Plantarium gebouw draait positief Open huis bij SPB Gouwe en Rijnstreek Verre Vrienden bij Toi-Toi Wervelende Jubileumshow TOOS Kerkdiensten vf/ONïh Gospelconcert Uitvoering zanggroep Da Capo Bijeenkomst oud militairen indiëgangers Rommelmarkt Roseta gitaar-duo in praathuis Informatieavond Gastouderproject eurohome Opticien bij Plattelandsvrouwen Hart van Holland/14 februari 1996 pagina 11 tweede bouwfase gaat van start Bestuur open voor initiatieven Groene evenementen Handel en logistiek Opzet gebouw gunstig effect Zondag 18 februari Zijde 36 0172-214550 in Boskoop Bruidspaar van de maand worden? Stuur je trouwkaart op naar Hart van Holland, Postbus 85-2760 AB Zevenhuizen Dnnr Karin van I .aneeraad Jeroen Blakenburg metselt een boog tijdens de open dag Waddinxveen-Onder het motto: "Kom kijken hoe je 't maakt in de bouw" heeft de Stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf en de samenwer kingsverbanden van leerbedrijven in de bouw, vrijdag 9 februari een Open Dag gehouden. In deze regio heeft de opleidingswerkplaats van SPB Gouwe en Rijnstreek aan de Maarten Schoutenstraat te Wad- dinxveen meegedaan aan deze actie. De afkorting SPB Gouwe en Rijn streek staat voor Stichting Prak tijkopleiding in de Bouw, waarin leerbedrijven samenwerken om het praktijkgedeelte van de vakopleiding te verzorgen. Dit betekent dat de leerlin gen vier dagen per week bij één van de aangesloten leerbedrijven werken en daar de fijne kneepjes van het vak leren. Daarnaast gaan de leerlingen één dag per week naar de streekschool. Daar worden de aanvullende theorielessen verzorgd, zoals bijvoorbeeld wiskun de. natuurkunde en mechanica. Ook staan Nederlands, maatschappijleer en sport op het programma. Directeur P. Langeveld: "De leerlingen kunnen hier twee jaar gegarandeerd werken in de praktijk. Er zijn momen teel ongeveer 150 leerlingen werkzaam. Zij leren metselen of timmeren in de praktijk, vier dagen per week en zij gaan één dag per week naar de streekschool. Zij verdienen daarmee gewoon loon en hebben ook een arbeidscontract." De toelatingseisen zijn VBO-B, richting Bouw of een MAVO diploma. Leerling Jeroen Blakenburg uit Bos koop, op de open dag een mooie boog aan het metselen: "Ik heb al 5 maanden gewerkt voor een aannemer uit Bos koop. Nu met de vorstverlet even op de werkplaats, maar ik hoop dat ik snel weer voor een aannemer kan gaan wer ken." Boskoop- Het eerste volle jaar van haar bestaan heeft het Plantarium gebouw op het International Trade Centre Bos- koop-Hazerswoude positief gedraaid. Aan alle financiële verplichtingen is voldaan. De doelen die door de eige naar van het gebouw, de Stichting Vak beurs voor de Boomkwekerij, waren gesteld zijn gehaald. Het bestuur van de Stichting Vakbeurs voor de Boom kwekerij heeft duidelijke aanwijzingen voor een verdere toename van het ge bruik van het Plantarium gebouw. Er is nu besloten over te gaan tot de tweede bouwfase. Dit betekent in eerste instan tie een uitbreiding met 1250 vierkante meter laad- en losruimte met vier dock- ports. Het bestuur van de Stichting is ver heugd dat steeds meer invulling wordt gegeven aan het doel van het gebouw: een promotie- en logistiek centrum voor de boomkwekerijsector. Er wordt veel waarde gehecht aan de realisatie van een verdere toename van de sec- torgerichte activiteiten. Het bestuur staat open voor elk initiatief in deze richting en is ten volle tot samenwer king bereid. Volgens Jos van Lit, directeur van Pro- logic BV, de beheerder van het Planta rium gebouw, ziet het bestuur de toe komst met vertrouwen tegemoet. Naast de vakbeurs Plantarium, die een groot deel van augustus het hele ge bouw benut, hebben er steeds meer groene evenementen plaats, zoals de expositie 'Winterglorie', georganiseerd door de Koninklijke Vereniging voor Boskoopse