Rüs Andrei Schalagin breekt parcoursrecord bij l angs de Gouwe-loop Rentokil met moeite langs Brevok BROUWER DE KONING Limiet-poging Olympische Spelen Verlies voor Flyers heren 1 Openingsrit Tourclub Moerkapelle speelt gelijk UITVAARTVERZORGING T -I ORGENfeVjitt Hart van Holland/6 maart 1996 pagina 9 Volleybal Belangrijke winst dames Dames 2 heeft aan half uur genoeg Wielrennen VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Zwemmen Basketball Voetbal Nieuwe masseur voor Moerka pelle nnnr Karin van I aneeraad Waddinxveen-Met 155 deelnemers en eoede weersomstandigheden ging za terdagmiddag de Langs de Gouwe loop van start. Dit jaarlijks terugkerende evenement, georganiseerd door S.C. Antilope uit Waddinxveen, werd dit jaar voor de 28e keer gehouden. Bij de inschrijvingen waren drie inter nationale atleten die de aandacht trok ken. Andrei Schalagin en Juri Fomen- kov uit Moskou die voor een maand in Nederland te gast zijn bij de stichting Worldrunners. Bij de dames ging de frantjaise Nadia Prassad van start. De 10 kilometer wegwedstrijd voor KNAU leden ging om 13.30 uur van start. Al na de eerste ronde had Schala gin een flinke voorsprong genomen op Mark Hilberts. Hij eindigde in een tijd van 29.53 minuten, goed voor een nieuw parcoursrecord. Het parcours record stond sinds 1991 op naam van Jan-Dirk Hazeleger. Mark Hilberts ein digde als tweede met een tijd van 20.53. Hilberts toonde zich tevreden met zijn tijd die maar drie seconden boven zijn persoonlijk record lag. Door een lichte blessure bij Ed van Gemeren, de win naar van vorig jaar, finishte hij in een tijd van 31.21, goed voor een vijfde De Rus Andrei Schalagin won zaterdag de 28e Langs de Gouweloop. plaats. Bij de dames werd opnieuw het par coursrecord verbroken door de fran- gaise Nadia Prassad. Zij kwam binnen met een tijd van 31.54. Prassad is in training voor de Olympische Spelen in Atlanta deze zomer. Tweede bij de da mes werd Sonja Klein van AV'47 in een tijd van 38.36. Bij de veteranen werd atlete Els Raap van Loopgroep PK eer ste. Zij eindigde in 36.40. Zevenhuizen - De prijzen in de volley balcompetitie worden komende weken verdeeld. Rentokil doet volop mee, want de Zevenhuizense formatie heeft kansen op deelname in de Europa Cup 1, of III. PZ/Dynamo is de gedoodverf de kandidaat voor de titelRentokil zou graag de nationale beker in de prijzen- kast willen zetten. Daartoe zal datzelf de Dynamo in de halve finale moeten worden uitgeschakeld en dat is geen geringe opgave. De eerste ontmoeting tussen Rentokil en Dynamo in deze hal ve finale is aanstaande dinsdagavond om 19.30 uur in dorpshuis Swanla. In de competitie volgt Rentokil de kop loper uit Apeldoorn op vier punten. De Zevenhuizenaren wonnen zaterdaga vond met grote moeite van TDK/Bre- vok: 2-3. Het duel in de Bredase 'kerk' duurde maar liefst twee uur en drie kwartier. De setstanden waren 15-13,8- 5,13-15,17-15 en 10-15. Manager Arend van der Knaap vond dat de eerste tempo-aanval uiteindelijk de doorslag had gegeven. "Ik had steeds net gevoel dat Rentokil zou winnen, maar Brevok speelde boven haar krachten. Vooral Mischa Latuhihin was jn grote vorm. Het was een fraaie volley- ualavond met een positief resultaat", oor zaterdag 9 maart staat de thuis wedstrijd tegen Radius op het pro gramma om 19.00 uur. De dames-selectie van trainer Willem wo ^Peren speelde afgelopen titio n ee wedstr')den voor de compe te t' eerste wedstrijd was het res- de afgebroken partij tegen Al- mot o ,e d'e de dames uiteindelijk >K ^"2 verloren en de wedstrijd tegen stóm .wf'ke na een spannende jd met 3-1 gewonnen werd. „pneHn z®er wisselvallige eerste set za- een s van Rentokil een 7-1 en nier voorsProng door Abcoude te- een „worden en keken zelfs te- i Zeven? 