Meer kinderspelen op Koninginnedag Jeugd Nederlands Hervormde kerk Moerkapelle voert actie Creatief project op de I.J.P. Keijzerschool Bac Hoogwerkverhuur viert tweede lustrum venhuizen-Moerkapelle Activiteiten Agenda Spektakel speelde "Hieperdepiep" om bij te blijven. Valentijo bij de Strandgaper Orgelconcert Martin Man Hart van Holland/21 februari 1996 pagina 15 St agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Veiligheid Door Gerard Verheiien De afgevaardigden van de verenigingen en de leden van hel oranjecomité bijeen. Zevenhuizen-De Oranjevereniging polste in haar vergadering van vorige week woensdag de verenigingen over de activiteiten, die zij op 30 april denken te gaan ontwikkelen. Aanwezig waren afgevaardigden van de HVD (Hervormde Vrouwen Dienst), de watersportvereniging, de peuterspeelzaal, de zangvereniging Zanglust, de volleybal, de badminton en verder nog twee mensen die er privé zaten. De HVD zal zoals gewoonlijk voor de oliebollen zorgen, een tombola hou den, allerlei curiosa, bloemen en plan ten en koffie verkopen. De opbrengst is bestemd voor een goed doel. De water- I sportvereniging zal met zeilscheepjes aanwezig zijn. Daarnaast zal het pu- bliek naar alle waarschijnlijkheid ook I kunnen oefenen op een zeilsimulator. Verder denkt de watersportvereniging aan zeilhijsen, waarbij het zeil vervan gen zal worden door een zak zand. De deelnemers zullen dan in wedstrijdver band eikaars krachten kunnen meten. Voor wat betreft de peuterspeelzaal staat touwtje trekken en grabbelen op het programma. In verband met het 25- jarig bestaan kort voor Koninginnedag vervalt de poppenkast. Getracht zal worden hiervoor een alternatief te zoe ken in de vorm van video. De volleybal, Zanglust en de badminton zullen het "en. "Oh accent meer leggen op de verzorging van de inwendige mens, alhoewel de laatste twee ook touwtje trekken, bal- lengooien en sjoelen in hun pakket heb ben. De volleybal zou graag zien dat het nuttigen van de versnaperingen onder steund zou worden door een muziekje van een gezellig bandje. Verder kwam de vraag naar voren of de wielerronde niet in ere hersteld kon worden. De twee personen, die op persoonlijke ti tel aanwezig waren braken een lans voor meer kinderspelen op Koningin nedag. De vergadering onderschreef deze suggestie. Het Oranjecomité, dat met enkele leden is uitgebreid, zal één en ander de komende tijd verder uit werken. Zevenhuizen Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Iedere eerste vrijdag van de maand: 11.00-15.00 uur: wereldwinkel bij "Natuur- luck" aan de Zuidplasweg. Woensdag 21 februari: 14.30 uur Hervormd Centrum: Ouderenmiddag ds. Van der Meer (boekentafel). Vrijdag 1 maart: 19.30 uur Vrijz Herv kerk: oecomenische dienst Wereldgebedsdag. Zaterdag 2 maart: 20.00 uur dorpshuis Swanla: voorjaarsconcert gem. zangver. Zanglust, m.m.v. Zoetermeer Mannenkoor De Zeven Muzen Zondag 10 maart. Zaterdag 36 maart. Zaterdag 13 april Zaterdag 20 april Zaterdag 11 mei: Zaterdag 8 juni: dwarsfluit. Zaterdag 29 juni: 12.15 uur vrijz. herv. kerk koffieconcert. 16.00-18.00 uur dorpshuis Swanla: keyboard, gitaar en dwarsfluit. 19.00-20.00 uur Dorpshuis Swanla: piano, viool en blokfluit. 20.00 uur Geref. kerk Zevenhuizen: 10eamateur muziekavond. 11.00-17.00 uur Dorpshuis Swanla: open dag Zeven Muzen. Dorpshuis Swanla: Grote Uitvoering gitaar, viool, blok- en Dorpshuis Swanla: Grote Uitvoering ballet, piano en keyboard. 