Flyers dames 2 verslaat Springer 1 Moerkapelle 3 besluit met gelijkspel Rentokil verliest laatste wedstrijd BROUWER DE KONING Karl van Tilburg bereidt wegrace seizoen voor Basketball scholentoernooi geslaagd Moerkapelle wint UITVAARTVERZORGING steeds ongeslagen QRGE Hart van Holland/27 maart 1996 pagina 9 Basketball Schaken Jeu de Boules VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Basketball Voetbal Seminar Verenigingen op 1 april 1996 in "Op Moer", Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle 19.45-20.00 uur Ontvangst met koffie 1. Opening 2. Introductie 'Verenigingsrekening' 3. Uitleg over het elektronisch bankieren als vereniging/ stichting door Dernie Band, Specialist Betalingsverkeer 4. 'Sponsorbeleid Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle' door Johan Berends, Hoofd Commerciële Zaken 5. 'Sponsorwerving' door Geert Hesse, medewerker van de stichting 'Spel en Sport' te Amsterdam 6. Rondvraag 7. Afsluiting en borrel Aanmelden bij Els van Laarhoven voor 29 maart: 0180-63 73 01 Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle B.A. Waddinxveen- Dames 2 te sterk voor Springer. Heren 4 verliest. Dames 4 en dames 5 behalen mooie overwinnin gen. Verlies voor Jongens kadetten 2 en alweer winst voor Meisjes kadetten 2. Dames 2 speelde een goede wedstrijd tegen het hoger geklasseerde Sprin gers 1. De eerste helft gaf een gelijk opgaande strijd te zien, met aan het einde een licht overwicht voor Sprin gers. Ruststand 26-29. De tweede helft speelde Flyers met meer overleg en dit kwam ook in de score tot uitdrukking. Halverwege de tweede helft werd via een tussensprint een voorsprong geno men en deze werd niet meer uit handen gegeven. Uitslag 72-59. Topscoorder: Mirjam van de Sman met 19 punten. Dames 4 deed het prima tegen Leiden 1 Vooral in de eerste helft werd er goed gespeeld en hierin werd ook de basis gelegd voor de overwinning. Ruststand 32-22. De tweede helft ging gelijk op en zodoende bleven de twee winstpunten in Waddinxveen. Uitslag 55-44. Top scoorder: Suzan Snippe met 19 punten. Ook dames 5 bleef niet achter bij de resultaten van de andere damesteams. Alleen ging het hier een beetje moei zaam. Vooral de eerste helft wilde het niet lukken en deze werd dan ook afge sloten met een 12-20 achterstand. De tweede helft stond er- bij wijze van spreken- een geheel ander team in het veld. Nu liep het wel en Westland Stars werd volledig onder de voet gelopen. Uitslag: 36-25. Topscoorder: Monique Noordhoek met 12 punten. Heren 4 had een off-day. Zij kwamen helemaal niet in hun spel. De tegenstan der profiteerde daar goed van en nam de twee winstpunten mee naar huis. Uitslag: 35-79. Topscoorder: Sander van Oudheusden met 10 punten. Jongens kadetten 2 gaf de winst in de laatste minuten uit handen. Werd de eerste helft nog afgesloten met een 32- 24 voorsprong, in de tweede helft werd deze in korte tijd uit handen gegeven. Hierna ging het nog even gelijk op, maar toen nam Team Ten Dreamers het heft in handen en ging met de overwinning naar huis. Uitslag: 59-68. Topscoorder: Michiel Mos met 18 punten. Meisjes kadetten 2 blijft verrassen. Te gen Forwodians 1 werd leuk basketball gespeeld en de wedstrijd had een span nend verloop. De eerste helft was Flyers de iets betere ploeg en de Flyers- meisjes konden met een achttal punten voorsprong aan de tweede helft begin nen. Hierin was er geen krachtsverschil en zo ontstond er een leuk kijkspel. Uitslag: 63-51. Topscoorder: Christa Geurts met 19 punten. Zaterdagavond 30 maart om 20.15 uur in de Duikelaar Flyers dames 1 tegen MSV. Moerkapelle- Het derde team van schaakvereniging Moerkapelle speelde de laatste RSB-competitiewedstrijd uit tegen koploper Zwijndrecht 4. Pieter van der Werff zorgde voor een goed begin met een keurige remise. Helaas verloren Aart-Jan van Vliet, Jan van Helden en Aron Kroon. De stand was dus 3,5-0,5 voor Zwijndrecht. Dat dit team toekomst heeft bewezen vervol gens Hugo van Elteren, Adrie van