Winst voor Moerkapelle 2 Vaa Vliet Trucks in huid van Dalmatiër Een eigen bedrijf met het idee van een ander Innovatieve diensten Meisjes-B Rentokil naar volleybalfinale Schaken PROJECT 'LEIDEN AAN START'; 1500 GOEDE IDEEËN VOOR ONDERNEMERS IN SPE De Tummy Tub: een spetterend succes De Etno-party: een feest zonaer grenzen pagina 21 Zevenhuizen - Na in de voorrondes overtuigend te hebben gewonnen, moesten de meisjes-B van Rentokil- ZVH afgelopen zaterdag in Nieuwkoop in de tussenronde van het Open-club kampioenschap aantreden. Onder lei ding van coach Ank Bijl bond de selec tie bestaande uit Kim van der Wel, Kim de Groot, Kim Walter, Marloes Hoek, Angelique Reijm, Patricia Kuijk, Eva Heerschap, Shirley de Wit en Michelle Bijl de strijd aan tegen Gemini uit Voor schoten (1-1), Alexandria uit Rotter dam (1-1) en Morres uit Hulst (2-0), waarna ze als eerste in de pool eindig de. Hierna moest in de kruisfinales wor den aangetreden tegen de plaatselijke favoriet Waterlanders, dat met een vast competitie-team aantrad en een ware thuiswedstrijd speelde. Zelfs de scheidsrechters waren onder de in druk van de massale en zeer luidruchti ge steun van de Nieuwkopers, maar de Rentokil-meiden kregen steun uit on verwachte hoek. De jongens-selectie van Radius uit Gouda, die op het nabij gelegen veld in korte tijd de finale won, schaarde zich bepaald niet onopval lend achter de rivalen uit Zevenhuizen en gaven net dat beetje support dat nodig was. In een ware kakofonie van toeters en gejoel schreeuwde coach Ank Bijl haar aanwijzingen het veld in en communiceerde met hand- en voet- gebaren met het steeds meer onzekere arbitrale duo. Uiteindelijk werd de be slissende derde set met 15-7 gewonnen en kunnen de dames zich opmaken voor de finale om het kampioenschap van Nederland op 6 april in Schiedam. Moerkapelle- In de RSB-competitie be haalde het tweede team van schaakver eniging Moerkapelle een nuttige 6-2 overwinning tegen het Capelse Ortec CSV 6. Voor winstpunten zorgden Wou ter Vroegindeweij, Adrie van der Werff, Marius van Vuuren, Ton van Delden en Jesse van Elteren. Remises werden ge boekt door Arie Hoogduijn en Walter Wortman. Henk Doornhein verloor. Door dit resultaat boekt Moerkapelle 2 een sub-topplaats met 7 matchpunten na 6 wedstrijden. In de onderlinge competitie werd bij de jeugd de zevende ronde gespeeld. In groep 1 had Jesse van Elteren het moei lijk tegen Jan van Helden, maar hij won wel middels een fraai mat. Hugo van Elteren had weinig moeite met Peter van Vuurde. Aart-Jan van Vliet verbe terde zin positie door een mooie over winning tegen Pieter van der Werff. Stand aan de kop: 1. Jesse van Elteren; 2. Hugo van Elteren; 3. Sander Hertog. In groep 2 duurt de strijd tussen de broertjes Rensen voort. Michiel Ren- sen klopte Kelly Gravesteijn en Stefan Rensen versloeg Michael van Eijk. Wou ter van Eeden Petersman en Saskia Droog speelden een spannende partij, die wegens gebrek aan materiaal in re mise eindigde. Martin Bieleman ver loor van de goed spelende Ron Droog. Stand aan de kop: 1. Michiel Rensen; 2. Stefan Rensen; 3. Michael van Eijk. Bij de senioren was de opkomst niet geweldig te noemen. Wim Vroeginde weij hield Ben van Geffen vrij gemakke lijk op remise. Maarten Vroegindeweij leek simpel te gaan winnen van Marcel de Haan, die echter listig terugvocht en zelfs nog het volle pond kreeg: Marcel won. In de wat lagere regionen verloor Geerten Hoefland van Hugo van Elteren en was Gerben Bergacker te sterk voor Aron Kroon. Stand aan de kop na de eenentwintigste ronde: 1. D. Bac; 2. G. van Ommeren; 3. R. Ordelman; 4. B. van Geffen; 5. W. Vroegindeweij sr. In Zwijndrecht werd het jeugdtoernooi om de Oost IJsseimonde Cup gespeeld. In de C-categorie (12-14 jaar) bereikte Jesse van Elteren met de score van 3,5 uit 7 een matige zevende plaats. In de D- groep (10-12 jaar) ging Hugo van Elte ren lang aan de leiding. Twee nederla gen wierpen hem tenslotte terug naar de zesde plaats in de eindstand. Hij scoorde 5 uit 7. In dezelfde groep werd Kevin Bakker negentiende met 3,5 uit 7 en Peter van Vuurde zesentwintigste met 2,5 uit 7. In totaal deden aan dit toernooi 85 jeugdschakers mee, in vier leeftijdsca tegorieën. Ronde gaskachel zonder therm, teab Jongensfiets Gazelle Flair 26 inch igst 100,= Renault 9 Broadway 1.2 Bj. 86 in prima staat 0172-218140 0172-215294 2000,= 0172-216794 Coupons van confectieatelier lage