TO0S viert 75-jarig bestaan met jubileumshow TOOSSTAD Weer titel voor Jan-Kees van Voskuilen Diplomazwemmen De Sniep Afscheid van bibliothecaresse Karin Visser Kerkdiensten eurohome Competitie-klaveijassen in Het Zuidhonk Mooie overwinning voor Flyers Dames 1 Buitenlandse vrouwen op koffieochtend Midgetgolf Zondag 3 maart Kindercarnaval Zondagmiddagsoos voor verstandelijk gehandicapten Zijde 36 0172-214550 Hnnr Karin van l.angeraad Waddinxveen-Ma bijna een jaar voorbereiding was het dan eindelijk zover. Met een tot twee maal toe 'uit verkocht huis' in sporthal De Dreef heeft gymnastiekvereniging TOOS zaterdag 24 februari haar 75jarig bestaan gevierd. De gymnastiekvereniging TOOS, opgericht in 1921, noemt TOOS STAD een uitvoering van een 75 jaar jong TOOS, een vereniging die nog lang niet van plan is om van ouderdom wat minder hard te gaan lopen. En dat hebben zij zaterdag dan ook waarge maakt. Van de ongeveer 1000 leden en cursisten die TOOS heeft hebben er maar liefst 800 meegedaan aan de jubi leumshow. Alle leeftijdsgroepen en verschillende diciplines van TOOS wa ren daarbij vertegenwoordigd. Voorzitter van TOOS, Ria Zwijnenburg heeft de shows ingeleid. Bij de avond voorstelling was ook de voorzitter van de bond voor de regio Gouda aanwezig. Hij heeft de gymnastiekvereniging een gedenkmedallion uitgereikt en een vlag van de bond. Na dit officiële gedeelte kwamen alle leden hun voorstelling geven. Aan de hand van "toeristen' in TOOSSTAD werden de diverse 'be zienswaardigheden van de stad' nader belicht. Zo was er bijvoorbeeld een die rentuin waarbij kleuters verkleed als pinguin, leeuw of olifant een leuke de monstratie weggaven. De allerkleinste kwamen op samen met hun ouders als 'milieudienst'. Ook de oudere leden van TOOS kwamen aan bod als straat vegers. In alle leeftijdscategorieën daar tussen werden hele goede demonstra ties gegeven. Oefeningen met toestel len kwamen aan bod en vooral veel jazzgymnastiek. Voorlichter van TOOS Willem Jan Kerkhoven zegt hierover dat de aandacht van 'gymnastiek' de laatste jaren toch wat verschuift van gym met toestellen naar jazzballet, ae robics en trimmen. De uitvoering van de show is ook goed verlopen. Vrijwel naadloos liep het ene programmaonderdeel over in het vol gende. De decors en de kostuums wa ren ook zeer de moeite waard. Vrijwilli gers hebben zich hiervoor ingezet met behulp van veel ouders. De goede ver zorging van licht en geluid, een goede organisatie en catering hebben voor een groot succes gezorgd. Boskoop- De midgetgolfers in de com bi-klasse speelden hun laatste wed strijd in Aalsmeer. Daarmee kwam een eind aan een wintercompetitie die zijn naam eer aan deed. Over kou en ijs hadden de deelnemers niet te klagen. Op de baan van De Trekvogels in Bos koop gaf dat wel eens problemen. Daar kan men eerder een hole in one slaan als op de lange baan in Aalsmeer. Maar aan de scores is dat niet echt goed af te lezen, want met een ronde van 31 in Boskoop verlies je al gauw wat slagen, terwijl je met diezelfde score in Aals meer een prima rond hebt. In de vijf deelnemende categorieën was er slechts één eerste plaats weggelegd voor een speler van De Trekvogels. Een verrassing is het neit, want in de drie voorgaande edities wist Jan-Kees van Voskuilen ook de titel in de wacht te slepen. Dit keer ging de eindzege afge tekend naar Jan-Kees, die ook zijn laat ste wedstrijd winnend afsloot. Erik Pol ders uit Bilthoven kwam in de laatste twee wedstrijden goed opzetten, maar moest genoegen nemen met een twee de plaats. Voor Jan van der Stroom was het een moeilijke eerste ronde. Met 40 slagen moest hij er 10 prijsgeven op "olders. Met 33 en 32 