1 Europa Kinderhulp zoekt gastgezinnen Zomer-kinderkledingbeurs 29 februari Landelijke Meiddag Leeftijdsdiscriminatie TOOS-C verdiend tweede Judo Van Eijk Uitzendgroep opent vestiging in Boskoop met cheque voor Unicef 2 Wijziging bezoektijden Groene Hart Ziekenhuis over rioolstelsel Informatieavond vervanging hoofdriool Sjoelen Hart van Holland/21 februari 1996 pagina 19 Bingo in Het Zuidhonk gaat niet door!! daS, 'dsdiscriminatie' Deze Telefoonnummer 070-3183013 Na 29 februari Unicef i iNi ar p^r F.linp Decker Waddinxveen De stichting Europa Kinderhulp zorgt er elk jaar weer voor dat kansarme kinderen uit Duitsland, Engeland, Frankrijk en ook Nederland drie weken tot rust kunnen komen bij een gastgezin. De kinderen komen vaak uit gebroken gezinnen, kennen alleen armoede. Zegroeien op in ongezellige buurten van grote steden. Voor deze kinderen zijn drie weken bij een gastgezin in Nederland een welkome afleiding. De familie Van Krimpen heeft ja renlang een gastkind in de zo mervakantie in huis gehad. Het meisje, Nicole, komt uit Duitsland en kwam op haar achtste voor het eerst bij het gezin. Dit contact verliep zo goed dat ze de daarop volgende jaren ook kwam. Nicole is nu 23 jaar en heeft zelf een dochtertje en is in verwachting van haar tweede kind. Bea van Krimpen: Zodra wij in een groter huis gingen wonen, hadden we besloten een gastkind voor drie weken in huis te nemen. Dat werd dus Nicole. Ze kwam op achtjarige leeftijd bij ons. En het klikte meteen heel goed. Ook met mijn twee dochters, die ongeveer van dezelfde leeftijd zijn, liep het con tact erg goed. Wij gingen in de vakan ties naar Duitsland zodat we haar daar ook konden zien. Ze woonde bij haar oma die haar verwaarloosde. Bij ons merkte ze hoe het is om in een gezin op te groeien. Ik denk dat ze daarom nu ook een eigen gezinnetje heeft kunnen stichten. Ze heeft bij ons kunnen zien en voelen hoe het ook kan. We hebben nog steeds contact, en als straks haar tweede kind geboren wordt, ga ik er weer heen. Ik denk dat je kinderen kunt heipep door ze voor drie weken in huis te ne men. Dat betekent niet dat je drie we ken lang iedere dag in een pretpark zit. Zo'n kind is niets gewend, dus als ze buiten kan spelen is dat al een feest. In "Het kost bijna niets, alleen aandacht!" principe kost het alleen een boterham extra en veel liefde. Nou, dat hebben wij genoeg. De bedoeling van Europa Kinderhulp is de kinderen wat ontspan ning te bezorgen. Ons heeft het een heel dierbaar contact opgeleverd." Wie meer informatie wil over de stich ting Europa Kinderhulp, kan contact opnemen met Jannie Visser 0180 - 631395 of met Monie Wijnstra 0182 - 611953. Waddinxveen-Op maandag 18 en dins dag 19 maart wordt er in Het Zuidhonk een zomer-kinderkledingbeurs gehou den. Deze is vorige jaren een geweldig succes gebleken. Het blijkt dat in de kinderrijke wijk Zuidpias een grote be hoefte is aan deze activiteit. Het is de bedoeling dat men kinderkleding kan kopen en verkopen van maat 92 tot en met 182. De zomerkleding moet schoon, heel en eigentijds zijn. Nadere informatie volgt. In tegenstelling tot hetgeen staat ver meld in het programmaboekje van de Stichting WijkwerkDeZuidplas, gaat de bingo van zaterdagavond 24 februari niet door. De eerstvolgende bingo wordt gehouden op 30 maart en zal in het teken staan van Pasen. Eind 1994 werden enquêtes gehouden onder bezoekers, patinten en regio-in woners. Naar aanleiding van geuite voorkeur wijzigt het Groene Hart Zie kenhuis de bezoektijden met ingang van 1 maartaanstaande. Belangrijkste verschil is dat het mid dagbezoekuur voor de algemene ver- pleegafdelingen en de afdeling Intensi ve Care verschuift van 15.30-16.30 naar 