Europa Kinderhulp zoekt gastgezinnen Lampionnenoptocht Beschermheer "De Kleine Trompetter" Activiteiten Agenda Tingieten bij Plattelandsvrouwen Concert Zanglust met Zoetermeers Mannenkoor Koffieconcert Koffie-ochtend om bij te blijven.... agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Oproep voor clubs en verenigin gen van Zevenhuizen Hart van Holland/7 februari 1996 pagina 11 Moerkapelle - De afdeling Moerkapelle van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt op woensdag 14 februari haar maandelijkse bijeen- komst in dorpshuis Op Moer. Aanvang is 20.00 uur. Meneer en mevrouw Roes- singh-van Itersson verzorgen op deze avond een demonstratie tingieten. Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Iedere eerste vrijdag van de maand: 11.00-15.00 uur: wereldwinkel bij "Natuur- luck" aan de Zuidplasweg. Donderdag 15 februari, 21 maart en 25 april: 9.30-11.00 uur Hervormd Centrum: Koffieochtend. Zaterdag 17 februari: 20.00 uur dorpshuis Swanla: Spektakel met "Hieperdepiep" Woensdag 21 februari: 14.30 uur Hervormd Centrum: Boekentafel. Vrijdag 1 maart: 19.30uurVrijzHervkerk: oecomenische dienst Wereldgebedsdag. Zaterdag 2 maart: 20.00 uur dorpshuis Swanla: voorjaarsconcert gem. zangver. Zanglust, m.m.v. Zoetermeer Mannenkoor De Zeven Muzen: Zondag 11 februari: 12.15 uur Vrijz. Herv. kerk: 12.00 uur: koffieconcert. Zondag 10 maart: 12.15 uur vrijz. herv. kerk: 12.00 uur: koffieconcert. Zaterdag 16maart 16.00-18.00 uur dorpshuis Swanla: keyboard, gitaar en dwarsfluit. zaterdag 13 april: 19.00-20.00 uur Dorpshuis Swanla: piano, viool en blokfluit. zaterdag 20 april: 20.00 uur Geref. kerk Zevenhuizen: 10eamateur muziekavond. zaterdag 11 mei: 11.00-17.00 uur Dorpshuis Swanla: open dag Zeven Muzen, dwarsfl 't^ dorpshuis Swanla: Grote Uitvoering gitaar, viool, blok- en Zaterdag29juni: Dorpshuis Swanla: Grote Uitvoering ballet, piano en keyboard. vooncToot6r maa^''^voorzleniI19 °P e^e werkdag in het restaurant ƒ8,- melden ANBO: Spekniddag: elke maandag 14.00 uur in De Zevenster; Soosmiddag: 2e en 4e rtineH (?o^'00 uur in De Zevenster; Gymnastiek: gebouw ger. kerk elke en 1100 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; 7ma .vereni3jng Zang en Kleur: (alle evenementen in het clubgebouw aan de anrill nab'' de st°P'ichten)- Kaarten, 20.00 uur: 16 februari; 15 maart; 4 aurten); 26 april laatste competitieavond en prijsuitreiking. Vn ap^a,/onden, 20.00 uur: 5 maart en 2 april. 'delbeurs/clubmiddagen: 14.00 uur: 24 februari en 23 maart. Moerkapelle: mifl6 donderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos: 8 februari, 14 Vmaart, 11 april en 9 mei. vervolg van pagina 1 W Hel winterconcert van De Kleine Trompetter kende een grote publieke belangstelling Ook tijdens het winterconcert, zater dagavond in Swanla, van de harmonie en het tamboer- en lyrakorps "De Klei ne Trompetter" was de familie Schoots onder de genodigden. Toen werd ook door voorzitter Frans Metselaar ont huld dat de burgemeester positief had gereageerd op het verzoek van het be stuur om als beschermheer van "De Kleine Trompetter" op te treden. Hij vertelde er wel bij dat de heer Schoots er als voorwaarde aan had verbonden dat hij geen instrument behoefde te bespelen. Het optreden van "De Kleine Trompet ter" (onder leiding van pas aangetre den Wytze Mollema) voor een bomvol le zaal werd een groot succes. Net als het optreden overigens van shantikoor "Het Kraaiennest", dat veel bijval kreeg. Een koor overigens met vele be kende gezichten. Onder leiding van Peer de Zee schuimer