Bedankt nottet Telebankieren trekt ondernemers OVERLOCKMACHINES advocaten spreekmiddag in zevenhuizen Familieberichten Natuur Informatiebus bij de bibliotheek Voorleesmiddag in bibliotheek Boskoop Wereldwinkel met "Vijf voor Afrika" Sherilyn Werken met brooddeeg bi] Historisch Kring Foto's in het HART POLITIEBERICHTEN 6-11 26.000 exemplaren. "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen deHaij vanderWende voor alle bloemen, kado's en felicitaties na de geboorte van onze dochter Fran en Gré Hundersmarck Nesse 32a - Waddinxveen Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwars weg la te Zevenhuizen, afge haald worden a 5,-. Nabestel len kan ook: nè betaling van 7.50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestel len tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van het Hart l van Holland. Natuur: het dagelijks plezier Samenwerking Maart-expositie in bibliotheek Zevenhuizen: Als elke telt Als het zwaailicht kan P0LITI E NEDERLANDS GROOTSTE SPECIAALZAAK WESTEINDE 83-95 DEN HAAG PARKING NR. 191 Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop ADVOCATEN Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Op uitnodiging van de Rabobanken Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Bleiswijk, Nootdorp, Pijnacker, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle lieten bedrijfsrelaties zich op maandag 26 februari jl. tijdens een drukbe zochte informatiebijeenkomst in Hotel-Café-Restaurant "De Unie (Kerk- weg Oost, Waddinxveen) uitgebreid informeren over Rabo Telebankieren. Tijdens deze bijeenkomst werd duide lijk gemaakt hoe eenvoudig Rabo Te lebankieren werkt. Een personal computer en een mo dem, meer is er nie* nodig om thuis of op kantoor elektronisch te bankieren; 24 uur per dag, 7 dagen per week! Zo betalen ondernemers via dit com puterprogramma hun leveranciers, zien zij onmiddellijk of hun afnemers betaald hebben en besparen zij boven dien op hun bankkosten. Een abonnement op Rabo Telebankie ren is tijdelijk extra aantrekkelijk. Zo krij gen bedrijfsrelaties van de Rabobank niet alleen dit programma drie maanden gratis op proef, maar ook een aantrekke lijke korting op een Tornado modem (geschikt voor o.a. Internet; de "Elektro nische Snelweg") en de originele Rabo Muismat kado! De actie duurt nog tot 31 maart a.s. 2 persoons ledikant bed als nieuw kamertamp samen/ 150.= 0172-216202 Benthuizen- Zaterdag 2 maart van 13.30-17.00 uur laat mevrouw Riek Breedijk-Hoogendijk zien wat zij kan maken van brooddeeg. Mandjes en pot ten gevuld met "fruit" zijn bijna niet van echt te onderscheiden. Een leuk pre sentje of nog beter: iets om in eigen huis een plaats te geven. Een gedeelte van de opbrengst komt ten goede aan de actie Gehandicaptenlift. Zij die met voorouderonderzoek bezig zijn kun- |len die middag ook weer terecht in oudheidkamer 't Molenhuis, Dorps straat 139 te benthuizen. De tienjarige r l61! van voormalige gemeente Benthuizen en de doop-, trouw- en be- graafboeken van de Nederlands Her vormde kerk liggen ter inzage. En in de winkelvanSinkel is als vanouds alles te oop Informatie: Wouda Harteveld, telefoon 079-3313408 Nieuwe computer 486-66. 4MB, 250MB HDD kl. monitor 1650,= 0172-215776 Dames mountainbike 18 versn. Shimano nieuw van 500,= voor 300,= Gevr. enkelassige aanhangwagen 0172-214953 Witte box lade en boxkleed 100,= 0172-217309 V-ruhet afwerken en snijden van vrijwel alle stoffen in één beweging achines met minimale schoonheidsfoutjes en volledige garantie .NORMALE PRIJS 698,- iek VERKOOP VAN ALLE MERKEN NAAI- EN OVERLOCKMACHINES Zevenhuizen- Bij de openbare biblio theek Zevenhuizen is op maandag avond 11 maart van 19.00 tot 21.00 uur de Natuur Informatiebus te be zichtigen. In 1996 staan de Nederlandse biblio theken in het teken van de natuur. Van januari tot en met december 1996 zijn in de openbare bibliothe ken in Nederland uiteenlopende ten toonstellingen over de natuur te zien en worden er diverse activiteiten georganiseerd. De