Familieberichten OVERLOCKMACHIN ES *De getekende geschiedenis van het dagelijks leven u mui BROUWER DE KONING Bart Verwey UITVAARTVERZORGING ALLE MERKEN Hart van Holland/31 januari 1996 pagina 3 ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen deHaij vanderWende Übartebijlkdankimede namens onze kinderen en kleinkinderen voor de vele kaarten en planten die zve bij ons 50 jarig huwelijk, mochten ontvangen. 'We hebben dat zeer gewaardeerd. 'Bovenal dank.aan de Jdeere, die ons deze dag gaf. 9f. Verschoor 'E. Verschoor-Erouzver Voorlees- en knutselmiddag laagste prijzen A LITI E Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop 26.000 exemplaren. o.a.singer, pfaff, husqvarna, lewenstein, berneite, brother nlH toyota, elna, kohier, anker enz. 1 NEDERLANDS GROOTSTE SPECIAALZAAK Hf\tt Ot WESTEINDE 83-95 DEN HAAG [pi ADVOCATEN Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 januari 1996 ^Roodekruisstraat 17 2731 EW Benthuizen Na een korte periode van ziekte is toch nog onverwacht van ons weggenomen mijn lieve man, zoon, broer, zwager, oom echtgenoot van Lien Verwey-Boere in de leeftijd van 70 jaar Groot is de leegte die hij achterlaat L. Boere-Verwey W. Verwey-Paul 27 januari 1996 18 Rhinestone Drive M.G.C. 3x1 Etobicoke Ontario Canada De crematie heeft plaatsgevonden op woensdag 31 januari 1996. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. ill KI «Uil Boskoop- Vanaf 9 februari is in de open bare bibliotheek van Boskoop de ten toonstelling "Het land dat in mij woont": literatuur en beeldende kunst over migratie te bezichtigen. Zeven beeldend kunstenaars hebben een werk gemaakt, dat geïnspireerd is op een romanfragment of een gedicht van een schrijvende college. De geko zen schrijvers, dichters en beeldende kunstenaars wonen en werken in Ne derland, maart komen van elders. De geselecteerde teksten en de hieruit ontstane kunstwerken brengen de complexiteit van migratie tot uitdruk king: het gevoel dat je niet bent waar je wilt zijn, niet wilt zijn waar je terecht komt, terwijl de plaats waar je vandaag komt alleen nog bestaat inde herinne ring. Al deze beelden drukken emoties uit als heimwee, vervreemding, woede, verlangen en bevrijding. Het zijn gevoe lens die in onze snel veranderde sa menleving door steeds meer migran ten, hun kinderen en kleinkinderen worden gedeeld. Per kunstenaarsduo is een kist inge richt, die zowel het literaire fragment als een afbeelding van het kunstwerk toont. Op woensdag 7 februari is er een voor lees- en knutselmiddag voor de kinde ren van 4-8 jaar. De middag begint om 14.30 uur en duurt één uur. Deze keer is het thema: dieren. Meedoen is gratis. Naar aanleiding van het leesprogram ma "Boeken met een staartje" zijn er in de bibliotheek van Boskoop elke week nieuwe verzamelingen te zien van kin deren uit groep 5 van enkele Boskoop- se basisscholen. Dit zijn bijvoorbeeld een verzameling dino's, stickers met dieren erop, knuffels, poezen en beren. Door Eline Decker Geschiedenis is niet altijd even leuk om te leren. Het kan snel een muffe opsomming worden van feiten en jaartallen. Met de serie "Van nul tot nu" laat de geschiedenis zich lezen als een boeiend stripverhaal. De serie bestaat uit vijf delen. Deel 1 tot en met 4 behandelt de geschiedenis van 2000 jaar voor Christus tot 1985. Deel 5 behandelt de geschiedenis van het dagelijks leven. In de mees te geschiedenisboeken komen gewone zaken niet aan bod. Hoe woonden eenvoudige mensen bijvoorbeeld? Wat aten ze? Welke regels en normen bepaalden hun leven? Deze alledaagse dingen worden in deel 5 van "Van nul tot nu" belicht in de vorm van een stripverhaal. De geschiedenis van het schrift, de ontwikkeling van de eetgewoon ten, de verandering van leefomgeving, het rechtssysteem en de ideeën die men vroeger over sex had, worden