kwam Jan wel goed terug, maar ook Ben Middag wist te profiteren en zette hem terug op de vierde plaats met 549 slagen, waarmee hij er twee tekort kwam voor de derde plek. Bij de heren senioren was er voor Arie van der Kooij nog enig zicht op een ereplaats. Met de laatste wedstrijd voor de boeg bezette hij de derde plaats met een voorsprong van 7 slagen op Feits Slingerland. Maar ook Arie verzaakte op het beslissende moment. Met 39-36 en 32 kon Arie geen potten breken en Cees Boevee wist daar met 30-31 en 30 goed van te profiteren. Met 91 was hij ruim de meerdere van Arie die met 107 slagen lijdzaam moest toezien. Martin Blokker lag al vrij overtuigend aan de leiding en wist dat zo tehouden met 518 slagen. Arie van der Kooij werd met 556 vijfde. Arie Blanken sr. speelde met 36-36 en 34 een regelmatige wedstrijd, maar kwam niet verder dan de 9e plaats met 594 slagen. Cees Sepers werd lie met 633 slagen. Bij de dames senioren kon Ria Paarl- berg onbedreigd de vlag hijsen. Zij liet met 93 slagen iedereen achter zich. Ire ne Blanken had de tweede plaats in eigen hand, maar ging in de laatste wed strijd onderuit. Met een voor haar doen zeer hoge score van 115 (43-35-37) kwam Irene uit op 577. Stien Bouma (Zoetermeer) wist daar met 98 slagen van te profiteren. Haar achterstand op Irenewastoch 13slagen, maarnu bezet- Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur ds. M. de r'es Hoogvliet-Spijkenisse. yeref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. JA. de Moor; 17.00 uur ds. H.P. de Goede, Waarder. rn.en(;,lmmanuel 10 00 uur ds. P. Ma- rw' armond; 17.00 uur sow-dienst Dntmoetingskerk. Khfei'gem'lchthus 10 00 uur br- S. van Boskoop ft/"*. Geloofsgem: 10.00 uur as-J A. Broström-Bruin. Ah!hAgei?)^?^ uur ds' Ouwendijk Reuve? 18,30 uur ds' R' de Gerp'f UUr ds' R' be Reuver. 9.30™, Dick "Parousia" 11.00 uur P. Stolk. VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere; TV-opname Jules Deel- der op 13 en 20 maart en 4 en 11 april; André Hazes is op 12 mei in Chalet Fontaine in Kaatsheuvel; Tractor Pui ling 16 maart in Ahoy Rotterdam; For mule 1 Grand Prix België van 23 tot en met 25 augustus; Helmut Lotti in Carré Amsterdam op 6 mei; Weekend Londen 5 tot en met 7 juli met op 6 juli een concert van 'The three tenors' Pavarot- ti, José Carreras en Placido Domingo, incl. 2 overnachtingen in Londen. Waddinxveen- De Nederlandse Bon van Plattelandsvrouwen afdeling Waddinx veen, heeft Marokkaanse vrouwen uit genodigd om wat te vertellen over hun leven en wonen in Nederland. Door een ontmoeting met buitenlandse vrouwen op een koffieochtend, realiseerde het bestuur zich, erg weinig te weten van vrouwen die als zolang deel uit maken van de Nederlandse leefgemeenschap. Daarom zijn de dames Benguedda en Chouli gevraagd iets te vertellen over de cultuur van Marokkaanse vrouwen. De avond wordt gehouden op woens dag 6 maart om 20.00 uur in "Kreater", Kerkstraat 13 in Waddinxveen. Hierbij worden ook Marokkaanse vrou wen van harte uitgenodigd om deze lezing bij te wonen. te de Zoetermeerse wel met 576 de tweede plaats voor Irene die genoegen moest nemen met de derde plaats. Bij de dames bleef de spanning tot de laatste baan, in tegenstelling tot de ove rige klassen waarin de kampioen al vrij zeker was. Els van der Stroom en Wen dy van Luypen stonden voor aanvang gelijk met 467 slagen. Beide dames had den een ronde van 34 en 37 geslagen. Els eindigde met een ronde van 32 en dat was één slag teveel. Haar score kwam op 103 waar Wendy er 102 had. Voor Els natuurlijk jammer, maar er was toch een klein lichtpuntje te zien voor haar. Met 103 heeft zij zichzelf onder druk van de laatste wedstrijd