Kunstmarkt in "Arnoldus van Os" basisschool Rintje Ritsma bij heropening Hans Verkerk Keukens Politieberichten Leen Schippers op Kunckel orgel Pakketten voor Roemenië Koffieochtend in Benthuizen Lentewandeling in het Lage Bergse Bos Zoetermeer 77 La Cage aux Folies in Stadstheater Zoetermeer Vakanties voor reumapatiënten Gouden Jubileumfeest Humanistisch Verbond Midden-Holland Hart van Holland/20 maart 1996 pagina 21 Damesavond Afvalverbranding Inbraak woning Alcoholcontrole Vernieling auto's Benthuizen Op vrijdag 15 maart werd 's avonds van 19.00 tot 20.30 uur een kunstmarkt gehouden in de openbare basisschool "Arnoldus ran Os". Alle leerlingen, van de kleuter groepen tot de oudsten uit groep 8. hebben op eigen creatieve wij ze hun bijdrage geleverd aan de markt. Na wekenlange voorbereidingen door een werkgroep van twee groepsleer krachten, de vakleerkracht textiele werkvormen en een aantal ouders, zijn de leerlingen op 27 februari enthou siast aan de slag gegaan. Ieder kind maakte minimaal twee werkstukjes. De kleintjes uit groep 1 en 2 maakten van gekleurde klei onder andere sieraden. De groepen 3,4 en 5 werkten met brood deeg en produceerden hiervan allerlei fruit wat zij in mandjes verwerkten. Verder maakten zij van papier fraaie kleurige boekeleggers en vervaardig den zij zelf draagtasjes. De groepen 6,7 en 8 hadden uiteraard de meest ingewikkelde technieken ge bruikt. Van lapjes en wol maakten zij op vakkundige wijze bijzonder mooie pop petjes. Ook maakten zij hun eigen Vin cent van Gogh "schilderijen" waarvoor zij speciale stempeltechnieken ge bruikten. Na al deze inspanningen werden de kunstwerkjes op tafels tentoongesteld, verdeeld over drie hallen in de school. Meteen nadat afgelopen vrijdag de deu ren voor publiek werden geopend werd er in razend tempo veel verkocht. Veel leerlingen waren met de ouders meege komen om hun eigen exemplaren te laten zien. Een kleuter toonde haar moeder trots een zelfgemaakte ketting. De markt trok veel ouders, familie, vrienden en buren naar de school en het werd een succesvolle avond. Er waren heel wat kunstwerken te bewonderen. De opbrengst van de kunstmarkt is be doeld om extra handenarbeidmateria- len aan te schaffen. Volgens de heer Marinus, adjunct directeur van de school, is de vergoeding van het Rijk van 1003,- per jaar voor handenar- beidmateriaal, te weinig om voldoende materiaal te kunnen kopen voor alle 218 leerlingen. In 1995 heeft het Cen trum voor Leermiddelenstudies te Utrecht een onderzoek gedaan wat de vergoedingen in het basisonderwijs betreft. Hieruit blijkt dat de totale Rijks vergoeding slechts 74% van alle onver mijdbare kosten dekt. Dit betekent dus al een tekort van 26% voor de gewone, noodzakelijke leermiddelen. Eens iets extra's voor de kinderen doen is hier door moeilijk te realiseren. Om die reden organiseert de school naast deze kunstmarkt wel vaker activi teiten die van belang zijn vanwege de opbrengst. Zo werd er vorig jaar een fancy-fair gehouden en jaarlijks staat de school met een kraam op de konin- ginnemarkt. Samen met bijdragen van de middenstand (giften en adverten ties in de schoolkrant) en de inzet van veel ouders en leerkrachten, brengt dit jaarlijks flink wat geld op. Ook de vrij willige ouderbijdrage is voor de school van groot belang. Hiervan worden on der ander het sinterklaasfeest en op 4 april aanstaande het paasontbijt be kostigd. Op deze manier slaagt de school er in om naast de normale les sen, de leerlingen van tijd tot tijd toch iets extra's te bieden. Ter Aar- Meervoudig Europees en We reldkampioen allround schaatsen Rint je Ritsma is zaterdag 23 maart te gast hij Hans Verkerk Keukens in Ter Aar. De keukengigant is supplysponsor van de "beer van Lemmer". Namens Hans Ver kerk geeft Ritsma aan kopers van een complete keuken zes gratis keukenap paraten weg ter waarde van enkele dui zenden guldens. Rintje geeft na 12.00 uur in de Mega- investering aan de Stobbeweg 19 in Ter Aar een oven, kookplaat, afzuigkap, een koelkast, een vaatwasser en het aller nieuwste op keukengebied, een