NAAIMACHINES Commissaris Van Beek en de vermoorde kinderrechter Deelnemers gezocht voor schrijfwedstrijd Verhalen Betrapt Familieberichten ALLE MERKEN 1971 - 1996 Hart van Holland/27 maart 1996 pagina 3 ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen deJHfaij van der W en de Matthijs Oosthoek Thijs Oosthoek C- 'Kfein en tSjW. hKtein-'Vertqiitf 0p maandag 1 april 1996 is mevrouw Ch. M. Staal 25 jaar als directeur in dienst van de Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen-Moerkapelle (De Zevenster). ïer gelegenheid van dit jubileum wordt haar op woensdag 10 aPnl a.s. een receptie aangeboden, welke wordt gehouden in de recreatiezaal van ons Zorgcentrum van 16.00 tot 18.00 uur. Naast genodigden zijn oud-personeelsleden en familieleden van bewoners eveneens van harte welkom. Het bestuur van de Zevenster. Nieuw crimineel entertainment van Jan Postma De realiteit van recherchewerk De hele taart Verteller Commissaris Van Beek en de vermoorde kinderrechter Langs deze zveg zint Hfdc directie en at het personeel van De Zevenster hartetijtf bedanken voor attes zvat ze voor mij gedaan hebben tijdens mijn verbtijf aldaar. Ooffdantfilfat degenen die mij een bezoeljhebben gebracht en/of een haart gestuurd. (Hartetijkdanh! JM van 'J-(e(den-Oosterf uis laagste prijzen o.a.singer, pfaff, husqvarna, lewertstein, bernina, brother toyota, elna, kohier, anker enz. □''j NEDERLANDS GROOTSTE SPECIAALZAAK .m m WESTEINDE 83-95 DEN HAAG (Hl 26.000 exemplaren. ADVOCATEN Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Want ik ben er zeker van, dat het lijden van de tegenwoordige tijd niet opweegt tegen de heerlijkheid, die over ons geopenbaard zal worden. Romeinen 8:18 Met groot verdriet, maar ook in diepe bewondering voor de wijze waarop hij zijn strijd heeft gestreden, geven wij u kennis dat zacht en kalm van ons is heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa in de leeftijd van 61 jaar Janny Oosthoek-Poot Astrid en Ruud Stef Roel Anja en Rien Sem Vera Sylvia en Bert 23 maart 1996 Korenstraat 38 2761 XP Zevenhuizen Gelegenheid tot condoleren woensdag 27 maart van 19.00 tot 20.30 uur in het rouwcentrum aan de Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden op donderdag 28 maart om 10.30 uur in de Ned. Hervormde Kerk, Dorpsstraat 170 te Zevenhuizen, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats aan de Burg. Klinkhamerweg te Zevenhuizen omstreeks 11.30 uur. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condoleren in het Hervormd Centrum, Dorpsstraat 156 te Zevenhuizen. Indien u geen rouwkaart heeft ontvangen, gelieve dan deze advertentie als zodanig te beschouwen. Op 23 maart jl. moesten wij afscheid nemen van onze fijne en gezellige kaartvriend 29 Jaar hebben wij veel kaartplezier gehad. Jouw plaats is niet te vervangen. Wij wensen Janny en de kinderen veel kracht, om zonder Thijs verder te gaan. Stef v.d. Berg, Piet Buitelaar en Wim Koolhaas 1936 1996 Op dinsdag 2 april 1996 hopen onze geliefde ouders en grootouders de dag te herdenken waarop zij voor 60 jaar in het huwelijfzijngetreden. Dat zij nog lang voor elkaar en ons gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. \fieuwerkerkg/dIJssel, maart 1996 Zuidelijke Dwarsweg 2, 2913 L<M Degene die ons willen feliciteren zijn welkom op 2 april tussen 20.00 en 22.00 uur in de 'Pleisterplaats, fMiddelweg 20, (Moordrecht Een Gooise kinderrechter wordt vermoord aangetroffen. Commissaris Van beek zet zijn tanden in de zaak en stuit op een onfrisse combinatie van ontucht met minderjarigen en chantage. Dat is in een notedop de plot van de nieuwe Postma: Commissaris Van Beek en de vermoorde kinderrechter. Jan Postma, oud-rechercheur van (onder andere) de Hilversumse politie schreef deze nieuwe 'Van Beek' in zijn inmiddels vertrouwde directe stijl met veel aandacht voor de details van het recherchewerk. Terwijl het verhaal zich ontwikkelt, geeft hij de lezer een 'perfect beeld van de keuken en de recepten van de misdaad'. Jan Postma is al jarenlang bekend van zijn succesvolle series jeugdboe ken en sinds een aantal jaren ook van zijn spannende politieromans met commissaris Van Beek in de hoofd rol. De commissaris is een man naar Postma's hart: recht-door-zee zon der rechtlijnig te worden, fanatiek en vasthoudend als het om het oplos sen van een zaak gaat, maar ook een teamleider met hart voor zijn men sen. Half Indisch, ongehuwd maar niet onbegeerd, rijden in en werken aan zijn Citroen DS (model Snoek) als voornaamste hobby; de commissa ris is een uitgesproken persoonlijk heid, soms wat onorthodox, maar met het hart op de juiste plaats. De zaken waarmee hij wordt geconfron teerd zijn verzonnen door Postma, maar opgebouwd uit elementen uit de realiteit. Het had zo gebeurd kunnen zijn. Jan Postma: 'Ik kan iemand echt meenemen in een verhaal. Dan vinden ze het verbluffend realistisch en vra gen me of het allemaal echt zo is ge beurd. Nee, ik heb het gewoon be dacht. Maar als schrijver ben je natuur lijk altijd bezig met 'Wahrheit und Dichtung'. Daarbij, ik heb zoveel mee gemaakt dat ik zelf wel eens denk: is dit echt gebeurd, of heb je het verzonnen?' Fantasie of niet, het verhaal moet klop pen. 