Dia-serie Historische Kring Dode bij brand in woning Strandwandeling Expositie in Galerie Laerken Open huis boekentafel Politieberichten Kunst en Kitsch op 27 maart in Het Dorpshuis nieuws Reuma raakt ons allemaal Presentatie protocol Vermoeden Kindermishande ling voor leerkrachten in het basisonderwijs Een eigen bedrijf beginnen? Jongelui met ambitie naar MBO Groen College pagina 16 Hart van Holland/13 maart 1996 - Diefstal portemonnee Inbraak woning Inbraak woning Gewapende overval Cabaret "Niet schieten" Landelijke collecte: 18 t/m 23 maart Boegbeeld Extra kosten Takenpakket Reumafonds Steun de collecte Benthuizen - "Van Gildebroeders tot Benthuizer Ambachtslieden", heet de nieuwe dia-serie die de Historische Kring Benthuizen gaat uitbrengen op vrijdagavond 15 maart van 20.00-22.00 uur en zaterdagmiddag 16 maart van 14.30-16.30 uur in verenigingsgebouw De Bron achter de Hervormde Kerk te Benthuizen. De dia-serie is gemaakt door Arie Schel lingerhout en wordt ook door hem ge presenteerd. Hij is geboren en getogen in Benthuizen en heeft zijn leven lang in de bouw gezeten. Hij neemt de bezoe kers mee door de eeuwen heen, begint met enkele afbeeldingen uit "DeSpiegel van het Menselijk Bedrijf" van Jan en Kasper Luiken. Tevens heeft hij gilde- penningen die met de bouw te maken hebben, op dia's, dit om de geschiede nis van de bouw in het algemeen in te leiden. Het ambachtelijk bouwen is op diverse plaatsen in Benthuizen te zien. En na tuurlijk is er veel te vertellen bij de dia's van de Benthuizer ambachtslieden in actie. Zij werkten generaties lang voor boeren, burgers en buitenlui. Hazerswoude-dorp- Zaterdagmorgen, rond 6.45 uur brak brand uit in een woning boven een cafegelegenheid aan het Raadhuisplein Hierbij kwam de bewoner, de 45 jarige M.C. van de Poel om het leven. Bij het onderzoek is door de technische recherche vastgesteld dat een misdrijf kan worden uitgesloten. De brand is op onbekende wijze ontstaan in de woonkamer van het slachtoffer. Benthuizen- Op 23 maart organiseert jeugdsoos 't Hoekie een strandwande ling bij de Wassenaarse Slag. Wie zin heeft om mee te gaan moet zich uiterlijk op 16 maart opgeven bij Lenneke van der Wel, Ochtenstraat 7. Vertrek om 19.00 uur bij de kerk 'De Hoeksteen'. Het kost 1,= per persoon. Bij slecht weer wordt een film vertoond. Hazerswoude-Dorp - Van 17 maart tot 28 mei is in galerie Laerken een groeps- expositie van Eric Toebosch (meest recente werk) acryl op doek, grafiek en zeefdruk; Jan van Delft: acryl doek en grafiek; Georg Hadeier: gouache en acryl op doek; Helene Rosenmöller: aquarellen en acryl op doek; Heieen Nagel: aquarellen op papier; Pim van der Mans en Theo Ponsioen: sculptu ren; Axel Ostergard: vrijgeblazen glas en Jetty Wery: sieraden. Maandag tot en met vrijdag op telefoni sche afspraak 0172-589837, zaterdag-, zon- en feestdagen van 11.00-17.00 uur Galerie Laerken is te vinden aan Bent 2 in Hazerswoude-Dorp. Benthuizen- Op dinsdag 19 maart van 9.30 tot 14.00 uur is er een boekentafel speciaal gericht op de jeugd. Men kan terecht voor het kopen van kinderbij bels, dagboekjes voor de jeugd, jeugd boeken, klepterboekjes met bijbelse vertellingen, ansichtkaarten voor kin deren, psalmboekjes. De opbrengst is bestemd voor de bond voor evangelisa tie in de Hervormde Kerk. Het open huis vindt plaats bij Ada Vermeulen, Van Leeuwenhoekweg 20 in Benthui zen. Iedereen is van harte welkom. Hazerswoude-dorp- Zaterdag 9 maart omstreeks 9.45 uur werd van een 72- jarige vrouw uit Hazerswoude tijdens het winkelen in een supermarkt aan de Rijndijk de portemonnee ontvreemd. Uit de tas, die in de winkelwagen stond werd de portemonnee, met een klein geldbedrag weggenomen. Hazerswoude-dorp- Vrijdagavond 8 maart werd ingebroken in een woning aan de Hobbemastraat. De achterdeur werd geforceerd. Ontvreemd werden sieraden en cd's. Benthuizen- In de afgelopen week werd ingebroken in een woning aan de Hee- rewegh. De achterdeur werd openge broken. Op dit moment is nog niet be kend wat er weg is. Ook een woning aan de Koningin Julianastraat werd be zocht. Achterdeur werd geforceerd. Ontvreemd werd audio- en videoappa ratuur. Hazerswoude-Dorp- Maandagmorgen 11 maart rond 