Veronica Keijzer favoriet bij winkelend publiek 1 Toneelvoorstelling Ontmoeting over drempels heen Paaszangdienst Examen Jeugd Rode Kruis Jaarvergade ring "Rotta" Sportieve peu ters gevraagd Expositie van aquarellen in Artique Expositie Marianne Kloos bij Verheul van 13 maart tot 13 april Hengelsport Stichting Kinderhulp Roemenië houdt melkactie Pi kwijt De getergde burger e S Waardebonnen Ingezonden Hart van Holland/27 maart 1996 pagina 27 Veronica Keijzer van Het Mekka (rechts op de foto) is gekozen tot "personeelslid van het jaar 1996". Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Jan Dijkshoorn, eigenaar van Het Mekka in de Dorpsstraat te Zevenhuizen, was sprakeloos. Zijn Veronica was door het winkelend publiek gekozen tot het meest favoriete personeelslid van 1996. "Eigenlijk verdient iedere verkoopster in Zevenhuizen een eerste prijs, maar dat Veronica uitver koren is, vind ik echt geweldig". Met deze "Oscar" won Veronica een reischeque ter waarde van f 500,-. te besteden bij "reisbu- ro De Zwaluw". De nummers twee en drie leverde Albert Heijn. Gert van Wensem kwam enkele stemmen tekort voor de hoofdprijs. Hij werd eervol tweede en ontving daarmee een waar debon van f 250,-. Ik word er verlegen van", was zijn reactie. Adrie Heyboer werd derde en kreeg een waardebon van f 100,-. Met het in ontvangst nemen van de prijzen, brachten alle drie een toast uit op de stemmers en met name natuurlijk op degenen, die hun voor keursstem op hen hadden uitgebracht. Uit de door het publiek ingeleverde bonnen werden door Veronica Keijzer tien gelukkigen getrokken, die recht hebben op een waardebon van f 25,-. Die prijswinnaars zijn: B. de Vries uit Gouda, Mariska van de Velden, me vrouw C. de Bil-Lekkerkerker en de fam Wittekoek uit Moerkapelle, Loraine Wei Jun, J.M. Verwaal, A.C. Verweij, W. Vermaat, M.C. Vermaat en B.van Hans- wijk allen uit Zevenhuizen. Zij kunnen hun waardebon ophalen bij Het Mekka, Dorpsstraat 168 in Zevenhuizen. Alle waardebonnen zijn te besteden bij de bij de actie aangesloten winkels. Zevenhuizen- Onder auspiciën van de Zeven Muzen wordt zaterdagavond 30 maart in dorpshuis Swanla in Zevenhui zen door de Schiedamse toneelgroep Utile Dulci" het toneelspel "De presi dent directeur" van Loek Elick ge speeld. De voorstelling begint om 20.15 uur. Toegangskaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar voor 10.-; voor 65+, CJP- ers en vrienden van de Zeven Muzen 7.50. Als de heer Wardenaar, president di recteur van een internationale ontwik kelingsmaatschappij, overlijdt zal zijn functie door Barend van de Wetering worden overgenomen, als hij tenmin ste met algemene stemmen wordt ge kozen! Maar zo simpel gaat het niet. Er is onder andere een anonieme brief. Wie heeft die geschreven? En wat is dat voor een project waar de heer Mulder plotseling mee komt? Daarnaast zijn er nog wat privé problemen met zijn vrouw Alida, zijn dochter Mieke en waar blijft nou toch Klaas Jan? Wordt de droom van Barend van de Wetering wel werkelijkheid? Kortom genoeg ver wikkelingen in huizen Van de Wetering die eerst moeten worden opgelost. Zevenhuizen- Zondag 31 maart begint om 16.00 uur weer een samenkomst in et kader yan "ontmoeting over drem pels heenDe voorbereidingscommis- s'e van de vier geloofsgemeenschap- Pen in Zevenhuizen hoopt kerkelijk en met-kerkelijke mensen te mogen be- sen'"6n' tbema 's "Wat is Palmpa- Het interkerkelijk gospelkoor "El Ja- 'm .onder leiding van Ben Kramer, uit Zevenhuizen verleent vocale en muzi kale medewerking en zal voor de dienst enkele liederen ten gehore brengen. De samenzang wordt begeleid door Jaap Akkerhuis. Voor de kinderen is er het bekende programma. Voor de allerkleinsten is er oppas. De kerk aan de Dorpsstraat 107 is om 15.30 uur open. Koffie en limonade staan klaar. Meer informatie? Bel 0180-633403. Zevenhuizen - Op zondag 7 april is er ,m' fea Paaszangdienst in de Her- riion ?6 van Zevenhuizen. Deze Ifnri i'S yoorUereid door de verschil- e kerken uit Zevenhuizen en Moer kapelle. Voorganger is pastor Buiten dijk, organist de heer van Zintel. Ook het oecumenisch koor verleent