sporHïïtle regio Onderlinge wedstrijden O.S.S. Rentokil zet de zegereeks voort BROUWER DE KONING Florida 1 wint met 7-1 Flyers weer op het goede spoor Waddinxveense Schaakvereniging organiseert Drie-Ronden-Toernooi UITVAARTVERZORGING Kick van der Weijde OB£E Volleybal Cruciaal Heren 2 Jongens BI naar NK-finale KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden (15% korting) - Broeiramen Sla- en koolplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken ƒ10,- Badminton Basketball D. Bac uit Moerkapelle toernooi-winnaar Hart van Holland/21 februari 1996 pagina 9 Zevenhuizen- Zaterdag 17 Februari wer den in dorpshuis Swanla de onderlinge wedstrijden gehouden uan gymnastiek vereniging O.S.S. Onder grote publieke belangstelling voerden de kinderen hun oefeningen uit. Aan het einde van de middag kregen alle deelnemers een di ploma uitgereikt. De wisselbeker voor de gewone gymgroepen werd voor de derde achtereenvolgende keer gewon nen door Marie-Anne Boer. Bij de jon gensselectie won Bouke de Vries de wisselbeker, terwijl Bo Walter de beker in ontvangst mocht nemen bij de meis jesselectie. Hieronder de namen van de medaille winnaars: jongens groep 3: Ï.Tim Keg ge; 2. Wouter de Graaff. Jongens groep 4: 1. Frank Vis. Jongens selectie junio ren: 1. Bouke de Vries; 2. Harm Clazing. Meisjes groep 3:1Deirdre Overweel, 2. Irma Ravestijn, 3. Anne Hofhuis, 4. Lisa van Brummen. Meisjes groep 4: 1. Jen nifer van Oyen, 2. Uona Gritter, 3. Liene- ke Hoeijmakers, 4. Marisa van Rijs, 5. llona Huisman. Meisjes groep 5: 1. Ma- riska Hiemstra; 2. Melissa Visser. Meis jes groep 6:1. Suzanne Reijm; 2. Saskia de Jong; 3. Britta Voskuilen; 3. Carola Rietveld. Meisjes groep 7: 1. Maartje Groeneveld; 2. Ilona Jansen; 3. Sylvia van de Heide. Meisjes groep 8: 1. Lian van der Zouwen; 2. Lydia de Hoog. Meisjes brugklas en 2e klas: 1. Marie- Anne Boer; 2. Loren Verbeij. Meisjes 4e 1 winnaars van de OSS-verenigingsbeker. klas: 1. Myra de Man. Meisjes selectie pupillen: 1. Daisy Walter; 2. Connie van de Meer, 3. Daphne Plomp. Meisjes se lectie junioren: 1. Bo Walter. Meisjes selectie senioren: 1. Kim Walter. Zevenhuizen - Rentokil is bezig aan een stevige serie. Zaterdagavond werd TDK/Brevok in een competitieduel met 3-0 verslagen. Het betekende de zesde achtereenvolgende zege voor de for matie van trainer/coach Stewart Ber nard. Europees volleybal is dichtbij gekomen voor Rentokil. Een ontwikkeling die door de club en de hoofdsponsor van harte wordt toegejuicht. Manager Arend van der Knaap: "Daar doe je het toch voor. Europees volleybal zorgt voor veel publiciteit. De vraag is alleen op welk niveau we zullen uitkomen. Wé zijn nog op drie fronten in de race". De beker heeft gezien de laatste ontwik kelingen de hoogste prioriteit, maar een stunt in de competitie kan even eens niet worden uitgesloten. PZ/Dyna- mo staat nog met stip op de bovenste plaats, maar wordt op de huid gezeten door Alcom/Capelle, Rentokil en Kui pers/Zwolle. TDK/Brevok is door de nederlaag van zaterdagavond definitief teruggevallen. De 3-0 overwinning op de arrogante Brabanders kwam na een moeizaam, twee uur durend gevecht tot stand. In tegenstelling tot de voorgaande ont moetingen was de pass van Brevok nu dik in orde en ontspon zich een gelijk- Qpgaande ontmoeting, waarin Rentokil alle zeilen moest bijzetten om de pun ten te pakken. Trainer Bernard dacht, dat er na de