Carnaval in Boskoop VEERMAN MAKELAARDIJ Eremedaille in goud voor de heer J.G. Maas Personenauto uitgebrand Keuringscommissie viert 100 jarig bestaan UW EIGEN, EIGENZINNIGE NSFEER... Euthanasie, hoe is dat geregeld? Verzamelbeurs Disco in De Paddestoel Klaverjassen en jokeren Expositie Agnietenkapel VOOR ELKE HYPOTHEEKVORM OF -COMBINATIE Haal onze informatieve hypotheekvideo eens op! Humanistisch Verbond 18e jaargang nummer 653 14 februari 1996 De Koninklijke Vereniging voor Bos- koopse Culturen, KVBC, is 135 jaar gele den voortgeko men uit de Ne derlandse Po- mologische Vereniging. Voorzitter W.A. Sanders legt uit dat het werk van de Konink lijke uiteen valt in drie hoofd groepen. Dit zijn de keurin gen, de ten toonstellingen en publicaties. Wat betreft de tentoonstellin gen kent de ver eniging een rij ke geschiede nis. Al in de be ginjaren wer den er regelma tig tentoonstel lingen georga niseerd. Deze waren er op ge richt tot een juiste beschrijving te ko men van vruchtrassen, welke werden gepubliceerd in het beroemde boek "De Nederlandsche Boomgaard". In de jaren hierna werden veel grote en prestigieuze tentoonstellingen georga niseerd zoals de bekende "Flora Nova". De heer J.G. Maas ontving uit handen van bui de eremedaille in goud, verbonden aan de gemeester drs. J.J. Spros Jrde van Oranje Nassau Deze grote tentoonstellingen zijn voor het bestuur van de KVBC niet meer haalbaar en zodoende wordt met "Win- terglorie" een nieuwe 'kleine' tentoon stellingstraditie begonnen. Tijdens de expositie is ook een over zicht te zien van het werk van de keuringscommis sie van de KVBC in de afgelopen eeuw. Voorzitter van de keu ringscommissie de heer J.P. Kortmann: "Het is heel bijzonder om al een eeuw lang bij collega kwekers 'om niet' nieu wigheden te beoordelen en dan vast te stellen dat er in al die tijd geen foute beoordeling heeft bijge zeten." Bij het werk van de keu ringscommissie van de KVBC zijn in totaal 64 keurmeesters betrok ken. Deze keuringscom missie is tijdens de ach terliggende jaren uitge groeid tot een nationaal en internatio naal gewaardeerde commissie. Vele gerenommeerde grote en kleine boom- kwekerijbedrijven in binnen- en buiten land raadplegen regelmatig de bevin dingen van de keuringscommissie. De meest voorkomende keuringen zijn de Boskoop - De carnavalsvereniging De Krooshappers start het carnavals weekend met een bezoek aan huis door prins JoJo en hofdame Rosalyn aan zie ken en ouderen op donderdag 15 fe bruari. Vrijdag 16 februari is het Bal Masqué met medewerking van de band Flame. Op zaterdag 17 februari is de carnavals optocht vanaf de A.P. van Neslaan om 13.30 uur. Tevens overhandigt burge meester J. Spros dan de sleutel, zodat Boskoop even Kwakveen heet. De kroegentocht start om 16.30 uur en voert langs Lion D'or en De Landbouw, 's Avonds is er het boerenbal. Op zondagavond 18 februari wordt het clownsbal gehouden. Het zestigpluscarnaval is op maandag 19 februari vanaf half twee en dan is het maandagavondtijd voor Tot De Bojum met disco "Zo gek als een deur". De avond duurt tot twaalf uur. Alle evenementen worden gehouden in De Rozenburcht. af te sluiten bij o.a. de ING Bank, NMS Spaarbank, Postbank, Stad Rotterdam, AMEV, NN, ZA, NOG, Vezeno, Westland/Utrecht Dorpsstraat 200 Telefoon 0180 - 631866 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefax 0180 - 633178 Zevenhuizen- Donderdagavond 8 fe bruari ontstond door een defect aan de LPG-installatie brand onder de motor kap van een Mazda 626. Deze auto reed op dat moment op de Tweemanspol derweg richting het zwembad. De be stuurder kon de auto nog net op tijd aan de kant van de weg zetten en zichzelf in veiligheid brengen. Binnen enkele mi nuten was ook de brandweer gewaar schuwd en zij zorgden ervoor dat het vuur werd geblust. De brandweer kon echter niet verhinderen dat de auto voor de helft uitbrandde. Het bergings bedrijf heeft het uitgebrandde wrak la ter afgevoerd. Waddinxveen - Het Humanistisch Verbond Midden Holland en de Ver eniging voor Vrijwillige Euthanasie organiseren een openbare informa tie-en discussieavond op 14 februari om 20.00 uur in "De Unie" aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen. Het thema is: "Euthanasie, hoe is dat ge regeld?". De inleiding wordt ver zorgd door Jules Benedictus. Nieuwerkerk aan den IJssel- Op za terdag 17 februari organiseert de Ne derlandse Vereniging "De Verzame laar" een verzamelbeurs in Nieuwer kerk aan den IJssel. Deze beurs wordt gehouden in het Ontmoetingscen trum, Bospolderstraat 10, van 10.00- 16.00 uur. Verzamelaars van postze gels, munten, ansichtkaarten, tele foonkaarten, reclame balpennen, markclips enz. enz. zullen weer naar deze beurs komen. Speciaal voor de verzamelaars van Flippo's is de nodige ruilrüimte gere serveerd. De toegangsprijs bedraagt 2.