prijzen Rollykit 10,= Michelin binnenband v. Caravan/ 3 Eiken ladenkastjes 35,= Kastje met 1 la 2 0172-212481 vouwwagen 140/145-305(12) 0172-214276 deuren 25,= 0172-212709 na 18.00 uur Hart van Holland/21 februari 1996 p^r.prard Verheiien Hel pand van Van Vliet Trucks werd in zeven uur tijd volledig ingepakt. Niet alleen het gebouw onderging een metamorfose, ook een aantal auto's werden tot Dalmatiër omgestikkerd. Van de gewone vrachtwagen tot aan de spectaculaire en strak gelijn de Lamborghini-diablo toe. Om de nodige bekendheid aan deze unieke stunt te geven, was Herman Brood ingehuurd om de laatste hand aan het kunstwerk te leggen. Aangezien hij die bewuste woensdag middag in Rotterdam opnamen met Patty Brard maakte voor haar RTL-5 programma van volgende week, schroomde hij niet haar mee te nemen om hem bij zijn officiële taak ter zijde te staan. Herman Brood en Patty Brard legden de laatste hand aan het kunstwerk. Nieuwerkerk aan den IJssel-In het ka der van de video-release van "101-Dal- matiërs" onderging Van Vliet Trucks Holland B.V. uit Nieuwerkerk aan den IJssel een complete verandering. Het pand aan de snelweg Gouda-Rotterdam werd vorige week in 7 uur tijd volledig ingepakt met lappen plastic, die wer den voorzien van grote, zwarte stip pen, een Dalmatiër gelijk. Dit alles was het resultaat van een robbertje onder linge brainstorming van de medewer kers van een dochter van de Disney- company t.w. Buena Vista Entertain ment B.V. uit Badhoevedorp, een orga nisatie die zich toelegt op de distributie en de marketing van Disney-classics, waar "101-Dalmatiërs" er één van is. Heeft u wel eens met het plan rondgelopen om een eigen bedrijfje te beginnen, maar is het tot nu toe niet gelukt 'het gat in de markt' te ontdekken of het 'ei van Columbus' te vinden, of stuitte de realisatie van uw dromen op teveel proble men? Sinds de invoering van het project 'Leiden aan Start' is het in deze regio in ieder geval een stuk gemak kelijker geworden om de eerste stap naar een succes vol ondernemersschap te zetten. Het project 'Leiden aan Start' is een initia tiefvan de Nationale Ideeënlijn, een orga nisatie die zich al vier jaar bezig houdt met vindingen, suggesties en oplossingen. De Nationale Ideeënlijn is in feite een make laar in ideeën, die vraag en aanbod van ideeën aan elkaar koppelt. Dit doet zij door enerzijds mensen te stimuleren om ideeën en oplossingen voor problemen te bedenken. En anderzijds door deze goede ideeën onder de aandacht van bedrijven, instanties en overheden te brengen. Hier door wordt de kans op realisatie zo groot mogelijk gemaakt en blijft het niet alleen maar bij een idee. Dat er een behoefte bestaat aan een instantie die onderne mers in spé begeleidt met het uitvoeren van een idee en het opzetten van een eigen bedrijfje, blijkt wel uit de vele ideeën die de afgelopen jaren binnenkwamen bij de Nationale Ideeënlijn. Opvallend was ook dat er veel aanvragen waren van mensen, die wel voor zichzelf wilden be ginnen, maar niet precies wisten waarop ze zich moesten richten. De Nationale Ideeënlijn heeft hier alert op gereageerd door de Startlijn op te richten. Voor deze regio is gekozen voor de toepasselijke naam 'Leiden aan Start'. De Nationale Ideeënlijn stapte met het idee van de Startlijn naar instanties die baat konden hebben bij dit project, waaronder de Ge meente Leiden. Deze zag brood in het plan, dat immers werk en dus banen en minder werkloosheid kan opleveren, en besloot dan ook het project een financiële injectie te geven in de vorm van een subsidie. Ook landelijk werd de Starters- lijn op haar waarde geschat. Dit resul teerde in een bijdrage van het ministerie van Economische Zaken. Het project, dat nu de naam 'Leiden aan Start' draagt, is inmiddels van start gegaan. Werkwijze In het kort komt het er op neer dat ideeën aan aspirant ondernemers worden ge koppeld. Personen met ondernemers aspiraties zonder een duidelijk idee over het produkt of de dienst, kunnen zich via 'Leiden aan Start' breed oriënteren op specifieke onderwerpenDe werkwijze van 'Leiden aan Start' is eenvoudig én - zeer belangrijk - voor iedereen toegankelijk. Als een kandidaat zich aanmeldt als aspi rant ondernemer, wordt deze uitgeno digd voor het maken van een test. Hieruit moet blijken of de kandidaat geschikt is voor het onder-nemersvak en of hij/zij over de vereiste vaardigheden beschikt. Als de kandidaat aan