0ter maaltl)dvooraeninS op e^e werkdag in het restaurant ƒ8,- melden ANBO: UUr' vjrfnUi!Cla® el'te maandag 14.00 uur in De Zevenster; Soosmiddag: 2e en 4e dint!! o 4499 uur in De Zevenster; Gymnastiek: gebouw ger. kerk elke rtA^a'1 10.15 en 1100 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; Zuvh!iVeTen'g'ng Zan9 en Kleur: (alle evenementen in het clubgebouw aan de kaarte vóe9 nabi' de st0Pkchten). Kaarten, 20.00 uur: 15 maart; 4 april (paas- rw apdl laatste competitieavond en prijsuitreiking. Vnm,Kav0nden20 00 uur: 5 maart en 2 april. u9eiDeurs/clubmiddagen: 14.00 uur: 24 februari en 23 maart. maskpi*aP^edr-: 20.00 uur: klaverjassen; 28 febr. 13.30 uur: voor de jeugd: uur kiIS m n; 20.30 uur: ledenvergadering oranjeverenging; 8 maart: 20.00 maart- vf3nSSen' 5 maart: 20.00 uur: soos; 12 maart: 20.00 uur: De Schakel; 13 maart' ittn voor d eleu9d narcissen maken; 14 maart: kerkvergadering; 20 Zevpnhii i*,ur voor de ieu9d paastakken maken; 20.00 uur: stichting Oud UUr' grote hing61'531301'6' maart: 20.00 uur: klaverjassen; 23 maart: 20.00 Moerkapelle: aDrifprfo donderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos: 14 maart, 11 Zevenhuizen- Op zondag 11 februari kon zowel prille als oude liefde zegevie ren tijden de Valentijnsbrunch in de Strandgaper. In het sfeervol aangekle de restaurant konden de mensen genie ten van het romantische uitzicht over de dichtgevroren Zevenhuizense plas sen. De brunch was door de gastheer en gastvrouw keurig verzorgd, met ui teraard romantische muziek en een perfect verzorgde buffettafel. Alle in grediënten voor een prima brunch wa ren aanwezig. Zevenhuizen- Op zaterdag 24 februari organiseert vogelvereniging "Zang en Kleur' te Zevenhuizen wederom een vogelbeurs cq. clubmiddag. Iedereen is op deze middag van harte welkom, le den en niet-leden. Het doel van deze middagen is dat iedereen die daar zin in heeft vogels kan kopen of verkopen zonder dat een deel van de opbrengst naar de vereniging gaat. De inbreng van vogels is dus ook gratis. In het clubge bouw, gelegen aan de Zuidplasweg 6 kan men tevens terecht voor alle infor matie op vogelgebied. De vogelbeurs is van 14.00 tot 17.00 uur. H.A.R. M. H.D. voor die verrassende dag. Het was geweldig! gr. pa en moe opa en oma Doei!!! Pa en Ma v. Nuland 21 februari 30 jaar getrouwd!, van harte Johan Jolanda Nico en Sylvia Jaap 24 febr. 61 jaar. van harte! Tiny Moerkapelle- Op zaterdag 2 maart zal in de Hervormde Kerk in Moerkapelle een orgelconcert worden gegeven door Martin Mans. Dit is het eerste concert na de ingebruikname van het splinter nieuwe orgel. Martin Mans gaat impro visaties spelen over psalmen, gezan gen, vaderlandse liederen en bekende klassieke thema's. Het begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt 6.- voor volwassenen en 4.- voor 65+ en -12. Moerkapelle- De jeugdclub van de Ne derlands Hervormde kerk voert actie voor de jeugd van India. In samenwer king met de HGJB (Hervormde Gerefor meerde Jeugd Bond) willen ze met een landelijke actie geld verzamelen om een bestaand project "Kanaan in India" van stichting Woord en Daad uit te breiden naar een zevental omliggende dorpen om daar scholen en andere voorzieningen te bouwen. Voor dit doel is veel geld nodig. De jongsten van de clubs zijn bezig om hun kluskaart en statiegeldkaart vol te krijgen (een soort