Zevenhuizen Moerkapelle c D c c f sl l Meer gemeentenieuws op pagina 9: luit lun ing si ïktie N ken Hart van Holland/31 januari 1996 pagina 5 Energiezuinigheid van gebouwen moet bij aanvraag bouw vergunning worden aangetoond Sloopvergunning Kapvergunning Verruiming ope ningstijden sektie Burgerzaken Extra aandacht voor (brand) vei lig v held in de horeca Niet verlenen vergunning Wet Milieubeheer (Tervisielegging diverse bouwplannen) Gemeente In week zes rijdt de chemocar weer in de gemeente. Op maandag en dinsdag rijdt de chemocar in de kern Zevenhui zen, op woensdag in de kern Moerkapelle en op donderdag wordt het buitengebied bezocht. Overigens dienen inwoners van het buitengebied, inklusief de kern Oud Verlaat, zich voor de chemocar aan te melden via het telefoonnummer 0180-637715. Tevens bestaat de mogelijkheid om in dezelfde week de stand plaatsen van de chemocar te bezoeken. -maandag 08.00 - 09.00 uur/13.00-14.00 uur gemeentehuis te Zevenhuizen; -dinsdag 08.00 - 09.00 uur: dorpshuis Swanla te Zevenhuizen; 13.00 - 14.00 uur: hoek Rozenstraat/Nrd. Dwarsweg te Zevenhuizen; -woensdag 08.00 - 09.00 uur/13.00-14.00 uur voormalig gemeentehuis te Moerkapelle; -donderdag 08.00 - 09.00 uur: De Vierkap te Oud Verlaat. Voor meer informatie kunt U kontakt opnemen met de heer M.A. Ottevanger van de afdeling Grondgebiedzaken, telefoon 0180- 637723. Onze nationale aardgasbel is alweer voor de helft leeg en het gebruik van brandstoffen voor de verwarming van gebouwen veroorzaakt broeikasgas. Om die redenen zal in de komende jaren het energieverbruik drastisch omlaag moeten. Technisch is dat heel goed mogelijk. Daarom is al de zogenaamde ecotaks ingevoerd. Dit was een eerste stap van de regering om de belasting te verschuiven van meer belasting op energie en minder belasting op lonen. Een ander maatregel die voor onze gemeente met het nieuwe jaar is ingegaan is de invoering van de zogenaamde Energiepres tatienorm. Die norm bepaalt dat voor elk nieuw gebouw waarin verwarming komt en waarvoor een bouwvergunning nodig is vooraf met een berekening moet worden aangetoond dat het energieverbruik binnen een bepaalde grens blijft. Voor eengezinshuizen betekent dat in het algemeen dat de hoeveelheid glas beperkt zal zijn en dat de woning wordt voor zien van een Hoog Rendement c.v.-ketel en Hoog Rendement beglazing. Serres kunnen alleen nog worden toegepast als er geen verwar ming in komt. Voor de utiliteitsbouw geldt eveneens dat de hoeveelheid glas beperkt zal zijn en dat alle gebouwen die verwarmd worden goed geïsoleerde vloeren, muren en daken moeten hebben. De berekening waarmee aangetoond moet worden of het ge bouw voldoende energiezuinig is vergt een grote mate van vakkennis. Het is daarom verstandig om zo'n berekening door een gespecialiseerd bureau te laten maken. In de periode van 22 t/m 26 januari 1996 is de volgende sloopver gunning afgegeven aan: - Bouwbedrijf J. Koster Zn., voor het slopen van de panden aan de Moerdijkstraat 13 en 17 te Moerkapelle. Een ieder die meent door de verlening van bovengenoemde sloopvergunning in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 6 weken na dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Voorts kan een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank Den Haag, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De vergunning ligt gedurende de bovengenoemde termijn ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhui- zen ter inzage. Het hoofd van de afdeling Middelen, hiertoe gemachtigd door burgemeester en wethouders, maakt bekend dat bij besluit van 22 januari 1996 vergunning is verleend aan: - De heer J. de Koning, voor het verwijderen van een Esdoorn en een naaldboom, aanwezig in de voortuin van het perceel Weide- plantsoen 39 te Zevenhuizen. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Zevenhuizen, 23 januari 1996. Het hoofd van de afdeling Middelen, H. Hogebrug. In verband met de overgang naar een nieuw automatiseringssys teem is de sektie Burgerzaken van vrijdag 26 januari 1996 t/m vrijdag 2 februari 1996 voor alle handelingen gesloten. Voor het aangeven van geboor ten, overlijdens is de sektie Bur gerzaken op die dagen geopend van 9.00 tot 9.30 uur. Wij verzoeken U bij het doen van aanvragen voor paspoorten, identiteitskaarten rijbewijzen, uittreksels e.d. met het boven staande rekening te houden. Met ingang van dinsdag 6 fe bruari 1996 worden de ope ningstijden van de sektie Burger zaken verruimd. Vanaf deze datum is de sektie elke dinsdag - naast de normale openingstijden van 8.30 - 12.00 uur, ook geopend van 14.00 - 18.00 uur. Door deze verruimde openstel ling hebben de inwoners meer mogelijkheden om voor het aan vragen van paspoorten, identi teitskaarten, rijbewijzen, uit treksels e.d. naar het gemeente huis te komen. Voor alle duidelijkheid wordt opgemerkt dat het bij alle han delingen noodzakelijk is om in persoon te verschijnen en zich te legitimeren. Af en toe gebeurt het dat er in een café, restaurant of feestzaal slachtoffers vallen door brand. Meestal ontstaan de rampzalige gevolgen door onvoldoende vluchtwegen, of het gebruik van licht ontvlambaar materiaal voor gordijnen, versieringen enz.. Mede om die reden is het sinds de wijziging van de Woningwet verplicht datelkgebouw, waarin meer dan 50 personen zullen verblijven, beschikt over een zo genaamde gebruiksvergunning. In die vergunning wordt in hoofdzaak aandacht geschon ken aan het (brand)veilig ge bruik van het gebouw zoals het maximaal aantal toe te laten personen, de vluchtwegen, de blusmiddelen en de brandbaar heid van materialen. De gebruiksvergunning is daar mee een goede handleiding voor een brandveilig beheer en gebruik. Twee belangrijke horecagele genheden in de gemeente be schikken reeds over zo'n vergun ning en de andere gelegenhe den die daarvoor in aanmerking komen zullen in de komende tijd aangeschreven worden zo'n ver gunning aan te vragen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moe rka pel Ie; gelet op afdeling 3.6 van de Algemene Wet Bestuursrecht; maken bekend, dat door hen op dinsdag 23 januari 1996 besloten is niet tot verlening van de vergunning ingevolge de Wet milieu beheer over te gaan naar aanleiding van de aanvraag van Schil derwerken Huisman B.V. om een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een schildersbedrijf, gelegen aan het adres Moerkapelse Zijde 4 te Moerkapelle. Onlangs is gebleken dat het bovengenoemde schildersbedrijf in hoofdzaak bestemd is voor het uitoefenen van detailhandel. Een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is daarom niet beno digd. Het Besluit Doe-het-zelfbedrijven is op deze inrichting van toepassing. De door Schilderwerken Huisman B.V. ingediende aanvraag om een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer zal worden beschouwd als een melding op grond van het Besluit Doe- het-zelfbedrijven; De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage en wel van donderdag 1 februari 1996 tot donderdag 14 maart 1996, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur (inzage van de stukken buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische af spraak). Bij de Raad van State staat tot donderdag 14 maart 1996 beroep open voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tijdig tegen de ontwerp-beschikking bedenkin gen hebben ingebracht; d. degenen, die bedenkingen hebben tegen wijzigingen, die in de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; e. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest tijdig bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 AE Den Haag. Een beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de beroepstermijn. Indien gedurende die termijn een verzoek tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan, wordt de beschikking niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE Den Haag. Zevenhuizen, 23 januari 1996. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, De secretaris. De burgemeester, A. Visser L.M. Schoots De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat vanaf 1 februari 1996 gedurende twee weken, ter gemeente secretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, het volgende bouwplan ter inzage ligt van: - de heer J.W.M. van der Graaf voor het vergroten van een berging aan de Staringstraat 59 te Zevenhuizen. Het plan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens om met ge bruikmaking van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan. Alvorens hieromtrent over te gaan, wordt een ieder in de gele genheid gesteld om gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt bedenkingen in te dienen tegen het verlenen van de vrijstelling. De bedenkingen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 31 januari 1996. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, L.M. Schoots

Hart van Holland | 1996 | | pagina 5