V^^^dïnxveei^BosKooP LeWlingen Coenecoop College op Duitse Ambassade Kerkdiensten Wijkshow in het zoldertheater van wijkschool St. Jozef Fototentoonstelling Wereld vrouwenconferentie Poolse avond Rommelmarkt Carnavalsoptocht in Boskoop een succes Reumafonds Kmderinstuif in het Praathuis Arabische les voor kinderen Concert Hosanna Zondag 25 februari Hart van Holland/21 februari 1996 pagina 11 Tien leerlingen van het Coenecoop College waren, met hun docenten Duits, te gast bij de Duitse Ambassade foto Karin van Langeraad). Waddinxveen/Den Haag - De Duitse Ambassade in Den Haag heeft een aantal leerlingen van het Coenecoop College te Waddinxveen uitgenodigd voor een onderhoud. Tien leerlingen hebben samen met hun docenten Duits in een anderhalf uur durend gesprek op 13 februari vragen kunnen stellen, waarop door ambassaderaad Dr. Gerhard Aimer het standpunt van de Bondsrege ring werd gegeven. Op dit moment loopt op het Coenecoop College te Waddinxveen het project "zelfstandig werken" waaraan alle leer lingen van klas 5 Atheneum deelnemen. Zij voeren voor bijna alle vakken langlo pende opdrachten uit. Voor het vak Duits onderzoeken zij ver schillende thema's, (drugs, ho- mosexualiteit, buitenlanders, oorlog en dergelijke). Uitgaande van een literair Duits werk hebben zij een probleemstelling ge zocht. Zij proberen op dit punt informa tie in te winnen over de Nederlandse en Duitse situatie. Er wordt op dit moment druk gefaxt en geschreven naar instel lingen in onder andere Berlijn, Hünfeld, Aken en Münster. Na hun gesprek op de Duitse Ambassa de keerden de leerlingen beladen met informatie en met een tevreden gevoel naar Waddinxveen terug. Met dit be zoek aan de ambassade is door deze groep leerlingen zeker een steentje bij gedragen aan een beter begrip tussen Duitsland en Nederland, waarvoor im mers vorig jaar Bondskanselier Kohl ook al een bezoek aan Nederland heeft gebracht. Waddinxveen- Help mee de reuma te bestrijden, door medewerking te verle nen aan de collecte van 18 t/m 23 maart in Waddinxveen. Het Nationaal Reuma fonds wordt daardoor onder andere in staat gesteld reumapatiënten te hel pen. Daarvoor is veel geld nodig, maar ook een flink aantal vrijwilligers om dat geld in te zamelen. In alle wijken kunnen wij nog veel medewerkers gebruiken. Al neemt men maar een enkele straat voor zijn of haar rekening. Hooguit 90 minuten per jaar moet toch mogelijk zijn. Voor opgave, informatie en/of de activiteiten van het Reumafonds: me vrouw 1. Alberts, telefoon 0180-612112 of het Nationaal Reumafonds Den Haag, telefoon 070-3503231. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur leesdienst. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. tv. v Houwelingen (sow-kansel- [mil); 17.00 uur sow vesper dienst Immanuelkerk. Herv. Immanuel 10.00 uur ds P.A.C. ^gers (sow kanselruil); 17.00 uur as. A A. v. Houwelingen (vesper), "apt. gem. Ichthus 10.00 uur br. van kleef. Boskoop ^t' Geloofsgem: 10.00 uur as- U.L. peters, Alphen a/d Rijn. Herv. gem. 9.30 uur ds. C. Snoei, ^terpenzeel; 18.30 uur ds. F. Bos, Waddinxveen. De Stek 9.30 uur ds. J.A. v. Hooijdonk Geref kerk 9.30 uur ds. j.H aar; 17.00 uur drs.H.P Waarder. Un!