voed- selrestvermaler weg bij aanschaf van een complete keuken. Ritsma brengt het bezoek om de feestelijke herope ning van de totaal vernieuwde show room luister bij te zetten. Verder staat zaterdag op het terrein van Verkerk de gehele dag een gratis springkussen voor de kinderen. De weggeefactie van Hans Verkerk Keu kens, die ook geldig is in de filialen Alphen aan den Rijn en Gouda, duurt van woensdag 20 maart tot en met za terdag 23 maart. Donderdag en vrijdag avond is Hans Verkerk Keukens open tot 21.00 uur. Benthuizen - Op zaterdag 23 maart n°r-Dbij koffiebar De Schuilplaats de Ben Hur" vertoond. Iedereen van- a' 14 jaar is welkom in "De Bron", Dorps straat 42, achter de hervormde kerk, in enthuizen. De zaal is open om 18.45 uuh de film start om 19.00 uur. Benthuizen- De kinderen van de jeugd clubs van de Hervormde kerk komen zaterdag 13 maart voor de laatste keer van dit clubseizoen langs met stroop wafels. Vanaf ongeveer 10.00 uur kan men hen verwachten. De actie wordt gehouden ten behoeve van het jeugd werk. Men kan ook tot 15.00 uur stroop wafels kopen bij de familie Steenwijk, Rotterdambaan 23, telefoon 079- 3317310. Recreatieschap Rottemeren orga- eert op zondag 24 maart samen met ™®nservice Zuidholland een lente ri n d in het recreatiegebied Lage 0se Bos. Er zijn twee wandeltochten tik?26' van (met puzzel voor de kim eren-'en kilometer. Deelnemers finnen tussen 11.00 en 15.00 uur star- ranmfu Parkeerplaats bij restau rs, r ™ekse Hout. Het is ook mogelijk 2irk (j/^skundige leiding van een deplfVan atuur" en Vogelwacht Rotta Dp?b 6 nemen aan een natuurexcursie. hp excursie begint om 14.00 uur. eeraHerners aan de excursie wordt aan- ^^m, indien mogelijk, een verre kijker ■nee te nemen. Deelname aan de Wand.i- •«-«iv.ii. L^CCIIIdlllC aal 1 Ut voor en/°f de excursie kost 2. ren t/m° ^assenen en 1.- voor kinde- ln h 'aar- ce «m°taa' orSaniseert de Groenservi- de Stir m met, zes recreatieschappen, schan p Zuidhollands Land- creaUpRr?»Vlnfie Zuidholland en Re genNBt erdam dit Jaar 21 wandelin- Wandelinop VOng 'aar is er aan deze den "Frweer een actie verbon- P uit in't groen?...doen!, waar aan men gratis kan meedoen. Iedereen die zondag 24 maart deel neemt aan de lentewandeling kan een deelnemerskaart krijgen. Deze wande ling is de vijfde uit de serie van eenent wintig. Na afloop van de wandeling krijgt men een stempel. Elke volgende keer als men meedoet aan een wande ling van de Groenservice krijgt men weer een stempel. Na 8 of meer stem pels heeft men een boompje verdiend. Aan het einde van het jaar wordt iedere deelnemer met acht of meer stempels op de kaart uitgenodigd om zijn of haar eigen boompje te komen planten in recreatiegebied Oude Maas nabij de golfbaan. Hier wordt aanvullende be planting aangebracht om de uitgedun de begroeiing weer compleet te maken. Meer informatie over deze actie kan men zondag krijgen bij de Groenbus van Zuid-Holland, die bij het startpunt zal staan. Meer informatie; Hans Hart- mann van het recreatieschap Rotteme ren, telefoon (010)5112166, toestel 117 (tijdens kantooruren). Op 30 maart presenteert buurtvereni ging de Kruisweg het toneelstuk "Mis ter doe-het-zelf". Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Lokatie Achterlaan 3, werkplaats Ideko. Entree is gratis. Na afloop is er een gezellig samenzijn. Ie dereen is welkom. Maandag 25 maart organiseert buurt vereniging de Kruisweg een dames avond in het Parochiehuis aan de Hoef- weg. Er wordt een modeshow gehou den. Half acht is de zaal open en de aanvang is om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Zoetermeer- Toerfietsvereniging Zoe termeer '77 houdt zaterdag 23 maart de eerste toertocht van het seizoen. Deel nemers kunnen kiezen uit drie routes: 25, 50 en 100 kilometer. De 25 km-tocht blijft in de omgeving van Zoetermeer (Pijnacker, Berkel en Nootdorp). De 50 km-tocht voert via Wassenaar en Mei- jendel naar de Wassenaarse Slag en vervolgens via Voorschoten terug naar Zoetermeer. De langste afstand voert de fietsers bij Scheveningen de duinen in. Via