'Want ik moet het mezelf natuur lijk niet te moeilijk maken. Zo lang ik me aan de realiteit van het recherchewerk houd, kan het niet ontsporen.' Postma put bij het schrijven dus na drukkelijk uit zijn langjarige praktijker varing, opgedaan in functies variërend van diender in de Amsterdamse rosse buurt tot rechercheur bij de Jeugd- en Zedenpolitie in Hilversum. 'Dat is mijn geluk, ik kan over heel veel zaken uit ervaring schrijven. En ik vind het leuk om in mijn boeken een zo getrouw mogelijk beeld te schetsen van de gang van zaken tijdens een onderzoek. Ik schrijf door de commissaris heen, daardoor heb ik het gevoel dat ik meer de hele taart van de misdaad pak. Het is leuk om tijdens het onderzoek over de schouder van Van Beek heen te kijken. Je ziet dan ook dat hij niet alleen met de zaak in kwestie bezig is, maar ook aller lei problemen met dienders en de orga nisatie moet oplossen. Doordat hij zich daar allemaal mee bezig moet houden krijgt hij meer menselijke trekjes.' 'Ik noem mezelf geen schrijver', zegt Postma. 'Dat vind ik zo'n groot woord. Ik ben een verteller. Iemand met verhalen. Ik ben besmet met het misdaadvirus, aan de goeie kant van de lijn en houd me daar al meer dan veertig jaar mee bezig. Het is een eindeloos boeiende wereld en daar wil ik over schrijven.' En dat gaat volgens een beproefd re cept: 'Er is een misdrijf gepleegd; moord, doodslag al dan niet met een seksuele component. Dat is het uit gangspunt en daarmee begint ook het boek. Wat volgt is combineren, deduceren, kortom het echte recherchewerk en dat is altijd boeiend. Het reconstrue ren van een misdrijf, die wereld van sporen en stille getuigen, die wereld spreekt.' Geen wonder dat naast bijvoorbeeld de boeken van Simenon, Arthur Con- an Doyle's Sherlock Holmes zijn grote voorbeeld is. De commissaris Van Beek-boeken druipen niet van het bloed -de moord is al gepleegd als de commissaris ten tonele verschijnt - maar houden de lezer geboeid door de verrassende verwikkelingen die bij het ontrafelen van de misdaad naar voren komen. Verwikkelingen die vaak een actuele toets hebben (in voorbereiding is bij voorbeeld een manuscript waarin het 1RT figureert en de tv-program- ma's over misdaad een rol spelen) en boeken opleveren die je niet meer neerlegt tot je ze uit hebt. Jan Postma heeft met deze reeks zijn natuurlijke terrein gevonden en commissaris Van Beek heeft dan ook nog een bloeiende carrière voor de boeg. ls nu verkrijgbaar in de boekhandel voor 19,90 Uitgeverij Van Holkema Warendorf De Culturele Raad Zuid-Holland zoekt deelnemers voor de schrijfwedstrijd die verbonden is aan het project Verha len Betrapt. Op 15 september vindt tussen Delft en Zoetermeer, onder de noemer Verha len Betrapt, een fietstocht plaats. On der de brug of op het dak, naast de benzinepomp of tussen de koeien wor den korte verhalen voorgedragen die zijn geïnspireerd op precies deze plek. Aan Verhalen Betrapt is een schrijfwed strijd verbonden. Wie mee wil doen aan deze wedstrijd kan zich voor 1 mei aan melden bij de Culturele Raad Zuid-Hol land. Op 12 mei wordt fietstocht langs de lokaties gehouden met de deelnemers. De deelnemers kiezen één van de loka ties om een verhaal te schrijven dat zich afspeelt op precies die plek. Op 8 juni wordt voor de deelnemers een workshop zintuiglijk schrijven georga niseerd bij de Vrije Academie Westvest in Delft. De verhalen moeten op 15 au gustus binnen zijn bij de Culturele Raad. Uit de verhalen die worden ingezonden kiest een jury per lokatie het mooiste verhaal. Tijdens de fietstocht op 15 september zijn deze verhalen, op loka tie en theatraal aangekleed, voor ieder een te horen en te zien. Het is de bedoe ling om van de fietsroute en de tien verhalen een boekje te maken dat later verkocht wordt bij de VW's in Delft en Zoetermeer. Verhalen Betrapt is een project van de TEL 070-346 30 00* EIGEN PARKING NR. 191 Culturele Raad Zuid-Holland, de Vrije Academie Westvest en de gemeente Zoetermeer. Het wordt georganiseerd in het kader van Delft 750 jaar Cultuur stad en Zoetermeer Literair. Wie wil deelnemen aan de schrijfwed strijd kan tot 1 mei het aanmeldingsfor mulier aanvragen bij de Culturele Raad Zuid-Holland: 070-3624961. (0)ma Knoop 1 april 75 jaar! van harte kinderen en (achter)kleinkinderen Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus SI ui ti ngste rm ijn a d verten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donder dag-ochtend tot 11.00 uur; Interlanden Spreigroep, telefoon 070-3190810

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3