14.00-15.00 uur op alle dagen van de week. Het avondbezoekuur blijft hetzelfde, namelijk van 18.30-19.30 uur. De huidi ge speciale en soms ruimere bezoektij den voor de kinder-, kraamafdeling, de Kort Verblijf Afdeling (KVA), De afde ling dagverpleging en de afdeling psy chiatrie blijven ongewijzigd. Van de ondervraagde patiënten en be zoekers sprak 73% een voorkeur uit voor het bezoekuur van 14.00-15.00 uur. Deze wens tot andere bezoektijden werd bevestigd in het in december ge houden publieksonderzoek. Tweeën veertig procent van de gevraagde re gio-inwoners gaf aan ontevreden tot zeer ontevreden te zijn over de huidige bezoektijden. In totaal is hierover een mening gegeven door 1700 mensen. Het ziekenhuis komt met deze wijziging beter tegemoet aan gebleken wensen. "kwel eens te oud (of te jong) 6e- het op de Landelijke Melddag Leeftijdsdiscriminatie! Verzekeringsmaatschappijen, werkge- verhuurders van serviceflats, nolmgsinstituten, vrijwilligersorga- crh e,n de overheid. Zij doen het tfn amte Z'i ze§gen botweg "nee" gen mensen die een verzekering wil- afsluiten, een baan zoeken, een vniu"1® 'en huren, onderwijs willen |pn ^(n' vrijwilliger aan de slag wil- niiH"- len stuchebeurs verlangen. "Te rpn 'Sn et vonnis dat zijn en vele ande- veprti0V5r. twin,;igers, dertigers, ventigersS Vi' gers' zest'gers of ze- enII!metZ\Wi!'ekeur in kaart te brengen kelriL„\e a?nen'is 29 februari (Schrik- MpIhh uitgeroepen tot Landelijke kino m r. *.georSaniseerd in samenwer- ANRO i Dr-r?n renbonden Unie KBO, tiidsdkr de Vereniging Leef- WciïW* en de vakcentrales i is in hm enAVC. De coördinatie Leefthri«Hen Van het Lande'ijk Bureau bondén a|1SCilminatie- Zowel de vak- hoor mirirf i ouderenbonden hopen handen tneiVan dag materiaal in gesiynal krl'8en voor acties om de uitSS 'bjdsdiscriminatie Op de Meiddag kunnen van 's ochtends 8 uur tot 's avonds 8 uur ervaringen met leeftijdsdiscriminatie doorgegeven worden via het nummer 070-3183013. Getrainde telefonisten-vrijwilligers uit de gelederen van de organisatoren- noteren deze ervaringen. Op gezette tijden zullen bekende Nederlanders de telefoon beantwoorden. Enkele politi ci, de voorzitters van de vakbonden, ouderenbonden, Vereniging Leeftijds discriminatie, het Landelijke Bureau Leeftijdsdiscriminatie, staatssecreta ris Terpstra van VWS en FNV-voorzitter Stekelenburg hebben zich al als telefo- nist-in-buitengewone-dienst gemeld. Wie niet in de gelegenheid is op 29 februari op te bellen, kan zijn of haar ervaring ook schriftelijk melden bij het Landelijk Bureau Leeftijdsdiscrimina tie, Postbus 9472, 3506 GL Utrecht. Alle ervaringen die telefonisch of schriftelijk zijn gemeld worden gebun deld. Sommige zullen zeker geschikt zijn voor gezamenlijke actie. De uit komsten van de Meiddag worden na 29 februari aan de verantwoordelijke poli tici en bestuurders aangeboden en in de pers bekend gemaakt. Boskoop- Van woensdag 21 februari tot vrijdag 1 maart is er in de hal van het gemeentehuis in Boskoop de tentoon stelling te zien "Goed riool, schone zaak". De tentoonstelling is samenge steld door Stichting Rioned, die zich bezig houdt met rioleringen in ons land en alles wat daarmee samenhangt. De stichting is een samenwerkingsorgaan tussen overheid, bedrijfsleven en on derwijsinstellingen. Aan de hand van fotomateriaal, illustraties en tekenin gen krijgt men tekst en uitleg over het rioolstelsel. De expositie is te bezichti gen op werkdagen tussen 9.00 en 12.15 uur en 13.30 en 16.00 uur. Janny, h.g. met je verjaardag en m'n complimen ten; v. jr keuken Prachtig Jaap Es Sigrid van harte gefeliciteerd pa ma mdrwnjmsnjnjehrghsjajmmglbmlja f-i.k. zeer mooi Toyota MR2 sportwagen met I I vele extra's zoals uitneembaar dak. alarmin- I stallatie, bouwj. 