goed verbeterd ten opzichte van de eerste twee wedstrijden in Aalsmeer. Daarin sloeg zij 116 en 111. Bij de jeugd was de eindzege voor Dan ny van Luypen. Met 102 in zijn laatste partij kwam zijn totaal op 554 en daar mee bleef hij ruim voor op Arjan de Jong die met 583 tweede werd. 53 Boeken van Arendsoog 200,= Bloeddrukmeter 25,= 0172-215348 Opel Kadett izgs Bj.'84 blauw 5 deurs 1650,= meer info.0172-217627 Waddinxveen- Op vrijdagavond 1 maart wordt in wijkgebouw Het Zuid- honk weer een ronde van de competi tie-klaverjas gespeeld. Ook mensen die graag een avondje willen klaverjassen, zonder gelijk deel te moeten nemen aan een competitie zijn van harte welkom. Deze avonden worden op elke eerste vrijdag van de maand georganiseerd. De kosten bedragen 2.50 per persoon per avond, waarvoor per speelavond een aantal prijzen beschikbaar worden gesteld voor degenen met het hoogste aantal punten. De competitie-spelers strijden bovendien om de kampioens beker. die aan het eind van iet jaar wordt uitgereikt. De vrije spelers zijn altijd welkom aan de zaal, zoals gezegd op iedere eerste vrijdag van de maand. De avonden beginnen om 20.00 uur. Zaterdag 2 maart wordt in Het Zuid- honk een kindercarnaval georgani- seerdvan 15.00-17.00 uur. De entree is ƒ2,50 inclusief een consumptiebon. Ui teraard is het leuk als de kinderen ver kleed komen. Er zijn prijzen voor de leukst verklede jongen en meisje. Op zondag 2 maart van 14.00-16.00 uur wordt in Het Zuidhonk een soos gehou den voor verstandelijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes, gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. Waddinxveen- Dinsdag 20 februari is in Gouwebad De Sniep in Waddinxveen voor het A-diploma gezwommen. Er waren deze keer 50 kandidaatjes die allen zijn geslaagd. De beoordelings commissie bestond uit de heren W. van Minnen, C. Slagter en E. Arnold. De namen van de geslaagde kinderen zijn: Stephanie Tak, Samantha Boon, Iris van den Roovaart, Elise Ramaker, Wessel Spoor, Kim Janssen, Rianne Philipsen, Suzanne den Houdijker, Mar- tijn van der Lienden, Tara Pieters, Sabi ne Evers, Twan Lugten, Xavier Wolters, Clio Thomas, Max Thomas, Mark Berk hout, Edwin Visser, Jarid van der Steeg, Tom Dekker, Colin Kromschee, Pascal- le Broekhuizen, Dennis van Rijn. Johari' Hogervorst, Charlotte van Hattum, Taco Postma, Bastiaan van der Hoeven, Stephanie Timmers, Mandy Hogenelst, Sanne Wesseling, Lotte Bos, Piëta van Pelt, Sietske Blonk. Mike Blok, Wendy Monster, Rosanne Smits, Anouar Ha- mim, Elizah Hoogendoorn, Ruth Weer- heim, Robin van Dijk, Dennis van Offe ren, Annelies Steller, Christian Groen, Johan Bekenkamp, Lianne Lagrouw, Clenda Moen, Deborah Wildeboer, Si- mone van Rijswijk, Leroy Schellinger hout, Joost van der Hart en Koen van de Bas. Opel Manta 2.0 GS1 HB" 85 igst 95.000 km. voor echte mantaliefhebber 2999,= 0172-212709 aan Flyers-kant van goed gehalte. Uit slag: 66-37. Topscoorder: Idy Mahboeb met 14 punten. Meisjes kadetten 1 had alleen de eer ste helft moeite met MSV. Hierin waj, Waddinxveen- Dames 1 wint van 1de- Trading, heren 1 verliest de uitwed strijd tegen Rowic. Winst voor jongens kadetten, aspiranten 2 en mini's. Ook dames 2 komt tot winst. Meisjes kadet ten 1 haalt uit tegen MSV. Dames 1 had qua veldspel weinig moei te met IdeTrading. Flyers dicteerde de strijd en bleef aan de positieve kant van de score. Toch bleven de Rotterdamse- dames redelijk bij en hielden de marge rond de tien punten. Uiteindelijk viel het mee en kon Flyers de twee punten in Waddinxveen houden. Uitslag 53-42. Topscoorder: Anita van Unen met 13 punten. Heren 1 keek in de uitwedstrijd tegen Rowic veelal tegen een