Diavoorstelling in bibliotheek Boskoop Gezamenlijke aanpak soft-drugs Vrouwenbijbelkring Lentewandeling Bleiswijkse Zoom mmnnmm Hsft m Holland iDecoreren met droogbloemen Familieberichten Bart Verwey oca Foto's in het HART iUD DE-11 Hart van Holland/21 februari 1996 pagina 3 "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen deHaij van der W en de wil ik iedereen hierbij hartelijk bedanken. L. Verwey-Boere Canada Kleur Als elke seconde telt Als het zwaailicht kan POLITIE Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Diefstal uit kleed kamers en dergelijke Boskoop Gepubliceerde foto's In het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwars weg la te Zevenhuizen, afge haald worden a 5,-. Nabestel len kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald werden, (nabestel len tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van het Hart van Holland. 26.000 exemplaren. advocaten spreekmiddag in zevenhuizen A DVOCATEN Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 In plaats van kaarten 1 Voor de vele hartverwarmende bewijzen van medeleven, I die ik ontving na het overladen van mijn lieve man Boskoop-Op 28 februari zal er een dia voorstelling over Griekenland worden gehouden in bibliotheek Boskoop. Deze voorstelling wordt verzorgd door de heer en mevrouw Beenen. Zij heb ben een keuze gemaakt uit eigen dia's en hebben dit aangevuld met commen taar en passende muziek. Griekenland is de laatste jaren uitge groeid tot een zeer geliefde vakantiebe stemming. Maar Griekenland biedt meer dan zon, zee en gastvrijheid. De Griekse geschiedenis heeft zich niet beperkt tot de geschiedenisboeken: zij is alom tegenwoordig. De meeste ber gen, vlaktes en steden zijn getuigen geweest van belangrijke historische gebeurtenissen. Tevens zal in de bibliotheek een kleine tentoonstelling over Griekenland te zien zijn. De avond begint om 20.00 uur. Kaarten zijn 2,50 (inclusief koffie) zijn bij de bibliotheekte koop of telefonisch te reserveren op telefoonnummer 0172-213170. Regio- Vertegenwoordigers van de 35 gemeenten, het Openbaar Ministerie en de politie Hollands Midden zijn het eens geworden over de noodzaak van een gezamenlijke regionale aanpak van soft-drugs. Het is voor het eerst dat binnen de politieregio een poging wordt gedaan om te komen tot een kaderbeleid inzake regulering van soft drugs. Een werkgroep, ingesteld door het Regionaal College, komt binnen kort met aanbevelingen. De werkgroep had daartoe een mini conferentie georganiseerd, met als doel om gezamenlijk en in afstemming met elkaar een softdrugsbeleid te for muleren in Hollands Midden. Ook wilde het Regionaal College inzicht krijgen in de mogelijkheden en onmogelijkheden van bestuurlijke instrumenten en in het huidige justitiële en het politiële hand havingsbeleid. De deelnemers aan de conferentie waren het er over eens dat hiervoor een nadere inventarisatie dient plaats te vinden. Daarnaast zou de deskundigheid over soft-drugs bij gemeenteraden, jongeren en hun ouders bevorderd moeten worden om eventuele vooroordelen weg te nemen. De werkgroep komt in juni van dit jaar met een advies aan het Regionaal Colle ge over de gezamenlijke aanpak van soft-drugs. Daarna zullen de afzonder lijke gemeenten, het O.M. en de politie verdere besluitvorming moeten ple gen. Bergschenhoek - Op dinsdagmorgen 27 februari is er een bijeenkomst van de Vrouwenbijbelkring. OP deze ochtend komt mevrouw Lenie Vermaat spreken over: "Leven en wonen met uitzicht!" Vanaf 9.15 uur staat de koffie klaar. Het programma begint om 9.30 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Voor informa tie: mevrouw A. van den Beukei, tele foon 010-5214626. Bleiswijk- Het Recreatieschap Rotte- meren organiseert op zondag 25 fe bruari samen met de Groenservice Zuid-Holland een lentewandeling in het recreatiegebied de Bleiswijkse Zoom, ten oosten van Bleiswijk. Er zijn twee wandeltochten uitgezet van respectie velijk 5 kilometer (met puzzel voor de kinderen) en 10 kilometer. Deelnemers kunnen tussen 11.00 uur en 15.00 uur starten vanaf de parkeerplaats bij het restaurant 't Zeeltje, aan de Kooilaan. Het is ook mogelijk om onder deskundi ge leiding van een gids van Natuur- en Vogelwacht Rotta deel te nemen aan een natuurexcursie. Deze excursie be gint om 14.00 uur. Deelnemers aan de excursie wordt aangeraden om, indien mogelijk, een verrekijker mee te ne men. Deelname aan de wandeling en/of excursie kost 2,= voor volwasse nen en j 1,= voor kinderen t/m 13 jaar. Het