der Werff en Jesse van Elteren met drie prachtige overwinningen. De stand was weer gelijk: 3,5-3,5. Gerben Berg- acker zorgde met een gedegen remise voor de eindstand 4^4. Hierdoor is Zwijndrecht 4 kampioen en eindigt Moerkapelle 3 op de zesde plaats met 4 matchpunten na 7 wedstrijden. |n de onderlinge competitie werd bij de jeugd de 12e ronde gespeeld. In groep 1 was er maar één partij: Sander Hertog versloeg Peter van Vuurde. Stand aan top: 1. Jesse van Elteren; 2. Hugo van Elteren; 3. Sander Hertog. In groep 2 was veel spektakel. De beide koplopers verloren. Een zwarte dag voor de broertjes Renssen. Michiel ver loor van Paul van der Meer en Stefan werd geklopt door Wouter van Eeden retersman. De achtervolgers profiteer den. Michael van Eijk was te sterk voor Martin Bieleman en Ron Droog liet atephan Hertog kansloos. De meisjes Kelly Gravesteijn en Saskia Droog hiel den elkaar in evenwicht: remise door herhaling van zetten. Stand aan de kop: 1Michiel Rensen; 2. Paul van der Meer; 3. Stefan Rensen. Bij de senioren werd de 25ste ronde gespeeld. Het Lettisch Gambiet van Gerard van Ommeren was te veel voor de goed tegenstribbelende, maar ver liezende Maarten Vroegindeweij, René Ordelman kwam in een Konings Indi sche partij gladgewonnen te staan te gen Ben van Geffen, die nog wat door rommelde en warempel nog won, ge holpen door een grove blunder van de gedesillusioneerde René. Marcel de Haan was net iets te listig voor Arie Hoogduijn. Marius van Vuuren kreeg groot materiaal voordeel tegen André Corpeleijn, die de ongelijke strijd ten slotte staakte. Stand aan kop: 1Dick Bac, 2. Gerard van Ommeren, 3. Ben van Geffen, 4 René Ordelman, 5. Wim Vroegindeweij, 6. Wouter Vroegindeweij. Deze bovenste zes hebben zich ge plaatst voor de strijd om het clubkam pioenschap, die op vrijdag 12 april een aanvang neemt. A.s. vrijdag 29 maart valt de beslissing in het rapidkampi- oenschap van Moerkapelle. Dan vindt de vierde en laatste ronde plaats in Op Moer. Zevenhuizen - Rentokil-ZVH heeft de competitie besloten met een 2-3 neder- aa^nte8en landskampioen Piet Zoom- s/Uynamo. Het verlies was overigens IpvK i want; de Zevenhuizense vol- po ïoi versPeelde in de vierde set een 13-10 voorsprong. en slechte generale wellicht voor een s ede repetitie, want Rentokil treedt JL7?en5da8 27 maart voor de tweede strijd van de halve finales van de 7jtjWe °m aan tegen PZ. he tn T Vlel er wein'gte genieten van auei tussen nummer drie en num- tip Ree" de vaderlandse competi- sertro was 'n de eerste sets heel evr,epVen' maar moest toezien dat het mikt cm nterende Dynamo steeds ge- set Hn- Selijke tred hield. In de eerste m'neerden de Zevenhuizenaren: 15-6. Daarna was het de beurt aan Dyna mo om vol uit te halen: 9-15. Niets leek er aan de hand toen de formatie van trainer Stewart Bernard de derde set greep met 15-10, maar Dynamo liet zich niet naar de slachtbank leiden. Met de jonge Eric Schuil in de formatie van trainer Gerbrands werd het na 13-10 in de vierde set plotseling 13-15. Dat bleek de genadeklap voor Zeven huizen. Opeens lukte er niets meer. Dynamo had vervolgens weinig moeite het karwei af te maken met 8-15. Onder de toeschouwers in Dorpshuis Swanla bevonden zich de internatio nals Bas van de Goor (Modena) en Peter Blange (Parma). Woensdag 27 maart speelt Rentokil in Apeldoorn de return-wedstrijd tegen Piet Zoomers om 20.00 uur. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. g- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Boskoop- Woensdagavond 3 april om 19.00 uur vertrekt toerclub Avanti met de eerste woensdagavond fietstocht van het seizoen. Men vertrekt met een rustig gangetje van ongeveer 17 a 18 kilometer per uur. Ze leggen dan onge veer 25 kilometer af in het "Groene Hart". In de loop van het seizoen wordt dat dan zo'n 30 a 35 kilometer waarna ze tegen het einde van het seizoen, september -het wordt dan wat vroeger donker- weer terug gaan naar 25 a 30 kilometer. Wie zin heeft om te fietsen