Carnaval in Rijnwoude weer een succes Politieberichten Erik van Bruggen op Kunckel-orgel Zondag 25 februari Polderioop Hobby-tentoonstelling in "De Tas" Uvv- ei-kwijt Lampionnenoptocht Cursus "mijn, jouw en onze kinderen" Koffiebar Ki Dode man in recreatiegebied Hart van Holland/21 februari 1996 pagina 17 nieuws ui Ingezonden Ingezonden Verkeersongeval Winkeldiefstal Snelheidscontrole Bromfietscontrole inbraak in woningen voor partners met kinderen uit een eerder huwelijk (stiefgezin) Waarom deze cursus? Voor wie is de cursus bedoeld? Verdere informatie nnnr Svlvia van Doornen Rijnwoude Traditiegetrouw organi seerde carnavalsvereniging "De Blauwkousen dit jaar weer het car navalsfeest. De vereniging die in 1972 werd opgericht, maakte er afge lopen zaterdag voor jong en oud weer een vrolijk feest van. 's Morgens bezochten prins Carnaval Raimond en zijn prinses Sarina het ver zorgingshuis "De Driehof" te Hazers- woude-Dorp. Zij werden daarbij verge zeld door de dansmariekes en de Raad van Ell en bezorgden de bewoners een gezellige ochtend door gezamenlijk een kopje koffie te drinken. Vervolgens trok de stoet om 12.00 uur richting gemeentehuis waar burge meester M.J.J.M. Boelen de sleutel van het dorp aan prins Carnaval overhan digde. Tijdens deze sleuteluitreiking werd de burgemeester een door de ver eniging zelf gemaakt carillon voor het gemeentehuis aangeboden. 's Middags werd in feestburcht "Het Anker" een succesvol toneelstuk opge voerd voor de kinderen. Er kwamen ongeveer 200 kinderen in de leeftijd van 3 tot ongeveer 14 jaar. Zij genoten zicht baar van "Ollie, Bollie en Dollie in Cac- tonionia!". Tevens werden die middag de winnaars van de kleurplatenloterij bekend gemaakt. Ook de jeugd had een eigen prins en prinses: Joost (15) en Marinde (12). Na de activiteiten van die dag gingen de leden van "De Blauwkousen" aan een gezamenlijk maal van erwtensoep en boerenkool met worst om energie op te doen voor de avond: het Carnavalsbal. Burgemeester Boelen overhandigde de sleutel van het dorp aan Prins Carnaval. De zaal van "Het Anker" werd om 20.30 uur voor publiek geopend en om 21.15 uur werd de stemming er goed inge bracht door de prins en prinses die de zaal betraden onder muzikale begelei ding van "De Bierleppen" en een in po lonaise lopende Raad van Elf. Het uitge doste publiek druppelde langzaam bin nen en het werd een vrolijke boel. De carnavalskrakers van het 10-koppig blaaskapel "De Bierleppen" werden de gehele avond afgewisseld met populai re, voornamelijk engelstalige muziek van de ingehuurde band "Atlantic". Om 23.15 uur werden de meest origineel verklede feestgangers gekozen. De eer ste prijs, een grote koker vol met spek jes werd door de prins uitgereikt aan een duiveltje en twee jonge dames ver kleed als engeltje. De avond eindigde omstreeks 02.00 uur. De vereniging kijkt terug op een ge slaagde dag. "De onderlinge sfeer bin nen de vereniging is zeer goed te noe men" aldus mevrouw Siegers, secreta ris van De Blauwkousen. Dat lijkt ook wel nodig want na afloop werd de zaal door alle leden van de vereniging weer keurig in orde gebracht om de kerk dienst de volgende morgen in dezelfde zaal weer gewoon plaats te laten vin den. Benthuizen-De E.C.B. organiseert op 16 maart van 12.00 tot 21.00 uur een hob by-tentoonstelling, waar hobbyisten de gelegenheid geboden wordt hun lief hebberij te tonen. Te denken valt aan verzamelingen van allerlei soort resultaten van bijvoor beeld knutselen, schilderen, potten bakken, borduren en weven. Maar ook aan miniatuurvliegtuigen, sieraden maken, etcetera. Het is natuurlijk erg leuk als je er zelf bij bent om iets over jouw hobby te vertel len of raad te geven aan mensen, die daarin geïnteresseerd zijn (en anderen ook enthousiast te maken). Aan de