Natuurwandeling Hoge Bergse Bos Moerkapelle blijft in promotieklasse Technisch speelgoed bij "Zevenspoor" Bedrijfsbezoek Audipack Drukke nacht voor brandweer Een nieuwe "Parasol" Fotoclub en Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle Koffieconcert Twee Israëlavonden in Gouda Foto's in het HART - ZATERDAG 9 MAART RENTOKIL-ZVH RADIUS AANVANG 19.00 UUR DORPSHUIS SWANLA Gepubliceerde foto's iu het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwars weg la te Zevenhuizen, alge^ haaid wordend 5,% Nabestel len kan ook: nabetaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestel len tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van het Hart l van Holland. Hart van Holland/6 maart 1996 pagina 21 Zevenhuizen-Johan en Petra Sol rechtstemidden van hun medewerksters. Vorige week donderdag 29 februari openden zij hun tweede filiaal in de Dorpsstraat 53 in Zevenhuizen. De opening van de schitterend verbouwde winkel trok de hele avond en ook de dagen daarna veel publiek. Bergschenhoek- Op zaterdag 9 maart kan men meewandelen in het Hoge Bergse Bos onder leiding van gidsen van Natuur-en Vogelwacht "Rotta". Nu de temperatuur wat beter wordt, lopen de planten en bomen weer uit en begin de vogelwereld aan een volgende broedperiode. Langzaam komt alles weer op gang. Door vanaf het vroege voorjaar de ontwikkelingen in de na tuur te volgen kunnen we mooi zien hoe alles met elkaar samenhangt. De jonge vogels komen uit het ei als het voedsel aanbod op z'n best is. De vlinders be zoeken de planten als er weer nectar te halen is. De vogels en vleermuizen eten duizenden insekten, enzovoort. Gestart wordt om 14.00 uur op de par keerplaats schuin tegenover Artihove aan de Hoeksekade te Bergschenhoek. Duur van de wandeling 1,5 a 2 uur. Goede wandelschoenen zijn in dit ge bied wel nodig. Een verrekijker is een nuttig hulpmiddel om één en ander beter te kunnen bekijken. Zevenhuizen- Op zondag 10 maart wordt er door de culturele stichting "De Zeven Muzen" weer een koffiecon cert georganiseerd. Net als de voor gaande keren wordt ook dit concert gegeven in de vrijzinnig hervormde kerk ("het kleine kerkje") aan de Dorps straat te Zevenhuizen. De koffie is om 12.00 uur klaar en het concert begint om 12.15 uur. Deze keer is pianiste Marlous Smit de begeleider van een zangduo. Een duo dat bestaat uit de sopraan Isabella bcholte en de bariton Mattijs van de woerd. Met elkaar brengen zij gemak kelijk in het gehoor liggende klassieke muziek. Door gezinnen met jonge kin deren worden deze koffieconcerten zeer gewaardeerd. De toegang is gratis. (kinderen gratis, zie ook pag. 5) Zevenhuizen- Het begon vrijdagavond 1 maart met een eenzijdig ongeval op de Noordelijke Dwarsweg. Een jonge automobilist raakte door een te hoge snelheid de macht over het stuur kwijt en belandde net voor de spoorweg overgang in de naastgelegen sloot. Zo als gebruikelijk bij 'auto te water' wer den de brandweer van Zevenhuizen en het duikteam van de brandweer uit Nieuwerkerk gewaarschuwd. Het duik team kon halverwege Zevenhuizen al weer terug keren, omdat de automobi list ongedeerd het voertuig had verla ten. Door de vele zwaailichten bij de overweg liep ook het treinverkeer eni ge vertraging op omdat de machinisten uit voorzorg hun snelheid aanpasten. Het bergingsbedrijf heeft het zwaar be schadigde voertuig later afgevoerd. Om half één 's nachts was het weer prijs. Of de brandweer van Zevenhui zen assistentie wilde verlenen in Nieu werkerk. Aan de 's Gravenweg woedde een grote uitslaande brand bij een aan nemingsbedrijf. Zowel het blusvoer- tuig 742 als het hulpverleningsvoertuig 776 spoedde zich naar Nieuwerkerk. Ondanks de inzet van beide korpsen kon niet worden voorkomen dat de loods geheel afbrandde. Wel kon het