1985 apk tot 02-'97 Moet weg I i.v.m. gezinsuitbreiding, daarom aantrekkelijke prijs 8.995,- TELEFOON 0182-615095 Waddinxveen- Zaterdag 17 februari heeft het TOOS-damesteam deelgeno men aan de tweede turncompetitie- wedstrijd in de C-poule in Gouda. De dames waren de eerste wedstrijd laat ste geworden en er werd nu meer van hun verwacht. Gestreden werd tegen de op papier sterkere tegenstander en gastvereniging Velocitas uit Gouda, BATO uit Woerden en de te kloppen concurrent DOS uit Schoonhoven. In de C-poule mogen, in tegenstelling tot an dere poule's, vrije oefeningen op de toestellen worden geturnd. De volgen de dames kwamen voor het TOOS-team uit: Isabelle van de Nieuwendijk, Mar lies Asscheman, Maaike Braat, Danitsja Krayesteijn, Anke Lutz, Sanne van Vuuren en Sylvia Verbree als reserve. TOOS begon de wedstrijd bij de brug met ongelijke leggers. Vooral Danitsja draaide een mooie oefening. Ook Isa belle en Maaike hadden een vloeiende oefening zonder tussenstops. De salto af werd door de meeste turnsters op voldoende hoogte boven de hoogste legger geturnd. TOOS haalde dan ook 36,70 punten voor dit onderdeel, goed voor een tweede plaats. Het tweede toestel was de sprong. Hier hadden de dames een beetje moeite met de aanloop omdat de gymnastiek zaal in Gouda korter is dan de trainings zaal in Waddinxveen. Toch maakt ie dereen nog een redelijke overslag over het paard en vooral Marlies. De sprong van Maaike werd eindelijk op zijn waar de geschat door de jury en werd be loond met een 8,20. De score die het gehele team behaalde was 37,75, we derom goed voor een tweede plaats. Het derde toestel was de vrije oefening. Voor de meesten toch een moeilijk on derdeel, want er moeten eigenlijk twee salto's in de oefening voor komen. Maar alleen Marlies, Maaike en isabelle turnen twee salto's in de oefening. De dansgedeelten in de oefening werden door Anke en Sylvia netjes uitgevoerd. Sanne draaide echter een redelijke oe fening, maar doordat ze veel onderde len doet kan de jury veel punten aftrek ken voor fouten. Er werd in totaal 34,05 punten gescoord, goed voor de laatste plaats. Als laatste toestel hadden de dames iets goed te maken op de 10 centimeter brede balk. De zon was inmiddels gaan schijnen en verblindde de turnsters op de balk. Dit is zeer hinderlijk want op sommige momenten zagen de turn sters de balk niet meer. Bij een aantal dames werd dan ook besloten de pi rouette (hele draai) uit de oefening te laten om iets minder risico te nemen. Helaas moesten van de zeven turnsters er vijf vroegtijdig de balk verlaten. Isa belle haalde wel netjes haar brug ach terover op de balk. Met 38,0 punten goed voor een eerste plaats op dit on derdeel. Door de goede score bij het laatste toestel wist TOOS in totaal 146,50 pun ten te halen, goed voor een onverwach te maar terechte tweede plaats. Als beste TOOS-deelneemster werd in het individuele deelnemersveld Isabelle van de Nieuwendijk vierde. Na de slechte eerste wedstrijd en de goede tweede wedstrijd houden de da mes nog een kleine kans over voor de finale, zij moeten dan de volgende wed strijden nog betere resultaten halen. De dames kunnen dat bewijzen in hun derde turncompetitiewedstrijd op 16 maart in Reeuwijk. Boskoop- Het Open Zaanstreek Judo toernooi. waaraan circa 1600 judoka's uit binnen- en buitenland deelnamen, geldt als een belangrijke graadmeter voor de onderlinge krachtsverhoudin gen. Coach Stammers van sportschool Marchant zag diverse leerlingen goed presteren. Kick van der Weijde eiste de eerste plaats op in de categorie junio ren tot 95 kg. De pas veertienjarige Walter Beukeboom