heitje-voor-een-karweitje) en ze heb ben allemaal een spaarpotje mee gekre gen om thuis te sparen. Aan het eind van februari wordt het totaalbedrag overgemaakt op giro 39.80.81 ten name van Kanaan in India. De 16+ club "Con Amore" wil voor de actie ook nog een steentje bijdragen en de autobezitter uit de brand helpen door op 24 februari auto's te wassen voor maar 10,=. Kof fie en koek krijgt men gratis tijdens het wachten. Men kan hiervoor terecht bij de firma Koster op de Moerdijkstraat te Moerkapelle. Moerkapelle- Met een reuze-spannen- de sprong van een tweetal kinderen door een schilderij werd op de I.J.P. Keijzerschool het project "Kunst op school" ingeluid. In de eerste weken van februari werd gewerkt aan dit the ma. De kinderen van de groepen 1 t/m 8 kregen te maken met allerlei vormen van oude en hedendaagse kunst op het gebied van theater, schilderen, archi tectuur en beeldhouwen. Ook zijn ze zelf aan de slag gegaan met gips en klei, het bouwen van maquettes en het in studeren van oude dansen. De combi natie van werken in het platte vlak en ruimtelijk bezig zijn was voor heel veel kinderen een hele uitdaging. Veel kin deren waren enthousiast over de be zoeken aan de Goudse monumenten, de kunstenaar in Waddinxveen, een bouwbedrijf en de Goudse Kunstuit leen. In een school ontstond een waar palet van kunstuitingen, van Comedia del'Arte tot Mondriaan en Picasso, van oude muziek en dans tot grime en (panto)mime. Het project sluit goed aan bij de onder wijsontwikkeling op school, waar al in de eerste groepen wordt gewerkt met principes van het Ervarings Gericht On derwijs. Kern van dit onderwijs is dat kinderen betere prestaties leveren en gemotiveerder onderwijs volgen, naar mate zij meer zijn betrokken op het onderwijs. De school zorgt daarbij voor een boeiende en leerzame leeromge ving, die de interesse van de kinderen oproept. Op 20 februari werd een kijkavond voor ouders georganiseerd. Moerkapelle- Bac Hoogwerkverhuur aan de Nijverheidsstraat 7 in Moerka pelle bestaat 10 jaar. Afgelopen don derdag, vrijdag en zaterdag waren col lega-verhuurbedrijven, bestaande klanten en toekomstige afnemers uitge nodigd om dit tweede lustrum mee te vieren en tegelijk kennis te maken met de nieuwe Denka Lift hoogwerkers waarvan Bac Hoogwerkverhuur on langs importeur is geworden. "Denka Lift hoogwerkers zijn kwalita tief goede produkten uit Denemarken", verteld de heer Bac. "Deze lichtgewicht aluminium hoogwerkers zijn in het bij zonder geschikt voor glazenwassers, zeker omdat die binnenkort als gevolg van de nieuwe regelgeving niet meer met ladders boven de tien meter mo gen werken. De Denka Lift hoogwerkers bereiken een hoogte van maximaal vijfentwintig meter en kunnen makke lijk ais aanhanger achter een auto wor den vervoerd." De glazenwassersbranche was daarom op zaterdag uitgenodigd om kennis e maken met het nieuwste produkt in het omvangrijke assortiment van het Moer- kapelse verhuurbedrijf. Vrijdag waren de bestaande klanten van harte wel kom in de bedrijfshal, die speciaal voor deze gelegenheid feestelijk was inge richt en donderdag waren collega-ver- huurders er te gast. in totaal brachten circa tweehonderd mensen een bezoek aan het jubilerende bedrijf dat vanuit Moerkapelle al tien jaar lang het hele land bedient. "Veilig werken op hoogte is daarbij al tijd ons streven geweest", aldus Bac. "We proberen onze machines zo goed mogelijk in conditie te houden, zodat de mensen veilig kunnen werken." Met deze grondige aanpak heeft Bac Hoog werkverhuur reeds veel succes ge boekt. Bac: "We zien de toekomst dan ook vol vertrouwen tegemoet." Capelle aan den IJssel-Tijdens de grote regionale 33e Capelse Postzegelbeurs op zaterdag 24 en zondag 25 februari in De Trefterp, Marsdiep 1 in Capelle aan den IJssel, wordt een expositie gehou den met als onderwerp: 'Wat en op welke wijze verzamelen wij postzegels, poststukken etc.'