tentoonstelling zijn voor de deelnemers geen kosten verbonden en de tentoongestelde goederen worden verzekerd. Enthousiast geworden om mee te doen? Neem dan contact op met Nico Krol (voorzitter E.C.B.), De Gang 2, tele foonnummer 079-3313820, graag vóór dinsdag 5 maart. Benthuizen - Op zaterdag 24 februari is er bij koffiebar De Schuilplaats een in formatief programma. Er komt op deze avond iemand van de stichting "Voor kom" spreken over drugsverslaving, en wat daar de gevolgen van kunnen zijn. Iedereen vanaf 14 jaar is welkom in "De Bron", Dorpsstraat 42 in Benthuizen (achter de hervormde kerk). Het pro gramma begint om 20.30 uur, de zaal gaat open om 20.00 uur. Bodegraven- Op zaterdag 24 februari is er een Regionale Postzegelruilbeurs voor Midden-Holland in het Parochie huis aan de Doortocht 11, Bodegraven van 10.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Regio-Thuiszorg Groot Rijnland begint in maart aanstaande met een nieuwe cursus: Zwangerschaps-yoga. De cur sus zal in eerste instantie van start gaan in Alphen aan den Rijn en bestaat uit tien lessen van een uur. In deze lessen De redaktie van Hart van Holland bepaalt of een ingezonden brief in aanmerking komt voor publicatie. Brieven worden uitsluitend geplaatst met vermelding van naam en adres van de schrijver. Zevenhuizen- In de afgelopen weken zijn er diverse geruchten verspreid in "n^u'zen over c'e afwezigheid van De Kleine Trompetter" tijdens de lam pionnenoptocht op 31 januari. Graag willen we als bestuur van de Kleine rompetter uitleg geven van de situa- ie. veel mensen weten niet dat de neskou slecht is voor onze instru- enten. Een klarinet kan scheuren rtio0H bevriezen van de warme lucht oL u0r het instrument stroomt. Als n klarinet gescheurd is kan er niet neer op gespeeld worden. Andere harre?,en zoals een trompet, een ton of een hoorn hebben bij vorst t van ventielen die bevriezen, met gevolg dat er niet meer gespeeld kan worden. Het verhaaltje dat de leden het te koud vn^n Vl?den is onzin! Tijdens de dpn ?Deri<^ e was een 9root aantal le- hsan 9elmatig aanwezig op de ijs- kon k aan Rottemeren. Tegen de 1" "ÏÏweweUlleen °nze instru menten helaas niet... Nogmaals wijzen we erop dat we graag hadden willen komen. Hoe va ker we optreden in de gemeente, hoe beter het is. We hebben de nieuwe uniformen niet voor niets natuurlijk. De gemeenschap heeft hieraan een groot deel bijgedragen. Daar zijn we nog steeds dankbaar voor. Dus willen we daar wat tegenover stellen in de vorm van optredens. Helaas vroor het tijdens de lampionnenoptocht, maar met koninginnedag, vier mei en de avondvierdaagse zijn we weer van de partij! Ook staat er weer een Night of the Proms op het programma op de vooravond van de braderie (6 sep tember). Tot ziens bij één van onze optredens. We hopen dat alle misverstanden nu uit de wereld zijn. Met vriendelijke groeten. Het bestuur van De Kleine Trompetter Zevenhuizen, 19 februari 1996 Open brief aan het plaatselijk hoofd van de politie in de gemeente Zevenhuizen/ Moerkapelle en Gouda. Op zaterdag 17 februari 1996 werden wij als bewoners van het buurtschap Oud Verlaat opgeschrikt door het be richt dat er een dode man in het recrea tiegebied bij de Zevenhuizense plas, vlak achter de Vlietkade, gevonden Mijn verbazing werd groter toen ik he denmorgen, 19 februari 1996, in het Algemeen Dagblad moest lezen dat deze man door de politie hier "gedumpt" was op vrijdagavond. Dit wegens het veroorzaken van overlast op het station in Gouda. Wat ik mij afvraag is of dit de manier van werken bij de politie is. Het is toch bela chelijk dat een probleem verplaatst wordt van het ene gebied naar het ande re. Met bovendien het risico dat de per soon in dit gebied overlast gaat veroor zaken. Had deze man normaal gespro ken niet in een