werd tweede in de categorie jeugd boven de 78 kg. On langs presteerde hij ook al goed met een tweede plaats bij de Open Rotter damse kampioenschappen. Bij een toernooi in Hoek van Holland werden ook door diverse judoka's successen behaald. Stella Bruné en Edwin Schot lieten in een sterk bezette poule goed judo zien, maar grepen met een vierde plaats net buiten de prijzen. Mike Krook werd derde in de klasse tot 45 kg. Jelle Schot (tot 26 kg.) en Joris Scholts (tot 64 kg) verloren helaas de finales, maar konden met een tweede plaats toch tevreden naar huis. Boskoop)- Dinsdag 27 februari organi seert de gemeente een informatie avond voor buurtbewoners over de vervanging van het hoofdriool in Snij- delwijk-West. Op deze avond krijgen bewoners aan de hand van tekeningen informatie waar en op welke wijze riool werkzaamheden in de buurt zullen wor den uitgevoerd. Uitvoering van het werk zal in het voorjaar gebeuren. De informatieavond vindt plaats in het ge meentehuis en begint om 20.00 uur. Waddinxveen- De prijzen bij de sjoelers zijn gegaan naar: Ed. den Drijver, Teus Visser, Teunie van Leeuwen, Guus van Renesse, Bas Koppenaal, Adrie Faas, Trudy van Dam, Gerard Vos, Dirk Faas. Cor Kersbergen, Jan Olie, Coby van Eek, Corry Boegheim, Simon den Ouden, Ronald Meijer, mevrouw Van Wijk, Corry 't Hart, Youri van Eek, me vrouw Brouwer en G. Loet. In de tweede ronde: Cor Faay, Marius Kersbergen, Mien van Renesse, André van Gemeren en Ben den Ouden. Op woensdag 21 februari is er weer sjoelen in het gebouw van de Schutters vereniging. De aanvang is om 18.30 uur. Boskoop- Vrijdag 16 februari is door wethouder Trimp van de gemeente Boskoop officieel de elfde vestiging van Van Eijk Uitzendgroep b.v. geopend. Van Eijk Uitzendgroep, onlangs toege treden tot de Vediorgroep, is gespecia liseerd in werk in de agrarische sector en de vestiging aan de Bootstraat 5 in Boskoop is een logische ontwikkeling van het beleid. Wethouder Trimp verrichtte de offi ciële openingshandeling door de over handiging van een cheque van 2.000,- aan Unicef. Dit bedrag was voor het grootste gedeelte 'bij elkaar gespaard' door klanten van Van Eijk Uitzend groep. In het vierde kwartaal van 1995 is onder de vaste klanten van Van Eijk Uitzendgroep een tevredenheidson- derzoek uitgevoerd. Voor iedere inge vulde enquête stelde Van Eijk Uitzend groep b.v. vijf gulden beschikbaar voor Unicef. Dit leverde een bedrag op van 1.700,-. Vanwege het heuglijke feit dat de elfde vestiging geopend werd is het bedrag verhoogd tot 2.000,-. Unicef besteedt het geld aan projecten ter ver betering van de levensomstandighe den van kinderen en hun ouders in Ghana en Mozambique. Sinds de oprichting in 1987 richt Van Eijk Uitzendgroep zich primair op de agrarische sector. Met vestigingen in het Westland (Wateringen, De Lier en 's-Gravenzande), het Oostland Wethouder P. L. Trimp overhandigt de cheque ter waarde van 2.000,- aan mevrouw S. de Vries van Unicef. (Pijnacker en Bleiswijk), Rotterdam, Aalsmeer, Etten-Leur, Grubbenvorst en Hillegom bedient zijn alle grote tuin bouwgebieden, dit naar volle tevreden heid van haar klanten, zoals uit de eer der genoemde enquête bleek. Met de nieuwe vestiging in Boskoop biedt Van Eijk Uitzendgroep lokale opdrachtge vers en arbeidskrachten een vrijblij vend alternatief. Agrarische bedrijven uit de regio die met personeelsproble men kampen, kunnen door de lokale aanwezigheid van Van Eijk Uitzend groep snel en op maat worden bediend. En ook voor werkzoekenden uit de re gio biedt van Eijk Uitzendgroep uit komst. Voor nader informatie kan men contact opnemen met het filiaal in de regio.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 19