Coenecoopcollege houdt voor de 16e keer Lapdoedag Eén en één is geen twee Anders Repro Erno Prosman sterke winnaar Damdag Waddinxveen Viering Internationale Vrouwendag 1996 Kerkdiensten oKS&STuur sow-dfcnsl Hervormde Gemeente Rommelmarkt Gereformeerde kerk Drie disco's in Het Zuidhonk Hart van Holland/6 maart 1996 pagina 13 Zondag 10 maart ^Unn°epUUr G' V Roekel' Kees Kramp- beker voor Damlust uit Gouda Anders REPRO uw digitale partner rrnnr Karin van Lanseraad Waddinxveen-Donderdag 29 februa ri stond het Coenecoopcollege in het teken van de Lapdoedag. Voor de leerlingen van de derde klas Havo en Atheneum wordt er dan een Doedag gehouden in het kader van het La- tijns-Amerika Projekt. Een lessen reeks van de vakken levensbeschou welijke vorming en aardrijkskunde is donderdag afgesloten met een gro te manifestatie. Door de docenten zijn samen met de Waddinxveense werkgroep Toma- Lima, de Stichting Wereldwinkel en de werkgroep Waddinxveen van Amnesty International een groot aantal activitei ten georganiseerd. Zo konden de leer lingen bijvoorbeeld zelf empanadas bakken of panfluiten maken. Het deel nemen aan een minicursus spaans, La tijns-Amerikaans dansen of een Lima spel behoorden ook tot de mogelijkhe den. Er waren stands van de Wereld winkel en Amnesty International. Hier bij konden produkten uit de Derde Wereld bekeken worden die verkocht worden bij de wereldwinkel volgens het 'fair-trade principe'. Tevens kon den de leerlingen informatie krijgen Tijdens de Lapdoedag was er ook een stand van Amnesty International. over mensenrechten en het werk van Amnesty International. Het zal de laatste keer geweest zijn, dat het Latijns-Amerika project heeft plaatsgevonden. Er bestaan plannen bij het Coenecoopcollege om volgend schooljaar een lessenreeks rond het thema Afrika te starten. Boskoop- Onder dit motto voert de Die renbescherming afdeling Boskoop de jaarlijkse castratie/sterilisatie-actie. Tot 15 maart kunnen inwoners van Bos koop tegen een gereduceerd tarief hun katten laten behandelen. De dierenart sen de Vos-Kroeze in Waddinxveen, Dierenartsenpraktijk Bodegraven en Dierenartsenpraktijk Duijn Brandt in Oegstgeest verlenen hun medewerking aan deze actie. Op het verlaagde die renartsentarief krijgt men van de Die renbescherming nog een extra korting van 20,-voor een sterilisatie en 10,- voor een castratie. Een reductieformu lier kan men aanvragen via telefoon nummer 0172-211810. Elk jaar worden er tienduizenden onge wenste katjes geboren. In het gunstig ste geval wordt er voor hen een baasje gevonden of komen zij in een dierenop vangcentrum terecht. Helaas worden vele dieren op vaak gruwelijke wijze gedood. Het doden van katjes is niet de oplossing van het probleem. Dit pro bleem is echter alleen te bestrijden door het castreren van katers en het steriliseren van poezen. Door dieren te laten behandelen kan men meehelpen het kattenoverschot van 60.000 dieren per jaar terug te dringen, indien er toch ongewenste nestjes kat jes geboren worden, kan men gratis een beroep doen op de Dierenbescher ming. Zij zorgen voor het humaan insla pen van ééndagsnestjes of zoeken een goed tehuis voor de oudere diertjes. Waddinxveen - Zaterdag 9 maart vindt in Waddinxveen de viering plaats van de Internationale Vrouwendag. Het the ma van dit jaar is 'Van Peking naar Waddinxveen', naar aanleiding van de Internationale VN-Vrouwenconferen- tie in Peking (Beijing) in 1995. Met vier inleidingen komen 4 onder werpen aan de orde: 'politieke partici patie', 'mensenrechten voor