mede werking aan deze dienst. De aanvang is 19.00 uur. een sna g 16 maart was van hl/1?6 5 dag voor Ue kinderen mopct ugU Rode Kruis, ledereen E H R n ^xamen afleggen van de stond Vit mUrSUS' Het examen be~ liet de n I t,heone en Praktijk. Gelukkig want om n 6t la"g °P.Z'ch wachten ploma i.it uur was de officieel di- daarbii ,,-t m?' Alle ouders waren ten ziin Tw°digd'Van de35 kandida" Bac Piot k'nderen geslaagd: Linda Eveiien Rn Bakkeri Martha Boeser; Boevee; Gerlinde Bontenbal; Johanna Büdgen; Annelies Evers; Mir jam Evers; Judith Kooijman; Leontien Meewisse; Stephanie Ottevanger; Jan- neke Paul; Franske Prins; Dianne v.d. Spek; Madelief v.d. Spek; Pauline Teeuw; Arenda Verheij; Corine Verwe ij; Annemarie v.d. Wilt; Willem Bakker; Harmen van Dam; Rona Dijkeman; Jo- han Flier; Iman Hassane; Jurry Hof; Jurn Hoogma; Jolanda Krispijn; Daniël Kroon; Anne van Raayen; José van Rijs wijk; Tessa Tuitel; Maaike Vonk; Daniël Weerheim; Sandra Wessels. Bleiswijk - Op donderdagavond 28 maart houdt Natuur- en Vogelwacht "Rotta" haar jaarlijkse Algemene Leden Vergadering in "De Rank", Kerkstraat 15 in Bleiswijk. Voor de pauze is het algemeen deel voor leden en belangstellenden. Na de pauze is er een dia-lezing door de heer Verbaandert van Groenservice Zuid- Holland over het natuurbeheer in het Recreatiegebied "Rottemeren", waar bij vooral de huidige inzichten en de ontwikkelingen van de natuur in de ko mende jaren aan bod zullen komen. Hierbij zal een duidelijk verschil in het gebruik, variërend van intensief recrea tief tot geen recreatief gebruik (stilge- bieden), tot uiting komen. Ook de plan nen voor toekomstige veranderingen en uitbreidingen staan op het program ma. De avond start om 19.30 uur; zaal open om 19.00 uur. De entree bedraagt f2,50 voor niet-leden, leden gratis. Zevenhuizen - Elke donderdag van 9.00- 10.00 uur wordt in dorpshuis Swanla, onder deskundige leiding, ouder-en- kind-gym gegeven. Een gezellig en en thousiast groepje, dat sportieve kleu ters samen met papa, mama of oppas, oproept mee te doen! De peuters vinden niets leuker dan ach ter een bal aan rennen, boven op een kast klimmen, "paardje rijden" en dan sen en zingen op muziek. De kinderen leren spelenderwijs hoogte, diepte en afstand inschatten. "Samen sportief bezig zijn verstevigt het contact tussen ouder en kind. Door het kind te active ren, stimuleren en te ondersteunen, zal het meer zelfvertrouwen krijgen.", al dus de organisatie. Belangstellenden kunnen vrijblijvend een les meedoen. Voor informatie: 0180-633002. Moerkapelle- Van vrijdagavond 29 maart tot vrijdag 19 april is er in Artique een expositie van aquarellen gemaakt door Marianne van der Jagt-Wensveen uit Zevenhuizen. Romantische tuinen en bloemen, oude en nieuwe beren en diverse stillevens zijn de voornaamste onderwerpen. Groendecoraties gedurende de exposi tie worden verzorgd door Alita Wuite. De opening van de expositie is op vrij dag 29 maart van 19.30-22.00 uur en zaterdag 30 maart van 10.00-15.00 uur. Verdere openingstijden van Artique zijn: maandag, dinsdag en woensdag van 09.00-12.00 uur; donderdag en vrij dag van 09.00-17.00 uur en op zaterdag van 10.00-15.00 uur. Artique is gevestigd aan het Kerkewa- ter 4 in Moerkapelle. Moerkapelle- Marianne Kloos (49) uit Moerkapelle zag enige jaren geleden in de schoonheidssalon een aquarel van Arja Tuitel. Zij was daar helemaal weg van. Zelf wilde ze al jaren leren aquarel leren. Door drukke werkzaamheden kwam daar nooit iets van. Toen zij ziek werd en het er niet naar uit zag dat zij weer snel zou gaan werken, besloot zij die tijd dan te gebruiken om eindelijk te leren schilderen. Zij begon in oktober '94 in het Dorpshuis van Moerkapelle via de 'Zeven Muzen' aan een cursus van Arja. Zij had toen nog het idee dat je dat even leerde. Al in de eerste les ontdekte zij dat het toch wel iets moei lijker was. In januari vervolgde zij de cursus, nu via Arja in Artique. Na een moeizaam begin gaat het nu steeds be ter. Zij heeft er veel plezier in en on danks dat zij nu weer gedeeltelijk werkt, vindt ze nog steeds de tijd om de lessen te volgen en ook