hulpverleningsteam van Zevenhuizen voorkomen dat een paard verdronk. In de loods van het aannemingsbedrijf stonden enkele paarden op stal, die uit voorzorg werden losgelaten. In de pa niek belandde één van de paarden in de naastgelegen tien meter brede sloot. Met veel kunst- en vliegwerk kon het dier gelukkig weer op het droge worden geholpen. Tijdens de inzet in Nieuwer kerk kwam halverwege de nacht een melding binnen dat zich op de Noorde lijke Dwarsweg te Zevenhuizen op nieuw een ongeval had voorgedaan. Het hulpverleningsvoertuig zette snel koers naar Zevenhuizen om daar assis tentie te verlenen. Een personenauto en een boom hadden daar op een onge bruikelijke manier met elkaar kennis gemaakt. Ook hier liep één en ander goed af, hoewel een licht gewonde ter observatie moest worden meegeno men naar het ziekenhuis. De boom kwam er minder goed af, deze moest worden omgezaagd. Nadat het hulpver leningsteam terug gekeerd was in Nieu werkerk en alle spullen waren ingepakt konden beide Zevenhuizense voertui gen naar de kazerne terugkeren. Gouda- Op maandagavond 11 en dins dagavond 12 maart houdt de stichting Sjofar twee Israëlavonden in de Paulus- kerk, Van Hogendorpplein 2 in Gouda. Spreekster op deze avonden is me vrouw H. Stranders. Beide avonden beginnen om 19.30 uur. verloren: groene kindermuts met witte sneeuwvlokjes in pinguins papaverin. 53 Mkp Gevonden in Waddinxveen een boodschappen tas met fietsbeugels kleur lichtgr. 0182-614414 gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 18! Het Zevenhuizens Verlaat nabij de Een- drachtsmolen in Zevenhuizen is tot 29 maart gestremd voor alle scheepvaart verkeer. Het verlaat zou eigenlijk begin dit jaar al dicht zijn gegaan, maar in verband met de aanhoudende vorst heeft dit toen geen doorgang kunnen vinden. Het sluisje dat de Rottemeren en de Hennipsloot met elkaar verbindt, is ge sloten in verband met onderhouds werkzaamheden. Het betreft reguliere werkzaamheden aan onder andere het voegwerk van de kolkmuren. Tegelijk wordt de staat van de sluisdeuren geïn specteerd. Om de werkzaamheden te kunnen uitvoeren zal de sluis tijdelijk moeten worden drooggezet. Het Zevenhuizens Verlaat dateert uit het jaar 1740 en is gesticht door de toenmalige schout en secretaris van Zevenhuizen, de heer Jan Bontenbal. In 1977 is het sluisje gerestaureerd. De sluis wordt voornamelijk gebruikt voor de recreatievaart. Voor informatie kan men contact op nemen met de afdeling waterkeringen, de heer R. Taffijn, telefoon 010-4537346. Oppas nodig? Twee meiden (14 jaar) willen dat op vrijdag en zaterdag tot 23.30 uur 0180-631095 Wie heeft voor ons de spelregels van het roulette spel 0180-631815 Moerkapelle- Het eerste team van schaakvereniging Moerkapelle heeft een duidelijk antwoord gegeven op de vragen omtrent degradatie. In de zesde ronde van de RSB-competitie stelde het zich veilig door concurrent Shah Mata in Rotterdam met 5-3 te verslaan. Het was geen gemakkelijke overwinning. Heel lang leek de thuisclub met de winst te gaan strijken. In het laatste uur werden de bordjes echter drastisch verhangen door de fel vechtende Moer kapelle spelers. Voor winst zorgden Dick Bac, Wouter Vroegindeweij, Ger ard van Ommeren en Ben van Geffen. Remises kwamen van Ronald Mander- sloot en Marcel de Haan. Wim en Maar ten Vroegindeweij verloren. Door de winst heeft Moerkapelle. 