Particulier recherchebureau in Zevenhuizen Zomer-kinderkledingbeurs Jubilarissen bij het Nivon JantjeöBeton Succes Moerkapelse Schaakjeugd 10 dagen tuinplezier op Groen Doen '96 Meer sponsors nodig voor renovatie Rosarium Moerkapelle Plattelandsvrouwen Hart van Holland/13 maart 1996 pagina 17 In de leer De achtervolging Uitzending feot B0Sak°°P heedhet 0"der Steun bedrijven hard nodig Resultaten collecte en sponsorloop Belang van het Rosarium Trektochtdienst Disco in De Paddestoel Geef om het kind van nu. Geef aan Jantje Beton Collecte 10 t/m 16 maart Viool, cello en harp in Praathuis Boskoop Voorbeeldtuinen bieden inspiratie Markt en plantenveiling Informatie en demonstraties Themadagen Openingstijden Qnnr Gerard Verheiien Zevenhuizen-Uniek voor de gemeen te Zevenhuizen-Moerkapelle. Steven Wouter Groeneweg, geboren op 9 mei 1984, kreeg op 23 februari van de minister van Justitie vergunning het detectivebureau "S. W. Groeneweg" op te richten. Bedoelde vergunning was nodig omdat de wet op de weer korpsen en de particuliere beveili gingsorganisaties (Stb.1936, 206), laatstelijk gewijzigd bij wet van 7 november 1991 (Stb.1991, 594) dat nu eenmaal eist. Overigens werd de vergunning voor maar één dag ver leend. Waarom die vergunning voor één dag? De 11-jarige Steven had een brief aan Jochem van Gelder van het NCRV-programma "Wil lem Wever" de vraag gesteld "Hoe gaat een detective te werk?". Tot zijn verba zing kreeg Steven een uitnodiging om dat samen met Willem Wever uit te zoeken. Op 23 februari startte de operatie om 8.00 uur in Zevenhuizen. Vandaar ging het naar Rotterdam, naar de Spy Shop. Een winkel waar allerlei attributen op het gebied van bespioneren te koop zijn. Niet alleen richtmicrofoons, maar ook kleine camera's, nachtkijkers, be ren met hele kleine lensjes in de trui en achteruitkijkbrilletjes. Hier kreeg Ste ven er één van kado. En van Rotterdam stevende de Willem Wever-karavaan op naar het ministerie van Justitie in Den Haag. Daar nam Steven de vergun ning in ontvangst. Niet uit handen van mevrouw Sorgdrager zelf, maar uit die van één van haar ambtenaren. Toen dat dan allemaal geregeld was, kon het ei genlijke werk zo'n beetje beginnen. De vraag van Steven was "Hoe gaat een detective te werk?". Omdat aan de weet te komen, had Willem Wever een echte detective gecharterd, die de eerste be ginselen van het vak aan Steven over Steven Groeneweg van detectivebureau'S.W. Groenewegen Jochem van Gelder. moest zien te brengen. Een interessant uurtje volgde. Steven kreeg een aantal tips. "Draag geen nepsnor. Zet geen gleufhoed op. Loop niet te hard als je iemand achtervolgt, maak ook niet te veel lawaai. Als je met de auto achter iemand aan zit, volg hem dan op flinke afstand met liefst een auto ertussen. Draag ook niet een jas die tot op je schoenen hangt. Zet bij slecht weer geen zonnebril op en zeg vooral niet tegen degene die je achtervolgt dat je hem achtervolgt!!". Waardevolle aan wijzingen waar Steven iets mee kon doen en die hij dan ook in de praktijk bracht. Inmiddels was het tegen zessen voor dat er echte actie kwam. Slachtoffer was de moeder van Steven. Vol met instructies had ze er geen idee van dat haar gangen werden nagegaan. Natuur lijk had ze er geen erg in dat ze door de halve NCRV achterna gezeten werd naar de drogist in de Dorpsstraat. Na tuurlijk had ze geen flauw idee dat er