kan komen kijken in het Praathuis aan de Bosweg in Boskoop. De kosten zijn 1,= per avond. Vertrek 19.00 uur, terug om streeks 21.00 uur. Inlichtingen bij Kees Hofstee, telefoon 0172-214844 of Jan de Zwijger, telefoon 0182-616946. Waddinxveen- Met 11 gewonnen wed strijden en een puntensaldo van +94 gaat het triplette Hans Cammeraat/ Roy Hulskamp/ Marco van Wageningen nog steeds ongeslagen aan kop van de voorjaarscompetitie van de Jeu de Bou- lesvereniging Waddinxveen. Het is in de geschiedenis van JBV Waddinxveen nog niet eerder voorgekomen dat een equipe zolang ongeslagen bleef. De tweede plaats is nog steeds in handen van Toos en Stephan Tabben met Joop Dries. Zij wonnen 9 wedstrijden en heb ben een puntensaldo van +46. Jan Kooistra/ Bets Lanting en Piet van de Made namen de derde plaats over van het triplette' Nel Oudijk/ Wim van Bockom Maas en Norbert Schifferling. De laatste plaats is nog steeds in han den van het equipe Van Dijken die weer drie wedstrijden verloren. Waddinxveen-Al speelde de zware uit wedstrijd bij Lisse Al. Er werd met volle inzet gestreden en het resultaat was een knappe 2-2. Met deze inzet als basis, moet het nog mogelijk zijn degra datie te ontlopen. BI moest uit naar Nivo Sparta in Zalt- bommel, in een gelijk opgaande wed strijd wisten zij de kansen veel beter te benutten dan hun tegenstanders. Door ondermeer twee doelpunten van Rem- co van Rijn werd de einduitslag op 1-5 bepaald. Cl had geen enkele moeite met Gouda Cl en boekte een makkelijke 4-1 over winning. Door deze winst blijft BeFair na Nieuwerkerk de belangrijkste titel kandidaat. C2 speelde thuis tegen Bergambacht Cl en deed uit uitstekend. Door te spe len met een goede inzet werd de tegen stander afgetroefd en werden er goede kansen gecreëerd. Door twee doelpun ten van Marcel van Hagen en een van Menno v.d. Eijk werd er uiteindelijk met 3-0 gewonnen. Dl speelde een spannende wedstrijd tegen Unio DlBeFair was sterker en in de veertiende minuut van de eerste helft scoorde Eddy Bos met een mooi schot 1-0. Na goed samenspel tussen Eddy, Rolf en Mario scoorde de laatste 2-0. Hierna werd er niet meer gescoord. Door deze overwinning kan er met vol vertrouwen uitgekeken worden naar de wedstrijd om de eerste plaats volgende week tegen VEP. - Ti T v Waddinxveen- De sjoelcompetitie in Waddinxveen nadert haar einde. Nog enkele partijen en het seizoen '95-'96 is afgelopen. Grote kanshebber voor de wisselbeker is Jan Kersbergen in de laatste competitiewedstrijd nog twee de. Dick Dros, kampioen van het vorig seizoen, nu nog tweede, wordt op de hielen gezeten door André van Gem- eren, de op hem volgende zijn: Wim Slingerland jr., Tine Valenkamp, Cees Kuipers, Henk van Beek, T. van Leeu wen, Dirk Jan Drunen, Teus Visser, Ed. den Drijver, G. Renesse, Frans Bouw meester, Pascal van Gils en Bas. Brou wer. In de B-klasse staat Frans Botger stevig aan kop met op de tweede plaats Mien Renesse die ook kan promoveren. Trudi van Dam en Peter van Leeuwen doen voor elkaar niet onder. Caroline van Drunen moet oppassen voor degra datie. De minst spannende klas, de C wordt geleid door Cor van Gils op de voet gevolgd door Dirk Faas, Coby van Eek staat in deze klas laatste. Simon den Oude kan volgend seizoen in de C-klas spelen, R. van Wijk en Corry Boegheim houden elkaar goed in even wicht en Ben den Ouden kan nog degra deren. Youri van Eek voert de E-klas aan waar de onderlinge verschillen heel klein zijn. De rode lantaarn wordt gedragen door David Sinnema. Meststoffen, Tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. KWEK GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL De voorbereidingen voor de start van het wegrace seizoen 1996 zitten er weer op. Voor de eerste test reisde het Van Tilburg Racing Team af naar het Grand- Prix circuit Paul Ricard in Zuid-Frank rijk. De training die georganiseerd was door Honda Zwitserland bestond uit drie groepen die ieder vier maal per dag mochten rijden. Als enige 400-rijder reed Karl