Topsportster Aafke Verbrugge wordt 40 jaar Moerkapelle wint opnieuw Voorjaarscompetitie Jeu de Boules BROUWER DE KONING BeFair wint derby Rentokil stoeit met Radius Sjoelen Florida-l redt het niet tegen Bacluvo-1 UITVAARTVERZORGING Foto's in het HART VAN HOLLAND orge Hart van Holland/13 maart 1996 pagina 9 fl Waardering Voetbal SchJffertng °m MaaS 6n N°rbert Voetbal Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen zen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afge haald worden, (nabestellen schijningj. Foto's zijn af te VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Beker Badminton gen na verschijmn Hart van Holland. nnnr P.erard Verheiien Zevenhuizen-Aafke Verbrugge, een be grip in de volleybalwereld, werd afgelo pen zaterdag 40 jaar. Van deze 40 jaar was zij er 25 actief als speelster van diverse topclubs. Reden om na afloop van het treffen tegen Longa '59 de oudste speelster van de Rentokil-ZVH-selectie in het zonnetje te zetten. Opvallend hierbij was de aanwezigheid van vele sportken- nissen uit het gehele land, die speciaal voor dit jubileum naar Zevenhuizen waren gekomen. Aafke begon haar volleybalcar rière al op zeer jonge leeftijd. Ze was maar net 15 jaar toen ze al in het eerste team van Volley '68 uit Vlaar- dingen speelde. Op haar 22e maakte ze de overstap naar Starlift uit Voorburg. In die tijd heeft ze praktisch alles mee gemaakt wat een volleybalster zich kan wensen. Wat dat betreft staan de Euro pacup-wedstrijden haar het meest in het geheugen gegrift. Na de periode Voorburg kwam ze bij DVO uit Oud Beijerland. Ook hier vierde ze triomfen, waarvan het landskampioenschap er het meeste uitsprong. Na DVO keerde ze in 1985 weer terug naar Voorburg. De naam Starlift was inmiddels vervangen door Tonegido. Met dit team heeft ze- geruime tijd eredivisie gespeeld. Na de tweede periode Voorburg kwam ze dan in 1993 bij Rentokil-ZVH terecht. Tot haar grote vreugde trof ze naast Willem Jan van Yperen ook Jan Visser als trai ner aan. Met deze laatste had ze vele jaren getraind en zijn motivatie en ge drevenheid maakten altijd grote indruk op haar. Eigenschappen die ook Aafke Verbrugge karakteriseren. Ze put haar motivatie uit het feit dat ze "het spelle tje" nog steeds leuk vindt. Hierdoor ook gaat de training (driemaal per week) haar nog steeds goed af. Een halfzachte benadering wat dit betreft vindt ze zon de van haar energie. Naar ze zegt is ze mede door haar regelmatige en inten- sieve trainingsarbeid altijd bespaard gebleven voor ernstige en langdurige blessures. Vanwege haar verjaardag en haar 25- jarig sportjubileum werd ze zaterdag in dorpshuis Swanla gehuldigd. Speciaal hiervoor had Longa'59 de thuiswed strijd omgezet in een uitwedstrijd, zo dat de festiviteiten in Zevenhuizen kon den worden gehouden. Een uiterst sportief gebaar van de tegenstander. Een tegenstander die overigens met 3-1 het onderspit moest delven. In een spannende partij was het Aafke Ver brugge zelf die bijna de wedstrijd uit sloeg, ware het niet dat haar keiharde smash net buiten ging. Kort hierna zorgde Jacqueline Huurman er dan toch voor dat de bloemen konden wor den uitgereikt. Een taak die Rentokil- voorzitter, Paul van der Meer, graag op zich nam. Ook het bondsbestuurslid, de heer Amesz, liet zich niet onbetuigd. Hij memoreerde dat Aafke niet altijd even gemakkelijk was. "Eigenwijs en een kreng om tegen te spelen". Echter haar tomeloze inzet roemde hij. Niet alleen speelster, maar ook als deel neemster aan de