EH Hart Sherilvn Venz Kinderboekenprijs voor Annie M.G. Schmidt en Harrie Geelen Familieberichten Politie IJssel en Gouwe start met kwaliteitsproject Publieksopvang Chris de Graaf Hart van Holland/7 februari 1996 ADVOCATEN JSPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen deHaij vanderWende pagina 3 Geboren: dochter van Fran en Gré Hundersmarck Nesse 32a - Waddinxveen J Govert Cornelis van Zessen Pieter Clazing Start van Nederlandse Kindeijury Top-100 Kinderjury Als elke seconde telt Als het zonder zwaailicht kan POLITIE Waddinxveen Boskoop 26.000 exemplaren. i; ADVOCATEN Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Je handen hebben voor ons gewerkt Je hart heeft voor ons geklopt. Je ogen hebben ons tot het laatst gezocht. Rust in vrede. Geheel onverwacht is van ons heengegaan, mijn lieve zoon, onze broer, zwager, oom en oud-oom in de leeftijd van 65 jaar. 31 januari 1996 K.C. de Graaf-van Ommeren Frans en Gerrie Jennie en Willem Hans en Jannie Neven, nichten en verdere familie Wilde Veenen 69 - 2751 EJ Moerkapelie. De crematie heeft zaterdag 3 feburari jongstleden plaatsgevonden in het crematorium Hofwijk". I Xa een periode van steeds afnemende krachten en moe zijn, heeft hij nu de rust gekregen waar hij op het laatst zo erg naar verlangde, I naijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa echtgenoot van Lena Karreman I in de leeftijd van 76 jaar. i: Wy zy'n dankbaar voor de goede en fijne zorg die hij tijdens zijn verblijf in het zorgcentrum "De Zevenster" mocht ontvangen. L. van Zessen-Karreman Cees en Nelie Mark en Monique Dirk t en Tonia Zevenhuizen, 31 januari 1996 Zorgcentrum "De Zevenster", Leliestraat 3. Kamer 116. Correspondentieadres: L. van Zessen-Karreman - Leliestraat 25 - 2761 HD Zevenhuizen. De crematie heeft maandag 5 februari jl. plaatsgevonden in het crematorium "Schollevaar". Altijd samen op pad de natuur in zo mooi en zo fijn ik ben nu alleen het is slechts herinnering en toch moet ik dankbaar en tevreden zijn zijn wens is vervuld zo is het goed oor ons toch nog onverwacht, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa echtgenoot van Johanna Molenaar de leeftijd van 81 jaar. |5 februari 1996. Zuideinde 33 -30^9 LH Rotterdam. Clazing-Molenaar Hennie en Maarten Ruud en Judith Lenie en Karei Manuela en Jeff Pieter en Myra Geen bezoek aan huis en geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen zaterdag 10 februari van 10.00 tot 10.50 uur in het rouwcentrum "De Zevenster", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. ^uisluitend zal er een korte bijeenkomst worden gehouden om 11.00 uur in het l ai A enüenoernd rouwcentrum, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Lm 11ene ®e8raafplaats. Zuidplasweg te Zevenhuizen om ongeveer 11.45 uur. v De Venz Kinderboekenprijs is op 1 februari toegekend aan Annie M.G. Schmidt en Harrie Geelen. De prijs werd door Flip van Duyn, de zoon van Annie M.G. Schmidt, en Harrie Geelen in ontvangst genomen. Zij kregen deze prijs voor het boek 'Beestenboel'. Dit boek is het best verkochte kinderboek dat in 1995 is uitgekomen. Totaal wer den in 1995 23.958 exemplaren van dit boek verkocht. De boeken 'Het rode kippetje' van Max Velthuijs en 'We zijn er bijna' van Carry Slee en Dagmar Stam eindigden op respectievelijk de tweede en derde plaats. Venz heeft als hoofdsponsor van de Kinderjury deze prijs in het leven geroepen om extra aandacht te vragen voor de Neder landse Kinderjury en hiermee meer kinderen aan te zetten tot lezen. Bij de Nederlandse Kinderjury mogen kin deren zelf uitmaken welk boek zij het leukste vinden. De Venz Kinderboe kenprijs werd dit jaar voor de derde keer uitgereikt. Het boek 'Beestenboel' bestaat uit een aantal kinderversjes die door Annie M.G. Schmidt zelf nog uit haar totale oeuvre geselecteerd zijn. De schitte rende kleurenprenten zijn van de hand van Harrie Geelen. Alhoewel