de vereiste voor waarden voldoet, wordt de volgende stap gezet: het koppelen van de aspirant on dernemer aan één van de vele binnenge komen startersideeën. In samenwerking met de Nationale Ideeënlijn wordt vervol gens een zoektocht gehouden naar HET idee. Indien het tot een vruchtbaar con tact komt, wordt een geringe vergoeding gevraagd. Op dit moment bevat het be stand meer dan 1500 ideeën. Informatiepakket Tijdens een bijeenkomst krijgt de star tende ondernemer een door de Nationale Ideeënlijn samengesteld en op maat ge sneden informatiepakket. De inhoud van zo'n pakket varieert van een overzicht van startersbegeleidersorganisaties in de re gio, tot een stappenplan waarin duidelijk staat hoe een idee tot een concreet pro dukt wordt uitgewerkt. Daarnaast zijn er literatuurlijsten en allerhande nuttige tips in het pakket opgenomen. Dit uitgebreide pakket krijgt elke kandidaat kosteloos uit gereikt. Dit hele proces vindt plaats in één van de kantoren van de Nationale Ideeën- Hef bedrijfsleven Ook het bedrijfsleven is enthousiast en maakt al volop gebruik van 'Leiden aan Start'. De Nationale Ideeënlijn is al onder meer outplacementbureau's, arbeidsbu- reau's, opleidings- en onderwijsinstituten, Kamers van Koophandel, werving-en se- lectiebureau's en het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf van dienst ge weest. Meer weten? Als u meer wilt weten over het project 'Leiden aan Start', dan kunt u contact opnemen met De Nationale Ideeënlijn, Postbus 11125, 2301 EC te Leiden. Het telefoonnummer is 071 -5730620 en het faxnummer 071 -5730621 Inmiddels zijn vele ideeën met succes uitge voerd. Wat te denken van de Tummy Tub, een idee dat is ontstaan door een bezoek van een kraamhulp. Bij de geboorte van haar zoon Dion kreeg Anita Belderok bezoek van een kraam hulp. De hulp vroeg een emmer aan Anita, zodat ze naar zoon kon baden. De hulp had namelijk geleerd dat een emmer de baarmoeder na bootst, waardoor baby's heel ontspannen de foetushouding aannemen en de overgang van de besloten omgeving van de baarmoeder naar de buitenwereld aangenamer te laten verlopen. De moeder kon dit maar niet uit haar hoofd zetten en ze kwam op het idee van een transpa rant babybadje voor kinderen van nul tot vier maanden, de zogenaamde 'Tummy Tub'. Dit idee, dat in 1993 een prijs kreeg uitgereikt door de Nationale Ideeënlijn is, na twee jaar produkt- ontwikkeling en onderzoek bij professionele babyverzorgingsinstituten, in het voorjaar van 1995 exclusief door Prenatal ook daadwerke lijk op de markt gebracht. Een ander idee dat succesvol tot stand is geko men, is dat van de Etno-party-service. Dit is een bureau dat feesten organiseert. En niet zo maar feesten, maar feesten die in het teken staan van een bepaalde cultuur. Zo kan men de sluier aantrekken voor een Marokkaans feest, de bont jas aantrekken voor een Eskimo-party en de hoelahoep-rok voor een Hawaïaansstrandfestijn. Maar niet alleen de kleding op het feest staat in het teken van de gekozen cultuur, ook het eten en drinken, de muziek en de decoratie worden aangepast. De Nationale Ideeënlijn, ook wel de makelaar in ideeën genoemd, heeft ter ondersteu ning van haar hoofdtaak - het makelen van ideeën - een aantal innovatieve diensten ontwikkeld. Deze zijn veelal op de zakelijke markt gericht, waarvoor met allerlei organisaties samengewerkt wordt. Het project 'Leiden aan Start' is hiervan een goed voorbeeld. Een ander succesvol project is de Ideeënlegbatterij. Dit is een dienst die ontwikkeld is voor organisaties die ofwel op zoek zijn naar nieuwe produkten en/of diensten, ofwel de innovatieve dienst willen gebruiken om marktinformatie over een bepaalde branche te vergaren. Daarnaast geeft de Nationale Ideeënlijn o.a. brochures en wegwijzers uit. Zo zijn er onder andere uitgaven over het realiseren van je eigen idee, dus een soort doe-het-zelf pakket, informatie over octrooi-auteurs-en modellenrecht, wegwijzers voor maatschappelijke ideeën en voorbeelden van contracten en geheimhoudingsverklaringen beschikbaar. Ook is de Ideeënlijn de bedenker en initiator van het tv-programma 'Het idee!', een achtdelige serie waarin binnengekomen ideeën van kijkers gerealiseerd werden. Verder is de Ideeënlijn auteur van onder meer 'Het Nationale Ideeën boek' en verzorgt zij wekelijks colums in gerenommeerde opiniebladen en dagbladen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 21