliciteerd opa en oma Sluimer Oma Jets hartelijk gefeliciteerd met uw 65e verjaardag. Dirk Els Jeroen en Lisanne die reden komen alle ambulance-chauf feurs uit Hazerswoude-Dorp om snel uit te kunnen rijden wanneer een onge val met een dier heeft plaatsgevonden. De Dierenhulpdienst Rijnwoude is be reikbaar onder nummer 06-52726854. Shanti-koor bedankt voor het optreden. Succes zaterdag bij de Kleine Tromp. H L Hiep hiep hoera! Twee vlagjes voor pa! van Iris en Manuel Hoera (o)pa vd Berg 1 februari 59 jaar. Gefeliciteerd Arie Elly Wendy Niels en Dennis Hiep Hiep Hoera, Denise Verver werd 30 januari 1 jaar. van papa en mama t.k. antieke kapstok met hoedenplank ƒ50,-0180-632396 Hazerswoude-Dorp- Door de snijdende kou was de organisatie van de Polder loop genoodzaakt de langere afstanden 15 en 20 km af te gelasten. De meeste van de 200 lopers waren het hiermee eens en trokken op de 1,5,5 en 10 km de polder in. Opvallend was het dat Femke Rietveld uit Boskoop van atletiekvereniging AAV 36 op de 1,5 km een nieuw par coursrecord neerzette van 5.26 minu ten. De verbetering van 10 seconden was goed voor weer een trofee in haar al rijk gevulde prijzenkast. De uitslagen: Dames 1,5 km: 1. Femke Rietveld; 2. onbekend; 3. Manon Slag ter. 5 km: 1. Marlies Benschop; 2. Nel v.d. Hengel; 3. Martine Touwen. 10 km: 1. Mariëlle Stigter; 2. R. Boezaard; 3. Helma Goes. Heren: 1,5 km: Michael v.d. Voet; 2. Cedric Teeuwen; 3. Chris- tophe Teeuwen. 5 km: 1. Johan Vod egel; 2. Martijn Grundmann; 3. Roel J. Heeringa. 10 km: 1. Johnv.Wieringen;2. Bert Koster; 3. Maarten v. Erkel. De volgende Polderloop is op 25 februa ri. Dit is de laatste mogelijkheid om door middel van een stempelkaart het exclusieve Polderloop T-shirt (na vol tooiing van drie lopen) te bemachtigen. Rijnwoude- Mevrouw Elizabeth Bave- laar de Lange zal in beide bibliotheken van de gemeente Rijnwoude haar droogboeketten tentoonstellen. Gedu rende de maand februari zal zij haar werk in de bibliotheek van Hazerswou de-Dorp tentoonstellen en in maart zijn haar boeketten in de bibliotheek van Hazerswoude-Rijndijk te bezichtigen. Uit haar voorliefde voor de natuur creëert zij boeketten met bloemen uit eigen tuin. Zij verwerkt vooral rozen en hortensia's, die zij zelf droogt, op draad zet en in boeketten verwerkt. Haar boeketten zijn van 31 januari tot 28 februari in de bibliotheek van Hazer swoude-Dorp te bezichtigen en van 5 maart tot 31 maart staat deze expositie in de bibliotheek van Hazerswoude- Rijndijk. Hazerswoude-Dorp - Voor de negende keer wordt in Hazerswoude-Dorp een gospelfestival georganiseerd door kof fiebar De Schutse en jongerenkoor Ri sing Hope. Dit evenement zal plaatsvin den op zaterdag 17 februari vanaf 20.00 uur in de Gereformeerde kerk in Hazer swoude-Dorp. Tijdens het festival treden op de band "No Buts", het duo "Lighthouse" en de groep Last Minute. Voor boekingen en informatie kan men bellen met Corné Westerman: 0172- 588570 (van 18.15-19.30 uur). De politie in het district Rijn en Braas- sem gaat in de komende maanden we derom verlichtingscontroles houden. De controles richten zich zowel op mo torvoertuigen als op (brom)fietsen. De eerste weken van de actie zal er nog grotendeels gewaarschuwd worden, waarbij de bestuurder in de gelegen heid wordt gesteld de gebreken aan de verlichting in orde te brengen. Bij excessen of verkeersgevaarlijk ge drag zal direct verbaliserend opgetre- den worden. Zoals bekend moet de ver eiste verlichting worden gevoerd vanaf zonsondergang tot zonsopkomst. Te vens moet de verlichting gevoerd wor den bij slechte weersomstandigheden, waarbij het zicht beperkt wordt. De prijzen van de bekeuringen zijn on langs verhoogd. Rijden op een fiets zon der de vereiste verlichting kost 40,- terwijl een bromfietser hiervoor 70,- betaalt. Woensdagmorgen 24 januari om 4.00 uur vertrok een gezelschap, be staande uit Gerard en Nel van der Ham, Gerda Slobbe, Hans Knijnen- burg en Henk Hogebrug uit Zeven huizen en George van der Loos uit Boskoop naar Oostenrijk om daar deel te nemen aan de Alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee. De tocht, 200 kilometer, werd verreden op zaterdag 27 januari. Henk Hoge brug hield een dagboek bij. Enkele passages uit dit dagboek: Om 04.00 uur vertrokken. Bij Koln 's morgens om zes uur is het met alle Duitsers op weg naar hun werk nog drukker dan in de ochtendspits rich ting Den Haag. Na een zeer