4 ac6terstand aan. Maar de sWp dames wisten via de I ten,0 .afVal van Hancine Huurman Winnen ?6n e" de Set met 16"14 te vaSJfk -Woede set nam Abcoude 5lokkeri?o 6gln ?et heft in handen- De mes knn h Van Zevenhuizense da- ra met 80? aanva"en niet goed keren 5 ging de set naar Abcoude. In de derde set herstelde de Zevenhui zense ploeg zich goed en wist goed geconcentreerd deze set te dicteren. De blokkering liep beter en de aanval van Rentokil was doeltreffend; met 15-6 haalden de Zevenhuizense dames deze set binnen. Mede door de sterke drie meter aanval van Gerda Huurman in de vierde set kon Rentokil deze met 16-14 winnend afsluiten en zo de volle winst van drie punten binnen slepen. Voor aanstaande zaterdag staat om 14.00 uur de thuis-wedstrijd tegen Lon- ga'59, de huidige nummer twee op het programma. Zevenhuizen - Dat het afgelopen zater dag niet echt spannend zou worden in de wedstrijd tegen de volleybaldames van Kalinko uit Den Haag, stond al vast. Zij traden met maar liefst vier invallers aan tegen de kampioenskandidaten van Rentokil-ZVH, dat zelf overigens ook gehandicapt was. Spelverdeelster Michelle Bijl was tijdens een trainings weekend van de steunpuntselectie door haar enkel gegaan, maar gelukkig was het gips er na één weekje al af. Karin Nagtegaal streed echter voor twee, evenals een trotse Ivana Vyskocilova. Hoewel in zowel de eerste als de tweede set een lichte achterstand werd opgelo pen zorgde de degelijke pass van Liset- te Mulder en de scherpe services van Patricia Kuyk toch voor duidelijke winst met 15-3 en 15-5. Toen vervolgens de ontketende Caroline van Hof onver wacht haar sprongservice van stal haal de, was het voor Eva en Astrid vrij simpel aan het net en werd de derde set zelfs met 15-0 binnengehaald. Binnen 30 minuten kon de tegenstander weer gaan douchen, maar gezegd moet wor den dat zij ondanks het grote krachts verschil plezier in het spel bleef hou den. Door deze 16e opeenvolgende overwin ning is het gat met de nummer 2, Sille Jupiter, 7 punten groot en wordt al voorzichtig gedacht aan het binnenha len van het kampioenschap in de thuis wedstrijd tegen deze ploeg op 30 maart Zaterdag 9 maart heeft dames-2 geen wedstrijd, maar staat alles in het teken van het sportjubileum van Aafke Ver- brugge in de thuiswedstrijd van dames 1 tegen Longa om 14.00 uur. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. P)a Gespecialiseerd in thuisopbaring. "g- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 c Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht speciale u'tvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten licil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen- Voor de 2le maal in suc cessie organiseert de basketballvereni ging Waddinxveen Flyers het jaarlijks schoolbasketballtoernooi. Het toer nooi wordt gehouden op 7 en 8 maart van 9.00-18.00 uur in sportzaal De Dui kelaar. Het toernooi staat open voor groepen 5, 6, 7 en 8 van de basisscho len. Vorig jaar hadden liefst 46 teams 370 deelnemers) ingeschreven en daarmee is het toernooi op basketballgebied één van de grootste Basisschooltoer- nooien in Nederland. In het verlengde van het toernooi stelt Flyers jongens en meisjes tussen 7 en 10 jaar in de gelegenheid enkele trainin gen te volgen en wel met ingang van 14 maart op donderdag van 17.00tot 18.00 uur in sportzaal De Duikelaar. Basketball is in Nederland een jonge sport, die door iedereen beoefend kan worden. Het is een aantrekkelijke sport om naar te kijken, doordat er veel ge scoord wordt, er geen gelijk spel moge lijk is, een aanval maximaal 30 secon den mag duren en er aanzienlijke tech nische en fysieke kwaliteiten van de spelers en speelsters verlangd worden. Het doel van het Schooltoernooi is dan ook om de jeugd in contact te brengen met basketball, niet door te kijken, maar door te doen. Ook is het toernooi een gelegenheid voor ouders en andere belangstellen den om kennis te