Natuur informa tiebus is een van die activiteiten in het kader van het Jaar van de Natuur. In de bus wordt er de nadruk op gelegd dat natuur een normaal, dage lijks verschijnsel is en dat het leuk is om er meer van te weten. De bezoe ker loopt door zes verschillende ruimtes, die samen de suggestie van een doolhof wekken. Iedere ruimte geeft een andere scène. Zo komt men in een verduisterde ruimte waar men bos kan ruiken, geluiden hoort van opvliegende vogels en wegren nende dieren en men bos en heide kan ervaren. In een andere ruimte wordt aangegeven hoe mensen vaak onbewust gebruik maken van de natuur door buiten te gaan joggen of fietsen. Of men ervaart de weerselementen: men voelt de wind, ziet de bliksem, hoort de donder. Natuur is niet alleen heel gewoon, natuur is ook het dage lijks plezier. De Natuur Informatiebus is een initiatief van de gezamenlijke Pro vinciale Bibliotheekcentrales (PBC's) en het Nederlands Biblio theek en Lectuur Centrum (NBLC) en is tot stand gekomen dankzij samenwerking tussen PBC's, NBLC en Staatsbosbeheer en met financiële steun van het VSB Fonds. Voor informatie: Karin de Roode, telefoon 0180-631782. Boskoop- In verband met de voor jaarsvakantie is er op woensdag 6 maart geen voorleesmiddag. Op woensdag 13 maart is er in biblio theek Boskoop een voorlees- en knut- selmiddag voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Het voorlezen begint om 14.30 uur en duurt een uur. Mee doen is gratis. Zevenhuizen- Van zaterdag 2 tot en met donderdag 28 maart verzorgt de Wereld winkel afdeling Zevenhuizen-Moerkapel le een expositie in de hal van de biblio theek, getiteld: "Vijf voor Afrika". Onder de vlag van "Vijf voor Afrika' zitten vijf organisaties, te weten: Fair Trade, HIVOS, Inzet, Landelijke Vereniging van Wereldwinkels en S.N.V. Zij zetten zich gezamenlijk in om een genuanceerd beeld te geven over Afrika, om producenten ter plekke te ondersteunen en om consu ment, politiek en bedrijfsleven op te roe pen te investeren in kleine ondernemers. De tentoonstelling zal worden geopend op zaterdag 2 maart om 10.30 uur door Wethouder de heer J.T.M. Brouwer. Van af 10.00 uur schenkt de Wereldwinkel aan alle belangstellenden in de bibliotheek Tanzaniaanse koffie. De feestelijke ope ning van de tentoonstelling zal muzikaal worden omlijst door mevrouw M. van Gestel. In het kader van deze maart-expositie in de bibliotheek zal er op twee woensdag middagen voorgelezen worden voor kin deren. Op woensdagmiddag 13 maart om 14.00 uur, voorlezen voor kinderen van 3-6 jaar; Op woensdagmiddag 20 maart om 14.00 uur, voorlezen voor kinderen van 6 jaar en ouder. Dit voorlezen duurt ongeveer een half uur. Samen zorgen Hollands Midden o o r veiligheid Inbraak/diefstal: Woensdagochtend werd aan de Dorpsstraat een 15-jarige inwoonster van Zevenhuizen betrapt op winkeldiefstal. Zij werd door winkel personeel aangehouden en overgedra gen aan de politie. in de nacht van donderdag op vrijdag werd een poging tot snelkraak gedaan bij een radio/TV zaak aan de Dorps straat in Moerkapelle. Een omwonende hoorde 1.30 uur een knal en hoorde een auto wegrijden. Bij onderzoek ble ken twee sterren in één van de ruiten te zitten. Men is dus niet binnen geweest. Overig nieuws: Dinsdagmiddag werd van 14.00-15.45 uur snelheidscontrole gehouden op de Burg. Klinkhamerweg. Van de 970 passanten reden er 34 te snel. Donderdagochtend zijn in Zevenhui zen en Moerkapelle een aantal bestrij- dingsmiddeiencontroles gehouden. Een tuinder in het Zuideinde werd be keurd voor het in bezit hebben van twee middelen die niet zijn toegestaan Bij de andere controles werden geen overtredingen geconstateerd. In de nacht van zaterdag op zondag werden aan de Noordelijke Dwarsweg van meerdere kassen ruiten ingegooid, in totaal enkele tientallen. De daders moeten vermoedelijk worden gezocht tussen de naar huis kerende discogan gers. Aanrijdingen: Maandagochtend tijdens de gladheid remde een 52-jarige vracht wagenbestuurder af voor