rondom haar de verschillende came ra's zoemden. Natuurlijk ging ze, zon der het gevoel te hebben dat ze van alle kanten bespioneerd werd, naar dorps huis Swanla om haar wekelijks gymoe- feningen te doen. En natuurlijk was haar verrassing groot toen "in het holst van de nacht" zoonlief als top-detective samen met de hele cameraploeg de zaal binnenstormde. "Ongelooflijk, ik heb van de hele operatie toch helemaal niks gemerkt", was haar oprechte commen taar. Commentaar van Steven: "Het was een ontzettend vermoeiende dag, maar hartstikke leuk". Met de slaap in zijn ogen nam hij om 23.00 uur afscheid van Jochem van Gelder. De opnamen die 23 februari werden gemaakt, worden pas in oktober door de NCRV uitgezonden. Waddinxveen- Zoals eerder is aange kondigd wordt er op 18 en 19 maart in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan een kinderkledingbeurs gehouden. De te verkopen kinderkleding moet schoon, heel en eigentijds zijn en geschikt voor kinderen met de maten 92 tot en met 182. De kleding kan ingeleverd worden op: maandag 18 maart van 19.00-21.00 uur en op dinsdag 19 maart van 9.00-11.00 uur. De verkoop vindt plaats op: dins dag 19 maart van 13.30-16.30 uur. Afre kenen van de verkochte kleding en op halen van niet-verkochte kleding op woensdag 20 maart van 9.00-11.00 uur. Niet afgehaalde kleding en opbreng sten die niet afgerekend worden verval len aan de beurs. Niet verkochte kle ding kan men ter beschikking stellen aan de beurs. Voor eventuele nadere informatie kan men terecht op de volgende telefoon nummers: 0182-613206 en 0182-610819. Voor informatie tijdens genoemde tijd stippen: 0182-611324. Vaddinxveen- Afgelopen week heeft net Nivon afdeling Waddinxveen twee leden de heer Bert Jenner en mevrouw h fli6 ,'enner"Kirpenstein officieel ge huldigd in verband met hun 60-jarig lidmaatschap. Bovengenoemde leden hebben in die jaren veel voor de vereniging gedaan, ert was voor en na de oorlog beheer- er van de plaatselijke bibliotheek van net Instituut voor Arbeidsontwikkeling (nu Nivon). Deze bibliotheek is eind 70- er jaren opgenomen in de openbare bibliotheek. Vele jaren was Bert secre taris van de afdeling; hij is ook nog enige tijd penningmeester geweest. Zijn vrouw Annie was eveneens jaren lang actief in de vereniging, vooral als initiatiefneemster van allerlei hand vaardigheidscursussen. De Nivon 60-jarenspeld is hen in huise lijke kring uitgereikt door het afdelings bestuur. onder dankzegging voor het vele werk dat zij gedaan hebben. oskoop- De Stichting Renovatie en loud van het Rosarium startte eind t nS™ -een aantal activiteiten om h„ j V Bijelkaar te verzamelen. Dit var/^t'n .em<^ voor de renovatie k,„,n k ^°Lsarium- De Gemeente Bos- P Beschikt niet over de middelen tinor, opknapbeurt. De Stich- in 'r rBamseerde onlangs een collecte srhüu °°P' een sponsorloop voor oriJan'eretn en Benaderde bedrijven en «-in en om Boskoop voor disenrlrm®' resu'taten zijn bemoe- fVm maar er moet nog geld bij De °ud toegezegd voor de komende tien laar mits die renovatie gerealiseerd is. nen Tren" andere organisaties kun- zich ak ?n 'e ondersteunen door verbinden Veel beri^ Rosarium te den inmiriHoi be.d,n]ven adopteer- rium Zn veri.S een zitbank in het Rosa- ding Op een hl,S^aeen naamsvermel- draaen S d°0r f 2()()0'= bil te vol; er j e vorm bleek heel succes- twaalf bankpn"0® s'ecbts één van de Ook kunnen °Ver voor adoptie. °PeenTraannf°nSOrS een vermelding informatiebord krijgen dat bij de ingang van het Rosarium ge plaatst wordt. De collecte in Boskoop leverde totaal 12.500,= op; een goed resultaat. Dit be drag is nog exclusief de machtigingen. Op woensdagmiddag 28 februari na men leerlingen van vier basisscholen uit Boskoop deel aan een sponsorloop. De leerlingen brachten met elkaar 1.600,= op. Komende zomer is het voornemen een benefietconcert te or ganiseren in het Rosarium, waarvan de opbrengst voor de renovatie zal zijn. Het Rosarium heeft een belangrijke functie ais lokatie voor de zogenaamde 'Toprooskeuringen' die vier maal per jaar worden uitgevoerd. Verder is het Rosarium een geliefd park bij veel inwoners van Boskoop en bij anderen uit de omgeving. Wie vragen kan terecht bij de heer Beekink, voorzitter van de Stichting, telefoon 0172-210211 of mevrouw Loef, secretaresse, telefoon 0172-214483. Waddinxveen- Op zondag 24 maart zal er in de Ontmoetingskerk in Waddinx veen een Trektochtdienst gehouden worden die door en voor gemeentele den wordt gehouden. De dienst begint om 14.00 uur. Van te voren krijgt men een kop soep en/of een broodje. Dat kan vanaf 13.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Wie nog vragen heeft, kan bellen naar: 0182-618852. Waddinxveen- Op vrijdag 15 maart houdt Wijk- en Speeltuinvereniging De Paddestoel de maandelijkse disco avond voor de Waddinxveense jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Bij de ingang krijgen de bezoekers een entreekaart met een lotnummer. Tijdens de disco wordt dan de CD-single verloot die op dit moment in de Top-50 staat. Ook worden enkele troostprijzen verloot. De zaal gaat om 19.15 uur open en om 21.30 uur is de disco afgelopen. De en tree bedraagt 1,50. Boskoop)- Zondagmorgen 17 maart vindt in het Praathuis weer een koffie concert plaats. Ditmaal gaat het om een concert verzorgd door het "Ritoen En semble". Het ensemble komt uit Schoonhoven en wordt gevormd door de broers en zus Sholem, Chajim en Chaja van Collem, die viool, cello en harp spelen. Op het programma staat behalve mu ziek van Bach en Glière ook tamelijk bijzonder werk, bijvoorbeeld van Stut- schewsky is bekend dat hij veel Chassi dische Joodse muziek heeft verzameld en bewerkt. Het concert begint om 11.30 uur. De entree voor volwassenen bedraagt 7.50. kinderen hebben gratis toegang. Moerkapelle - Op zaterdag 23 maart wordt in het tennis- en squashcentrum in Moerkapelle een squashtoernooi ge houden voor beginners en gevorder den. Inschrijven is nog mogelijk. Be langstellenden kunnen zich aanmelden bij mevrouw De Koning, telefoon 079- 5933042. Mariëlle, welkom bij de club van 30-ers! Je collega's t.k. koperen papegaaienkooi op voet 0180-632452 Zevenhuizen - De Nederlands Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Zeven huizen heeft de komende periode drie activiteiten op het programma staan. Op woensdag 20 maart is er kegelen in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. Aanvang 20.00 uur. Op dinsdag 26 maart is er een creatieve ochtend "Tul pen maken" in Hotel Vos van 9.30-11.30. Op woensdag 3 april tenslotte kunnen de dames een voorjaars- paasstuk ma ken. Aanvang 20.00 uur bij van der Knaap, Knibbelweg 11 in Zevenhuizen. Men dient zich aan te melden voor 15 maar: telefoon 0180-633541 of 010- 632921. Moerkapelle- In het grote