Jeugd Groeneweg naar Feyenoord Kinderkleding- /speelgoedbeurs Nieuwe gemeentegids voor Zevenhuizen-Moerkapelle Afval de wereld rond, de wereld rond afval Training bij Feyenoord i t Koffieochtend met Klaas Wilting ging niet door Samenspeeimiddag Hengelsport t t '1I 1 HYPOTHEEK OVERSLUITEN BIJ RENTEDALING. - Hart van Holland/13 maart 1996 pagina 11 1% 1 Af r.SW Door Gerard Verheiien De jeugd van Groeneweg een dagje uit in De Kuip. Zevenhuizen-Op de dag dat Feyenoord de uitwedstrijd tegen Borussia Mön- chengladbach voorde Europa Cup II afwerkte, toog de jeugd van Groeneweg met twee bussen naar Rotterdam. Doel: een rondleiding door de Kuip. Het was vroeg opstaan geblazen voor het jonge voetbaltalent. Ruim voor acht uur hadden ze zich al verzameld in de kantine. Rond half negen reisden ze af. De begeleiders, bestaande uit leiders en enkele vaders en moeders, hadden de zaak goed in de hand. Als "makke schapen" gingen ze de bus in en als "lammetjes" gingen ze ook de bus weer uit. In het stadion werd de totale groep in tweeën gesplitst. Groep 1 kreeg een rondleiding door de catacomben van de Kuip. Groep 2 ver trok naar het Home of History, het Feye- noord-museum. Wat de rondleiding betreft: de jongens mochten even plaats nemen op de zogenaamde busi ness-seats, zagen waar de verslagge vers hun plaats tijdens de wedstrijden hebben en konden de grasmat bewon deren vanuit de dug-out, waar normaal Arie Haan en de reserves hun plaats hebben. Ook in de kleedkamer van de tegenpartij keken de kleintjes hun ogen uit. Een enorm bad trok hier de meeste aandacht. Volgens de Feyenoord-gids duurt het een uur voordat het bad ge vuld is en vier uur voordat het water echt op temperatuur is. De kleedkamer van de Feyenoord-selectie bleef geslo ten. In het museum was de grote trekker de film die gedraaid werd met daarin alle belangrijke (internationale en nationa le) wedstrijden van de Rotterdamse selectie. Verder kreeg de piramide veel aandacht. Daarin stonden onder meer de Europacup 1 en de wereldbeker uit 1970. Bij de begeleiders herleefde het verleden bij het zien van het brilletje van Joop van Daele en de meeuw, die Eddy Treytel ooit bij een uittrap uit de lucht schoot. Na afloop van de rondleiding werd er in de ontvangsthal gegeten. Tijdens de loop naar de bussen om één uur keek weer iedereen z'n ogen uit. Op de beide parkeerplaatsen stonden ongeveer 170 bussen klaar om circa 9000 mensen te vervoeren naar Duitsland voor de uit wedstrijd van Feyenoord tegen Borus sia. Zevenhuizen-Zaterdag 16 maart speelt de toneelvereniging van VOO in dorps huis Swanla haar halfjaarlijkse toneel stuk. Deze keer is gekozen voor een blijspel in drie bedrijven, geschreven door Piet de Vries, genaamd "Met groot verlof". Het stuk speelt zich af in de huiskamer van een net met groot verlof thuisgeko men kolonel, die moeilijk van zijn mili taireverleden afscheid kan nemen. Op dat moment begint het plaatselijke schildersbedrijf met een opknapbeurt voor het huis. Niet alleen de schilders worden op militaire wijze aan het werk gezet, ook de rest van de bewoners wordt door de kolonel gedrild. De beide dochters en de potige huishoudster kunnen slecht wennen aan de nieuwe gezagsorde. Enige maatregelen zijn dus noodzakelijk om het huishouden weer normaal te laten functioneren. ereen 's van harte welkom. De zaal is geopend vanaf 19.30 uur en het toneel stuk begint om 20.00 uur. Tijdens de pauze zal de traditionele verloting wor den gehouden. Zevenhuizen - Vrijdagavond 15 maart is er om 20.00 uur een kaartavond in het clubgebouw van vogelvereniging Zang en Kleur aan de Onderweg in Zevenhui zen. Ook wordt op deze avond een lote rij gehouden met leuke prijzen. Ieder een is van harte welkom. Zevenhuizen - Op donderdag 21 maart is er een koffie-ochtend in het Her vormd Centrum in Zevenhuizen. Spreekster is mevrouw Alie Hoek-van Kooten uit Veenendaal. Het thema is: "Wat verwacht je van het leven". Om 9.00 uur staat de koffie klaar, het pro gramma is van 9.30-11.00 uur. Er is kind eroppas aanwezig. Deze bijeenkomst is een initiatief van vrouwen uit verschillende kerken in Oud Verlaat, Zevenhuizen en Moerka- pelle. Voor informatie: 0180-312969, 0180- 634485 of 079-5931203. Zevenhuizen - Donderdag 28 en vrijdag maart wordt er weer een kinderkle- h 1F"en