snelle 3-0 bekerzege van afgelopen dinsdag gemakzucht in de gelederen was geslopen. Tegelijkertijd roemde hij de strijdlust. "Het team is overeind gebleven ondanks een wat mindere fase. Dat is klasse. De team geest is perfect. Je krijgt niet alles kado, je zal er ook voor moeten knokken. Daarom heb ik de spelers in de derde set op hun falie gegeven". Cruciaal was echter de tweede set waarin Rentokil wankelde, worstelde en toch boven kwam. Met name de Zeeuwse belofte Martijn Dieleman speelde in de slotfase een belangrijke rol. Brevok gaf vier setpoints weg en moest uiteindelijk het hoofd buigen: 17- Rug.was Brevok niet verslagen, want in 1 derde set stond de formatie van rainer Jan Meertens met 6-10 voor, voordat Rentokil ingreep. Onder lei- lng van Grabert en Rodenburg (bei en geselecteerd voor Oranje) werd werH°a de keel gegrePen. Via 15-11 era de wedstrijd in het voordeel van oe Zevenhuizenaren beslist. Voor Rentokil staan deze week twee wedstrijden op het programma: dins dagavond om 20.00 uur in dorpshuis Swanla de bekerwedstrijd tegen Dim- plex/Ekspalvo en zaterdag de beker wedstrijd tegen Link/AMVJ in Amstel veen, aanvang 14.00 uur. Heren-2 van Rentokil heeft de eerste wedstrijd in de halve finale om de NSW- beker met 3-2 verloren van tweede divi sieclub WC 2. De formatie van trainer Pieter Bijl verspeelde in Vught een 0-2 voorsprong. "Daarna donderde het in elkaar", sprak de oefenmeester. "Ook raakten er twee spelers geblesseerd". De Rentokil-reserves kunnen zich re vancheren in de thuiswedstrijd op don derdag 29 februari, aanvang 21.00 uur. Zaterdag 17 februari heeft het jongens Bl-team van Rentokil zich geplaatst voor de finale van het Open Clubkam pioenschap van Nederland. Met de teams van Ekspalvo uit Dordrecht en VOKO uit Oosterhout werd in Rijsber- gen eerst gestreden om een plaats in de kruisfinale. De eerste wedstrijd tegen Ekspalvo werd met 2-0 gewonnen. Te gen VOKO ging het heel wat moeiza mer. Vooral de eerste set was taai. Ook in de tweede set moest het team van Rentokil een achterstand van 3-8 toe staan. Pas daarna kwamen zij goed te rug in de wedstrijd en wonnen deze set met 15-12. De tweede wedstrijd tegen Ekspalvo leek uit te lopen op een ver- liespartij. Rentokil kwam op een 4-11 achterstand, waarna drie spelers ge wisseld werden. Ook deze wissels le ken geen verbetering op te leveren (4- 14). Maar met het setpoint voor Eks palvo in zicht kroop Rentokil langzaam uit zijn schulp en wist toch de set naar zich toe te halen: 16-14. De tweede set werd gemakkelijk gewonnen met 15-3. De tweede wedstrijd tegen VOKO ein digde in een gelijkspel: 1-1. Door dit resultaat werd Rentokil poule-winnaar en moest het in de kruisfinale opnemen tegen de nummer twee van de andere poule, Sarto uit Tilburg. Het werd de beste wedstrijd van het toernooi voor Rentokil. In beide sets wisten de jon gens een voorsprong op te bouwen, die zij niet meer uit handen gaven (15-8 en 15-9). Door deze winst wisten de jon gens van Rentokil zich te plaatsen voor de finale van de Open Clubkampioen schappen van Nederland op zaterdag 6 april in Schiedam vanaf 10.00 uur. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n Gespecialiseerd in thuisopbaring. g" en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 h.g.g. 2238 Meidoornstraal 37 - 2851 TR Haastrecht - peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen- Op zaterdag 17 februari heeft Hengelsportvereniging Zevenhui- zen/Moerkapelle de eerste wedstrijd gevist van het seizoen 1996, te weten: de eerste rivierenwedstrijd, gehouden in de Nieuwe Maas nabij de Brie- nenoordbrug. Ondanks het koude weer waren er zeven deelnemers, die totaal 26.890 gram vis wisten te vangen. Adr. van Erk maakte een goede seizoenstart, hij werd met vangst van 11.510 gram eerste, tweede werd J. Hordijk met 8.050 gram, de derde plaats was voor H. van Zwienen met een vangst van 3.700 gram. De volgende wedstrijd is op 9 maart. Dit is de eerste wedstrijd van de voor-/ najaarscompetitie. VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen- Thuis spelend in sport hal De Dreef heeft het eerste jeugdteam met 7-1 gewonnen van Shuttle-74 uit Ter Aar. De heren van Shuttle-74 waren niet zo sterk zodat deze partijen gemak kelijk gewonnen werden. In de dames enkel van Madeion Gelderblom tegen Myra de Bruyn liep het niet zo lekker. Veel shuttles werden door Madeion uitgeslagen. Daarnaast maakte Myra het Madeion zeer moeilijk door goed verzorgd loopwerk en goede smash returns. Na verlengen ging de eerste set met 10-12 verloren. De tweede set was het met de conditie van Madeion ge daan en ging het lampje langzaam uit 4- 11 verlies. De gelijktijdig verspeelde dames enkel van Britt van Braam Mor ris was veel grilliger. Britt was in de eerste set nog niet aanwezig en verloor deze met 3-11 van de met links spelen de Susan Suêr. De tweede en derde set werden daarna in sneltreinvaart ge wonnen 11-4, 11-2. Madeion was nog met haar eerste set bezig. De dames dubbel werd in een driesetter met de cijfers 11-15, 15-7, 15-4 gewonnen. Florida-2 verloor uit in Pijnacker met 2- 6. De twee punten kwamen op naam van Frank Keizer. Vorige week werd door team-3 uit met 1-7 van DKC-4 verloren. Nu thuis spe lend tegen Delft-4 werd met 7-1 gewon nen. Het team bestaande uit Ritsert Harsveld, Karsten van der Vlist, Maaike Sikkel en de uit het vierde team inval lende Ellen Kooijman werkte hard. Dit leverde, door de goed spelende tegen standers mooie en spannend partijen op. Drie driesetters en twee partijen met verlengen waren nodig om te win nen. Het derde team won uit tegen Lisse-3 met 7-1. Het enige minpuntje kwam op naam van de goed spelende Fedde van der Weij. Florida-5 verloor, ondanks diverse spannende driesetters, met 2-6 van Delft-6. Boskoop/Beverwijk - De 18-jarige Kick van der Weijde uit Ter Aar, leerling van sportschool Marchant in Boskoop is afgelopen zaterdag in Beverwijk Neder lands Kampioen judo -95 kg. geworden. Kick verkreeg de titel door alle wed strijden op overtuigende wijze te win- Waddinxveen- Heren 1 winst -dankzij teamspel- tegen Punch. Ook winst voor meisjes kadetten 2. Meisjes junio ren 2 verliest. Dames 1 verliest de uitwedstrijd tegen Jumpers. Heren 1 speelde tegen het laag geklas seerde Punch een degelijke wedstrijd. De eerste helft oogde het een beetje rommelig. Flyers kon nog niet echt greep op de wedstrijd krijgen en ver speelde regelmatig de met moeite op gebouwde voorsprong. De ruststand werd 32-25. De tweede helft ging beter. Er werd meer als team gespeeld en dat wierp zijn vruchten af. Punch werd nu onder druk gehouden en zo kwam de overwinning niet meer in gevaar. Uit slag 79-62. Het teamspel kwam ook in de scores tot uitdrukking. Liefst zes spe lers kwamen in de dubbele cijfers. Top- scoorder werd Lennart van Aggele met 14 punten. Papa Wilco is 22 februari jarig. 