het boek na haar overlijden is uitgegeven, draagt het sterk de stempei van de auteur. Tijdens de uitreiking van de Venz Kin derboekenprijs 1996 werd ook een overzicht van de 100 best verkochte kinderboeken van het afgelopen jaar gepresenteerd. Deze Top-100 geeft een representatief beeld van hetgeen kinde ren momenteel zoal lezen. Of waaruit zij door hun ouders krijgen voorgelezen. Dit varieert van boeken van Dick Bruna, Max Velthuijs en Lucy Coudins voor de jongste kinderen tot boeken gericht op de ontwikkeling van technisch lezen bij de kinderen van 6 t/m 9 jaar. Wanneer de kinderen zelf al kunnen lezen en ge richt gaan kiezen (kinderen van 9 t/m 12 jaar) blijken paardenboeken, boeken over voetbal en griezelboeken popu lair. Bij de oudere kinderen die lezen, domineren de meisjes. Boeken over verliefd zijn en de Tina-reeks scoren daar hoog. Opvallend is dat de invloed van de Kinderboekenweek en andere evenementen op het gebied van kinder boeken terug te vinden zijn in deze Top- 100. In de Top-10 staat een groot aantal dierenboeken (thema Kinderboeken week 1995) en de toename van de ver koop van voorleesboeken voor kinde ren tot 6 jaar (speciale actie gericht op voorleesboeken tijdens de Kinderboe kenweek) is opzienbarend. Alle rele vante uitgevers van kinderboeken heb ben aan deze Top-100 meegewerkt. De Top-100 wordt afgebeeld op een affiche dat naar alle basisscholen, boekhan dels en bibliotheken wordt gezonden. Dit affiche roept kinderen op te lezen, hun eigen mening te vormen en mee te doen aan de Nederlandse Kinderjury. De Kinderjury wordt dit jaar voor de negende keer gehouden. Alle kinderen tussen 6 en 16 jaar kunnen eraan deel nemen, Elk kind dat meedoet mag aan geven welke vijf boeken hij of zij het mooist heeft gevonden. De kinderen worden in drie leeftijdscategorieën in gedeeld. Alleen boeken die in 1995 voor het eerst verschenen zijn. komen in aanmerking voor bekroning door de Nederlandse Kinderjury. Deze boeken zijn herkenbaar aan het Kinderjury logo met het jaartal 1996 voor in het boek. De stemperiode loopt van 1 fe bruari tot 1 juni. In 1995 deden ruim 38.000 kinderen mee. Alle stemmen samen bepalen aan welke boeken in juni de prijs van de Nederlandse Kinderjury wordt toegekend. De win naars zullen tijdens een speciale televi sie-uitzending van de NPS op woens dag 19 juni om 19.30 uur op Nederland 3 bekend worden gemaakt. De participanten in de Stichting Neder landse Kinderjury zijn de CPNB, het NBLC en de NPS. Naast Venz is ook de Nederlandse Boekenbon bv sponsor van de Nederlands Kinderjury. Het district Ijssel en Gouwe is het twee de district binnen de regio Hollands Midden dat in het kader van Werken aan Kwaliteit op 1 februari van start is gegaan met het project Publieksop vang. Het doel van het project is om te komen tot een kwalitatief betere publieksop vang bij het opnemen van met name een aangifte. Hierbij mag het publiek ook verwach ten: - een goed bereikbaar politiebu reau: een acceptabele wachttijd; een schone en comfortabele wachtruimte: wordt men professioneel en klantge richt geholpen; een schone en comfor tabele ruimte waar de aangifte wordt opgenomen. Holland» Midden Samen zorgen wc voor veiligheid Aanrijdingen: Donderdagochtend stak een fietser de toerit van de RW 12 over zonder daarbij voorrang te verlenen aan een personenauto die de oprit op reed. De fietser is per ambulance naar het Bleulandziekenhuis vervoerd. Donderdagmiddag vond op het fiets pad langs de Kanaaldijk een aanrijding plaats tussen twee 16-jarige bromfiet sers beiden afkomstig uit Waddinx veen. De één haalde een paar fietsers in terwijl een bromfietser uit tegenover gestelde richting naderde. De inhaler is met een gebroken hand en een ge kneusde voet naar het Bleulandzieken huis gebracht. Inbraak/diefstal: ln de nacht van woens dag op donderdag werd aan de Nic. Beetslaan ingebroken in een auto door het inslaan van een portierruitje. Een waardeloze radio-cassetterecorder werd ontvreemd. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een poging gedaan in te breken in een woning aan De Akker. Men prbeer- de aan de voorzijde een keukenraam open te wrikken. De daders werden gestoord door een buur. Aan de H.Heijermanslaan en aan de Dotterweide werd een auto open ge maakt. Er werd ontvreemd. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd bij een bedrijf aan de Zuidelijke Rondweg een auto ontvreemd; merk Mitsubishi type Colt kleur rood. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een bedrijf aan de Tuinbouwweg. Een raam werd openge broken om binnen te komen. Verschil lende ruimtes werden doorzocht. Weg genomen werd alleen geld. Overig nieuws: Woensdag werden aan de Brugweg twee kwekers bekeurd we gens het in bezit hebben van bestrij dingsmiddelen die niet meer zijn toege laten. De verboden middelen werden in beslag genomen. Vrijdag werd gemeld dat duizenden wilde eenden en smienten schade aan richtten aan 20 ha. met gras ingezaaid land aan de Zesde Tochtweg. Zaterdag werden op de vlooienmarkt aan de Bredeweg twee personen aange houden omdat zij handelden in gesto len goederen. Er werden 883 CD's en 573 porno videobanden in beslag geno men. Een Zoetermeers echtpaar zagen hun gestolen CD's daar liggen en heb ben de politie ingeschakeld. De twee, een 27-jarige man uit Bodegraven en een 20-jarige man uit Alphen werden overgedragen aan de Zoetermeerse politie. Inbraak/diefstal: Woensdag werd inge broken in een woning aan de Vogellaan. Men kwam binnen door het openwrik- ken van de achterdeur. Weggenomen werden CD's, een sporttas en poppe tjes. Donderdag werd aangifte gedaan van inbraak in een woning aan het Zwaluw plein. De achterdeur werd opengebro ken om binnen te komen. Weggenomen werden schilderijen. Zaterdagmiddag werd ingebroken in een woning aan de Linnaeusweg. Een deur werd met geweld opengebroken. De gehele woning werd doorzocht maar er werd niets weggenomen. Overig nieuws: Woensdag werden aan de Halve Raak ongeveer acht kwekers bezocht voor een bestrijdingsmidde lencontrole. Ook aan de Boskoopse- weg, de Molenkolk en de Toegangse- weg werden bedrijven gecontroleerd. In totaal werden vier kwekers bekeurd omdat zij middelen in voorraad hadden die niet meer zijn toegestaan. De verbo den middelen werden in beslag geno men. Eind vorige week werd aan het station vernieling gepleegd aan een bromfiets door een poging te doen het voertuig in brand te steken. Ook fietsen werden op dezelfde manier beschadigd. Vanaf 1 februari krijgt iedereen die aan gifte komt doen op het bureau een infor matiemap betrekking hebbend op het delict waarvan aangifte wordt gedaan. In deze map zit tevens een enquêtefor mulier waarin de mening wordt ge vraagd van de aangever over bovenge noemde onderwerpen. Het is de bedoe ling om op deze manier de kwaliteit van de publieksopvang te verbeteren. Dit zal een continu proces worden. Er zal ook middels de media naar het publiek worden teruggekoppeld wat de meest voorkomende opmerkingen zijn en wat daar aan is gedaan of zal worden. Op 10 februari zijn onze kabouters de Vrij 2 jaar. Opa en oma vdVelden Hoera (o)ma Metselaar was op 4-2 jarig. Nog van h.g. van Wim Tosca Pascal en Danny Vis Silvia gefeliciteerd met je verjaardag je scho(o)n(e) familie 9 febr. wordt Rina Hol 68 jaar. van harte, koffie met gebak staat klaar R.hof 1 Piet 't verleden is history. De toekomst ligt nog open. hartelijk gefeliciteerd. J.C.G. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/'Advertentie-adres: Drukkerij EIgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus S/u itingsterm ijn aa ver ten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal Cmdien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donder dag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3