een tegenlig ger die aan het glijden was. Het gevolg was dat ook de vrachtwagen ging glij den en tegen een boom gleed. De be stuurder raakte licht gewond aan zijn knie en de vrachtauto moest worden weggetakeld. Inbraak/diefstal: Woensdagochtend werden vanuit een winkel aan de Passa ge een 32-tal bikini's en badpakken ont vreemd. Woensdagavond werd ingebroken in een flatwoning aan de Joke Smithoeve. Men kwam binnen door het forceren van het slot. Weggenomen werden een grote hoeveelheid kristallen beeldjes en betaalkaarten. in de nacht van woensdag op donder dag werd ingebroken in een winkel aan de Ieplaan. Men forceerde een deur om binnen te komen. Weggenomen werd sloffen sigaretten en pakken koffie. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een flat aan de P. Zuidlaan. Men forceerde een raam aan de achterzijde om binnen te komen. Ontvreemd werd audio-apparatuur. Vrijdagmiddag werd een 28-jarige in Waddinxveen verblijvende vrouw aan gehouden in een supermarkt in de Pas sage. De vrouw werd overgedragen aan de politie die de persoon een transactie heeft aangeboden. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in de school aan de Jan Dorrekeskade Oost. Er werd een ruit ingeslagen om binnen te komen. Er werd een computer meegenomen. Overig nieuws: Aanranding Gouwebos Donderdag 22 februari werd aangifte gedaan door een 18-jarige Waddinx- veense dat zij in het Gouwebos was aangerand. Dit was gebeurd op woens dag 14 februari tussen 11.00-12.00 uur ter hoogte het bruggetje nabij het J.H. Straten van Nesplantsoen. Terwijl zij daar liep kwamen drie marokaanse jon geren op haar toe vanuit Boskoop waarvan er twee op een zwart/gele Ra- pido scooter zaten. Nadat de drie haar om sigaretten vroegen, die zij niet had, werd ze beet gepakt en nadat de kleren van haar lijf waren getrokken, werd zij over haar lichaam betast, geslagen en bedreigd. Eén van de knapen is door de hond van het slachtoffer in een been gebeten. De drie waren in de leeftijd van naar schatting 16 tot 20 jaar oud. De politie zoekt getuigen of mensen die de combinatie kennen van twee of drie marokaanse jongeren met een zwart/ gele Rapido scooter. Zaterdaavond laar vond een mishan deling plaats aan de C. Huygenslaan waarbij een 47-jarige in Waddinxveen wonende man een gescheurde boven lip opliep omdat hij een kapot bierglas tegen zijn gezicht kreeg. De dader van het feit is bekend maar kon nog niet worden aangehouden. Zondagmiddag werd op de Kerkweg Oost een 35-jarige Waddinxveense au tomobilist gecontroleerd waarna bi onderzoek bleek dat hij teveel alcohol had genuttigd. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. Aanrijdingen: Dinsdagochtend vond in Den Ham een kop/staart aanrijding plaats waarbij drie3 auto's betrokken waren. Een 26-jarige bestuurder uit Hardinxveld-Giessendam zag te laat dat het verkeer stil stond en botste tegen een stilstaande auto die vervol gens werd opgeduwd tegen de daar voor stilstaande auto. Vrijdagavond werd een 53-jarige vrouw aangehouden nadat zij was doorgereden na een aanrijding op de Kalverdans. Bij onderzoek op het bu reau bleek zij ook teveel te hebben gedronken. Zij had 1,4"/oo in haar bloed. Haar rijbewijs werd ingevorderd. Overig nieuws: Woensdagochtend kwam aan de Babsloot een 71-jarige vrouw uit Boskoop door de gladheid ten val bij het uitstappen uit een auto. Zij liep bij haarval een gebroken pols en rugletsel op en werd overgebracht naar het Bleulandziekenhuis. Zaterdagochtend 10.30 uur fietste een 18-jarige jongen over de Zijde toen hij plotseling en zonder aanleiding van een voor hem onbekend persoon een stomp in het gezicht kreeg. Gevolg was een dikke,hevig bloedende bovenlip. Zondagavond werd een schoor steenbrandje gemeld in een woning aan het Rijneveld. De brandweer heeft de zaak opgelost. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantuioorde- lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donder dag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3