Katwijk en Noordwijk wordt Lis- se aangedaan waarna de tocht langs de Kagerplassen terug gaat naar Zoeter meer. Voor de 25 km-tocht bestaat de mogelijkheid per gezin in te schrijven. De starttijden zijn vanaf 9.00 uur voor de 100 km, tot uiterlijk 12.00 uur voor de 25 km. Start bij het clubgebouw Buy- tenparklaan 2b, (wijk 17, nabij Locomo tion). Informatie: Ab Middelkamp, tele foon 079-3311132 (na 18.00 uur). Waddinxveen- De heren Kuipers en Kersbergen hebben een hoge score behaald bij de Waddinxveense sjoe- lers. De uitslagen zijn: Klasse A: 1Cees Kuipers 1417,2. Jan Kersbergen 1416,3. André van Gemeren 1383, 4. Wim Slin gerland jr. 1380, 5. Tine Valenkamp 1358,6. Henk van Beek 1343, 7. Dirk Jan van Drunen 1338, 8. Ed den Drijver 1332, 9. T. van Leeuwen 1315, 10. Teus Visser 1310,11. Pascal van Gils 1285 en 12. G. Renesse 1254 punten. Klasse B: 1. Frans Botger 1314, 2. Cor Faay 1288, 3. Cor van Herk 1277, 4. Peter van Leeu wen 1255 en 5. Jan van Beek 1249 pun ten. Klasse C: 1. Dirk Faas 1189, 2. Cor van Gils 1170, 3. Michiel van Wezel 1148, 4. Marius Kersbergen 1126 en 5. Cor Kersbergen 1125 punten. Klasse D: l.Corry'tHart 1131,2. Simon den Oude 1090,3. R. van Wijk 1087,4. Corry Boeg- heim 1080 en 5. Ceron van Beek 1068 punten. Klasse E: 1. Dick Esveldt 961, 2. G. Loef 931, 3. Yvonne Kersbergen 887, 4. Lies van Beek 850, David Sinnema 828 punten. Hazerswoude-Dorp- Woensdag 13 maart omstreeks 21.10 uur werden po litie en brandweer gealarmeerd dat er mogelijk brand in een woning zou zijn aan de Burgemeester Ten Heuvelhof weg. Ter plaatse gekomen bleek dat een tuinder een hoop groenafval van zijn tuinderij verbrandde. Door de brand weer werd de brand geblust en de tuin der kreeg een proces-verbaal. Benthuizen-Tussen zaterdag 16 maart 14.50 uur en zondag 17 maart 01.00 uur werd ingebroken in een woning aan de Kon. Julianastraat. Men heeft de ach terdeur geforceerd en vervolgens een televisietoestel ontvreemd. In diezelfde nacht werd ook gepoogd in te breken in een woning aan de Irenes- traat. Dankzij deugdelijk hang- en sluit werk lukte het de inbreker niet om de woning binnen te komen. Vrijdag op zaterdagnacht werd door de politie Rijn en Braassem een alcohol controle gehouden. Van de 160 gecon troleerde bestuurders bleken er twee teveel te hebben gedronken. Hazerswoude-dorp- Van een drietal auto's, die op de Frans Halsstraat ston den zijn in de zaterdag op zondagnacht de buitenspiegels vernield. Hazerswoude-Dorp- Zaterdag 23 maart zal de bekende organist Leen Schip pers de concertserie op het Kunckel orgel van de Gereformeerde Kerk te Hazerswoude-Dorp afsluitend. Hij zal dit doen met een concert dat begint om 20.00 uur, waar hij onder andere wer ken ten gehore zal brengen van Feike Asma, J.S. Bach, F. Mendelssohn Bar- tholdy, Jan Zwart, M.E. Bossi en J.C. Walther. Het unieke Kunckel orgel dateert uit 1811 en heeft haar oude klank bij de restauratie van 1991 vrijwel geheel te rug gekregen. Tevens is er bij deze res tauratie een vrij pedaal bij gebouwd wat het orgel nog mooier gemaakt heeft. Het Kunckel orgel is gebouwd voor de Waalse kerk te Den Haag als geschenk van Koning Lodewijk Napoleon en is in 1884 verkocht aan de Gereformeerde Kerk te Hazerswoude dorp alwaar het iedere zondag dienst doet bij de kerk diensten. De Gereformeerde Kerk kan men vin den aan de Dorpsstraat te Hazerswou de-Dorp tegenover de Korenmolen. Benthuizen- Er is weer gelegenheid tot het verzenden van pakketten naar Roe menië voor familie of vrienden. De pakketten worden aan huis afgele verd. Het maximale gewicht is 20 kilo gram en de prijs is 35,=. Tijdens dit transport worden ook weer kinderte huizen bezocht en voor deze tehuizen kan de organisatie nog altijd kleding, speelgoed enzovoort gebruiken voor de leeftijd van 0-18 jaar, zowel jongens als meisjes. Ook andere kleding en lin nengoed is welkom. Voor informatie: Fam. Kruger, telefoon 079-3313237. Benthuizen- Woensdag 27 maart is er een koffieochtend in het Verenigings gebouw "De Bron", Dorpsstraat 42 (achter de Nederlands Hervormde Kerk). De