jeugdtoer- nooi van de schaakvereniging Promo tie te Zoetermeer was er afgelopen za terdag verrassend veel succes wegge legd voor de broertjes van Elteren uit Moerkapelle. Het sterk bezette toer nooi had bijna tweehonderd deelne mers, die uitkwamen in zes leeftijdsca tegorieën: A tot en met F. In C schaakte Jesse van Elteren (53 spelers), in D Hugo (34 spelers). Beiden wisten zich via de voorronde te plaatsen voor de finalegroepen van de twintig besten. In C (tot en met 12 jaar) voegde Jesse van Elteren eerst vier overwinningen aan zijn score toe, hierbij de één na de andere topper aan zijn zegekar bin dend. In de laatste ronde nam hij genoe gen met remise, zo een sensationele eerste plaats veiligstellend. Met een totaalscore van 7,5 uit 9 (ongeslagen) was de zege binnen en waren de beker en het applaus dik verdiend. In D (10 jaar) deed Hugo van Elteren niet voor zijn broer onder. Na ook met 3 uit 4 aan de finale begonnen te zijn haalde hij 's middags maar liefst vijf overwinningen op rij binnen, wat voldoende was voor een prachtige eerste plaats. Zijn score van 8 uit 9 liegt er niet om. In de onderlinge competitie werd bij de jeugd de tiende ronde gespeeld. In groep 1 leek Jesse van Elteren te verlie zen van Aart-Jan van Vliet. Laatstge noemde dacht in zijn zenuwen dat hij mat stond en gaf op in gladgewonnen positie. Sportief bood Jesse alsnog re mise aan, in tranen accepteerde Aart- Jan. Sander Hertog bood Hugo van Elte ren lang tegenstand. Aan de nederlaag kon Sander niet ontsnappen. Jan van Helden klom weer een plaatsje, dit ten koste van Kevin Bakker. Stand aan de kop: 1. Jesse van Elteren; 2. Hugo van Elteren; 3. Sander Hertog. In groep 2 is het stuivertje wisselen bij de broertjes Rensen. Michiel Rensen won dit keer van Stefan Rensen en neemt de eerste plaats over. Ron Droog verraste Mi chael van Eijk en nadert de derde plaats. Martin Bieleman won weer, nu van Wouter van Eeden Petersman. Sas- kia Droog was Stephan Hertog de baas. Kelly Gravesteijn was niet opgewassen tegen Paul van der Meer. Stand aan de kop: 1. Michiel Rensen; 2. Stefan Ren sen; 3. Michael van Eijk. Bij de senioren was er ronde 23. Koplo per Dick Bac kwam verloren te staan tegen Wim Vroegindeweij, maar redde zich met een remise. Ben van Geffen liet zich in tijdnood het punt afsnoepen door Gerard van Ommeren. René Or- delman klopte Wouter Vroegindeweij, terwijl Maarten Vroegindeweij niets over liet van Ronald Mandersloot. Jes se van Elteren bood Marcel de Haan goed partij, maar zwichtte in het eind spel. Jacques de Lange was iets beter dan Gerrit van Meeteren. Hugo van El teren verraste Arie Hoogduijn, die zijn dag niet had. Barry Loef won op fraaie wijze van Marius van Vuuren. Gerben Bergacker blunderde zijn gewonnen stelling weg tegen Ko Scheepers. Ko won. Walter Wortman liet zich in ge wonnen stelling matzetten door Henk Doornhein. André Corpeleijn won van Geerten Hoeflaak. Aron Kroon klopte Aad de Groot. Stand aan de kop: 1Dick Bac; 2. Gerard van Ommeren; 3. René Ordelman; 4. Ben van Geffen; 5. Wim Vroegindeweij. Boskoop- Van 30 maart tot en met 8 april biedt Groen Doen 10 dagen tuinplezier in het Plantarium gebouw in Bos- koop/Hazerswoude. Groen Doen is een groene vooijaarsbeurs voor liefhebbers van planten en tui nieren. Uniek is het grote aantal kwe kers dat hun produkten presenteert; er zijn veel planten te zien en te