behandeld op een grappige manier. Helaas is de schrijver soms wat te moraliserend. Hij laat over bepaalde zaken duidelijk zijn mening naar voren komen. De tekeningen zijn druk en zeer gedetailleerd, op elk plaatje is van alles te zien. Er is ook gebruik gemaakt van foto's zoals van Anne Frank en De Nachtwacht. "Van nul tot nu" heeft een aantal jaren geleden in de Donald Duck gestaan. De tekenaar en schrijver zijn Co Loerakker en Thom Roep. De laatste is ook bekend van de strip Douwe Dabbert. De serie is leuk om te lezen, vooral door de mooie tekeningen. Of het leerzaam is? Ik denk dat kinderen een goed overzicht krijgen van de vaderlandse geschiedenis, maar het gaat niet echt diep op de verschillende onderwerpen in. 2W V v - 2. -. Hollandt Midden Samen zorgen we voor veiligheid Inbraak/diefstal: In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in een woning aan de Wollefoppenweg. Men kwam via een raam binnen. Weggenomen werden geld, een rijbewijs en bankpas sen. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een bedrijfsauto op de Papaverlaan. De achterruit werd ver wijderd om in het voertuig te komen. Weggenomen werd een hoeveelheid spe ciaal gereedschap. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een woning aan De Bongerd. De deur werd geforceerd om binnen te komen. Er werd niets van waar de weggenomen. Overig nieuws: Donderdagmiddag wer den bij een controle op het gebruik van bestrijdingsmiddelen bij een kweker aan het Noordeinde 13 middelen aangetroffen die niet meer zijn toegelaten. Deze zijn in beslag genomen en tegen de tuinder is proces-verbaal opgemaakt. Ook een tuin der aan de Bredeweg werd bekeurd. Hier ging het echter slechts om een geringe overtreding. Aanrijdingen: Zondagochtend ±06.00 uur vond een aanrijding plaats op de over steekplaats van de Beijerincklaan ter hoogte van de Zuidplaslaan. Een 19-jarige Waddinxveense bromfietser met een 19- jarige Waddinxveense passagiere stak de Beijerincklaan over terwijl het licht voor hem waarschijnlijk op rood stond. Zij werden daar geschept door een perso nenauto bestuurd door een 63-jarige Rot terdamse. De - bromfietsberijders liepen bij het ongeval een gebroken linkerbeen op en zijn naar het Bleulandziekenhuis vervoerd. Zondagmiddag omstreeks 15.00 uur vond een aanrijding plaats op de Noord- baan van de RW 12 ter hoogte van het aquaduct. Een 32-jarige bestuurder uit Den Haag botste tegen de achterzijde van de auto van een 74-jarige man uit Biltho- ven. Deze laatste is met schouderletsel naar het Bleulandziekenhuis vervoerd. Naar aanleiding van bovengenoemde aan rijding vond nog een aanrijding plaats waarbij vier auto's betrokken waren. Daarbij raakte een 71-jarige bestuurder met zijn echtgenote afkomstig uit Barend- recht ernstig gewond. Zij hadden meerde re botbreuken en zijn overgebracht naar het Bleulandziekenhuis. Verder raakten een 30-jarige bestuurder uit Krimpen a/d IJssel, een 43-jarige bestuurder uit Capel- le a/d IJssel en een 50-jarige bestuurder uit Nieuwerkerk licht gewond. Inbraak/diefstal: In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken in twee win kelwagens aan het Noordeinde. Men sloeg een ruit in om binnen te komen. Uit één wagen werden rookwaren meegenomen. Woensdagmiddag werd een 21-jarige in Waddinxveen verblijvende man aange houden terzake winkeldiefstal in een su permarkt aan de Passage. Hij werd over gedragen aan de politie waarna hij een transactie kreeg aangeboden. Donderdagochtend werden vanuit de kledingzaak aan de Kerkweg Oost drie kledingstukken ontvreemd. Vrijdagmiddag werd een 20-jarige man uit Zevenhoven betrapt bij een winkel diefstal in een supermarkt in de Passage. De man ging met bier door de kassa zon der af te rekenen. Hij werd aangehouden en overgedragen aan de politie. Hem werd een transactie