trainersopleiding. Haar B-diploma behaalde zij als één van de besten. Hij hoopte dan ook voor de bond dat Aafke zich nog niet al te lang op de wedstrijdsport zou werpen. "Na haar actieve sportcarrière kan de bond haar goed gebruiken", zo sloot hij zijn toespraak af. In haar dankwoord bena drukte Aafke echter dat zij nog zeker één jaar doorgaat met volleyballen. Een woord van dank aan de sponsors was zaterdag ook op zijn plaats, want de Rentokil-dames speelden die mid dag in een gelegenheidstenue. Op het shirt prijkte niet de sponsornaam, maar een foto van Aafke Verbrugge. Paul van der Meer prees de geste van de vier bedrijven die dit mogelijk hebben gemaakt. Moerkapelle- Zo langzamerhand is het eerste team van v.v. Moerkapelle een gevestigde kracht binnen de Goudse afdeling aan het worden. Afgelopen za terdag werd Aarlanderveen aan de ze gekar gebonden. Vooral in de eerste helft werd er door de blauw-witten zeer sterk gespeeld en was Moerkapelle veel sterker. Met goed combinatievoetbal over de vleugels werd Aarlanderveen vanaf het begin in de verdediging ge drongen, wat al na 20 minuten tot suc ces leidde. Ron Kievit gaf een steekbal op Lennart Visser, die goed doorging en de keeper met een prachtig schot in de korte hoek passeerde. Aarlander veen was tot op dat moment nauwelijks aan aanvallen toe gekomen. Kort na de Moerkapelse treffer kreeg het echter een vrije trap toegekend. Het harde schot ging langs de muur, werd door Mark Huisman knap gestopt, maar via ue rebound toch ingeschoten en dat tekende 1-1. Moerkapelle bleef ech- er sterker en kwam kort voor rust weer verdiend op voorsprong. Na rust deel de Moerkapelle aanvankelijk weer de lakens uit. Een prachtige aanval liet Rashid Boutasgound alleen voor de keeper, hij werd echter iets te veel naar de buitenkant gedrongen en de bal be landde naast het doel. Langzamerhand werd het heft uit handen gegeven, werd Aarlanderveen sterker en nam de druk op het Moerkapelse doel toe. Zo be landde een schot van de Aarlander- veense spits op de paal en speelden zich voor het doel een aantal scrimma ges af, die niet tot resultaat leidden. In de laatste minuut kon Moerkapelle uit breken en verzond Henri Breedijk de bal naar Lennart Visser, die deze kans feilloos benutte: 1-3 en de overwinning. Hierdoor bezet Moerkapelle momen teel de derde plaats, maar staat in de race om de tweede periodetitel met Bergambacht met 10 uit 4 bovenaan. Bovendien wachten nu drie achtereen volgende thuiswedstrijden, waarvan zaterdag tegen Gouda de eerste. addinxveen- Na drie speelronden in uv j0r)aarscomPetitie tri plette van de de Boulesvereniging Waddinxveen Hans Cammeraat, Roy Hulskamp Marco van Wageningen aan kop met «sgewonnen wedstrijden en een saldo Trw o P de tweede plaats staan mp|S ei] ePhan Tabben en Joop Dries ^'1' gewonnen wedstrijden, saldo Wim £e plaats is voor Nel Oudijk, de°ie,be! 6Drst in de geschiedenis van veenL l 0ulesvereni8in§ Waddinx- titie !>Ph neen^'er te§en Vier comPe" worripn *ln' Tiidens een speelronde tf'Plette, doublette en tete a tete gespeeld in wisselende samenstel lingen. Na de eerste speelronde staan Jan Kooistra, Hans Cammeraat, Bets Lanting en Piet van de Made bovenaan op de tweede plaats worden zij gevolgd door Imca Mathlan, Cock Ruitenburg, Peter Kortekaas en Arnold Janssen. De derde plaats is voor Hans Cammeraat, Ton en Roy Hulskamp en Marco van Wageningen. Het voorjaar is bij uitstek de tijd om eens een kijkje te nemen op het fraaie speelcomplex aan de Alberdinck Thijmlaan. Iedereen is van harte wel kom op dinsdagavond, donderdagmid dag, vrijdagavond en zaterdag- en zon dagmiddag. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n Gespecialiseerd in thuisopbaring. g- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen- De wedstrijd tussen de buren BeFair BI en W.S.E. BI is ver diend gewonnen door BeFair. Na een moeizame start herstelde de in het groen spelende BeFair zich perfect. Na 15 minuten kwam W.S.E. op voor sprong door een goal van Hilko Hage. BeFair putte energie na het uitvallen van Martijn Peters. Collectief werden de krachten gebundeld. De gelijkmaker kwam van uitblinker Zouhir Bengued- da na een mooie corner van Andy Koe le. Vlak voor rust wees Remco van Rijn BeFair de weg door de bal het lege doel in te lopen na een combinatie tussen Sven Pol en Cees van Hoven. De tweede helft gaf het verschil tussen beide teams duidelijk aan. De 1-3 kwam van Yasmin Darrazi die ene solo knap af rondde. Het fel spelende BeFair bezorg de tien minuten voor tijd W.S.E. de ge nadeklap. Remco van Rijn kreeg een pass van Sjoerd Landweer uit Cl en scoorde, wat resulteerde in 1-4. A2 speelde een uitstekende wedstrijd en won door goals van Marco Hoogen- berg en Pim Servaas met 1-2 van W.S.E. A2. Al speelde een belangrijke wedstrijd bij Quick in Den Haag, helaas werd er met 3-2 verloren waardoor BeFair toch wel in de degradatie zorgen zit. Toch moet het mogelijk zijn de plaats in de derde divisie te behouden. Cl blijft koploper Nieuwerkerk op de voet te volgen, deze keer werd Sport- lust door onder andere twee goals van Raymond Schijff met 0-5 verslagen. Bij de pupillen blijft Dl het goed doen, ook de tweede wedstrijd van de competitie werd winnend afgesloten. Meststoffen, Tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Zevenhuizen - Rentokil had zaterdaga vond in eigen huis geen enkele moeite met streekgenoot Euromail/Radius. De setstanden waren 15-9, 15-8 en 15-2. Rentokil was na het bekerduel tegen PZ/Dynamo weinig geïnspireerd. Het plichtmatige spelletje bracht het pu bliek niet op de banken. Het verschil in individuele klasse was te groot om er een echte streekderby van te maken. Trainer Stewart Bernard startte met de vertrouwde basis: Boutens, Roden burg, Grabert, Van Opijnen, Smienk en Van der Kuip. Het zestal nam snel af stand van Radius (8-2), maar drukte niet door. De bezoekers kregen kans zich te herstellen en kwamen dichter bij. Op het moment dat het even span nend dreigde te worden, liep Rentokil gedecideerd uit naar 15-9. Ook in de tweede set waren de fouten aan Goudse zijde voldoende voor Rentokil om de strijd te beslissen. Tot 6-6 was er enig evenwicht, daarna kreeg het powervol- leybal van de thuisclub de overhand. Het licht ging daarna uit bij Radius. Ondanks diverse mutaties van trainer Ivo Martinovic werden de bezoekers snel en vakkundig uitgeteld: 15-2. In de eerste wedstrijd van de halve finale om de nationale beker verloor Rentokil in een bloedstollend duel met 2-3 van Piet Zoomers/Dynamo. In de eerste sets hadden de Zevenhuizen- aren niets in te brengen tegen Dynamo. Vooral de service bleek een dodelijk wapen in de handen van de landskam pioen. Brecht Rodenburg werd steeds op de korrel genomen door collega international Richard Schuil, terwijl Grabert en Van Opijnen bestookt wer den door Mike van de Goor, het boom lange broertje van Neerlands hoop Bas van de Goor. Dat offensief leidde tot een 0-2 voorsprong voor PZ/Dynamo via 12- 15 en 5-15. Wie gedacht had, dat Rentokil