koop. Bezoekers kunnen als het ware een kijkje nemen bij de kweker zelf. Een aantal hoveniers legt voorbeeldtui nen aan, die bezoekers kunnen inspire ren bij de aanleg of de (her)inrichting van hun eigen tuin. Het gaat om voor- en achtertuinen. Zo zijn er bijvoorbeeld een grassentuin, een Japanse tuin, een vaste plantentuin en een vijvertuin te zien. Ook worden er voorbeeldbalkons aangelegd. Er is veel informatie be schikbaar over de hierbij gekozen ma terialen en planten. Bovendien leggen leerlingen van het AOC Groen College uit Boskoop tijdens Groen Doen tui nen aan als onderdeel van het examen. Showtuinen geven vooijaarssfeer Showtuinen vormen een ander belang rijk onderdeel van Groen Doen. Plant Publicity Holland, de promotie-organi satie van de nederlandse boomkweke rij. en onder andere de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde verzorgen kleurrijke showtui nen met prachtig gekleurde bloemen en bladeren. Bloeiende Azalea's, Rodo dendrons, sierkers en andere heesters, vaste planten en klimplanten geven de beurs een echte voorjaarssfeer. Tijdens Groen Doen zijn veel planten die u op de beurs tegenkomt te koop op een uitgebreide markt. In dit marktge- deelte zijn ook tuingereedschappen, tuinmeubelen, potterie, manden en boeken over tuinieren, etcetera te koop. Een aantal beeldende kunste naars exposeert recent werk dat een relatie heeft met de tuin of de natuur, dit werk is ook te koop op Groen Doen. Verder zijn er dagelijks planten- veilingen waar u bij opbod alledaagse en bijzondere planten kunt kopen. Bezoekers aan Groen Doen kunnen op veel vragen over planten en tuinie ren antwoord krijgen. Vakmensen als kwekers en hoveniers zijn op de beurs aanwezig om vragen te beantwoorden. Leden van de Groen Escorte verzorgen allerlei demonstraties. Ook verzorgen zij grondonderzoek op basis van grond monsters, die bezoekers mee kunnen brengen. 'Plantendokters' onderwer pen planten aan gezondheidstesten. Ook de leerlingen van het Groen Colle ge geven informatie en houden diverse demonstraties. Groen Doen organiseert een aantal speciale programma's voor leden van diverse organisaties, zoals de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen, de Bond van Plattelandsvrouwen en het Katholieke Vrouwengilde. Ook is er een dag voor senioren met een speciaal programma rond "tuinieren op maat". Voor lichamelijk gehandicapten wordt er eveneens een programma samenge steld. Uiteraard is de beurs alle dagen voor iedereen toegankelijk. Op 5 en 6 april is er speciale aandacht voor aller lei vormen van bloemsierkunst. Een aantal beeldend kunstenaars verzorgt demonstraties op dit gebied. Groen Doen is geopend van zaterdag 30 maart-maandag 8 april van 10.00- 18.00 uur. De toegang bedraagt: volwas senen ƒ12,50, CJP-houders en 65+ ƒ10,, kinderen van 4-11 jaar 5,-en kinderen onder 4 jaar gratis. Er is een groepsta- rief (vanaf 18 personen) 10,- p.p. Het Plantarium gebouw is gelegen op het International Trade Centre bij Bos- koop/Hazerswoude. Er is goede par keergelegenheid in de buurt van het gebouw. Kosten voor parkeren zijn 2,50. In Boskoop is een NS-station, er rijdt een gratis pendelbusje tussen het station en de beurs. Wie vragen heeft over een bezoek aan Groen Doen '96 kan contact opnemen met het Organisatiebureau van Groen Doen, telefoon 0172-235400.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 17