achterstand aan. Enkele malen konden de heren re delijk terugkomen. Zo ook enkele minu ten voor het einde. Een zestiental pun ten achterstand werd teruggebracht tot vier, maar deze laatste punten ble ken te veel te zijn en Flyers bleef met lege handen achter. Uitslag 75-71. Meisjes junioren traden aan tegen Grasshoppers, de ongeslagen koplo per. Vooral de eerste helft was van Flyerskant goed en de scores gingen gelijk op. Ruststand 26-26. Jammer ge noeg kon Flyers het niveau van de eer ste helft niet vasthouden. Zo kon Gras shoppers de wedstrijd naar zich toe trekken. Uitslag 48-65. Topscoorder: Tineke Lelieveld met 14 punten. Dames 2 behaalde een nuttige over winning en twee kostbare punten tegen Locomotief. Vooral de tweede helft was 486DX2 80MHZ. 8MB, 21OMBHD, SBPRO. 1 MB SVGA, NEC 3XCD-R0M+S0FTW. 2200,= 0182-632231 nog sprake van enige strijd, maar de tweede helft was volledig voor Flyers. Uitslag 60-28. T opscoorder: Susan Tho- lenaar met 14 punten. Jongens kadetten 1 nam flink revan che op Argus. In de Duikelaar werd het een schuttersfestijn en de jacht naar de honderd punten was succesvol. Uitslag 101-43. Topscoorder: Freddy Hoffman met 30 punten. Ook jongens aspiranten 2 scoorde er lustig op los tegen Forwodians: 83-40. Topscoorder: Erik Sikkel 36 punten. Jongens mini's hadden meer moeite met tegenstander Leiden, dan de uit slag doet vermoeden. Alleen via een grote overwinning in de laatste periode konden de jongens de opgelopen ach terstand goedmaken. Uitslag 54-35. Topscoorder: Dennis de Geus 15 pun ten. Vrijdag 1 maart om 21.00 uur heren 1 tegen de ploeg in vorm. Blitz. Door Karin van Lam eraad Boskoop-In het bijzijn van haar echtge noot, dochter en zoon heeft Karin Visser afscheid genomen van de bibliotheek in Boskoop. Sinds 1988 is zij werkzaam geweest als bibliothecaresse van de Stichting Bibliotheek Boskoop en heeft in die tijd voor veel vernieuwing ge zorgd. Tijdens een gezellige afscheidsre ceptie op 21 februari werd iedereen in de gelegenheid gesteld persoonlijk afscheid van haar te nemen. Karin Visser, met ingang van 1 fe bruari benoemd tot regio-direc teur, heeft veel nieuwe impulsen aan de bibliotheek gegeven. Zo zijn onder haar leiding leeskringen opgezet en zijn er literaire avonden georgani seerd. Als hoogtepunt is hierbij ge noemd de literaire avond met Adriaan van Dis in het Plantariumgebouw. In de afgelopen jaren is ook ruimte ge creëerd voor tentoonstellingen jaarlijk se exposities van Boskoop Creatief. Ook zijn er tegenwoordig bijeenkom sten van de E.H.B.O. en Amnesty Inter national bij de bibliotheek. Tijdens zijn toespraak zei burgemees ter J.J. Spros dat Karin Visser met groot gevoel voor actualiteit en presentatie er voor heeft gezorgd dat de biblio theek van Boskoop een opvallende, markante functie heeft gekregen in het dorp. Ter herinnering aan haar periode in Boskoop kreeg zij van de heer Spros een boom uitgevoerd in glas aangebo den. Na de burgemeester hebben velen offi cieel afscheid genomen. De leeskringen waren hierbij opvallend omdat zij voor de gelegenheid een koor hadden gefor meerd dat al zingend de loftrompet over Karin afstak. Naast vele bloemen en cadeaus heeft Karin een heel bijzonder geschenk overhandigd gekregen van de voorzit ter, de heer W.A. van Deventer. Alle genodigden waren in de gelegenheid gesteld een A4-tje aan te reiken met een tekst of een tekening. Dit geheel is ge bundeld in een boek vol persoonlijke herinneringen. In haar toespraak heeft Karin de vele mensen met wie zij heeft gewerkt be dankt en met een gedicht beëindigde zij het officiële gedeelte van haar receptie.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13