Culturen. In de Paastijd heeft de groene voorjaarsbeurs Groen Doen plaats in het Plantarium ge bouw. De Directe Verkoopdagen (Diveka) ten behoeve van de tuincentra en groot handelsbedrijven waren in 1995 een succes en voorzien in een behoefte. In 1996 verdubbelt Diveka in oppervlakte en aanbod. Het Plantarium gebouw krijgt een sterke impuls op het gebied van handel en logistiek door de komst van Groen Direct Boskoop en de V.O.F. Bentvelzen Transport. Bentvelzen Transport is een grote, mede in distri butie van boomkwekerijprodukten ge specialiseerde onderneming. Er lopen momenteel besprekingen met andere belangrijke gegadigden. Ook tal van organisaties en bedrijven buiten de boomkwekerijsector hebben inmiddels hun weg naar het Plantarium gebouw gevonden voor evenementen en bijeenkomsten. Volgens Van Lint heeft de opzet van het gebouw een positief effect. Opmerkelijk was de ver huizing van de bedrijvenbeurs Midden Holland en Rijnstreek van Bleiswijk naar het Plantarium gebouw. Waddinxveen- Het jubilerende Toi-Toi heeft om allerlei redenen het beloofde toneelstuk "Oom Wanja" van de schrij ver Anton Tsjechow in de koelkast moeten zetten. Op zoek naar een ander stuk is Toi-Toi teruggevallen op een oude bekende, de schrijver Alan Ayckbourn. Hiermee zet Toi-Toi een vierde stuk van deze schrij ver op de planken, genaamd "Verre Vrienden". Dit wordt het vervolg op de successen "Met mes en vork", "Bed- kwartet" en "Prettige feestdagen". In "Verre Vrienden", een blijspel met een licht zwartgallige ondertoon, ko men alle bekende Ayckbourn-thema's aan bod: relaties in allerlei stadia, be klemmingen, liefde en geluk. Zoals Ay ckbourn zelf ooit zei: "Naarmate ik de mensen meer aan het lachen krijg, krijg ik ze ook meer aan het nadenken." Dit stuk, waar Toi-Toi momenteel hard mee aan het oefenen is. wordt op vrij dag 19, zaterdag 20 en zondag 21 april opgevoerd in het "zoldertheater" van de Wijkschool St. Jozef in Waddinx veen. Overigens zoekt Toi-Toi nog nieuwe le den, man of vrouw. Wie interesse heeft om één van de repetitieavonden bij te wonen of wie meer informatie wil: Cor- rie de Knikker, telefoon 0182-617634. Waddinxveen- Zaterdag 24 februari houdt TOOS-Gymnastiek haar jubi leumshow in sporthal De Dreef. In het kader van het 75-jarig jubileum van TOOS zullen alle leden een wervelende show laten zien. De show heeft als the ma "De Stad". Een groepje toeristen gaat een dagje uit in "Toosstad" en daar maken ze van alles mee. Aan deze voor stelling zullen ongeveer 750 leden van jong tot oud deelnemen. De middagvoorstelling van de Jubi leumshow begint om 14.00 uur (zaal open 13.30 uur). De avondvoorstelling om 19.00 uur (zaal open 18.30). Kaarten kosten 5,- voor kinderen tot 12 jaar en voor volwassenen 7,50 Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en in de voorverkoop bij: Ellen Ammeraal, Peppelhorst 113; Anita Potuyt, Schaep- manhoeve 81 en Siebe Verwey, Burge meester Trooststraat 96. TOOS raadt aan om de kaarten vooraf te kopen want er worden maar 600 kaarten per voorstelling verkocht. Voor informatie: 0182-631549 en 0182- 613839. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers; 17.00 uur ds. W.H.D. Poastoor, Nieuwerbrug. Herv. Immanuel 10.00 uur ds A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur sow-dienst Ontmoetingskerk. Bapt. gem. ichthus 10.00 uur br. P. Smit Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur mevr. ds. L. Lafeber, Zoetermeer. Herv. gem. 9.30 uur ds. R. de Ruever; '8.30 uur ds. L. v. Nieuwpoort. He Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij- donk; 17.00 uur drs. R.H. Stutvoet, Berkel en Rodenrijs. Cnr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M-LOosting. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Bert de Haan. Ev.gem. "Parousia" 11.00 uur W.J 1 'jnacker Hordiik. Waddinxveen- In Gouwebad De Sniep is op dinsdag 6 februari voor het B- diploma gezwommen. Er waren deze keer 18 kandidaatjes, waarvan één kindje ziek is gemeld en één kindje is afgewezen. Namens de Nationale Raad was de heer H. van der Velde als afge vaardigde aanwezig. De beoordelings commissie bestond uit de heren R. Ho- gerbrugge en C. Slagter. De namen van de 16 geslaagden zijn: Jasper van der Zwan. Miranda van Beek, Danielle de Jong, Kevin Kaptein, Sven Hendriks, Elline Bout, Mark de Ruiter, Sebastiaan Vinkhuyzen, Marti- ne de Nijs, Sander de Bruyn, Lianne Bregman, Kevin Colla, Marijn Schenk, Ruben Rueb, Maurice van der Velde en Stefan Hoffmann. 1 stel wielen Mavic GP4 capnaven pion 6 vt frame 57 cm st. pen zadelpen 350,- 0180-632013 Gevraagd keyboard aanbiedingen 0182-617325 spijlenbed toebehoren ƒ125,-; vouwwagen met accessoires ƒ2000,- fietsendr. op dak 0172-213611 kl. beeld KTV 37 cm sega spelcomp. spel nw. ƒ850,-nu ƒ350,-0182-632921 Gevr. zelfst. h.h. hulp 1 ochtend p. week 0182-610747 bak/grilloven ƒ150,- 0172-258830 geloogd grenen eettafel rond doorsn. 120 met fraaie kolompoot ƒ250,- 0172-587282 wegens omst. aangeb. Toyota Starlet 1 3i km 35.000 bj 91 kl. rood na 18 uur: 0180-632152 t.k. Tecno snowboots mt. 41 -43 nieuw 50,- 0180-632153 Waddinxveen- Op zaterdagavond 24 februari zal er in Waddinxveen een bij zonder gospelconcert worden georga niseerd door de Alphense Stichting Local Gospel Projects. Het evenement dat in de Immanuëlkerk aan de Beatrixlaan gehouden zal wor den, begint om 20.00 uur en de zaal gaat open om 19.30 uur. Medewerking aan dit concert wordt verleend door twee verschillende gospelkoren uit Alphen aan den Rijn, namelijk Gospelkoor Sound of Celebration en de tienergroep Be Glad. Een uitgebreide geluidsinstallatie en professionele lichtinstallatie staan op het concert borg voor een optimale balans in licht en geluid. Kaarten voor dit concert kosten in de voorverkoop 7.50 en voor kinderen tot en met 12 jaar 5.-. Voor meer informatie of reserveringen bellen naar: 1082-619423 en 0172^71483. Waddinxveen- Zanggroep Da Capo geeft vrijdag 16 februari een concert t.g.v. het vijf jarig bestaan, in de Ont moetingskerk te Waddinxveen (Groensvoorde). Aan dit concert wer ken mee: Pieter Boer, trompet; Mirjam v.d. Burg-Oskam, dwarsfluit; Arjan Ben- nik, synthesizer; Fred van de Heiden, basgitaar; René van Vliet, drums; Ben Kramer, orgel en vleugel. De algehele leiding is in handen van Ben Kramer. Op het programma staan on der andere werken van Tom Parker en een "Ode aan Vicki Brown". Ook zal er een medley uit the Phantom of the ope ra ten gehore worden gebracht. Na de pauze zal 'The Young Messiah' worden uitgevoerd. De opbrengst van deze avond zal besteed worden aan het Koningin Wilhelminafonds en het Ro nald Mac Donald huis van het Sophia Kinderziekenhuis te Rotterdam. De toe gangsprijs bedraagt 8,50. Aanvang 20.00 uur. De kerk is om 19.30 uur open. Er zijn nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar bij: Janny van Bockel Acerstraat 5, Boskoop 0172-212402; j Loef, Bootstraat 1Boskoop; José Vers luis, J. Luykenstraat 9, Waddinxveen 0182-618852 en Asscheman, Brederol- aan, Waddinxveen. Boskoop - In gebouw "De Brug" aan het Kerkplein 3 in Boskoop houdt de VOMI (Vereniging Oud Militairen Indiëgan- ger) afdeling Zuid-Holland Noord op dinsdag 20 februari een bijeenkomst. Aanvang 14.00 uur; zaal open 13.30 uur. De belangrijkste doelstelling van deze vereniging is het behartigen van ideële, materiële en immateriële belangen van Oud Militairen Indiëgangers die bij de Nederlandse Krijgsmacht in voormalig Nederlands Indië, respectievelijk Indo nesië en Nieuw Guinea hebben ge diend. Mevrouw Mr F. Zuydwegt, directeur van Stichting Dienstverlening Vetera nen zal een uiteenzetting geven van de werkzaamheden