vrouwen', duurzame ontwikkeling en milieu' en als laatste 'sociaal-economische posi tie van vrouwen.' De Waddinxveense kunstenares Anke Mensink zal te zien zijn in een geheel andere roj. Zij treedt op met 'blues voor vrouwen.'Tevens zal de muziekgroep ulobaai voor muzikale omlijsting zor- De dag wordt georganiseerd door de Waddinxveense Vrouwenraad en wordt gehouden vanaf 13.00 uur tot ongeveer 17.00 uur in het Coenecoop college aan de Dreef 2 te Waddinxveen. Uiteraard zijn ook mannen van harte welkom. De toegang is gratis en er is kinderopvang. KvL Woddinxveen u®ref' kfrk vrijg- 9-30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur ds. J.P.C. 'mpelaar. Bodegraven. "ueref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. W. Kmper, Noordwijk; 17.00 uur ds. -n.l) Pastoor, Nieuwerbrug. er\. Immanuel 10.00 uur ds. A.A. v Boskoop ds0M r!"°k Geloofsgem: 10.00 uur Herv ^rgen"van Ingen. Delft. Ion, 6®- i uurds-deReuver: De Stek 9 4 V' fieuwP00rt (jeugd). Geref v nuur kand' C- vd Berg. maLpiaf^^uurdrs.J.H.Binne- PC vh n .dam; 1700 uur de heer Chr rv f',Alphena/d Rön- Zwiêp- hnn P° uur oud. Z. Die?emarfem Bethel' 9.30 uur Jaap J^jgm■"Parousia" 11.00 uur A. Post. Spullen voor rommelmarkt? Bel 0182-619406 N.H. Kerk Waddinxveen Yes1 Carolien wordt 11 maart 30 jaar. Van harte! de burgermutsen Stèphanie gefeliciteerd met het behalen van je diploma A van papa, mama en Fabian Ton en Monique veel geluk op de Gerstakker! Jolanda en de Daltons Hoera Gaby Bruggeman is 5 maart 3 jaar geworden. Van harte en liefs van oma Opa van Erk van harte gefeliciteerd vanuit zonnig Spanje. Mariëlle en Charissa i t.k. zeer mooi Toyota MR2 sportwagen met I I vele extra's zoals uitneembaar dak. alarmin- I stallatie, bouwj. 1985 apk tot 02-'97 Moet weg I I i.v.m. gezinsuitbreiding, daarom aantrekkelijke i prijs 8.995.- TELEFOON 0182-615095 Waddinxveen- De jaarlijkse rommel- markt/bazar van de Gereformeerde Kerk in Waddinxveen wordt dit jaar gehouden op 11 mei. Dit is het derde lustrum. Elke woensdagavond van 19.00-20.00 uur kunnen spullen voor de rommelmarkt afgegeven worden op het adres Noordeinde 18. Spullen die niet gebracht kunnen worden door hun om vang of andere redenen kunnen ge haald worden. Een telefoontje naar A. Kersbergen, 0182-617372 of G. Stel 0182-612788 is voldoende. Studenten of andere kamerbewoners die hun kamer nog moeten inrichten kunnen ook nu al contact met de rommelmarkt opnemen onder telefoonnummer 0182-614882. Er zijn al aardig wat meubels binnen, lam pen, electrische apparaten, drie gasfor nuizen, etcetera. Ook zijn er drie mooie elektronische orgels aanwezig voor de muziekliefhebbers. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor di verse goede doelen. Waddinxveen- Ook dit jaar wordt door de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen een rommelmarkt geor ganiseerd op het evenemententerrein aan de Dreef op zaterdag 20 april van 9.00-16.00 uur. De organisatoren zijn al maanden bezig met de voorbereidin gen. De afgelopen jaren is de belang stelling uit de regio ook sterk toegeno men, vooral vanwege de grote sorte ring en de goede kwaliteit. Voor de bewoners van Waddinxveen en om streken is dit een mogelijkheid om de spullen die men niet meer gebruikt, maar die te goed zijn om weg te gooien een nieuwe bestemming te geven. Een vorm van recycling, waar meerdere mensen voordeel van hebben. Op 23 en 30 maart kan men van 9.00-12.00 uur artikelen afleveren achter de Brugkerk, te bereiken vanaf de Nesse. Voor het eventueel afhalen van spullen kan