10.10 uur bevond zich in het publieksgedeelte van het postkan toor aan het Ambachtsplein een 20- jarige man uit Hazerswoude-Drop. Op eens kwam er een tweede mansper soon de publieksruimte binnen. Die laatste man riep dreigende taal richting de baliemedewerker en hij had een vuistvuurwapen in de hand. De baliemedewerker, een41-jarigeman uit Oude Wetering, kwam net vanuit personeelsgedeelte weer richting de balie lopen. Bij het zien van de overval ler, trok de loketbeambte zich terug achter een dekking. De overvaller ver liet vervolgens zonder buit het post kantoor en stapte in een donkerkleuri ge personenauto. De auto en de over valler zijn niet meer aangetroffen. Van de overvaller is bekend dat hij vermoedelijk een donkere huidskleur had en een donkere zonnebril droeg. Verder droeg de man een sjaal voorde mond en neus. De politie Rijn en Braas- sem verzoekt getuigen zich te melden bij telefoonnummer 071-5810101. Hazerswoude-Dorp- Evenals voorgaan de jaren zijn twee deskundigen van het Venduhuis te Den Haag uitgenodigd om bijzondere spulletjes op waarde te schatten en iets te vertellen over af komst van een bepaald voorwerp. Men kan met maximaal drie voorwerpen bij de deskundigen terecht. Een mooie ge legenheid om eens te vragen of dat oude familie bezit nou wel zo oud is als wordt beweerd. De entree bedraagt 5,=. Deze avond begint om 20.00 uur. Op zaterdag 30 maart is de cabaret groep "Niet schieten" uitgenodigd. Ze komen met het nieuwe programma: Een vlucht regendruppels. De leden van cabaretgroep "Niet schieten heb ben geen lessen gevolgd bij gerenom meerde theaterscholen of muziekdo centen. Ook de paplepel hebben zij op dit gebied moeten ontberen. Het zal voorlopig een raadsel blijven hoe deze heren (Eric, Maarten en Arend) met biografieën, die werkelijk het beschrij ven niet waard zijn, zulke vermeldens waardige voorstellingen kunnen ma ken. De zaal is open om 20.00 uur. aan vang van de voorstelling 20.30 uur. I oe- gang 12,50. Het nationaal Reumafonds houdt in de week van 18 t/m 23 maart haar landelij ke collecte. Hiervoor staat weer de 27- jarige reumapatiënte Gaby model. Zij treedt als boegbeeld op voor een relatief grote groep jongeren die door deze rotziekte zijn getroffen. Zo'n 30.000 kinderen en jongeren ondervin den dagelijks veel beperkingen door de reuma. Voor veel jongeren kan de ziek te leiden tot verlies van onafhankelijk heid, beperkingen in de levensstijl, ver traging in de studieduur en verminder de kansen op de arbeidsmarkt. Hun toekomst is vaak uiterst onzeker. Gaby, die sinds haar 15e reuma heeft, vecht tegen dit toekomstbeeld. On danks haar handicap, leidt ze een zo normaal mogelijk leven, waarbij in spanning en rust in goede balans zijn. Om die balans te bewaren zijn extra investeringen nodig. Voor een volledig aangepast bed bijvoorbeeld lopen de kosten al gauw op tot vele duizenden guldens. Een zeer grote uitgave voor diegene voor wie de bestaande regelin gen geen uitkomst bieden. Nederland telt liefst ca. 400.000 reuma patiënten die onder specialistische be handeling staan. Een verbijsterend ge geven. Het Nationaal Reumafonds pro beert hen bij te staan door het verstrek ken van individuele financiële hulp, het ondersteunen van patiëntenorganisa ties en het organiseren van aangepaste vakanties tegen zeer betaalbare prij- Maar ook aan de basis van de ziekte, het wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken van reuma, verleent het fonds subsidie(s). Het merendeel van het uitstekende reuma-onderzoek in Nederland is geheel of gedeeltelijk van financiering van het Reumafonds af hankelijk. Via voorlichting wordt het publiek duidelijk gemaakt wat reuma is, wat de gevolgen van de ziekte kunnen zijn en wat er op dit moment tegen kan worden gedaan. Men kan het Nationaal Reumafonds helpen in haar strijd tegen de reuma door een bijdrage aan de collectant(e) te geven die in de week van 18 t/m 23 maart aanstaande aan de deur komt of door donateur te worden via het stor ten van een bedrag op postgiro 324. Reuma raakt ons allemaal! Ouderkerk aan den Ussel - Uit onder zoeken is gebleken dat een goede voor bereiding voor het zelfstandig onder nemerschap een dringende noodzaak