thuis te schilde ren. De openingstijden van de expositie zijn gelijk aan de openingstijden van de kapsalon. Zevenhuizen-Moerkapelle- De tweede wedstrijd van de voor-/najaarscompe- titie is afgelopen zaterdag gehouden in de Oude Rijn te Bodegraven. De tien deelnemers wisten totaal 21700 gram vis te vangen. D. Bazen legde be slag op de 20 wedstrijdpunten middels een vangst van 4.730 gram, tweede werd A. van Erk met 3.450 gram (19 punten) en derde werd J. Visser met 3.420 gram (18 punten). Tussenstand na 2 wedstrijden: 1. A. van Erk met 38 punten; 2. J. Kok met 36 punten; 3. D. Bazen met 21 pun ten; 4. J. Visser met 19 punten; 5. A. Hordijk met 18 punten. Zaterdag 30 maart wordt de tweede wedstrijd gehouden van de rivieren competitie, vertrek om 06.30 uur vanaf parkeerplaats Hotel Vos in Zevenhui zen. Nadere informatie kan vrijdag 29 maart worden verkregen bij A. van Erk, tel. 079-5932788 (van 19.00-21.00 uur). De SKR gaat het 6e jaar in met hulpver lenen aan kinderen in Roemenië. "We horen weinig of niets over Roemenië, dus het zal daar wel goed gaan... Geen bericht, goed bericht." Helaas, het gaat er beslist niet voor de wind. Er is onder andere een groot tekort aan melk. Een zuivelprodukt dat voor kinderen eigen lijk een onmisbare bouwsteen is. Wij denken daar niet over na, want we ko pen dagelijks op elke hoek van de straat onze flessen of pakken, in Roemenië is één glas melk per dag al een luxe. Daar om houdt de SKR een melkactie! Voor 15.- kan de SKR een kind in Roemenië 2 maanden lang van melk voorzien. Om dat melk in Roemenië zeer schaars (en duur) is, koopt de SKR hoogwaardige Nederlandse melkpoeder. Dit wordt dan vanaf november maandelijks ver deeld onder de kinderen (families). Om deze actie te laten slagen hebben wij financiële steun zeer hard nodig. Voor 15.- helpt men een kind 2 maanden lang aan melk! Men kan een bijdrage overmaken op bankrekening: 3750.74.600 ten name van SKR-Moerkapelle of op giroreke ning 88113 eveneens ten name van SKR- Moerkapelle. Vermelden: Melkactie. Namens de kinderen in Roemenië, al vast hartelijk bedankt. De redaktie van Hart van Holland bepaalt of een ingezonden brief in aanmerking komt voor publicatie. Brieven worden uitsluitend geplaatst met vermelding van naam en adres van de schrijver. Zevenhuizen- Op 21 maart jl. heb ben de kinderen en de leerkrachten en de ouders van de basisscholen in Zevenhuizen-Moerkapelle en Oud Verlaat hun dorpskernen dras tisch schoongemaakt. Hulde van de burger. Ook hulde aan de gemeenteambte naren die deze schoonmaakdag in samenwerking met de woning- bouw-verenigingen en de milieu vereniging Zevenhuizen-Moerka pelle op een perfecte wijze hebben georganiseerd. Een dikke pluim voor deze mensen. Mijn ergernis ontstond een etmaal later. Om precies te zijn op "vrijdag 22 maart jl. om circa 18.00 uur". Toen ik om deze tijd door het raam naar buiten keek, was mijn eerste indruk dat een verlate sneeuwbui Zevenhuizen had geteisterd. Maar, nee!!! Het pas zorgvuldig schoon gemaakte plein voor het gemeente huis werd ontsierd door een verge ten administratie van onder andere kassabonnen. De afzender van deze vertrouwelijke stukken stond niet vermeld, zodat ik deze zoekge raakte stukken niet thuis kon afleve ren. Mijn tweede opwelling (het plein schoonmaken) werd onderdrukt door een vreemd "Van der Valk syn droom". Een administratie (zeker van derden) in een papierbak deponeren is niet gebruikelijk en zelfs strafbaar in dit land. De gedupeerde verliezer kan onder het motto "de vervuiler betaalt" zijn spullen ophalen zodat de gehele Zevenhuizense markt mijn persoonlijke gele kaart kan ontlopen. De getergde burger hoopt wel dat deze ondoordachte handels-wijze geen gevolgen geeft voor de jaarlijk se schoonmaakdag. Jeugd van Ze venhuizen, Moerkapelle en Oud Ver laat jullie moeten gaan en blijven gaan voor "een schone dorpskern". Het spreekt voor zich dat men het plein (na de wekelijkse markt) schoon achter laat en het papier ver wijderen niet zou willen overlaten aan onze schooljeugd of aan Jan de Wind. De getergde burger Pouw Hofman

Hart van Holland | 1996 | | pagina 27