voorspoedi ge reis arriveerden wij om 16.15 uur bij Gasthof Herzog, vijftig meter van de noordoever van het kleine meer van de Weissensee. Door de organisatie was, omdat het grote meer voor een groot deel nog niet bevroren is, op het kleine meer van de Weissensee een parkoers van 16,3 km uitgezet. Vijf banen heen en vijf banen terug. Een schitterend ge zicht, want daardoor kun je de diverse groepen schaatsers heen en weer over het meer zien schaatsen. Wij hebben die dag alleen even gelopen op het ijs. Donderdag 25 januari: Na een uitgebreid ontbijt om half elf op het ijs. Drie rondjes van 16,3 kilometer geschaatst. Het ijs is goed, het weer ook en de schaatsen glijden goed. 's Mid dags in de tent van de organisatie onze startnummers opgehaald, 's Avonds een zeer belangrijk moment, oefenen hoe lang we er in het donker over doen van de kamer naar het ijs. Martien klok te op 5 minuut 30. Zonder zaklantaarn zal het nog moeilijk worden de veters vast te maken. Vrijdag 26 januari: Vandaag weer drie rondjes geschaatst. Gerard, Hans en Gerda vielen, maar gelukkig geen blessures. Martien legt uit dat een vlak schema het minste energieverlies oplevert en heeft intus sen als echte man van gemeentewerken de bootsteiger waar vandaan we star ten van sneeuw en ijs ontdaan. Alle voorbereidingen zijn nu klaar, de schaatsen worden nog een keer gesle pen en op tijd naar bed. Zaterdag 27 januari. Na een korte nacht om half zes aan het Op kop van links naar rechts Henk Hogebrug, Gerda Slobbe, George van der Loos en Martien Duineveld (foto Henk Hogebrug) ontbijt. Daarna de schaatstenues in orde gemaakt en om kwart over zes naar het ijs. Het is nog stikdonker. Nel verdwijnt als eerst op het donkere meer richting start en finish. De rest volgt wat later en blijft bij elkaar. Op naar de start. Tien minuten voor zeven, tien minuten te vroeg, valt het start schot. Nel wordt daardoor totaal ver rast, want die dacht nog genoeg tijd over te hebben voor een sanitaire stop. We zien haar overigens pas terug als ze ons na drie rondjes dubbelt. Een grote voorzichtig rijdende menigte (onge veer 1500 deelnemers) verdwijnt in het donker. Daar gebeuren ook de eerste valpartijen, maar wij behoren daar ge lukkig nog niet bij. Aan het einde van de eerste twaalf rondjes wordt het al licht. Dat schaatst veel beter, omdat nu de scheuren te zien zijn. Al snel na de start gaat ook Hans er vandoor. Die dubbelt ons na zes rondjes. George blijft bij ons tot en met de 100 kilometer en gaat daarna verder in zijn eigen, iets lagere, tempo. Martien en Gerda en ik blijven bij elkaar en zij geven mij zo nu en dan instructie om het tempo niet al teveel op te voerenWe wachten ook op elkaar bij de valpartijen, Martien tweemaal en Gerda eenmaal. Het laatste rondje moe ten we ongeveer drie kilometer inhou den om de sneeuwschuiver niet voor te geraken. We begonnen met nagenoeg windstil weer, ongeveer twee graden onder nul, maar in de middag begint het eerst licht en daarna toch flink te sneeu wen, zodat de sneeuwschuiver uitste kend werk verrichte. Na 10 uur en 11 minuten rijden wij (Martien, Gerda en ik) over de finish. De schaatsenergie- wet van Duineveld heeft zich bewezen, want we hadden nog energie over. Ger da had zich opgegeven voor de 100 kilometer, maar haalde gewoon de 200 kilometer. Nel en Hans waren al lang binnen, Nel in 7 uur 55 minuten en Hans in 8 uur 56 minuten. Nadat we ons alter natieve elfstedenkruisje gehaald heb ben wachten we met zijn allen op Ge orge. Inmiddels is het al donker gewor den. George arriveert precies om 18.00 uur na 11 uur en 10 minuten. In de laatste drie ronden in het donker was hij drie keer gevallen, één keer recht voor de televisiecamera van SBS6. We zien wel of dat uitgezonden wordt op 15 februari. Gerard heeft de gehele dag op video en foto vastgelegd en schaatste dus niet mee. Hij had de grootste moeite om ons allemaal in beeld te krijgen en rende van de ene kant van het meer naar de andere. Hij kon ons daarom ook steeds precies informeren wie in welke ronde zat en of het nog goed ging met ieder een. Na een heerlijk bad of douche uit gebreid gegeten en alle ervaringen uit gewisseld. Allen hadden de 200 kilome ter volbracht en niemand had iets over gehouden van zijn of haar valpartijen. Een geslaagde tocht dus. Henk Hogebrug Op maandag 29 januari was het gezel schap weer thuis.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13