aangeboden. Vrijdagmiddag tegen sluitingstijd heb ben vier mannen geprobeerd de kassa leeg te halen van een tabakswinkel aan de Kerkweg Oost. Zij sloten de eigenaresse op in het woongedeelte. De vrouw wist de aandacht te trekken van haar collega win keliers. Deze zijn achter de dieven aange gaan maar hebben niemand kunnen aan houden. In de nacht van zondag op maandag werd ingebroken in twee vrachtauto's die ston den geparkeerd aan de Staringlaan. Een zijruit werd ingeslagen om binnen te ko men. Weggenomen werd een 27-MC bak. Overig nieuws: Donderdag werd snel heidscontrole gehouden op het Noorde inde van 9.00-9.45 uur. Van de 230 passan ten reden er zes te snel waarvan de snel ste 104 km/u. Van 9.50-10.30 werd gecon troleerd op de Noordkade. Van de 164 passanten waren er 14 in overtreding. De snelste reed 67 km/u. In de nacht van donderdag op vrijdag even na middernacht werden twee ruiten ingegooid van een woning aan de Acacia straat. Politie en de bewoner tasten in het duister over het motief van deze daad. Inbraak/diefstal: Dinsdagavond werd aan de Boogaard een grijze Opel Kadet ont vreemd. Het voertuig bleek later als vluchtauto gebruikt te zijn bij de snel- kraak aan de Koninginneweg. In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in een auto aan de Dok ter Hamburgerlaan. Men kwam binnen door het inslaan van een ruitje. Ondanks het afgaan van een alarm werd uit de auto landmeetapparatuur ontvreemd. in de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in een woning aan Park zicht. Na een poging gedaan te hebben een deur open te wrikken werd een raam open gewrikt. Ontvreemd werd klein geld. Tussen dinsdag en donderdag werd in gebroken in een vrachtauto die stond ge parkeerd aan de Mendelweg. Men sloeg een ruit in om in de cabine te komen. Weggenomen werd een GSM-telefoon, een 27 MC-bak diverse bankpassen en andere waarde papieren. Donderdagmiddag werd op de Zuidka de een personenauto ontvreemd. De auto was eigendom van een uitgerukte brand weerman. Het betreft blauwe Opel Vectra met het kenteken NB-HJ-88. De brandweer was uitgerukt voor een oververhitte schoorsteen aan de Halve Raak. Vrijdag werd ingebroken in een woning aan het Weteringpad. De voordeur werd geforceerd om binnen te komen. Wegge nomen werden ongeveer 200 CD's, een discman, portemonnee en een horloge. Vrijdagavond zijn in een supermarkt aan de Koninginneweg drie Boskoopse knapen aangehouden voor diefstal van twee pakjes shag. Zij zijn 14en 15jaaroud. In het weekend werd ingebroken in een woning aan de Bosweg. De achterdeur werd met grof geweld open gebroken. Weggenomen werden CD's en geld. Overig nieuws: Woensdag werden aan het Laag Boskoop zes kwekers gecontroleerd op het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Geen overtredingen geconstateerd. Zondagavond 23.00 uur kreeg een 24- jarige Boskoper op de Kerkweg West een stopteken dat hij negeerde. Daarna gaf de politie hem op de Noordkade weer een stopteken wat hij eveneens negeerde. Er volgde een achtervolging waar drie poli- tie-auto's aan deel namen. Op de kruising Willem de Zwijgerlaan-Mauritzlaan kre gen twee politie-auto's een aanrijding. De achtervolging verplaatste zich vervol gens naar Boskoop waar de verdachte op het Plankier opzettelijk nog een politie auto aanreed. Daarna werd de verdachte op de Cederusstraat aangehouden. In zijn auto werden inbrekerswerktuig aange troffen, traangasspray en een gestolen bankpas. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen. Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus SI ui tings term ijn ad ver ten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donder dag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898 I I I TEL 070-346 30 00' EIGEN PARKING NR. 191 IH

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3