. Leden van de Filatelistenvereniging IJs sel- Lekstreek tonen zo'n dertig ver schillende manieren van verzamelen. Zowel voor jong en oud een mooie gele genheid kennis te maken met de mooie, leerzame hobby: filatelie. Tijdens de beurs zijn er verschillende handelaren met voor 'elk wat wils' en is ook Nederlands grootste 'dubbeltjes- hoek' aanwezig met zo'n half miljoen postzegels, aantekenstrookjes etce tera. Jeugdclub 'De Kartelrand" uit Ze venhuizen geeft aan jongeren en ouders uitvoerige informatie. Openingstijden beide.dagen van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Inf.: 0180-317897 (W.T. Rath) en 010- 4512925 (P.Th. van Dijk). Zevenhuizen- Zaterdag 17 februari heeft de toneelgroep Spektakel het stuk "Hieperdepiep" van Dick van Maasland opgevoerd. Maarten den Hollander, Koos de Wit, heeft zich het gehele stuk als een echte rot in het vak gedragen. Hij-, vader van twee huwbare dochters en tevens zakenman, vierde samen met zijn vrouw Sjaan, Jo Scheffers, hun 40- jarige bruiloft. Hij heeft zijn gehele le ven in deugdzaamheid doorgebracht, tot op een week geleden. Want tijdens een zakelijke bespreking is het een en ander uit de hand gelopen. Zijn vrouw is hier achtergekomen, maar dat weet hij niet. Hierdoor komt de heer De Wit in een wel zeer onverkwikkelijke situa tie. In dit stuk speelden drie mensen die nog nooit op de planken hadden ge staan, namelijk Ria Remmerswaal, Cor Gorissen en Anita ten Hoedt. Deze drie debutanten hebben hun rol goed door staan. Het decor zag er heel verzorgd uit, mede door de inbreng van de fami lie Voorbrood. Pouw Hofman, de regis seur van deze produktie vertelde, dat hij in het begin bij het instuderen van het stuk het best weieens moeilijk vond om de groep te motiveren, maar door de inzet van de laatste twee maanden is alles ten goede gekeerd. Aan het einde van de avond werden de bloemen over handigd aan Deborah Telkamp en Joke van Veen, toneelmensen van andere groepen. Want ook zij hebben hun steentje bijgedragen aan het goede ver loop van het tot nu toe goed verlopen toneelseizoen. Want twee produkties in een jaar is best een prestatie voor een kleine toneelgroep als Spektakel. Het jeugdtoneelstuk "De geheime ka mervan Merlijn" is vijf keer gespeeld en het volwassentoneel drie keer. De avond werd afgesloten door de band "Hammertoole". De toneelgroep kan terugkijken op een tot nu toe geslaagd toneeljaar, maar toch heeft Gerrie van Zanten nog best veel wensen: jonge toneelspelers, want de verjonging die heeft plaatsgevonden moet zeker ge continueerd worden; en de verhouding mannen en vrouwen in de groep loopt een beetje spaak, dus als er jonge man nen zijn die ook eens op de planken willen staan kom eens langs op woens dagavond in Swanla of bel eens 0180- 631751. Dus gevraagd: Jonge mensen, van welk pluimage dan ook.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 15