cel opgesloten moeten worden? Misschien was hij dan nog in leven geweest. Ik vind het al met al een vreemde zaak dat men denkt dit op deze manier te moeten oplossen. Hoogachtend, T. Maasland, Vlietkade 26, Zevenhuizen/Oud Verlaat. Hazerswoude-dorp- Een 14-jarig meisje uit Hazerswoude-dorp is op 13 februari gewond geraakt bij een verkeersonge val. Zij stond met nog twee fietsters stil op het fietspad langs de Gemeneweg. Een uit de richting van Boskoop nade rende 18-jarige bromfietser werd tij dens het passeren van de fietsters ver blind door een tegemoetkomende auto, waardoor hij tegen de fiets van het slachtoffer botste. Zij kwam ten val. Per ambulance werd zij overgebracht naar het Rijnlandziekenhuis, met letsel aan nek en armen. Hazerswoude-dorp- Op 13 februari werd een 50-jarige inwoner van Hazers woude-dorp betrapt, toen hij goederen meenam uit een supermarkt aan de Dorpsstraat zonder deze af te rekenen. De man werd aangehouden en overge bracht naar het bureau. Tegen de man werd procesverbaal opgemaakt. De waarde van de goederen, vleeswaren en kaas, bedroeg ongeveer 12,50. Hazerswoude-dorp- Op 14 februari werd er een snelheidscontrole gehou den op de provinciale weg 22 (Gemene weg) en wel tussen 10.00 uur en 14.45 uur. Totaal reden van de 1400 passan ten er 117 bestuurders te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 137 km/h terwijl 80 km/h is toegestaan. Hazerswoude/Koudekerk aan den Rijn- Op 15 februari werd tussen 7.30 en 8.30 uur een bromfietscontrole gehouden op de Rijndijk en de Hoogewaard: Er werden 60 bromfietsers gecontroleerd, waarvan er 17 een bekeuring kregen. De overtredingen hadden betrekking op het motorvermogen, het geluid en de reminstallatie. Eén bromfietser droeg geen helm. Hazerswoude-dorp-Op 15 februari tus sen 19.30 en 19.45 uur werd er ingebro ken in een woning aan de Frans Hals straat. Er werd een uitzetraampje aan de achterzijde van de woning gefor ceerd. Er wordt een stereotoren ver mist. Tussen 17.15 en 20.20 uur werd er ingebroken in een woning aan het Mes dagplantsoen. Hier werd de achterdeur geforceerd. Uit deze woning wordt on der andere geld en een videorecorder vermist. Hazerswoude-dorp- Zaterdag 24 fe bruari verzorgt Erik van Bruggen uit Leiden een improvisatie concert op het Kunckel-orgel van de Gereformeerde Kerk te Hazerswoude-dorp. Erik van Bruggen is vaste organist van de Waal se Kerk te Leiden en heeft zijn opleiding gehad van Klaas Bolt en Hans van Nieuwkoop. Deze avond zal hij voorna melijk improvisaties ten gehore bren gen zoals T occata en Fuge inde stijl van Krebs, een concerto bestaande uit de delen allegro-aria-presto in de stijl van Bach/Vivaldi. een koraalzetting van Psalm 65+ een vijftal variaties daarop een Fluitsonate bestaande uit de delen allegro-adagio-allegro in de stijl van Telemann, een Toccata in de stijl van Muffat en een Duetto in de stijl van Bach. Erik van Bruggen is vooral gespe cialiseerd in 17e en 18e eeuwse muziek en dat is ook ongeveer de tijd waaruit het unieke Kunckel-orgel stamt. Oor spronkelijk gebouwd als orgel voor de Waalse Kerk te Den Haag, dit in op- d rach t van Lodewij k Napoleon verh u is- de het orgel in 1884 naar Hazerswoude. De laatste restauratie van dit koninklij ke instrument werd in 1991 afgerond. Aanvang van het concert is 20.00 uur en de toegang is vrij. bedragen 1'/,, 5, 10, 15.2 en 20 kilome ter. Het inschrijfgeld zonder herinne ring is 2,50, de V/ kilometer 3,= en de 5, 10, 15.2 en 20 kilometer 6,=. Inschrijven kan vanaf 10 uur in het club huis van de Hazerswoudse Boys. De starttijd van de wedstrijden van 10, 15.2 en 20 kilometer is 1115 uur. De 1 en 5 kilometer beginnen om 11.20 uur. Voor informatie kan men bellen naar telefoonnummer 0172-589622. Op de dag van de loop 0172-588312. Hazerswoude-dorp- De