Tennisschool start binnenkort weer met zomerlessen Pijnlijke nederlaag Moerkapelle BROUWER DE KONING BeFair jeugd Onnodige nederlaag Rentokil Lijnbaltoernooi groot succes V Florida 1 wint gemakkelijk van Zigo 1 Verlies voor Flyers Dames 1 en Heren 1 Vier-tegen-vier-toernooi Geen wijzigingen in top vooijaarscompetitie UITVAARTVERZORGING 2ina 8 Hart van Holland/20 maart 1996 Tennislessen Cursussen mtmm Squashtoernooi Informatie Voetbal Voetbal VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN ORGE Volleybal Badminton Basketball Door Gerard Verheiien Moerkapelle - Wie het overdekte en goed georganiseerde tennis- en squashcen- trum in Moerkapelle binnenwandelt, proeft direct de gezellige sfeer. Beneden drie tennisbanen, geflankeerd door even zovele squashbanen en een gezellig ter ras. Een etage hoger bevindt zich de bar met een moderne en comfortabele zit hoek. Omdat het centrum niet al te groot is, is alles goed te overzien. Daardoor ontstaat al snel een goede onderlinge band. Een centrum ook dat op de zater dagavonden uitermate geschikt is voor personeels- en familiefeesten. Het tennis- en squashcentrum beschikt bovendien nog over een poolbiljart, waar door de liefhebbers veel gebruik van gemaakt wordt. Het centrum is dagelijks geopend van 8.30 uur tot 24.00 uur. Eind volgende maand wordt het zomer seizoen geopend met tennislessen on der supervisie van Munco Tideman. Zijn tennisschool staat, net als het ten nis- en squashcentrum zelf, los van eni ge vereniging en werkt met gediplo meerde tennisleraren, die de meest moderne lesmethoden hanteren. Zo worden onder meer de verrichtingen van de lesnemers op de videoband vast gelegd. Op die manier kunnen zij zich zelf op het beeldscherm terugzien en hun techniek verbeteren. De lessen beginnen op 29 april en duren tot 20 september. De Munco Tideman tennisschool kent verschillende cursussen. Allereerst is daar de kennismakingscursus. Dat is een cursus van 10 lessen a 50 minuten voor beginners. In deze lessen worden alle basisslagen doorgenomen en wordt enige aandacht besteed aan het dubbelspel. Verder is er een vervolg cursus van 5 lessen, waarin dieper inge gaan wordt op de geleerde technieken Beheerder Marry de Koning samen met tennisleraar Munco Tideman. en worden simpele spelsituaties geoe fend. In deze 15 lessen tellende vervolg cursus wordt tevens aartdacht besteed aan de tactiek. Ten derde is er dan een cursus voor gevorderden. Hier wordt de techniek verfijnd en wordt de tactiek uitvoerig behandeld. Voor de jeugd kent de tennisschool ook een dergelijke opzet. Speciaal voor de allerkleinsten (5 tot 8 jaar) is er een cursus "voorbereidend tennis". Hierin leren ze om te gaan met een racket en een bal. Deze cursus duurt 15 lessen. Voor de jeugd vanaf 8 jaar zijn er de jeugdcursussen 1, 2 en 3 met een op lopende moeilijkheidsgraad. Ze duren respectievelijk 10, 5 en 15 lessen. Ook privélessen voor één of twee perso nen zijn mogelijk. Voor meer informatie hierover kan men contact opnemen met de tennisschool. Het tennis- en squashcentrum heeft naast drie tennisbanen ook drie squash banen. Op zaterdag 23 maart wordt een open regionaal squashtoernooi voor beginners en gevorderden georgani seerd. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ15,- per persoon. Afhankelijk van het aantal inschrijvingen begint het toernooi om 9.00 uur. Overigens is beperkte inschrij ving voor het toernooi nog mogelijk. In het centrum kunnen ook squashlessen genomen worden. Deze worden ver zorgd door Kees Kommer. Gedetailleerde informatie over de ten nis- en squashlessen, over het squasht oernooi van 23 maart en over het huren van tennis- en squashbanen (zomerba- nen f 19,50 per uur) is verkrijgbaar bij mevrouw De Koning, telefoon 079- 5933042. Voor wat betreft de tennisles sen kan ook contact opgenomen wor den met Munco Tideman zelf (telefoon 079-3316817). Waddinxveen- Op Goede vrijdag 5 april organiseert voetbalvereniging W.S.E. het jaarlijkse vier-tegen-vier-toernooi van 10.00-16.00 uur. Deelname staat open voor leden en niet-leden van W.S.E., passend in onderstaande leef tijdsgroepen: Jongens: F-groep: gebo ren tussen l-8'87 en l-8-'89; E-groep: geboren tussen l-8-'85 en l-8'87; fa- groep: geboren tussen l-8-'83 en l-8'85 en de C-groep: geboren tussen l-8-'81 en l-8-'83. Meisjes: 6 t/m 14 jaar. De uiteindelijke groepsindeling van de meisjes is afhankelijk van het aantal inschrijvingen. Mogelijk worden meis jes-teams ingedeeld bij jongensgroe- pen, welke in sterkte vergelijkbaar zijn. Inschrijfformulieren bij: Vincent Staart- hof, Anna Paulownastraat 18; Chantal van Velzen, Wingerd 119; Marianne Vooges, Elzenhorst 3; Henk van der Lin den, Buizerdhoek 7; Mathé Moons, Brugweg 23 of in het clubgebouw van W.S.E. Uiterlijk woensdag 3 april moe ten de inschrijfformulieren hier ook weer ingeleverd zijn. Waddinxveen- Ook na de derde speel ronde zijn er geen wijzigingen in de top van de voorjaarscompetitie van de Jeu de Boulesvereniging. Hans Cammeraat, Roy Hulskamp en Marco van Wagenin- gen hebben alle tot nu toe gespeelde wedstrijden gewonnen en leiden met 9 gewonnen wedstrijden en een saldo van +78. Tweede zijn Stephan en Toos Tab ben en Joop Dries met 7 gewonnen wed strijden en 34. De derde plaats is voor Nel Oudijk, Wim van Bockom Maas en Norbert Schifferling met 5 gewonnen wedstrijden en +16. De rode lantaarn is voor het triplette Rob, Fred en Ron van Dijken, zij wisten slechts 1 wedstrijd winnend af te sluiten en hebben een negatief saldo van -52. Moerkapelle- Met drie thuiswedstrij den in het vooruitzicht dacht men bij voetbalvereniging Moerkapelle de ko mende weken goede zaken te doen in de hoofdklasse van de Goudse afdeling. Al in de eerste van deze serie wedstrijden tegen v.v. Gouda bleek deze gedachte op een misvatting te berusten. In een zwakke wedstrijd trokken de gasten met 0-1 aan het langste eind. Trainer Cees Verbree vond de eerste helft van zijn manschappen zelfs de zwakste van dit seizoen. Het feit, dat vier vaste basis spelers ontbraken, wilde hij dan ook beslist niet als excuus aanvoeren. Het aantal foute passes was legio en voor de toeschouwers viel er dan ook bijzonder weinig te genieten. Na de rust probeer den de Moerkapelse spelers uit een an der vaatje te tappen en dan lukte aan vankelijk redelijk. Het combinatiespel werd wat vloeiender en de Goudse ach terhoede kreeg meer te verduren. Hal verwege de tweede helft dacht iedereen dat Moerkapelle op een voorsprong zou komen. Rashid Boutasyoud speel de zich schitterend vrij en kwam alleen op doel af. De goed ingeschoten bal werd echter schitterend door de keeper tot hoekschop verwerkt. Kort daarna kreeg Gouda van de goed leiden de Waddinxveense scheidsrechter Jan Doeswijk een vrije schop toegekend. Door een dekkingsfout kwam Gouda- spits Michael Blonk in vrije positie en dat betekende 0-1. Moerkapelle pro beerde nog wel te scoren, maar kansen kwamen er niet meer. Aanstaande za terdag kan thuis tegen Rijnstreek her stel volgen. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen- Al slaagde er niet in om het sterke Katwijk te bedwingen. On danks veel strijd werd er met 0-2 verlo ren. A2 doet een gooi naar het kam pioenschap. De uitwedstrijd bij Spirit werd met maar liefst 1-7 gewonnen. BI speelde thuis tegen Excelsior 20. De wedstrijd had een uitermate spannend slot, pas in de laatste seconde werd het door een doelpunt van BeFair 3-2. Door deze overwinning blijft BeFair een uiter mate goede middenmoter. Cl speelde tegen Bodegraven en blijft door de 4-1 overwinning volop in de race. C2 speelde knap gelijk tegen Oudewater Cl, maar had gezien het wedstrijdver loop meer verdiend. Grote man bij Dl was Mario Biesheuvel met maar liefst vijf goals nam hij de gehele produktie voor zijn rekening omdat Olympia een keer tegenscoorde werd het uiteindelijk 1-5. Opvallend was de 7-2 overwinning van D7, na een eerste helft van het seizoen waarin steeds werd verloren, weten ook deze spelers nu het net goed te vinden. Grote uitblinker bij E2 was Pascal Vers luis, mede dankzij zijn prima keepers werk werd Waddinxveen El op 1-1 ge houden. Tweeling Johan en Rien 50 jaar! van harte gefeliciteerd van moeder Jansen Meststoffen, Tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Zevenhuizen- De spelers van Rentokil/ ZVH konden zich na afloop van de wed strijd tegen Alcom/Capelle wel de ha ren uit het hoofd rukken. De Zevenhui- zenaren verspeelden een 0-2 voor sprong in sets en moesten hun gemak zucht uiteindelijk met een 3-2 nederlaag (9-15, 15-17, 15-13, 15-6, 15-13), na twee en een half uur verbeten strijd bekopen strijd bekopen. Menigeen was niet aanspreekbaar na het beschamende verlies. In de sport hal Oostgaarde in Capelle aan den IJssel voltrok zich zaterdagavond een mira kel. Omdat Rentokil een paar tandjes terugschakelde kwam Capelle volledig terug inde wedstrijd. De Amerikaanse winnaarsmentaliteit van Matt Lyles en Avital Selinger deed het tij keren ten gunste van de thuisclub. Rentokil kon niet meer omschakelen en werd lang zaam aan naar qen nederlaag gespeeld. Zelfs in de vijfde set hadden de Zeven- huizenaren nog een 5-8 voorsprong, voordat beide teams van helft wissel den. Capelle ging er op en er over: 15-13. De consequentie van deze onnodige nederlaag is dat Rentokil/ZVH mogelijk terugvalt naar de vierde plaats in de eredivisie, terwijl de tweede plaats mogelijk was geweest. Een bittere pil voor de mannen van trainer Stewart Bernard. Niettemin speelt Rentokil vol gend seizoen Europees volleybal in dien de hoofdsponsor daar mee in stemt. De nummers drie en vier komen namelijk uit in de Europa Cup III. Rentokil heeft op papier nog kans op een finaleplaats in de beker, maar dan moet landskampioen PZ/Dynamo op27 maart in Apeldoorn bedwongen wor den. En dat is geen geringe opgave. Stand: PZ/Dynamo 17-32 (kampioen), Kuipers/Zwolle 17-28, Rentokil/ZVH 17- 26, Alcom/Capelle 16-24, TDK/Brevok 17-18, Link/AMVJ 17-12, Bonaparte/ WC 17-8, Dimplex/Ekspalvo 17-8,Sudo- sa 17-6, Euromail/Radius 17-4. Waddinxveen- Zaterdag heeft het eer ste jeugdteam van Florida met 8-0 van Zigo 1 uit Alphen gewonnen. Alle sets, uitgezonderd de tweede herenenkel van Patrick van Esseveld tegen Yorick van