1 zes match- punten na zes wedstrijden en bezet het de vierde plaats (van acht ploegen). Er rest nog één wedstrijd. Volgend sei zoen speelt Moerkapelle voor het tien de jaar achtereen in de promotieklasse. In de onderlinge competitie speelde alleen de jeugd. In groep 1 staat Jesse van Elteren een straatlengte voor op de rest na gemakkelijke winst tegen Kevin Bakker. Runner-up Hugo van Elteren kwam niet verder dan remise tegen Aart-Jan van Vliet. Sander Hertog hand haafde zijn goede positie door Pieter van der Werff te verslaan. Jan van Hel den verliet eindelijk de laatste plaats. Hij klopte de wat teruggevallen Peter van Vuurde. Stand aan kop na de 9de ronde: 1Jesse van Elteren; 2. Hugo van Elteren; 3. Sander Hertog. In groep 2 verloor koploper Stefan Ren- sen verrassend van Ron Droog. Mi chael van Eijk komt dichterbij. Hij won van Saskia Droog. Wouter van Eeden Petersman liet Stephan Hertog met lege handen achter. Een applausje verdien de Martin Bieleman met zijn eerste overwinning, tegen Kelly Gravesteijn. Stand aan kop na ronde 9: 1. Stefan Rensen; 2. Michiel Rensen; 3. Michael van Eijk. In de derde ronde van het Rapid-kam- pioenschap van schaakvereniging Moerkapelle werd door de 21 aanwezi gen weer hard gestreden om de punten. Er werd gespeeld in groepen van vier spelers (en één van vijf), naar sterkte, met verminderde bedenktijd. Dit gaf veel spanning in goede sfeer. Na de derde en voorlaatste speelavond is heier de stand aan de kop van de rang lijst: 1. G. van Ommeren, 41; 2. B. van Geffen, 39; 3. D. Bac, 37; 4. Wouter Vroegindeweij, 34; 5. Wim Vroeginde weij, 33; 6. Maarten Vroegindeweij, Marcel de Haas en Jacques de Lange, elk 29; 9. C. van Vuuren, S. Stange, J. van Elteren en A. Corpeleijn, elk met 27 punten. Op 29 maart wordt in "Op Moer" de vierde en laatste ronde ge speeld. In het jeugdtoernooi van de schaakver eniging Schiebroek WR speelden vier Moerkapelle-schakertjes mee. In de eerste groep leverde Jesse van Elteren een prima prestatie: vierde met 4 uit 7. In de tweede groep was Aart-Jan van Vliet goed op dreef: zesde met 5 uit 9, voor Hugo van Elteren: zevende met 4 uit 9 en Kevin Bakker: negende met 2,5 uit 9. Zevenh modelauto iazen - Recentelijk opende Pete Schoonhoven een zaak voor modeltreinen. ussonirnenrZ a^es wal daar verder brjhoort. Hij verkoopt niet alleen een breed speefnw aC\ne"' maar ruilt ze ook in! Naast technisch speelgoed is ook ander be zml "Z Jgh'!r- zoals speelgoedberen. Zevenhuizpn Zevenspoor", is gevestigd aan de Noordelijke Dwarsweg 96 in TelefoniKrh Z 's §eoPend van dinsdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 18.00 uur. w. Ch' 'nformat,e 0180-632905 (zaak) of 0180-632609 (privé). Moerkapelle - Voorzitter Arno Lamot van de Ondernemerskring bedankt Annique van den Berg voor de geboden gastvrijheid. De directrice van Audipack uit Moerkapelle organiseerde vorige week voor haar collega-ondernemers een be drijfsbezoek. Volgende maand treedt Arie Dekker als gastheer op. Hommeltje bedankt voor je liefdevolle zorg voor je zieke Leen ik hou van jou xxx Zevenhuizen-Moerkapelle - Fotoclub Moerkapelle en de Stichting Oud Ze venhuizen-Moerkapelle gaan samen werking. Deze samenwerking zal voor namelijk gericht zijn op het fotogra fisch vlak. Vooral situaties die verdwij nen of veranderen, zoals huizen en stra ten, zullen door de leden van de Foto club vastgelegd worden, maar ook zul len foto's gemaakt worden van oude en bijzondere voorwerpen die de Stich ting in haar bezit heeft. De clubleden zullen voornamelijk in Moerkapelle fo tograferen. Voor Zevenhuizen maakt de Stichting al tot volle tevredenheid gebruik van de diensten van de heer Stevens. Bij erg grote projecten of bij specialistische werkzaamheden kan er eventueel ook samengewerkt worden. Beide clubs zijn erg blij met de samen werking en vinden het een goede ma nier van werken om van eikaars dien sten en mogelijkheden gebruik te ma ken. Bedankt voor alle lieve kaarten, kado's, bloemen en telefoontjes in het ziekenhuis. Elja Kamp Opgelet iedereen! vanaf 7 maart scheurt Kuno op zijn scooter door W'veen. H.G. Hans Ted Marit mSHdiri

Hart van Holland | 1996 | | pagina 21