aanvang is 9.30 uur. Deze morgen komt zuster P. Kuper, een diacones uit het Zendingsdiaconesse- huis te Amerongen. Zij vertelt over een weeshuisproject in Rwanda. Door Zen dingswerk van een Nederlandse diaco nes ontstond in Rwanda een diacones- segemeenschap. De Rwandese diaco- nessegemeenschap draagt een geheel eigen karakter, dat aansluit bij de volks aard en cultuur van dat land. Dit zijn vrouwen uit het eigen volk, die dicht bij de mensen staan. Na de burgeroorlog in Rwanda zijn er veel weeskinderen. Deze diaconessen hebben zich het lot van deze kinderen aangetrokken. Met hulp uit Nederland worden nu vijf huizen opgebouwd, waarin deze kinderen onder normale gezinsomstandigheden zullen worden opgevoed. Elk huis wordt geleid door twee Rwandese diaconessen. De toegang van de koffieochtend is gra tis. Er is kinderoppas. Voor meer infor matie: 079-3313856 Eindelijk krijgt Zoetermeer de Neder landse versie van een succesvolle Broadwaymusicals: La Cage aux Folies. Op dinsdag 9 en woensdag 10 april zal het Stadstheater in Zoetermeer een metamorfose ondergaan. Als het doek opengaat treedt men binnen in de dwa ze, bizarre, boeiende, komische, maar soms ook ontroerende wereld van La cage aux folies, een travestieclub in Saint Tropez waar de danseressen Les cagelles bijna allemaal mannen zijn en waar George, vertolkt door Fred Butter, de scepter zwaait. Hij is de eigenaar van deze club vol vreemde vogels... Een van die vreemde vogels is zelfs zijn levenspartner. Al twintig jaar heeft hij een relatie met Albin, die 's avonds in zijn club op treedt als de befaamde travestie-ster Za Za, gespeeld door Jacco van Renes se. In de musical ziet men de shows van La Cage aux Folies, maar men werpt ook een blik achter de schermen en dan ziet men dat de relatie tussen George en Albin niet veel verschilt van andere "huwelijken". Er zijn ups en downs, er zijn spanningen, maar de liefde blijft. Dit alles biedt genoeg materiaal voor een vrolijke, maar soms ook ontroeren de musical over liefde in allerlei vor men. Reserveren: aan de kassa 079-3427565. VW bespreekburo's en de Nationale Theaterkassa 06-9203. Gouda- Donderdag 21 maart organi seert de vereniging voor reumapatiën ten Gouda en omgeving een lezing avond over vakantie voor reumapa tiënten. Deze lezing wordt gegeven door de heer Julius van het Nationaal Reumafonds. Ook is er een film te zien van het hotel en het bungalowpark "Groot Stokkert" dat speciaal voor reu mapatiënten en familie is. Door de sub sidie van het Nationaal Reumafonds kan men betaalbaar van een heerlijke vakantie genieten met alle faciliteiten die men nodig heeft. Deze avond wordt gehouden in het verpleeghuis Bloe- mendaal aan de Livingstonelaan in Gou da en begint om 19.30 uur. Alle leden en belangstellenden zijn van harte wel kom. Meer informatie: Cobie den Toom, telefoon 0182-352527. Gouda- Zondag 24 maart vanaf 14.00 uur viert het Humanistisch Verbond Midden-Holland haar vijftig jarig be staan met een feestelijke bijeenkomst in "Step by Step", Turfmarkt 120 in Gou da. De jubileumcommissie heeft gepro beerd een gevarieerd en verrassend programma samen te stellen, hierbij gesteund door het Jazz Combo "Van Hoorn-Billy Goodman kwartet". Natuurlijk mag een officieel gedeelte niet ontbreken. Namens het hoofdbe stuur zal worden gesproken door waar nemend voorzitter Roy Geurts. Hum- anitas zal worden vertegenwoordigd door voorzitter Anne van Gent. Na mens St. de Zuidrandflat spreekt Ron Harms. Aan wethouder Jos Koeleman, die het gemeentebestuur van Gouda vertegenwoordigt, zal het eerste exem plaar van het Jubileumboekje worden aangeboden. Prominente humanisten zullen met hun aanwezigheid de feeste lijkheden opluisteren, zoals Jan Glastra van Loon, Paul Cliteur en oud-voorzit ter Ed Goldstein. De jarige (65!) André de Bruin zal de voorzittershamer overhandigen aan de nieuwe voorzitter Bert van der Zouw en tevens zullen een aantal nieuwe be stuursleden worden voorgesteld. In formatie: Marry Menschaart 0182- 523778.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 21