-, 65+ 1- en voor jeugd (tot 16 jaar) 0.50. Waddinxveen-Op vrijdag 16februari houdt Wijk- en Speeltuinvereniging De Paddestoel de maandelijkse dis co-avond voor de Waddinxveense jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Ook deze keer verzorgt The Flying Dutchman de muziek. Bij de ingang krijgen alle bezoekers een entreekaart met daarop een lot nummer. Tijdens de disco wordt dan een CD-singie verloot. Ook worden er nog enkele troostprijzen verloot. De zaal gaat oml9.15uur open en om ongeveer 2130 uur is de disco af gelo pen. De entree is 1,50. Zevenhuizen - Vrijdag 16 februari or ganiseert vogelvereniging Zang en Kleur een klaverjas- en jokeravond in het clubgebouw aan de Onderweg. Aanvang 20.00 uur. Tevens wordt er een loterij gehouden met leuke prij zen. ledereen is van harte welkom. Gouda- De regionale deelnemers aan de amateurschilderprijs "Het Talens Palet 1996" exposeren hun werkstuk ken in de Agnietenkapel, Nieuwe Markt in Gouda van 20 t/m 25 februa ri 1996. De officiële opening zal worden ver richt door Henc van Maarseveen op maandag 19 februari om 20.00 uur. Het zeer gevarieerde werk bestaat uit olie-, acryl-, aquarel- en plakkaat- verfschiiderijen en werk in gemeng de technieken. De deelnemers zijn Uden van de schilderclubs "Het Gou we Palet en "De Goudse Streek", cursisten van creatief centrum de Werkschuit (het regionale organisa- depunt) en individuele amateurs. Het geëxposeerde werk zal worden beoordeeld door een jury en de win naars zullen meedingen naar de lan delijke prijs, Openingstijden: dinsdag t/m zater- r ag 10.00-17.00 uur, donderdag van 19.00-21.00 uur en zondag van 11.00- 16.00 uur. U kiest voor een eigen, eigenzinnige woonsfeer. Modern, optimool kom - fortobei, uitdagend. Deze woonsfeer ontdekt u bij een vertrouw de adviseur van Waay Woondesign Benthuizen. Hier vindt u een W ,f showroom vol meu belen, tapijten, gordijnen en accessoires van de grote wereldmerken voor hedendaags wonen. Bij van Waay Woondesign Benthuizen kunt u rekenen op een totaaladvies. Goed onderbouwd, kompleet. Afgestemd op uw V eigen, eigenzinnige smaak, woonsfeer Y en visie. Welkom. van waay woondesign benthuizen Dorpsstraat 55, Benthuizen Tel. 079 - 3311200 Vrijdag koopavond 's Maandags gesloten Door Karin van Langeraad Boskoop-Sierplanten die in de win ter op z'n mooist zijn, hebben cen traal gestaan op de tentoonstelling "Winterglorie", die de Koninklijke Vereniging voor Boskoopse Culturen van 8 tot en met 11 februari heeft georganiseerd. Tegelijkertijd was er een tentoonstelling te zien ter gele genheid van het 100-jarig bestaan van de keuringscommissie in Bos koop. zogenaamde veldkeuringen. Wanneer een kweker een nieuwe plant 'gevon den' heeft, kan hij deze bij de keurings commissie ter keuring aanbieden. De keuringscommissie komt vervolgens één of meerdere keren deze plant be oordelen en kan deze waarderen met een getuigschrift. Bij deze keuringen worden zoveel mogelijk aspecten van de ter keuring aangeboden plant beke ken. De belangrijkste hiervan zijn: is de aangeboden plant naast nieuw ook ver nieuwend: hoe is het met de ziektere sistentie gesteld en is de plant een aan winst danwel een verbetering van het bestaande assortiment. Na keuring zijn er drie soorten getuigschrift of certifi caten voor de bekroonde planten. ledereen die de tentoonstelling be zocht heeft is in de gelegenheid ge weest mee te doen aan een zogenaam de "sterrenkeuring". Bij deze keuring is een hele gewasgroep nader bekeken en beoordeeld. De plant die door de be zoekers als beste wordt beoordeeld krijgt de publieksprijs. Aan de tentoonstelling in het Plan- tariumgebouw ging op donder dagavond een algemene leden vergadering vooraf. Tijdens de leden vergadering heeft burgemeester drs. J.J. Spros de eremedaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau, uitgereikt aan de heer J.G. Maas. De onderscheiding werd de heer Maas uitgereikt ter gelegenheid van zijn af scheid als secretaris van de Koninklijke Vereniging voor Boskoopse Culturen. De heer Maas heeft vanaf 1969 tot he den de functie van secretaris vervuld, en heeft hiernaast nog diverse andere functies belangeloos bekleed.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1