tweede Polder loop van 1996 geeft de laatste mogelijk heid om een stempelkaart te bemachti gen om het exclusieve Polderloop T- shirt te verkrijgen. Bij voltooiing van de lopen in februari, maart en april van dit jaar komt het T-shirt in bezit. Natuurlijk zijn er bij eenmalige deelname weer leuke herinneringen ter beschikking. Bij verbreking van het parcoursrecord ontvangt de recordhouder eveneens een leuke herinnering. De afstanden leer je op een ontspannen manier je lichaam voor te bereiden op de komen de bevalling; een samenspel van bewe ging, ademhaling, aandacht en informa tie ten aanzien van jezelf en je ongebo ren kind. Men kan zich aanmelden van af de vierde maand. Vanaf de zesde maand tot aan de negende maand wor den de lessen gevolgd. De cursus wordt gegeven in het gebouw 'De Oude We reld' en start op donderdag 13 maart. Het tijdstip van de cursus: donderdag morgen van 9.30-10.30 uur. De kosten (tien lessen) bedragen voor leden van Thuiszorg Groot Rijnland 150,=; niet- leden betalen 220,=. Voor meer informatie en/of aanmel ding: Thuiszorg Groot Rijnland, Marij ke Leeflang, cursusbureau, telefoon 071-5161467. In de periode maart-mei 1996 organi seert de preventie-afdeling van de Ria- gg Midden-Holland samen met de FIOM Leiden opnieuw een cursus voor vol wassenen die een relatie hebben waar bij ook kinderen uit een eerder huwelij k zijn betrokken. Tegenwoordig spreken we daarbij over een "stiefgezin". De cursus bestaat uit 8 avonden en wordt in Alphen aan den Rijn gehouden. De eerste keer is op woensdagavond 20 maart. De cursus is wekelijks maar niet tijdens een schoolvakantie. Aan de cur sus gaat een informatief kennisma kingsgesprek vooraf. Geïnteresseer den kunnen daarna beslissen of ze wil len deelnemen. Omgaan met elkaar in een stiefgezin is soms lastig. Dat is ook begrijpelijk, want dit gezin wijkt sterk af van een "gewoon" gezin. Het vraagt een specia le inzet en aanpassing van de gezinsle den. Ondanks goede bedoelingen, doen zich gemakkelijk onverwachte en moeilijk te plaatsen incidenten voor waardoor spanningen kunnen ont staan. Verschillende gezinsleden kun nen zich daarbij erg buitengesloten voelen. Door aan de cursus deel te ne men, raken de volwassenen beter voor bereid op zulke situaties; ze leren er beter mee om te gaan. En door ervarin gen van andere deelnemers te horen, worden de dingen in het eigen gezin begrijpelijker. Er zijn acht cursusavonden. Iedere keer komt een ander onderwerp aan bod. De cursusleiders geven daarover informa tie en de deelnemers kunnen eigen er varingen inbrengen. Maar het is géén therapie- of hulpverleningsgroep. Vra gen en onderwerpen zijn onder meer: Hoe is het om kind te zijn in zo'n gezin; Waardoor lijkt het soms dat je er als "stiefouder" niet echt bijhoort; Waar om lijkt je partner soms weinig solidair als het om jouw kinderen gaat; Hoe komt het dat kinderen soms erg veel moeite hebben met de nieuwe partner; Hoe hanteer je wensen en eisen van eventuele ex-partners; Hoe pas je lasti ge gezinssituaties aan. De voorkeur gaat er naar uit dat beide partners meedoen. Weekend-(stief)- ouders kunnen eveneens deelnemen. Het is niet nodig dat beide partners permanent op hetzelfde adres wonen. De cursusgroep bestaat uit minimaal 8 en maximaal 14 deelnemers. De bege leiding wordt verzorgd door deskundi gen. De deelname is gratis. De data zijn: 20 en 27 maart, 3, 10, 17 en 24 april en 8 en 15 mei van 19.45-22.00 uur. De cur sus wordt gegeven in het gebouw van de S.B.R., Oude Wereld 57 in Alphen aan den Rijn. Voor aanvraag van een folder kan men bellen met Bep Elsas van de Riagg Mid den-Holland, telefoon 0182-516422, niet op woensdag) of telefoon 071-5226098 van de FIOM. Nynke Humalda.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 17