startpunt van deze wandeling is te ereiken: vanaf de Hoekeindse weg (provinciale weg N209), afslag Rotte- meren (bij Bleiswijk), direct rechtsaf de erenweg op, uitrijden en op de krui sing met de Kooilaan linksaf richting 't eeltje. Of per openbaar vervoer: bus- niWN Rotterdam-Gouda, of >WN Rotterdam-Zoetermeer, halte Jsvogellaan Bleiswijk. n totaal organiseert de Groenservice men met zes recreatieschappen, de stichting Het Zuidhollands Landschap, HrIil"nSle Zuid-Holland en Recreatie in'\ieJi)iam^'aar Z1 wandelingen: drie M|dden-Delfland, drie in de Rotteme- ren, drie in de Reeuwijkse Plassen, vier op Usselmonde, twee in de Krimpener- waard, twee in De Grevelingen, twee in de duinen van Voorne, één in Hoek van Holland en één in Vlietland (vogelplas). Net als vorig jaar is er aan deze wande lingen weer een actie verbonden, "Er op uit in 't groen?...doen!", waaraan men gratis kan deelnemen, ledereen die zondag 25 februari deel neemt aan de lentewandeling kan een deelnemerskaart krijgen. Deze wande ling is de eerste uit de serie van eenent wintig. Na afloop van de wandeling krijgt men een stempel op de kaart. Elke volgende keer als men meedoet aan een wandeling van de Groenservice krijgt men weer een stempel. Wie acht of meer keer meedoet, heeft een boompje verdient. Aan het einde van het jaar wordt ieder deelnemer met acht of meer stempels op de kaart uitgenodigd om zijn of haar eigen boompje te komen planten in re creatiegebied Oude Maas nabij de golf baan. Hier wordt aanvullende beplan ting aangebracht om de uitgedunde begroeiing weer compleet te maken. Meer informatie kan men zondag krij gen bij de Groenbus van Zuid-Holland, die bij het startpunt zal staan. Bij de Groenbus zijn ook folders verkrijgbaar over recreatie-mogelijkheden zoals wandelen, fietsen en kanovaren. Voor meer informatie: Hans Hartmann, van het recreatieschap Rottemeren, tele foon (010) 5112166, toestel 117 (alleen tijdens kantooruren). Naast hun veelzijdige decoratieve kwaliteiten hebben droogbloe men nog een ander in het oog springend voordeel: ze gaan zo lang mee. Des te belangrijker is het wel om bij het maken van composities met droogbloemen zorgvuldig en met beleid te werk te gaan. Decoreren met droogbloemen is daarbij de ideaie gids Het is een luxe kadoboekje met ideeën voor het creëren van de mooiste droogbloemstukken waarin niet alleen bloemen zijn verwerkt, maar ook kruiden, grassen, zaadkoppen en vruchten. Ook geurige potpour ri's van allerlei gedroogde materialen maakt men eenvoudig zelf met de tips en suggesties in dit boek. Voor een goed overzicht zijn de stukken op kleur gegroepeerd. Dat komt van pas als men een kamer in een bepaald kleurschema wilt inrichten. Maar ook vindt men een selectie bloemstukken in een bepaalde geur en arrangementen die betrekking hebben op een be paald seizoen of een bijzondere gebeurtenis. Uiteraard vergezeld van instructies over werkwijze en materiaalkeuze. Een praktische, inspire rende uitgave. Uitgeverij Van Dishoeck, de serie Huis Stijl Muit STEPHEN W O O 0 H A M S f t-- jlijj VAN DIS H O 1 C K Hollands Midden Samen zorgen wc voor veiligheid Aanrijdingen: Vrijdagmiddag vond op de Burgemeester Klinkhamerweg een kop/staartaanrijding plaats waarbij drie auto's betrokken waren. Een 49- jarige bestuurder uit Bleiswijk botste tegen de achterzijde van een stilstaan de auto welke weer werd opgeduwd tegen de daarvoor stilstaande auto. Inbraak/diefstal: Donderdagmiddag werd ingebroken in een woning aan De Patrijs. Men wrikte een achterraam open om binnen te komen. Weggeno men werden sieraden en geld. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een kantoor aan de Eendrachtsweg. De achterdeur werd opengebroken om binnen te komen. Weggenomen werden diverse compu ters. een kopieerapparaat, een fax en geld. Tussen donderdag en zaterdag werd ingebroken in een woning aan de He renweg. De achterdeur werd openge broken om binnen te komen. Ont vreemd werden sieraden. Overig nieuws: Dinsdag ochtend tussen 7.30 en 9.00 uur werd gecontroleerd op de geslotenverklaring van de Wollefop- penweg ter hoogte van Oud Verlaat. De waarneming werd gedaan vanuit een opvallende politieauto. Er werden veertig overtredingen geconstateerd. Bij een snelheidscontrole dinsdag op de Burg. Klinkhamerweg tussen 12.30 en 13.45 uur werden 25 overtreders gefotografeerd. Er passeerden in die tijd 665 voertuigen. Woensdag werd tussen 9.45 en 13.00 uur wederom gecontroleerd. Van de 1750 passanten waren er 68 overtre ders. De snelste reed 73 km/u. Ook donderdag werd gecontroleerd tussen 12.30 en 16.45. Van de 3037 pas santen waren er 70 overtreders waar van de snelste 76 km/u reed. Inbraak/diefstal: Woensdagavond vond een inbraak in een woning plaats aan de Prinses Beatrixlaan. De keuken deur werd open gebroken om binnen te komen. Er werden sieraden weggeno men. Donderdag werden in verband met diefstal uit auto's in Woerden drie per sonen aangehouden in de leeftijd van 18, 19 en 21 jaar afkomstig uit Veenen- daal en Montfoort. Zij bekenden ook drie diefstallen te Waddinxveen, te we ten van 28 op 29 januari aan de Groens- voorde en de Peter Zuidlaan en het Nicoiaaserf. