In memoriam Jan Breeman Reünie Scouting St. Victor Bingo in Het Zuidhonk WV-Boskoop eurohome Foto's in het HART VAN HOLLAND 'Goud van oud' in De Paddestoel Koffie-ochtend Huurders tekenen overeenkomst voor samenwerking met SSW Gratis verlichtingsactie door ANWB in Boskoop en Waddinxveen Kerkdiensten Hart van Holland/27 maart 1996 pagina 13 Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhui zen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook. na betaling van 7,50 kan de foto een week later afge haald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na ver schijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmor gen na verschijning van het Hart van Holland. Zijde 36 0172-214550 Zondagmiddagsoos voor ver standelijk gehandicapten Zondag 31 maart Waddinxveen- De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Wad dinxveen, houdt op woensdag 3 april een koffie-ochtend om 9.30 uur in "Kreater", Kerkstraat 13. Op deze och tend zal Tineke Boterkooper iets vertel len over het lezen van een boek. Waddinxveen- Op vrijdagavond 29 maart zullen oude tijden herleven in "De Paddestoel". Het wordt een ouder wets gezellige avond met leuke muziek, dansen en een drankje en een hapje. Iedereen vanaf 30 jaar, die even terug wil in de tijd, is vanaf 21.00 uur weikóm op de Lijsterbesstraat 18 in Waddinx veen. De toegang is gratis. "Voor de school en het wiskunde-on- derwijs heeft Jan Breeman zeer grote betekenis gehad. Hij heeft vanaf 1973 - de oprichting van de Samenwerkingsschool - als wiskun dedocent, als conrector, als pedagoog, als didact, en vooral als mens grote invloed gehad op de opbouw en ont wikkeling van de school. In die beginjaren heeft hij zich als con rector intensief met de organisatie van de school beziggehouden. Daarnaast is hij voortdurend betrokken geweest bij het initiëren en uitvoeren van vernieu wingen in het vak wat hij doceerde: wiskunde. Het kan niemand verbaasd hebben dat hij in die kwaliteit ook bui ten de school "opviel" en derhalve be trokken raakte bij tal van activiteiten op landelijk niveau. Als mens was Jan een prettig gespreks partner, geduldig, bescheiden, een goed luisteraar, met een grote wijsheid en inzicht in menselijke verhoudingen. Op treffende wijze, kort en bondig kon hij de problemen analyseren en samen vatten. Zijn bescheiden suggesties voor oplossingen waren meestal zeer oorspronkelijk en vaak doeltreffend. Wij hebben allen veel van hem kunnen leren. Hoewel Jan niet direct als een uitbun dig type bekend stond was zijn gevoel voor humor zeer subtiel, meestal spits en bijna altijd briljant. Maar hij liet zich er niet op voorstaan, dat was niet zijn aard. Tal van collega's, leerlingen en nog meer oudleerlingen hebben goede her inneringen aan Jan Breeman. Het zal eenieder moeilijk vallen zich te realise ren dat hij er niet meer is; we kunnen niet meer van gedachten wisselen, van zijn wijsheid gebruik maken en van zijn humor genieten. Wij zullen hem in onze herinnering meedragen als: Jan Breeman, briljant en bescheiden Mogen zijn dierbaren de kracht vinden om het verlies te verwerken en zijn nagedachtenis in ere te houden." Op zaterdag 23 maart werd tijdens een bijeenkomst in het schoolgebouw van het Coenecoop College in Waddinxveen afscheid genomen van de op 15 maart overleden Jan Breeman. Tijdens deze bijeenkomst spraken onder andere de heer W. Kremers van de stichting Wageningse methode, de heer W.C.G. Reuter van het Freudenthal- instituut en de heerj. van Lint van de Nederlandse vereniging van wiskundeleraren. Namens de school spraken Jan Sikken, Gert Andeweg en Aad Hendriks. De muziek werd verzorgd door lerares Marianne Roeleveld en oud-leerling Vanessa van Bem- mel. Waddinxveen- Scouting St. Victor (voorheen Catharina van Siëna, Char les de Foucauld en Wapiti) bestaat 50 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt er op zaterdagavond 30 maart een reünie gehouden. De feestavond begint om 20.30 uur in het clubhuis aan J.W. Frisoweg (tegenover nr. 71). Alle oud-leden, -leiding en overige betrok kenen zijn van harte welkom. Waddinxveen- In wijkgebouw Het Zuid- honk wordt zaterdagavond 30 maart weer een bingo-avond georganiseerd. Deze bingo staat in het teken van het naderende paasfeest. Het prijzenpak ket is hierop aangepast. Er worden 8 gewone rondes gespeeld en daarna een superronde met een su- perprijs. Een gewone ronde kost 1,= de superronde kost 2,50. Tevens is er een loterij. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Waddinxveen- Op zondagmiddag 31 maart wordt in Het Zuidhonk weer een soos gehouden voor verstandelijke ge handicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te heb ben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Door Karin van Laneeraad Boskoop/Waddinxveen-De Technobiel van deANWB is vierdagen in de regio aanwezig geweest. Op dinsdag en woensdag kon men voor controle terecht in Boskoop en Waddinxveners konden op donderdag en vrijdag gebruik maken van de service van deANWB. Meteen respons van ongeveer 180 auto's per dag die langs kwamen voor de gratis verlichtingscontrole spreekt de ANWB van een goede opkomst. Helaas blijkt dat 80% van de ge controleerde auto's afwijkingen aan de verlichting heeft. Het meest voorkomende euvel daarbij is verkeerd afgestelde verlichting, dit is iets wat direct door de medewerkers van de ANWB verholpen kan worden. Helaas komen zij ook nogal eens ernsti ger gebreken tegen. Dit kan variëren van verkeerd gemonteerde lampen tot danig verroeste koplampreflectoren. Het maakt helaas ook niet uit om welk soort auto het gaat en de leeftijd van de auto is ook van weinig invloed. Er wor den ook defecten geconstateerd bij au to's die kortgeleden zijn aangeschaft. Heel incidenteel komt het zelfs voor dat er één of 'meerdere lampen ontbre ken en dat de bestuurder hier niet van op de hoogte is. De medewerkers van de ANWB wijzen op het belang van goede verlichting. Het totale verkeersbeeld wordt onvei lig. In de praktijk blijkt dat veel aanrij dingen en met name kettingbotsingen te wijten zijn aan onjuiste autoverlich ting. Elke verbetering aan de verlich ting komt dan ook de verkeersveilig heid ten goede. De controle en het af stellen van de verlichting wordt gratis door de ANWB gedaan en is voor zowel leden als niet-leden van de ANWB. Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - De Stichting Samenwer kende Woningbouwcorporaties SSW en de in december vorig jaar opgerich te Stichting Huurdersbelangenorgani satie Waddinxveen Zevenhuizen-Moer- kapelie (HWZM) hebben donderdag 21 maart de samenwerkingsovereen komst getekend. De ondertekening werd verricht door de voorzitter van de SSW, de heer H.G. van den Dool, de secretaris, de heer A.L.M. Boer en de voorzitter en de secretaris van de HWZM, de heren H.A.M. Slootjes en H. van Maanen. Getuige van de onderteke ning was de wethouder van Zevenhui- zen-Moerkapelle de heer Zijderhand. Mevrouw Wientjes, wethouder voor Waddinxveen, was helaas verhinderd. Van links naar rechts de heren van De doelstelling van de overeenkomst is drieledig: ten eerste organisaties van huurders goede mogelijkheden bieden om de belangen te behartigen van huur dersorganisaties; ten tweede de taken en de bevoegdheden van die organisa ties en de SSW te verduidelijken en ten derde regels te verschaffen, teneinde het overleg tussen SSW en huurdersor ganisaties te verduidelijken en te struc tureren. Met het nastreven van deze doelstel ling wordt aan organisaties van huur ders en bewoners een overlegpositie verschaft, hetgeen een op de huurder gerichte werkwijze bevordert. Met de HWZM zal de SSW minstens driemaal per jaar overlegd worden over algemene onderwerpen van be den Dool, Boer, Slootjes en van Maanen. heer en beleid die voor alle huurders van wezenlijk belang kunnen zijn. Daar bij behoren onder andere onderwer pen als het in standhouden en het tref fen van voorzieningen aan woongele- genheden; het vervreemden, bezwaren en slopen van woongelegenheden; de samenstelling, kwaliteitsniveau en de prijs van het pakket van diensten dat de SSW aan huurders levert; het beheer van de centrale voorzieningen en in stallaties: het toewijzings- en verhuur- beleid van de SSW; het reglement van de klachtenadviescommissie en het beleid inzake de huurprijzen. Als eerste onderwerp van bespreking tussen SSW en HWZM staat het komen de voorstel voor de huurverhoging van 1996 op de agenda. Boskoop- De WV-Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: Formule 1 Grand prix, Spa Francorchamps 23/25 augustus; André Hazes, Kaatsheuvel 12 mei; Pinkpop 25/27 mei Landgraaf; Schlager festival 13/14 september, Kerkrade; Samson Gert 7 april in Amsterdam; Herman van Veen 18 oktober-30 no vember Amsterdam; Regilio Tuur on Tour, 1 april in Den Bosch; Paasrock 5- 8 april in De Meern: Paravisie manifes tatie 12-14 april in Rotterdam; Ameri can Wheels, 16-19 mei in Rotterdam; Evita, 5 april in Den Haag; Koninginnen- ach op 29 april in Den Haag; Radio 538 Lamel Dance 6 april in Utrecht. Boskoop p^2-Prot- Geloofsgem: 10.00 uur dr Me'jering, Oegstgeest. 1 gem" 9-39 uur ds. R. de Reuver; n«;l.U.Urnd.s-1 Pronk' Doorwerh. tek.9.30 uur ds. Lv. Nieuwpoort. aar i7 nnk 9 3° uur ds' J H' Lange" '1?r' ;°0 uur drs. A.H. v. Ouden- p'en, Woubrugge. WGe,ref' kerk 9 30 uur ds. J. v. 't OosUng 17-°0uurds. M.J. n!"ïiS,C?gfm' "Bethel" 9.30 uur Ger- nt-Jan de Graaf tv.gem. "Parousia" 11.00 uur G. Bos- Waddinxveen Geref kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur us. L.S.K. Hoogendoorn. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. de Moor en P.A.C. Bongers; 19.30 uur sow-vesperdienst lmmanuelkerk erv. Immanuel 10.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen; 19.30 uur ds. A.A. v. nouwelingen en de heer J.C. Geel, sow-vesper. B»Pt. gem. Ichthus 10.00 uur br.A. Bol

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13