De Peugeot expert bestelwagen De Volkswagen Caddy Nu te bezichtigen bij VAN DER MEER'S AUTOMOBIELBEDRIJF Volkswagen Sharan bij Van der Meer's automobielbedrijf B.V. GARAGE SCHMIDT I De Peugeot Expert is verkrijgbaar bij: Hart van Holland/7 februari 1996 Pagina 21 een nieuwe dimensie in de bestelwagensector Na de succesvolle introductie van de Peugeot Boxer in het K2- en K3-segment bouwt Peugeot haar bedrijfswagen programma verder uit met een bestelwa gen met een laadvermogen in de 800 kg klasse: de Peugeot Expert. Deze auto werd ontwikkeld in het kader van de in 1978 gesloten samenwerkings overeenkomst tussen PSA Pegeot Citroen en Fiat. Hij wordt.geproduceerd in de Sevelnord-fabrieken in Valenciennes. Deze fabriek is onder meer verantwoordelijk voor de produktie van de Peugeot 806 en de Peugeot Expert, twee modellen die deel uitmaken van dit gemeenschappelijke project van de drie merken. Op grond van zijn afmetingen en zijn laadvermogen valt de auto in het Kl-segment, onder bestel wagens met grotere afmetingen zoals de Boxer. Het onderste gedeelte van dit segment telde in 1994 in 17 Europese landen in totaal 17.300 registraties en zal volgens een aantal deskun digen de komende jaren een sterke groei te zien geven. Met de komst van de Expert profiteert Peugeot onder andere in het Kl-segment van de dynamische ontwikkelingen op de bestelwagenmarkt. Door voortaan in alle segmenten van deze markt vertegenwoordigd te zijn, is Peugeot bovendien in staat om de in gang gezette verkoopstijging door te zetten. In de eerste helft van 1995 steeg bovenge noemde markt in Frankrijk met 18,5% terwijl Peugeot een stijging van 24,8% mocht noteren. In Nederland groeide deze markt met 25,6%, terwijl het aandeel van Peugeot met maar liefst 89,4% is geste gen. Peugeot brengt met de Expert een bestelwagen op de markt waarin originali teit en functionaliteit optimaal samengaan. Audi Verbreepark 21 - Benthuizen - Telefoon (079)-331.31.00 en 341.55.56 Ook vrijdagavond geopend. Officieel peugeot dealer PEUGEOT LEVERING EN REPARATIE ALLE MERKEN dorpsstraat 38, 2761 AE Zevenhuizen, Tel. 0180-631323/631588 Door Gerard Verheijen Benthuizen-Wie vanaf de afslag Bleiswijk van de Al 2 via de provinciale weg richting Boskoop rijdt, ziet ter hoogte van Bent huizen Van der Meer s Automobielbedrijf reeds liggen. De dealer van Volkswagen en Audi is niet zo lang geleden wegens uitbreiding verhuisd van het dorp Bent huizen naar het gemakkelijk bereikbare industrieterrein. In de etalage pronkt de schitterende volkswagen Sharan. De Sharan is een multi functionele wagen met een lengte van 462 cm en een breedte van 180 cm. De hoogte van de Sharan bedraagt 167 cm. Hij biedt plaats aan zeven inzittenden met daarbij ruim voldoende plaats voor bagage. De stoelen van de Sharan kunnen zodanig ingesteld worden dat een maximum aan ruimte gecre erd kan worden. Hierdoor ook is hij breed inzetbaar. Vrije tijd of beroep gezin of gereedschap, economisch of sportief: de mogelijkheden van de Sharan zijn vrijwel onbeperkt. De Sharan heeft een maximum aan rijplezier en reiscomfort en heeft een enorme uitstraling. Kortom de Sharan is een toonbeeld van vrijheid en veelzijdigheid. De Sharan is goed voor 230 km/uur en versnelt in 8 seconden van 0 tot 100 km/uur. De Sharan heeft een verbruik van 10 liter per 100 km. Specificaties De Sharan heeft een tweeliter viercilinder- motor met 85 kW (115pk), een 2,8 liter VR6 met 140 kW (190 pk) en de uiterst zuinige 1.9 TDI-motor met 66 kW (90 pk). Naast de voorwielaangedreven versie komt ook een versie met synchro vierwiel- aandrijving beschikbaar.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 21