maken met deze sport. Tijdens de toernooi-dagen zullen bestuursleden en leden van de Techni sche Commissie aanwezig zijn voor het geven van inlichtingen. Waddinxveen- in de Ronde van Wad dinxveen wordt dit jaar ook voor het eerst startgelegenheid gegeven aan de categorie dames-regio voor een wed strijd over 50 kilometer. In deze klasse mogen eveneens damesdagkaarthou ders van start gaan. De dagkaart kan voor aanvang van de wedstrijd bij de organisatie in de kanti ne van de voetbalvereniging W.S.E. worden aangeschaft 12,50). De deel neemsters dienen 19 jaar of ouder te zijn en te beschikken over een deugde lijke racefiets. Men is ook verplicht een harde schaalhelm te dragen. Met het toelaten van dagkaarthouders (niet licentiehouders) hoopt de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie (K.N.W.U.) te bewerkstelligen dat on der vrouwen de eventueel sluimerende belangstelling voor het wielrennen wordt gestimuleerd. Daarnaast is het wielrennen een welkome aanvulling in het programma van bijvoorbeeld schaatssters, die op deze wijze hun conditie willen onderhouden of wel eens een wielrenwedstrijd willen rijden zonder daarbij gelijk een licentie aan te moeten schaffen. Nadere informatie: telefoon: 0182-613967. Meststoffen, Tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. KWEKEfl^ X GEEN KOOPAVOND t VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Leeds/Waddinxveen/Boskoop- Mark van der Zijden heeft op 24 en 25 februa ri in het Engelse Leeds een limiet-po- ging gedaan voor de Olympische Spe len in Atlanta. Zaterdag stond de 200 meter vrije slag op het programma. Hiervoor moest Mark vormbehoud to nen. Tijdens de EK in Wenen, afgelopen zomer, had hij een hele goede tijd neer gezet. Nu moest Mark onder de 1.54.0 zwemmen. Zijn eindtijd was 1.52.62. Deze tijd was tevens goed voor een tweede plaats in het eindklassement. Met deze tijd heeft Mark dus vormbe houd getoond. Dit houdt in dat zijn tijd gezwommen tijdens de Europese Kam pioenschappen, geldig blijft. Op dit moment is dit de tweede tijd van Neder land. Met het oog op een estafette ploeg op de 4x200 meter vrije slag, ziet het er voor Mark dus heel goed uit en ligt een ticket voor de Olympische Spelen bin nen handbereik. Zondag heeft Mark de 200 meter wis selslag gezwommen. Op dit nummer bereikte Mark tijdens de EK de finale. Nu werd hij tweede in een tijd van 2.05.67. Helaas is dit nog niet voldoen de voor een persoonlijke limiet. In juni zal Mark opnieuw een poging doen om de limiet-tijd van 2.03.72 te zwemmen. Op dit moment ligt Mark goed op sche ma en heeft hij nog enkele maanden om zich definitief te plaatsen voor de Olym pische Spelen komende zomer in Ame rika. Tijdens de verkiezingen tot zwemmer van Nederland 1995 is Mark bij de he ren zwemmers gedeelde derde gewor den, achter Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband. Deze plaatsing is voor de Boskoper een mooie opsteker. Waddinxveen- Heren 1 verloor van Blitz. Heren 4 redde het niet tegen Guards. Alleen meisjes kadetten 2 zorgde voor de thuisoverwinning. Heren 1 speelde tegen Blitz -het team in vorm- geen goede wedstrijd. Blitz haal de uit de laatste 8 wedstrijden veertien punten en had niet veel moeite met Flyers. De Waddinxveners traden niet geheel compleet aan. Vooral de schut ters werden gemist. Blitz nam onge merkt een voorsprong van een achttal punten en daarna bleef deze marge ge handhaafd. Flyers probeerde er van al les aan te doen, maar er werd kleurloos gespeeld, waardoor er geen verrassin gen mogelijk waren. Beide teams ble ven om en om scoren, zodat de marge niet groter werd en er -voor de toe- schouwers- nog enige spanning aanwe zig was. De einduitslag werd 68432. Top scoorder: Mark van Es met 20 punten. Heren 4 kon geen revanche nemen op de eerder met klein verschil verloren wedstrijd tegen Guards. Ook