Limburg in tweemaal verlenging 17- 15, 18-15, werden met groot verschil gewonnen. Maaike van der Weij viel zeer goed in voor Madeion Gelderblom. Uitspelend in Wateringen heeft het tweede het verlies van vorige week goed verwerkt en met 5-3 gewonnen van Conservatrix-Velo 4. Jeroen van Boxtel had last van zijn enkel waardoor Frank Keizer voor het eerst het spits af moest bijten. In een spannende driesetter liet hij zien veel in zijn mars te hebben. He laas kon hij zijn tegenstander nog niet verslaan. De gemengd dubbel en de dames dubbel werden ook verloren. In Zoetermeer tegen Eridos 2 heeft het derde team goed gespeeld. Ondanks dit goede spel ging Eridos 3 met 6-2 met de winst aan de haal. Met de grieperige Fedde van der Weij en Davina Staider, die tijdens haar enkel last kreeg van haar rug, werd er door het vierde team met 2-6 van Eridos 3 verloren. De twee punten werden met tweemaal verlengen gepakt door eerste dame Linda Hartwijk in haar dames en kel 12-9,12-10. Ook in de gemengd dub bel met Rogier Poldner wist Linda te winnen 15-12, 15-2. Sinds Linda twee maal in de week traint, op dinsdag en donderdag met de jeugdselectie, gaat haar slagkracht, techniek, inzet en haar kijk op het spelletje met sprongen voor uit. De heren dubbel van Rogier met Fedde ging net aan verloren 17-18,11- 15- Tearn 5 en team 6 verloren met de cij fers 1-7 en 0-8 respectievelijk van Deo 5 uit Nootdorp en Pijnacker 6. Waddinxveen- Zowel Dames 1 als He ren 1 verloren verrassend dit week end hun wedstrijd. Vooraf waren deze nederlagen niet ingecalculeerd. Heren 1 speelde niet de allerbeste thuis wedstrijd. Het niet compleet zijn kon niet als excuus worden gebruikt voor dit verlies. SBU had het grootste deel van de wedstrijd het heft in handen en stond steeds bijna tien punten op voor sprong. Ruststand 28-36. De tweede helft een iets beter Flyers. Vooral door de driepunters kwamen de Wad- dinxveners langszij en er ontstond een aantal minuten een echte wedstrijd, waarbij er om en om gescoord werd. Jammer genoeg waren het enkele dom me beginnersfouten die uiteindelijk u doorslag geven en SBU onverwacn twee winstpunten opleverden.. Uitslag 71-78. Topscoorder: Robbert Kauima met 22 punten. Dames 1 kon in de uitwedstrijd tegen het laag geklasseerde DAS het ritn niet vinden. Drie weken geen wedstr j brak de dames op tegen een fysiel<®l;t lende thuisploeg. Vooral in de ee helft liep het niet en Flyers keek dan ook tegen een grote achterstand °P- tweede helft ging beter, maar de ac stand opgelopen in de eerste nel' niet meer goed gemaakt worden. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Vorige week woensdag ochtend is in het dorpshuis Swanla in Zevenhuizen het lijnbaltoernooi voor de schooljeugd van de basisscholen De Eendragt, 't Reigerbos, de Nessevliet, de Keizerschool en de Rehobothschool gestart. De dames en heren gingen er fel tegenaan, dat wil zeggen ze wierpen het balletje met veel gevoel en vlijmscherp gedurende een kwartier per keer over het net. En dat in totaal zesmaal. Op die bewuste woensdagochtend bleek Rei- gerbos-1 de beste ploeg te zijn. Alle zes de wedstrijden wonnen ze. Op de foto van links naar Ralph Rietveld (Een- dragt-3), Gabriël Kortenoeven (Een- dragt-2) en Julien de Haas (Reigerbos- 2). Op de woensdagen 20 en 27 maart wor den de overige ronden van het toernooi gespeeld.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 8