werden gevoeli ge en minder gevoelige zeemansliede ren uit lang vervlogen tijden over een enorm enthousiaste en meedeinende menigte uitgestort. Een voortreffelijke greep van het bestuur van "De Kleine Trompetter" en een primeur voor Ze venhuizen. Tijdens het concert van "De Kleine Trompetter" werden Klaas De Graaff en Henk van Erk in de bloemetjes gezet. Zij waren respectievelijk 50 en 25 jaar lid. Shantikoor Het Kraaiennest stal de show met zeemansliederen van weleer. De kinderen komen voor drie weken in een gezin. Duur hoeft het niet te zijn. Op straat spelen, boodschappen doen. voorlezen, een keertje naar de dieren tuin, alledaagse dingen maar voor deze kinderen heel bijzonder. Natuurlijk is het niet niets om drie weken lang een onbekend kind in huis te hebben. Dat vraagt heel wat van de gastouders en de rest van het gezin. Daarom besteedt Europa Kinderhulp veel aandacht aan de voorbereiding en begeleiding van gastgezinnen. Een team van ervaren medewerkers, vaak zelf ook gastouder, staat klaar om de gastgezinnen te assis teren. Zevenhuizen - Weinigen zal de lam pionnenoptocht op 31 januari zijn ontgaan. Kinderen en ouders liepen met hun verlichte bollen Zevenhui zen rond om uiteindelijk hun tocht te beëindigen bij het gemeentehuis. Daar stond burgemeester Schoots klaar om de prijswinnaars van de door het Oranje Comité georga niseerde kleurwedstrijd bekend te ma ken. Aan deze kleurwedstrijd deden in totaal 153 kinderen mee. Zij waren inge deeld in 3 categorieën, te weten de peuters en kleuters, de 6 t/m 8 jarigen en de kinderen in de leeftijd van 9 t/m 12 jaar. Bij de allerkleinsten ging de prijs naar de 3-jarige Edward Duyndam. De extra prijzen waren voor Danielle Baars, Luuk Gritter en Joyce Duliaart. Bij de 6 t/m 8 jarigen kwam Robin Over- beke als beste uit de bus. De extra prijzen gingen naar Ujeneza Raïssa, Bas de Man en Cynthia Sloof. In de categorie 9 t/m 12 jaar werd Josien als beste beoordeeld. Hier waren de extra prij zen voor Marissa Sloof, Madeleine en Wieteke Hoeymakers. Volgens Made leine Duijvestijn die samen met haar man Albert de jury vormde, was ieder een ontzettend actief bezig geweest om er iets moois van te maken. Madeleine en Albert stonden dan ook voor een moeilijke keus om tot een objectieve afweging te komen. De lampionnenoptocht op 31 januari trok veel deelnemers. Woensdagavond 14 februari om 20.00 uur is er in het gemeentehuis van Ze venhuizen een bijeenkomst in het ka der an Koninginnedag 1996. Alle ideeën en plannen voor deze feestelijke dag worden dan besproken. Ook kan op deze avond een kraam besteld worden. Als er nog mensen zijn met nieuwe idee ën, dan zijn zij uiteraard van harte wel kom. Het Oranje Comité kan nog steeds versterking gebruiken. Voor informa tie: 0180-631631. Zevenhuizen - Op zaterdag 2 maart or ganiseert de gemengde zangvereniging Zanglust een voorjaarsconcert. Dit keer zal medewerking verleend worden door het Zoetermeers Mannenkoor (90 mannen) onder leiding van de heer T. van Nierop. Zanglust zal onder leiding staan van mevrouw A. de Vlieger met aan de piano de heer P. Blokzijl. Beide koren zullen een gevarieerd pro gramma ten gehore brengen. Het con cert wordt gehouden in de kleine sport hal (Zuidplashal) van dorpshuis Swan la te Zevenhuizen. Aanvang 20.00 uur. De toegang bedraagt f 12,50. Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de le den en bij mevrouw Van Veen, Weth. Kreftlaan 6 te Zevenhuizen. Telefo nisch reserveren kan ook op telefoon- nummer 0180-632219. Door Eline Decker Sommige mensen zijn nu al bezig met het plannen van hun zomervakantie. De stichting Europa Kinderhulp is het hele jaar bezig om vakanties te plannen. En dan vakanties voor hulpbehoevende kinderen uit Europa. Europa Kinderhulp is verantwoordelijk voor de vakantie van zo'n 3000 kinderen uit Duitsland, Frankrijk, Engeland, Tsjechië en Nederland. Voor deze kinderen is vakantie een broodnodige onderbreking van hun niet al te rooskleurig bestaan. Kinderen, van 6 tot 12 jaar, die thuis niet de aandacht krijgen die ze verdienen, die nauwelijks weten hoe het er in een gewoon gezin aan toe gaat. Kinderen uit gezinnen met financiële problemen, problemen met krappe behuizing, of van wie één van de ouders ziek is. Jannie Visser is vrijwilligster van de stichting Europa Kinderhulp. Zij helpt bij het begeleiden en zoeken van gast gezinnen. Ze heeft zelf ook jaren gast- kinderen voor drie weken vakantie in huis gehad. Nu heeft ze het te druk met het begeleiden en zoeken van gastge zinnen. Ze vertelt over hoe ontroerend het eigenlijk is om een kind, dat geen aandacht gewend is, te zien opbloeien. Alleen al door een rustige en stabiele omgeving fleurt een kind op. Ze komen meestal uit oude buurten van grote ste den waar geen speelruimte is zoals in Londen, Berlijn, Parijs en ook in Am sterdam. Jannie Visser is vrijwilligster van de stichting Europa Kinderhulp. Als u denkt dat u van de zomer plek heeft voor een gastkind. of u wilt wat meer informatie over de werkwijze van de stichting Europa Kinderhulp, dan kunt u contact opnemen met Jannie Visser (na 18 februari) 0180 - 631395 of met Monie Wijnstra 0182 - 611953. Zevenhuizen- Na het succes van het koffieconcert dat in januari werd gegeven organiseert de Ze ven Muzen zondag 11 februari weer een koffieconcert. De plaats is ook deze keer de vrijzin nig hervormde kerk ("het kleine kerkje") aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen. Dit is het tweede concert van een serie koffiecon certen die zijn gepland. De da tum van de volgende is voorlo pig vastgesteld op 10 maart. Zondag 11 februari wordt er door het trio bestaande uit Mar- lous Smit op piano, violiste Ma- riëlle Ponsen en Irma Lammers op de cello gemakkelijk in het gehoor liggende klassieke mu ziek, zogenaamde salonmuziek gespeeld. De koffie staat klaar vanaf 12.15 uur. De toegang is gratis. Zevenhuizen - Op donderdag 15 februari is er een koffie-ochtend in het Hervormd Centrum in Zevenhuizen van 9.30 tot 11.00 uur. Op deze bijeenkomst komt mevrouw Toos Rosies spreken over: 't Is al die moeite waard". Iedereen is welkom op deze ochtend die geor ganiseerd wordt door vrouwen uit verschil lende kerken van Oud Verlaat, Zevenhuizen en Moerkapelle. Er is kinderoppas aanwezig. Voor inlichtingen: 0180-312969, 0180-631841 of 079-5931203. Oud Verlaat - Op 9 en 10 februari houdt de christelijke basisschool De Nessevliet een oud papier-inzameling. De container staat bij De Vierkap en is geopend op vrijdag van 12.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat het papier zover mogelijk achterin de container wordt gesta peld en als de container gesloten of vol is, kan er geen papier worden achter gelaten. Moerkapelle - Tijdens de jubileumuit voering op 27 januari van gymnastiek vereniging Tarzan uit Moerkapelle werd een verloting gehouden. Bij Ria Lindhout aan de Hollevoeterlaan 43 kunnen de bezitters van de volgende lotnummers hun prijzen af komen ha len: Wit: 29, 243, 293,297 en 754. Groen: 120, 141, 175, 471, 628, 699 en 891.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11