is. De Kamer van Koophandel organi seert daarom in samenwerking met het Instituut Midden- en Kleinbedrijf vier keer per jaar een informatie-avond voor mensen, die met het idee rondlo pen om voor zichzelf te beginnen. Dit maal in Ouderkerk aan den IJssel in gebouw "De Drie Maenen", Abelenlaan 1 in Ouderkerk aan den IJssel op woens dag 27 maart. De aanvang is 19.00 uur. De avond wordt geopend door de bur gemeester van Ouderkerk, de heer Th. Bakkers. Op het programma staat on der andere een interview met ondern mers die één a anderhalf jaar geled een eigen bedrijf zijn gestart. Er wo aandacht geschonken aan het oncien mingsplan, ondernemingsvorm, ve gingswetten etcetera en er is uitgeD gelegenheid tot het steilen van vrag aan een forum van deskundigen. Eveneens kan informatie worden kregen bij stands van diverse voor tende instanties. Een gratis toegangsbewijs is verW baar bij de Kamer van Koophande Gouda, Burgemeester van Reenensi gel 101, telefoon 0182-569167. 13 maart: bijeenkomst van Katholieke Vrouwenvereniging over de Verenigde Staten. Aanvang 20.00 uur in het dorps huis in Hazerswoude. Niet-leden beta len 5.-. 15 en 16 maart: Tavenu Toneelvoor stelling "De kunst wordt duur betaald", aanvang 20.00 uur in de Rozenburcht in Boskoop. Entree 12.50. 16 maart: Samenspel van keyboard, gi taar en dwarsfluit, aanvang 16.00uuri dorpshuis Swanla in Zevenhuize 16 maart: Klaverjasmiddag in Vos in Zevenhuizen. Aanvang uur. Inschrijfgeld bedraagt J 4 'T jn 16 maart: Hobby-show in e Benthuizen van 12.00-21.00 uur tree is vrij. Meer informatie: ReisburoDeZwalu VW-informatiepost Zevenhuizei foon 0180-632131. Regio- Op 18 maart wordt tijdens een bijeenkomst bij de GGD Midden-Hol land het protocol Vermoeden Kinder mishandeling uitgereikt aan de leer krachten van de basisscholen in de re gio Midden-Holland. Scholen zijn bij uitstek de plaats waar vermoeden van kindermishandeling gesignaleerd wordt. In de praktijk blijkt dat het opvangen van signalen, die een relatie met kindermishandeling kun nen hebben, bij leerkrachten veel on rust teweeg brengt. Dit protocol biedt een structuur en een leidraad voor basisschoolleerkrachten hoe zij kunnen handelen indien zij sig nalen opvangen. Het doel van dit protocol is het vermoe den bespreekbaar te maken en signalen door te geven voor eventuele verdere hulp. Van belang in deze is het overleg met anderen en het delen van zorg met deskundigen in en rondom de school. De school wordt geadviseerd voor dit probleem een overleggroep in te stel len, die bestaat uit een leerkracht, de jeugdarts en de schoolleiding. Volgens een plan van aanpak kan de zorg rond om een leerling gestructureerd gestal te krijgen. De jeugdarts van de school speelt hierbij een centrale rol. Aan het protocol is een observatielijst toegevoegd. Tevens bevat het een adreslijst van instanties waarop de school een beroep kan doen wanneer zij te maken heeft met een vermoeden van kindermishandeling. Bleiswijk-Op het MBO Groen College in Bleiswijk wordt de theorie gecombi neerd met de praktijk. De school leidt op twee manier op, namelijk: -Dag school Plantenteelt, een opleiding van 3 of 4 jaar waarin de leerling 4 dagen per week naar school gaat en één dag stage loop bij een bedrijf; -Leerlingstelsel Bloemschikken/binden Plantenteelt, waarbij de leerling minimaal 20 uur per week werkt en een dag per week naar school gaat. De opleiding staat open voor leerlingen die de middelbare school verlaten heb ben, maar ook voor volwassenen. Als vooropleiding is een VBO- of Mavo-di ploma/getuigschrift voldoende. Tijdens de opleiding bloembinJ^ den wordt creativiteit gecomW, den wordt creauvucn 5^--..jenSde met commerciële vorming. J hee] opleiding plantenteelt kom p|ejding andere aspecten tegen. uez) L. ver- is zeer geschikt voor jonge der willen in de tuinbouw. ieer|in- Beide opleidingen brengen gen op het niveau van zelfstan^, roepsbeoefenaar. Dat w' /L^een een leerling in staat wordt g eigen bedrijf te voeren. Qroen Op 21 maart houdt het Mj ,n College Bleiswijk een opentigd 19.00-21.00 uur. De school s g jjt aan de Rembrandtlaan 33 pellen Voor meer informatie kan 010-5212822.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 16