de strijd zou staken, kwam bedrogen uit. De Ze- venhuizenaren kromden de rug en sloe gen keihard terug in de derde set: 15-4. PZ/Dynamo raakte in lichte paniek en werd ook in de vierde set met de rug tegen de muur gezet. Bij 14-10 haperde de Zevenhuizense machine. Toch werd de set na ellenlange slagenwisselingen met 17-16 gewonnen. In de vijfde set nam Rentokil wederom een voor sprong (4-2), maar de thuisclub moest het uiteindelijk afleggen tegen de bre dere selectie van de Apeldoorners. Op 27 maart is de return in Apeldoorn. Supporters kunnen gratis mee met de bus (vertrek 18.00 uur). Aanmelden bij Jan Sterk, telefoon 0180 - 632172. Alleen bij voldoende deelname zal de bus naar Apeldoorn vertrekken. Tijdens de wedstrijd Rentokil-Radius organiseerde Mitsubishi dealer Boonstoppel Jr. uit Waddinxveen een prijsvraag met als hoofdprijs een radio<assette recorder. Het publiek kon raden hoeveel volleyballen er in de Mitsubishi Carisma lagen; het juiste aantal was 43. Er waren zes goede inzendingen, waaruit twee winnaars werden getrokken. Op de foto Paul van der Meer en Brecht Rodenburg die hun prijzen krijgen uitgereikt van Jacques Hordijk van Boonstoppel Jr. Waddinxveen- De prijzen bij de Wad- dinxveense sjoelers zijn gegaan naar: Kees Kuipers, Wim Slingerland jr., André van Gemeren, Jan Kersbergen, Cor van Herk, Cees van Wijk, Asha dén Drijver, Adri Faas, Marius Kersbergen. Wim Slingerland sr., Dirk Faas, Cor van Gils, Ceron van Beek, Corry Boegheim, Simon den Oude, G. Loef, D. Esveldt, Ben den Oude. Tweede ronde: Cor Faay, Dirk Jan van Drunen, Henk van Beek, Mien van Re- nesse, Teus Visser, Bas Brouwer, Guus van Renesse, Jan van Beek en mevrouw van Wijk. Woensdag 13 maart is er vanaf 18.30 uur weer sjoelen in het gebouw van de Schuttersvereniging aan de Alb. Thijm laan. ledereen is van harte welkom. Waddinxveen- Op zaterdag uit spelend bij Bacluvo in Voorhout heeft het eer ste team van Florida met 3-5 verloren. Dat het niet gemakkelijk zou gaan was te verwachten. Eerste dame Madeion Gelderblom is aan haar enkel gebles seerd en Maaike van der Weij moest met griep in bed blijven. Met Linda Hartwijk uit het vierde team, op het laatste moment als redster in nood op getrommeld, is getracht alsnog de winst te pakken. Dit is helaas niet ge lukt. Het derde team won vorige week nog met 8-0 van Delft-4. Deze week spelend tegen Pluimbal-3 uit De Lier werd met 3- 5 verloren. Ondanks vier driesetters lukte het niet om te winnen. De tegen standers waren gewoon iets beter. In sporthal De Dreef speelde team-4 tegen Spotvogels-1 uit Leiderdorp. De 12 jari gen Fedde van der Weij en Rogier Pold- ner konden het in hun enkelspelen niet bolwerken tegen hun, puur en alleen op kracht, sterkere 17/18 jarigen tegen standers. De 14 jarigen Linda Hartwijk en Davina Stalder lukte dat wel in hun enkel partijen. In de gemengd dubbels lieten Rogier spelend met Linda en Fed de met Davina hun directe tegenstan ders Miranda Verzijde met Roel Beijer en Nienke Compeer met Aries Ong alle hoeken van het veld zien. Puur door een goede plaatsing en snelheid werden de partijen vrij gemakkelijk gewonnen. De heren dubbel was wederom voor de tegenstander, maar dit werd door de dames zeer fraai gecompenseerd. Uit slag 5-3. Spelend in Voorburg heeft het vijfde team knap met 5-3 gewonnen van Voor- burg-1. Het zeer jeugdige zesde team heeft ver loren met 8-0 van de oudere spelers/ sters van Vederlicht-3 uit Bodegraven.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9