/ hI1' kerk 9-30 uur ds. M.J. Oos- Leiden "Ur ds' GC' den Herto8 Christengem. "Bethel" van Steenis. bv.gem. "Parousia" Lange- de Goede, 9.30 uur Dick 11.00 uur A. Post Boskoop- Het Praathuis in Boskoop or ganiseert iedere woensdagmiddag een instuif voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Deze middagen zijn heel afwis selend, maar de kinderen zijn vooral creatief bezig. Ze werken met verschil lende materialen. Zo kunnen ze een middag figuurzagen, kaarten maken, kleien, timmeren, mobiles maken, stempelen, enzovoort. Verder wordt er regelmatig gekookt en worden er ook kinderbingomiddagen en spelletjes middagen georganiseerd. De instuiven worden gehouden tussen half 2 en half 4 en kosten 1 per keer. De bingomiddagen kosten 1,50 per keer. Waddinxveen - "Kaart eens mee, bij W.S.E.". Op vrijdag 23 februari is er weer een klaverjas-avond bij voetbal vereniging W.S.E. Aanvang 20.00 uur. Waddinxveen - Toneelgroep Maskera de speelt op vrijdag 15 en zaterdag 16 maart het toneelstuk "Gastenavond" van Tinie Visser in het Anne Frank Cen trum in Waddinxveen. Na afloop van de voorstelling is er muziek waarop ge danst kan worden. De aanvang van bei de voorstellingen is om 20.00 uur. Kaar ten kunnen nu al besteld worden bij J. Semeijn, na 19.00 uur: 0182-616503 en bij A. Nieuwerf, 0182-614020. De prijs bedraagt f 10,-, cjp en 65+ f7,-. Waddinxveen- Binnenkort start de Moskee 'Alhyra' een cursus Arabisch voor Marokkaanse kinderen. De lessen zijn bedoeld voor kindéren vanaf 5 jaar en zullen plaatsvinden in het gebouw van de voormalige Groen van Prin- stererschool aan de Tollenslaan in Waddinxveen. Bij voldoende deelname starten de lessen na de Ramadan. De kosten worden in overleg vastgesteld. Voor meer informatie en het opgeven van kinderen: de heëfTA. Alaoui, tele foonnummer 0182-631295 of 631681. Boskoop- De Christelijke Gemengde Zangvereniging "Hosanna" te Boskoop geeft met haar gelijknamige dameskoor een concert op vrijdag 23 februari om 20.00 uur in de Nederlands Hervormde Kerk te Boskoop. Aan dit concert zal ook medewerking worden verleend door de sopraan Ma- riët Kaasschieter en de organiste/pia- niste Olga Malkina. De algehele leiding is in handen van dirigent de heer Nico D. Blom. Uitgevoerd worden werken van onder meer Mendelssohn Bartholdy, Caplet, Andriessen, Wesley en W.A. Mozart. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de leden en aan de kerk. De toegangsprijs be draagt 7,50. Lieve Astrid, voor jou sta ik in vuur en vlam, ik hou van je. M. Wij wensen de Smartie Brothers veel succes! Karin, Sandra, Eline en Yvette Opa en Oma v. Nuland 21 febr. 30 jaar getrouwd, van harte en kusjes Menno, Anouk en Rochelle Hoera, hoera, Deborah heeft diploma Al papa, mama Rebecca Natasje, opa en oma 24 februari wordt Cora 30 jaar! Van harte Harry, Els en Mandy Door Karin van Langeraad Waddinxveen-Als alternatief voor de jaarlijkse carnavalviering bij de Wijk school St. Jozef is dit jaar gekozen voor een wervelende "wijkshow". In het sfeervolle zoldertheater brachten alle groepen een bepaald thema op het toneel. Er waren kos tuums gemaakt en er was een liedje of een kleine act ingestudeerd. De aller kleinste artiesten van groep 1 brachten bijvoorbeeld een hele circusvoorstel ling, compleet met de circusdirecteur, clowns, 'gevaarlijke' leeuwen en circus- paarden. Uit de hogere groepen kwa men trollen, gladiatoren uit de Romein se tijd, robots en toekomstmensen op het toneel. Groep 2 kwam verkleed als matroos op het toneel compleet met kapitein. Deze uitvoering kreeg van de jury de eerste prijs toegekend. (foto eigendom St. Jozefschool) Boskoop- ln september 1995 vond in China de vierde VN Wereldvrouwen conferentie plaats. Doel van de confe rentie was het emancipatieproces