nu trok Guards aan het langste eind. Deze keer kon Flyers er alleen de eerste helft een spannend gebeuren van maken. De tweede helft ging minder en zo kon Guards de twee punten mee naar huis nemen. Uitslag 37-51. Topscoorder: Aad Glasbergen met 12 punten. Meisjes kadetten 2 is in vorm. Dit is ook te merken aan de uitslagen. Er wordt regelmatig gewonnen, maar het voor naamste: er wordt leuk basketball ge speeld met veel scores. Ook nu weer. DAS kreeg totaal geen greep op de wed strijd. Met snel aanvallend spel werd DAS in de verdediging gedrukt. De eer ste helft wat minder, maar zeker in de tweede helft. Via 25-18 ruststand werd uiteindelijk met 65-34 gewonnen. Topscoorders waren Joyce Kars en Meike Vierstra, elk met 19 punten. De mooiste wedstrijd van het weekend was die tussen een selectie van Flyers meisjes junioren en kadetten tegen de selectie meisjes kadetten van de Kern Den Haag. Hier was sprake van jeugd- basketball op hoog niveau. Het was een snelle wedstrijd, waarin met veel over leg werd gespeeld. Hierdoor kwamen er veel fraaie scores. De selectie van Flyers bleek de betere ploeg en won met 61-51. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 organiseert op zaterdag 9 maart de Openingsrit. De te rijden afstanden zijn 25,50 en 75 kilometer. Voor alle afstan den is de starttijd tussen 9.00-12.00 uur. De startplaats is bij Dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg in Zevenhuizen. De routes zijn uitge- pijld. Moerkapelle- Na een zeer lange win terstop trad het eerste team van v.v. Moerkapelle weer aan in competitie verband en wel in de uitwedstrijd tegen Schoonhoven. Tegen deze tegenstan der viel nog iets goed te maken, dit seizoen de eerste competitienederlaag toe met de gevoelige cijfers 3-9. De re vanche gelukte ten dele, want nu werd het een 1-1 gelijk spel, waarmee Moer kapelle toch wel te weinig kreeg. Op een zacht, maar goed bespeelbaar veld be gonnen beide teams moeizaam en on wennig, maar allengs werd de wed strijd attractiever. Moerkapelle vero verde-een veldoverwicht. waaruit en kele kansjes ontstonden. Schoonhoven kwam halverwege de eerste helft ech ter toch op voorsprong. Door een dek- kingsfout achterin kwam een speler van Schoonhoven vrij voor doel en dat betekende 1-0. Moerkapelle trok na deze achterstand het ijzel steeds meer naar zich toe en creëerde enkele goede kansen. Goede schoten van Edwin Zui- derveld en Ronald Germeraad werden door de doelman gekeerd en vele ande re schoten werden achterin geblok keerd. Na rust ontstond hetzelfde speelbeeld en het wachten was dan ook op de gelijkmaker. Deze kwam na circa 20 minuten. Het was Peter Zijderhand die met een prachtige steekpass Lenn- art Visser alleen voor de keeper bracht en laatstgenoemde rondde beheerst af, wat 1-1 en zijn 10e competitiegoal bete kende. Moerkapelle bleef aanvallen, vooral Ron Kievit was met enkele scho ten en acties gevaarlijk, maar de toch wel verdiende treffer bleef uit. Vlak voor tijd counterde Schoonhoven nog een keer gevaarlijk, maar Mark Huis man redde fraai. Met dit gelijkspel blijft Moerkapelle bovenin de middenmoot meedraaien. Zaterdag volgt de uitwed strijd tegen Aarlanderveen. Moerkapelle 2 behaalde een 1-1 gelijk spel tegen Bergambacht 2. Na een 0-1 ruststand tekende Danny van Leeuwen de gelijkmaker aan. Het bestuur van v.v. Moerkapelle is er in geslaagd een masseur aan zich te binden en wel Henk van Luinen uit Gou da. Van Luinen heeft een praktijk in Gouda en is tevens als masseur aan deelnemers van de Olympische selec tie verbonden. Hiermee heeft het be stuur de technische staf voor het ko mende seizoen bijna rond. Gezocht wordt nog naar een jeugdtrainer voor de A en C junioren. Belangstellenden kunnen zich met het bestuur van v.v. Moerkapelle in verbinding stellen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9