men bellen telefoon 0182-619406. Waddinxveen- Vrijdagavond 8 maart organiseert de Stichting Wijkwerk De Zuidpias in Het Zuidhonk een disco voor de jeugd in de leeftijdsklasse van 11 tot en met 16 jaar. De avond begint om 19.30 uur en de toegangsprijs be draagt 2,50 inclusief consumptiebon. De jongere kinderen komen aan bod op zaterdagavond 9 maart. Deze disco vangt aan om 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. De kosten bedragen 2,50 inclusief consumptiebon en een lootje voor de loterij. Daarna kunnen de ouders swingen tij dens de disco voor 30-plussers. De avond begint om 21.00 uur en de entree bedraagt 5,- per persoon. Door Karin van Langeraad Waddinxveen-Vanaf 2 oktober jongst leden is in Waddinxveen een nieuw bedrijf: Anders Repro. Na het opdoen van een rijke ervaring in de plot- en scanservice heeft Hans Anders, sa men met zijn vrouw Tineke, besloten de stap te zetten zelfstandig te gaan werken. In zijn zeer efficiënt ogende werkruimte op de tweede verdieping van Zuidkade 110 (boven Baan meubelen) geeft Hans Anders een kort overzicht van zijn werkervaring. Na diverse technische functies te hebben uitgeoefend kreeg hij de gelegenheid zich vertrouwd te maken met reprotechnieken en mee te werken aan de ontwikkeling van de "piot-service" bij Ahrend. Hans Anders, een man die van uitdagingen houdt heeft in de jaren daarna ervoor gezorgd dat alle vestigingen van Ahrend zijn voorzien van een piotservice. Daarna ging hij op zoek naar nieuwe uitdagin gen. Omdat de omstandigheden dit toe lieten en zijn vrouw voor 100% achter hem stond, nam hij de stap die geleid heeft tot zijn zelfstandig ondernemer schap. Hans Anders kreeg door de jaren heen steeds meer belangstelling voor teke- Waddinxveen- Afgelopen zaterdag or ganiseerde de Waddinxveense dam vereniging Excelsior, die dit jaar haar 90 jarig bestaan viert, haar 42e Wad dinxveense Damdag onder de naam "Kees Kramp-toernooi". De arbitrage werd verricht door C. Stol- ker uit Waddinxveen, de enige arbiter van de damvereniging Excelsior, die ook in de hoofdklasse en de le klasse van de Koninklijke Nederlandse Dam- bond als dam-scheidsrechter optreedt. De 48 deelnemers werden ingedeeld in 12 poules van 4 spelers. In de hoofd klasse kwamen 20 dammers uit. Onder hen de uit Gouderak afkomstige Erno Prosman, de ex-jeugdwereldkampioen, die zich dit jaar voor heeft weten te plaatsen voor de finale om het kam pioenschap van Nederland voor senio ren. In de eerste poule was Erno Prosman ingedeeld met Teun van de Krol, neder- lands sneldamkampioen bij de junio ren, de sterke Martin de Jong van Sa men Sterk - Hazerswoude en de talent volle Leon Oudenes uit Stolwijk. Na twee ronden gingen Van de Krol en Prosman met volle winst aan de leiding. In de finale liet Prosman er geen twijfel over bestaan dat zijn plaatsing voor de nederlandse finale terecht was. In een uitstekende partij versloeg hij Teun van de Krol en daarmee was hij terecht de winnaar van deze sterke groep. Poulewinnaars in de hoofdklasse wa ren ook L. de Frankrijker (Samen Sterk), E. J. van Reenen (HDC-Alphen aan den Rijn), A. Bitter (Damlust Gouda) en W. Poot (Den Haag). In de 2 laatste poules werden de 2e plaatsen opgeëist door R. van Es en D. Dibbets van de organise rende vereniging. Poulewinnaars in de le klasse (16 deel nemers) waren A. Berger (DEZ-Schoon- hoven), D. de Jong en M. van Tol (Sa men Sterk-Hazerswoude) en A. Venema (HDC Alphen aan den Rijn). De 2e klasse, waarin 12 dammers uit kwamen, kende als poulewinnaars N. Zwijnenberg (Bergambacht), A. Robbe (Hazerswoude) en J. van Wijngaarden (DEZ-Woerden). Naast individuele deelname werd er door 6 teams (viertallen) om de Kees Kramp-beker gestreden. Na twee ron den ging HDC-Alphen a/d Rijn met twee punten voor op Damlust Gouda aan de leiding. In de laatste ronde wonnen alle Goudse dammers hun wedstrijd en dat betekende, dat Damlust uit Gouda, met 1 punt voorsprong op HDC-Alphen aan den Rijn beslag legde op de beker. Waddinxveen- Bij de Dick Brunaschool heeft de maand februari helemaal in het teken van 'Kunst' en alles wat daar zoal mee te maken heeft, gestaan. Wie denkt dat er anno 1996 in Waddinxveen geen Eveline Swiddes, Anke Mensinks of Carla Rodenbergs in spé rondlopen, heeft het helemaal mis. De leerlingen van de drie lokaties van de Dick Brunaschool zijn volop in de weer geweest met het bedenken en vormgeven van diverse creaties. Bij sommige getalenteerde scholieren kan zelfs regelrecht gesproken worden van "Modern Art". Met potlood of penseel, op papier, in klei, met hout of met behulp van andere materialen: momenteel staat kunst op de Dick Brunaschool met hoofdletters geschreven. Zo hebben 'de kinderen onder andere kennis kunnen maken met fotograferen uitgelegd door een ouder, de heer Van Houten, gips gieten bij beeldhouwer Joshua Onemu, pla teel schilderen gedemonstreerd door Trudie van Mourik, een ouder, tekenen door Janny de Rijke, muziek met mede werking van een docente van Kreater, ballet, kantklossen gegeven door Marij ke Rottschafer en literatuur waarover de schrijfster Marianne Noom aan de kinderen vertelde. Eir.d februari hebben ouders en belang stellenden uitgebreid de resultaten kunnen bekijken tijdens een drietal ex positie-avonden. Waddinxveen- De "Stichting Vriend schapsband Waddinxveen-Peihrimov" organiseert met het Tsjechisch Cen trum in Den Haag en de "Vereniging Vrienden Nederland-Tsjechië Slowa kije" een tentoonstelling over de huidi ge president van de Republiek Tsje chië, Vaclav Havel. De tentoonstelling bestaat uit circa 80 foto's die werden gemaakt door Bohdan Holomicek en Tomki Nemec en bestrijken een perio de van vóór de omwenteling van 1989 tot en met maart 1993. De tentoonstel ling wordt gehouden in het Centrum voor Kunstzinnige Vorming Kreater aan de Kerkstraat 13van 12 tot en met 25 maart: openingstijden maandag t/m vrijdag van 12.00-17.00 uur. Piotservice Fotokopieën 1 Vergroten/verkleinen 1 Digitaal aanleveren via modem Laser kleurkopieën Groot formaat kopie Scan/vectoriseren van tekeningen Eigen bezorgdienst Zuidkade 110 - 2741 JG Waddinxveen Telefoon 0182-633 155 - Fax 0182-633 494 ningen op groot formaat die gemaakt worden door architecten, adviesbu reaus, constructiebedrijven en voor electrotechniek. Hij heeft zich verdiept in het digitaal opslaan van zulke infor matie, zodat technische tekeningen niet steeds opnieuw getekend hoeven te worden. Hij kan nu die digitale infor matie, bij hem binnengebracht via de computer per modem of per diskette omzetten in een tekening op papier. Uiteraard kan ook een tekening op pa pier bij hem vermenigvuldigd worden Daartoe wordt de tekening ingescand en uitgeprint op elk gewenst formaat van AO tot A3. Geheel automatisch wordt de tekening gescand, afgedrukt en gevouwen. Zijn apparatuur zorgt er zelfs voor dat er een randje wordt vrij gelaten zodat het ingebonden kan wor den. Samen met zijn vrouw zorgt Hans ervoor dat er kwaliteit wordt geleverd. Zijn bedrijf is bereikbaar onder tele foonnummer 0182-633155.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13