een nieuwe impuls te geven. Wereldwijd hebben tal van voorbereidingen plaats gevonden om deze conferentie tot een succes te maken. In Rotterdam organiseerden vrouwen en solidariteitsorganisaties onder de titel: Mensenrechten - Rechten van vrouwen, een zaak van zustersteden. Vijf gasten uit Rotterdamse zusterste den kwamen naar Rotterdam om van gedachten te wisselen over één van de centrale thema's van de Wereldvrou wenconferentie "Mensenrechten van vrouwen". De zustersteden zijn: Con- stanca, Roemenië; Durban, Zuid Afrika; St. Petersburg, Rusland; Shanghai, Chi na en Corinto, Nicaragua. De Boskoopse Vrouwenraad organi seert in samenwerking met de Bos koopse bibliotheek een tentoonstelling met foto's van het Rotterdamse sympo sium en festival, van de wereldvrou wenconferentie in Beijing en volop beelden van het NGO-Forum in Huairou en de deelname van Rotterdamse vrou wen daaraan. De tentoonstelling wordt gehouden in de bibliotheek van 26 fe bruari tot en met 6 maart. Waddinxveen - Op de extra dag van dit jaar, 29 februari, organiseert het Nivon, afdeling Waddinxveen, een bijzondere lezing over Polen. De al vele jaren in Nederland werkzame huisarts van Poolse afkomst, mevrouw Kielbinska uit Rotterdam, zal die avond veel wetenswaardigs vertellen en ten toonstellen uit haar geboorteland. Niet alleen het alledaagse leven in Polen, vroeger en nu, maar ook en vooral de schitterende eeuwenoude folklore zal deel uitmaken van haar lezing/tentoon stelling. Haar lezing wordt omlijst door Poolse muziek en allerlei voorwerpen die typerend zijn voor de leefwijze in dit Oosteuropese land. De lezing wordt gegeven in buurtcen trum De Boog, Const. Huygenslaan/ hoek Staringlaan en begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. Entree niet- leden 3.-. Boskoop - Op 30 maart wordt de jaar lijkse rommelmarkt van de Hervormde Gemeente Boskoop gehouden. De Mis sionaire (zendings)Commissie wil op deze manier geld inzamelen voor het project "Halmahera", onder andere theologische-en agrarische ondersteu ning van de Indonesische bevolking op dit eiland. Om deze rommelmarkt te laten slagen is er behoefte aan allerlei verkoopbare spullen, zoals kleding, speelgoed, meu beltjes, boeken, platen, curiosa, schil derijen etcetera. De commissie doet een oproep aan de inwoners van Boskoop en omgeving om deze spullen beschikbaar te stellen. Kleine spullen kan men brengen bij de familie van Dam, Biezen 166 (telefoon 215327) en de familie van Klaveren, Laag Boskoop 131 (telefoon 213564). Grotere spullen worden op afspraak opgehaald, telefonisch contact opne men met de heer P. van Nieuwenhui- zen, telefoon 215139 of de heer J.Versloot, telefoon 213685. Door Karin van Langeraad Boskoop-Zaterdagmiddag om half twee was het zover. Na lange voorbe reiding konden eindelijk de praalwa gens 'de weg op' om deel te nemen aan de carnavalsoptocht door Boskoop. In een lange rij ging de stoet van start. Voorop stond het vervoermiddel van Prins JoJo en Hofdame Rosalijn en na tuurlijk de Rraad van Elf. Als eerste reed de achterste wagen langs de opge stelde stoet naar voren. Zodoende kon den de mededeelnemers aan de stoet ook alle wagens bekijken en kon de Prins alle deelnemers persoonlijk be groeten. In totaal deden er 32 wagens mee aan de traditionele optocht. Na het overhandigen van de sleutel door Burgemeester J. Spros aan Prins JoJo is Boskoop tijdelijk omgedoopt in Kwakveen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11