van deze stichting. Sobat Jacques de Wit verzorgt een film voorstelling. Daarna zal er gelegenheid zijn voor het stellen van vragen en het aanhalen van contacten. Ook nog-niet-leden zijn van harte wel kom. Er zal op deze middag een verlo ting gehouden worden ter bestrijding van de kosten. Voor informatie: 0172- 213524 of 0182-630264. Boskoop - Op 30 maart wordt de jaar lijkse rommelmarkt van de Hervormde Gemeente Boskoop gehouden. De Mis sionaire (zendings)Commissie wil op deze manier geld inzamelen voor het project "Halmahera", onder andere theologische- en agrarische ondersteu ning van de Indonesische bevolking op dit eiland. Om deze rommelmarkt te laten slagen is er behoefte aan allerlei verkoopbare spullen, zoals kleding, speelgoed, meu beltjes, boeken, platen, curiosa, schil derijen etcetera. De commissie doet een oproep aan de inwoners van Boskoop en omgeving om deze spullen beschikbaar te stellen. Kleine spullen kan men brengen bij de familie van Dam, Biezen 166 (telefoon 215327) en de familie van Klaveren, Laag Boskoop 131 (telefoon 213564). Grotere spullen worden op afspraak opgehaald, telefonisch contact opne men met de heer P. van Nieuwenhui- zen, telefoon 215139 of de heer J.Versloot, telefoon 213685. Boskoop- Zondagmorgen 18 februari vindt in het Praathuis weer een koffie concert plaats. Ditmaal bestaat het concert uit een optreden van "Roseta" gitaar-duo, gevormd door Evelyn Al- brink en Emile van Daal. Beide leden van het duo studeerden gitaar bij Hans de Weerd aan het Alk- maars conservatorium. Na hun eind examens vervolgden ze hun studie ge zamenlijk bij de Spaanse gitaarpeda goog José Tomas en namen ze vervol gens afzonderlijk les bij verschillende andere internationaal bekende gitaar grootmeesters. Het programma van het concert is ge heel Spaans getint en vermeldt onder meer muziek van padre Antonio Soler en Fernando Sor. Het bijzondere van het concert is verder dat eveneens twee composities uitgevoerd zullen worden die door Evelyn Albrink zelf zijn geschreven. Het koffieconcert begint om half twaalf, entree voor volwassenen 7,50 kinde ren hebben gratis toegang. Waddinxveen- Op de maandelijkse af delingavond van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen komt de heer R. Melching een lezing houden. Hij zal vertellen wanneer mensen het beste een leesbril met een bril in de verte kunnen combineren. Wat bifocale (ven stertjes) is en wanneer dat de voorkeur heeft en wat multifocaal (varilux) is, met de voor- en nadelen daarvan. Na tuurlijk komt ook het oog zelf aan bod met bijvoorbeeld de vraag: wat is staat, waarom oogdruk meten en hoe gaat dat dan. De avond wordt gehouden op 20 februari om 20.00 uur in Huize Sou- burgh in Waddinxveen. Waddinxveen- Bij de Stichting Gast ouderproject Waddinxveen en omstre ken, melden zich regelmatig nieuwe gastouders aan. Voordat mensen be sluiten om werkelijk te beginnen met het opvangen van kinderen is het nuttig om eens te horen wat er allemaal komt kijken bij het gastouderschap. Daarom organiseert het Gastouderproject bij eenkomsten voor aspirant-gastouders. Op deze bijeenkomsten wordt bijvoor beeld gesproken over het werken in eigen huis, de relatie met de vraagouder(s), maar ook over prakti sche zaken als belasting en de kindvei- lige inrichting van het huis. Tevens is er een ervaren gastouder aanwezig die uit eigen praktijk zal vertellen. Op dinsdag 22 februari is er weer een informatieavond voor aspirant-gast ouders. Deze avond wordt gehouden in het kantoor van het Gastouderproject in het Anne Frank Centrum. Jan van Bijnenpad 1 in Waddinxveen, van 20.00 tot 21.45 uur. Mensen die geïnteresseerd zijn en deze avond willen bijwonen worden ver zocht dit van te voren telefonisch te melden: 0182-619591

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11