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden vanaf een bedrijfsterrein aan de Bredeweg 170 kratten met lege fles sen gestolen. Men verschafte zich toe gang door het slot van het toegangshek te forceren. Zaterdagmiddag werd een 43-jarige in Waddinxveen verblijvende man be trapt bij een diefstal van batterijen van uit een winkel aan de Passage. De man werd een transactie aangeboden. Ook aan het K.W.plein werd een 30- jarige man aangehouden in verband met winkeldiefstal. Dindagmiddag werd vanuit de kleed kamer van sporthal De Dreef een por temonnee ontvreemd. Woensdag vond wederom een diefstal vanuit een kleedkamer plaats. Het valt op dat er de laatste tijd steeds vaker van dit soort diefstallen plaatsvinden. Dief stallen uit semi openbare ruimten zo als kleedkamers van sportaccomoda- ties, recepties, wachtruimten van b.v. doktoren en tandartsen. Het is dus verstandig waardevolle spullen NIET in deze ruimten achter te laten. Overig nieuws: Woensdagochtend rond 7.30 uur werd in het Warnaarplantsoen een grijze gans door een hond gebeten waarna de gans aan zijn verwondingen is overleden. De politie is op zoek naar getuigen van dit voorval. Vrijdagmiddag werd op de Henegou- werweg een 25-jarige Hilversummer aangehouden die met zijn personen auto twee rijstroken nodig had. Bij con trole bleek hij 1,8 o/oo alcohol in zijn bloed te hebben. Zijn rijbewijs is inge vorderd. Aanrijdingen: Vrijdagochtend vond op de Alphenseweg een ongeval plaats waarbij een 27-jarige bestuurder licht gewond raakte. Ter hoogte van het ben zinestation keerde een auto die ver keerd was gereden. De Reeuwijker pro beerde deze auto te ontwijken waar door hij tegen een pilaar van het tank station botste. Hij raakte licht gewond gewond aan het hoofd. Inbraak/diefstal: Dinsdagochtend werd ingebroken in een woning aan het Grut- topiein. Men sloeg een deurruit in om binnen te komen. Bijna de gehele wo ning werd doorzocht. Meegenomen werden cheques, sieraden, geld, pasp- porten en een portemonnee. In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in een horecagelegen heid aan de Dopsstraat. Men heeft met een tegel de ruit van de toegangsdeur ingegooid. Binnen heeft men de gok kast open gebroken en het aanwezige geld meegenomen. In de nacht van donderdag op vrij dag werd ingebroken in een loods aan de Biezen. Men kwam binnen via een wc-raampje. Weggenomen werden een radio, twee telefoons en een walkman. Overig nieuws: Dinsdag werden aan de Lansing een zestal kwekers gecontro leerd op het gebruik van bestrijdings middelen. Slecht in één geval werd een middel aangetroffen dat niet meer was toegelaten en waarvoor proces-ver baal werd opgemaakt. Donderdagavond aan de Doorenbos straat. Er was gloeiende as in een con tainer gegooid waarna deze begon te branden. Vervolgens raakte het houten afdak waar de container onder stond ook in brand. De brandweer heeft de zaak geblust. Zaterdagmiddag vond op het terrein van het Shellstation aan de Alphense weg een mishandeling plaats. Een 28- jarige man uit Nieuwveen gaf een 31- jarige man uit Reeuwijk een stomp in het gezicht. De aanleiding was een one nigheid die ontstond over de plaats van hun auto's bij het tanken. In de nacht van zaterdag op zondag werden op diverse plaatsen een alco holcontrole gehouden in verband met de carnavalviering. Er werden geen overtreders betrapt. Aan het Weteringpad werden in de nacht van zaterdag op zondag tenmin ste aan twee auto's de buitenspiegel vernield. Beste Gabor, jij weet wat vriendschap is! Heel erg bedankt. Stefan en zijn ouders!!! Hoera, Jan en Lenie zijn 30 jaar getrouwd- Opa en Oma. heel veel geluk, de kinderen A"Ueeli, °mgei ev,ng Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen. Hazerswoude-Dorp. Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donder dag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3