van Tilburg tussen Thunder- bikes- en 250 cc coureurs in dus de snelste was hij zeker niet! In de derde training van de eerste dag reed Karl zijn snelste ronde in 1.45.5. Bij aanvang van de tweede dag kwam de regen met bak ken uit de hemel waardoor de meeste coureurs, waaronder ook Karl, beslo ten om aan de kant te blijven. Het nood weer hield ook de derde dag aan waar na het Van Tilburg Racing Team be sloot de boel in te pakken en naar huis te gaan. Op 23 maart was er een vrije training georganiseerd op het circuit van As sen. Op een nat circuit reed Karl zijn rondjes. Echter na de eerste trainings sessie blies een coureur uit de klasse Supersport 600 zijn blok op en liet een oliespoor na van het Meeuwenmeer tot aan de pitsstraat toe. Ondanks de aan houdende regen lukte het de brand weer niet om de baan schoon te krijgen waarna de organisatie besloot om de trainingsdag te staken. Aanstaande zondag wordt op het cir cuit van Zandvoort de eerste wedstrijd van het seizoen 1996 verreden. Hieruit zal blijken of de voorbereiding voor het Van Tilburg Racing Team voldoende is geweest. Waddinxveen- Op 7 en 8 maart deden een 375-tal jongens en meisjes van de Waddinxveense basisscholen ver deeld over 45 teams mee aan het 21e scholentoernooi van de basketballver eniging Waddinxveen Flyers. Het toer nooi werd gekenmerkt door vele span nende wedstrijden. Het niveauverschil was klein. Er waren maar weinig grote uitslagen. Groep F werd zelfs beslist op doelsaldo. De beker voor de leukste teamnaam ging naar Dribble Dribble (jongens groep 7) van de Eben Haezer- school. De diverse winnaars waren: Poule A. Jongens groep 7: Beatrixschool. Jon gens groep 8: Pr. W. Alexanderschool. Jongens groep 7/8: Dick Brunaschool (overallwinnaar) Poule B. Gemengd groep 6/7: De Regen boog. Gemengd groep 7; 1. Pr. W. Alexanderschool, 2. Rehobothschool. Gemengd groep 8: 1. Kard. Alfrink- school (Overallwinnaar) 2. Bea trixschool. Poule C: Jongens groep 5: Kard. Alfrinkschool. Jongens groep 6: Bethelschool (overallwinnaar). Jon gens groep 6/7: Dick Brunaschool. Groep D: Jongens groep 8; 1. Dick Bru naschool, 2. Eben Haezerschool, 3. Bet helschool. Groep E: Meisjes groep 6: Wijkschool St. Jozef. Gemengd groep 6: 1. Dick Brunaschool, 2. Beatrixschool, 3. Bethelschool. Groep F: Jongens groep 7, 7/8: l.Kard. Alfrinkschool, 2. Rehobothschool, 3. Pr. W. Alexander school. Moerkapelle- Na de onverwachte ne derlaag van vorige week tegen Gouda, wisten de spelers van de voetbalvereni ging Moerkapelle zich afgelopen zater dag tegen Rijnstreek enigszins te her stellen. Hoewel het spelpeil matig was, werd er in ieder geval een gezonde werklust getoond op basis daarvan was de 1-0 overwinning dan ook terecht. Het eerste kwartier was het beste deel van de wedstrijd. Moerkapelle pro beerde veel over de vleugels te spelen en dat lukte aanvankelijk redelijk. Na een kwartier spelen leidde het over wicht al tot een doelpunt. Vervolgens zakte het spelpeil, er werd van weers kanten veel balverlies geleden en het spel speelde zich voornamelijk op het middenveld af. Na rust werd het alle maal iets aantrekkelijker. Moerkapelle kreeg via Lennaert Visser en de van een schorsing teruggekeerde René Storm- broek enkele kansjes, die niet verzil verd werden. In het laatste deel van de wedstrijd oefende Rijnstreek nog druk uit, kreeg door slordig uitverdedigen nog een goede kans, maar keeper Mark Huisman voorkwam fraai de gelijkma ker. Scheidsrechter van Rossum leidde dit sportieve duel uitstekend en groei de uit tot de beste man van het veld. Na afloop toonde trainer Cees Verbree zich nog niet tevreden over het spel, wel over de inzet en uiteraard was hij erg blij met de behaalde drie punten. Zaterdag wacht de thuiswedstrijd te gen Zwammerdam. Moerkapelle 2 winst andermaal te win nen. In een uitwedstrijd werd nu Jodan Boys 4 met 3-1 bedwongen. Na een ach terstand bij rust, scoorde Danny van Leeuwen driemaal.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9