30 jaar. Nog vele jaren! Liefs van mama, Pascale en Danny Wie heeft voor mij een skibril te leen in de voorjaarsvakantie? Tel. 0182-614862 Dames 1 ging op bezoek bij koploper Jumpers. In de Duikelaar raakte Jum pers de ongeslagen status kwijt, maar in eigen huis bleven de Haagse dames Flyers de baas. Over de gehele wed strijd gezien kan men spreken van een goede en sportieve strijd aan beide kanten. Meisjes kadetten 2 verraste vriend en vijand en zeker de tegenstander, met een goede tweede helft. De eerste helft werd afgesloten met een 11-12 achter stand. De tweede helft ging het stukken beter en kwam Dunkinn niet meer in het spel voor. Via 36-20 werd een ruime overwinning geboekt. Uitslag 47-32. Topscoorder: Christa Geurts met 18 punten. Meisjes junioren 2 kon het niet bolwer ken tegen DAS en verloor met ruim verschil. Uitslag 27068. Topscoorder: Nynke v.d. Wey met 8 punten. Vrijdag 23 februari om 21.00 uur in de Duikelaar Dames 1 tegen IdeTrading Rotterdam. Door Karin van Langeraad Waddinxveen-Onder het motto "Tus sen hefbrug en wokkels wordt het 42e drie-ronden-toernooi gehouden" werd op zaterdag 17 februari ver woed partij gegeven. In het Anne Frankcentrum in Waddinxveen werd door 88 deelnemers om de eer gestre den. Inmiddels is het Drie-Ronden-Toernooi van de Waddinxveense Schaakvereni ging alom bekend. Naast een aantal le den vanuit de eigen vereniging, komen er ook leden van verenigingen uit om liggende gemeenten en schakers die zich niet aan een vereniging hebben verbonden. Er worden tijdens het toernooi drie ronden gespeeld van een uur per per soon per partij. De deelnemers worden ingedeeld in groepen van vier perso nen. Deze indeling vindt plaats op spel- niveau. Er zijn drie niveaus te onder scheiden: de hoofdklasse of promotie klasse, de eerste klasse en de tweede klasse. Per groep van vier personen zijn er twee prijzen te verdienen. Dit zijn geen grote prijzen, er wordt voorname lijk gestreden om de eer. Schaken is voor alle deelnemers een hobby en moet ook op die manier gewaardeerd worden. Competitieleider Herman Smitskamp licht de regels nog even toe. "Een partij kan nooit langer duren dan 2 uur. leder krijgt een uur bedenktijd. De klok wordt hierop ingesteld en na een uur 'valt de Het drie-ronden-toernooi telde 88 deelnemers. vlag'. Dit houdt zoveel in dat de bedenk tijd verstreken is en dat de tegenstan der automatisch winnaar is." Nu is het in een groep van 4 personen theore tisch mogelijk om op plaats 12 en 3 een gelijke stand te hebben. Om dan te be palen wie de groepswinnaar is wordt er barrage gespeeld. "Dit is een snelle par tij van 5 minuten en daar moet je na tuurlijk wel tegen kunnen" aldus Smits kamp. Terwijl de voorzitter van de ver eniging de heer G.L. Torenbeek toe zicht hield op het verloop van het toer nooi noteerde competitieleider Smits kamp de resultaten van de partijen. Na zes uur speeltijd werd bekend gemaakt dat de winnaar in de eerste groep van het toernooi de heer D. Bac uit Moerka pelle is. De Waddinxveense schaakvereniging is een in 1935 opgerichte schaakclub met nu bijna 100 leden. Hiervan zijn er ongeveer 60 senioren en 40 junioren. Er wordt met zes teams deelgenomen in de clubcompetitie van de Rotterdamse Schaakbond. Vooral de jeugd is daar sterk bij vertegenwoordigd.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9