sPee'§oedbeurs gehouden ten oeyf van Unicef. Goede voorjaars/ merkleding, schoon en heel, en goed peelgoed kunnen worden ingeleverd op donderdag 28 maart van 9.00-12.00 van 13.00-17.00 uur en van 18.00- inl'everen maximaal 42 stuks De verkoop vindt plaats op donderdag avond 28 maart van 20.00-21.00 uur en op vrijdagmorgen 29 maart van 9.00- 11.00 uur in de Gereformeerde kerk, Dorpsstraat 106 in Zevenhuizen. Men bepaalt zelf de verkoopprijs, eventueel in overleg. Éénderde is voor Unicef, tweederde voor de aanbieder. Voor inlichtingen: 0180-632252,632043 of 631261. enkele weken vPrflhuiZen Binnen Cemeenwa n'6,UWe uitgave van de Peilt- hp P8a Zevënhuizen-Moerka- te verspreid* W°rdtde hde 8emeen" see?d entc'm'dSi'S volledi§ geactuali- tenswaarH^h Van adressen er" we- dienS v e" 0ver de gemeente, bedrijven lgm§en' mstellingen en gemeente6 sa"leny,erk'ng tussen de en Holland ah duizen-Moerkapelle der en de mPa T8 bV ult Den Hel" medewerking van de adver teerders kan deze gids gratis aangebo den worden. Iedere inwoners heeft met de nieuwe uitgave weer een bron vol nuttige informatie in huis. De nieuwe gemeentegids wordt binnen enkele weken thuisbezorgd en is daar naast een jaar lang op het gemeente huis verkrijgbaar. Belangrijk: inwoners met een anti-reclamesticker (nee/nee of ja/nee) op de brievenbus kunnen de gids ophalen op het gemeentehuis. De gemeente, de heer A. Wessels, tele foon 0180-637748, geeft graag verdere inlichtingen. Zevenhuizen-Moerkapelle- Naar aanlei ding van de schoonmaakdag op 21 maart gaan de leerlingen van de vijf basisscholen de komende weken aan de slag met het thema: "De wereld rond afval, afval de wereld rond". Deze les map en bijbehorende leskist is samen gesteld door de Landelijke Stichting Ontwikkelingseducatie L.S.O. Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerka pelle zal gastlessen verzorgen die op dit thema aansluiten. Op de tentoon stelling "Vijf voor Afrika" in de biblio theek te Zevenhuizen zijn onder andere objecten te zien, gemaakt van afvalblik uit Madagascar. De tentoonstelling duurt tot 28 maart. Hoera, oma v.d. berg 11 maart 59 jaar gefeliciteerd Arie Ally Wendy Niels en Dennis Maandag 18 maart oliebollen bakken en verkoop bij O.S.S. in schuur van J. Bijsterbosch Zevenhuizen - De ledenbijeenkomst op dinsdag 12 maart van de Ondernemers kring Zevenhuizen-Moerkapelle is niet doorgaan doordat de heer Wilting we gens familieomstandigheden verhin derd was. Over een nieuwe datum wordt nog overleg gepleegd. Zevenhuizen- De culturele stichting "De Zeven Muzen" heeft in de herfst van 1995 een cursus bloemschikkunst georganiseerd. De dames die hieraan deelnamen hebben schitterende bloemstukjes gemaakt en waren bij zonder enthousiast over deze manier van werken met bloemen en plantede len. Daarom heeft de Muzen samen met de docente besloten om in april en mei nogmaals een aantal lessen te or ganiseren. Deze lessen staan uiteraard in het teken van de voorjaarsbloemen. Voor meer informatie en opgeven: Wil Helmer, telefoon 079-5932531. Wat is wijsheid? Voor eigen-huisbezitters speelt de vraag: blijft de hypotheekrente dalen, is de bodem onder de tarieven weggeslagen? Voor korte looptijden worden zeer lage hypotheekrentes aangeboden, een aanbod dat veel mensen graag in klinkende munt zouden willen omzetten. Oversluiten - het al dan niet openbreken van het bestaande hypotheekcontract - is het parool, ook al omdat de markt wordt overspoeld door instellingen die dat wel even voor de klant zullen regelen. Echter, het is niet alles goud wat er blinkt. Bij de Rabobank komen veel vragen binnen over het oversluiten van de hypo theek; een onderwerp dat ook menig koffietafelgesprek beheerst. Dat is heel begrijpelijk, want eigen-huisbezitters en -kopers hebben in bijna dertig jaar niet zo'n lage rente gezien. Voor looptijden van 5 tot 10 jaar ligt de hypotheekrente nu rond de 7 procent, terwijl voor de zeer korte looptijden het rentetarief nog een stuk lager ligt. Veel mensen vragen zich af of ze niet van deze situatie kunnen profite ren door de bestaande hypotheek nu over te sluiten. EEN FINANCIEEL SPROOKJE? Maar is het ook werkelijk nu of nooit? Lang niet altijd. Het financiële sprookje is niet volmaakt. Zo blijkt de winst van een overstap volgens de heer M.P. van der Haven (hypotheekadviseur bij de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle) volledig afhankelijk van de exacte financiële situatie van de klant, de afkooprente die moet worden betaald om een lopend contract te beëindigen en de kosten voor een nieuw hypotheekcontract. Immers, wie bij oversluiten een lagere rente bedingt, moet het verschil in rente over de resterende looptijd van het oude contract meteen afrekenen. Is die resterende looptijd kort en/of het verschil in rente hoog, dan kan oversluiten aantrekkelijk zijn. De heer van der Haven wil dan ook benadrukken- KAN, want om het precieze voordeel te bepalen is een individuele berekening nodig. Oversluiten is niet altijd zinvol, echter het loont de moeite om samen met de heer van der Haven eens goed de voor- en nadelen van een andere of vernieuwde hypotheekvorm op een rij te zetten. Belt u voor het maken van een afspraak met Denise van der Poort, telefoonnummer 0180-637353. Zevenhuizen- Óp zaterdag 16 maart is er een samenspeeimiddag in de Catges- zaal van dorpshuis Swanla van leerlin gen van de culturele stichting "De Ze ven Muzen". Er wordt muziek gemaakt op keyboard, gitaar en dwarsfluit in de verschillende combinaties. De muziek- middag begint om 16.00 uur en duurt tot ongeveer 18.00 uur. Iedereen is wel kom. Oud Verlaat - Op 15 en 16 maart houdt basisschool De Nessevliet een oud pa pier-inzameling. De container staat bij De Vierkap en is geopend op vrijdag van 12.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoe ling dat het papier zover mogelijk ach terin de container wordt gestapeld en als de container gesloten of vol is, kan er geen papier worden achter gelaten. Zevenhuizen-Moerkapelle- Afgelopen zaterdag is de eerste wedstrijd in de voor-/najaarscompetitie van hengels portvereniging Zevenhuizen-Moerka pelle gehouden in de Otweg te Bos koop. Voor de elf deelnemers leverde de wedstrijd een teleurstellend resul taat op. Slechts twee deelnemers wis ten één vis(je) te vangen, met een to taalvangst van 480 gram. Aangezien competitie "op punten" wordt gevist hebben J. Kok (330 gram) met 20 pun ten en A. van Erk (150 gram) met 19 puntenmeteen een groot gat met de concurrentie geslagen. De overige deelnemers moesten genoegen nemen met het "troostpunt". De volgende wedstrijd van de competitie wordt ge houden op 23 maart; vertrek om 7.00 uur vanaf Hotel Vos. Informatie kan op vrijdag 22 maart worden verkregen bij A. van Erk, telefoon 079-5932788 (van 19.00-21.00 uur). Barry van Rijn, Derk van der Pot en Simon Palumbo in afwachting van de beslis sing van Feyenoord. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-lil de vooijaarsvakantie van afgelopen week maakten een aantal talentjes van voetbalvereniging Groeneweg uit Zevenhuizen een training mee bij Feyenoord. Zulks op uitnodiging van de Rotterdamse club. Volgens Derk van der Pot (El). Si mon Palumbo (Fl) en Barry van Rijn (Fl) was het dag om niet te vergeten. Een belevenis om Ronald Koeman, Bernard Schuiteman, Tomeck Iwan en assistent trainer Gerard Meijer in het echt te zien. Overigens waren de uitverkorenen van Groeneweg niet de enige. Voor de trai ningsdag waren wel zo'n 800 kinderen uitgenodigd, waaronder enkele uit Bel gië. De training bestond uit een partij tje. Maar voordat het zo ver was kregen ze van jeugdcordinator John Metgod te horen dat er eerst een echte warming up gedaan moest worden. Dat beteken de eerst de spieren goed losmaken door eerst rustig in te lopen, vervol gens wat rek-en strekoefeningen doen en tenslotte wat sprintjes trekken. On der leiding van twee Poolse jongens uit Feyenoord-2 werd het partijtje afge werkt. De jongens van Groeneweg wa ren niet ontevreden over hun optre den. Simon Palumbo, de spits van Fl, maakte in een half uur tijd zelfs twee doelpunten. Net zoals hij bij Groene weg altijd doet. Wat er staat te gebeuren is een kwestie van afwachten. Alle drie hopen natuur lijk dat ze door de grote club gevraagd zullen worden om daar te komen spe len. De scouts op die bewuste dag zullen over de kwaliteiten van de diverse spe lertjes verslag doen aan John Metgod. Allemaal krijgen ze binnenkort een brief van Feyenoord waarin ze te horen krijgen of ze wel of niet tot de geselec teerden behoren.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11