Passie en Paasstonde in Goudse St. Janskerk Oranjestraat Moerkapelle geeft heftige discussie Koninklijke Onderscheiding voor de heer N.A. van der Stam Hart van Holland wenst iedereen vrolijk Pasen! VLOOIENMARKT Paashazen in Zevenhuizen- se Dorpsstraat Strandwandeling Paasprogramma bij De Schuilplaats Geschiedenis en cultuur van Noord-India Bingo P&askaarten makelaardij o.g. Elke zaterdag 2e Paasdag Meningen in gemeenteraad sterk verdeeld Addertje Op zaterdag 6 april wordt in de Grote of St. Janskerk te Gouda weer de jaarlijkse massale koor- en samenzangavond ge- open van 9.00-16.30 uur Rijneke Boulevard Zoeterwoude Tafelhuur ƒ10,- 's-avonds bereikbaar onder telefoonnummer 071-5803623 houden die in het teken staat van pas sie en pasen. Aan deze avond werken mee: de ruim 200 koorleden van de Hervormde Zangvereniging "Vox Jubi- lans" en het Jeugdkoor uit Waddinx veen; Peter van Essen, viool; de Ge broeders Brouwer, trompet en Jan Mulder, die het grote Moreauorgel van de St. Janskerk zal bespelen. Het geheel staat onder leiding van diri gent Pieter Stolk. Er is voor deze avond een afwisselend programma samenge steld, waarin koorzang, instrumentale soli en samenzang elkaar afwisselen. Dr. W. Verboom zal halverwege de avond een korte meditatie houden. De zangavond begint om 20.00 uur en van af 19.15 uur is de kerk geopend. m NVM MAKELAAR Zevenhuizen - Zaterdag 6 april wordt het winkelend publiek verrast met een leuke attentie, aangeboden door de Middenstandsvereniging Zeven huizen. Vanaf 10.00 uur zullen er twee paashazen door het dorp lopen om presentjes uit te delen. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen vanaf 10.00 uur eieren kleuren op het dorpsplein voor het gemeentehuis. In elke leeftijdscategorie is een leuke prijs te winnen. De kinderen krijgen tot ongeveer 15.00 uur de tijd om de j eieren te kleuren, waarna de prijs- 1 winnaars bekend worden gemaakt. Benthuizen - Op 13 april organiseert jeugdsoos 't Hoekje een strandwan deling bij de Wassenaarse Slag. Wie zin heeft om mee te gaan dient zich voor 10 april op te geven bij Lenneke van der Wel, Ochtentstraat 7. De kos ten bedragen fl,-. Bij terugkomst krij gen de deelnemers een patatje. Bij slecht weer wordt een film vertoond. Benthuizen - Koffiebar De Schuil plaats organiseert op zaterdag 6 een paasavond. Iederéén vanaf 14 jaar is welkom in De Bron, Dorps straat 42 (achter de hervormde kerk) in Benthuizen. De zaal is om 20.00 uur open, het programma begint om 20 30 uur. Waddinxveen- Dinsdagavond 9 april zal Monique Stommel een dialezing houden voor de Waddlnxveense Kunstkring over 'Geschiedenis en Cultuur, 's Zomers begeleidt zij stu die-kunstreizen. Zodoende beschikt zij over een schat aan informatie over India. w'llP'I H'; Die avond zal zij leden, vrienden en belangstellenden de vroegste ge schiedenis van India tonen en er over vertellen. Aanvang 20.00 uur, toegang vrij. Waddinxveen- Op vrijdag5 april is er een bingo in De Paddestoel aan de Ujsterbt straat 18 in Waddinxveen. Het begint om 20.00 uur. De toegang !5 gratis- iedereen vanaf 12 jaar is van harte welkom. evenh zen- Zaterdag 6 april orga niseert duivenvereniging De Storm- v legers de jaarlijkse paasbingo in et ciubgebouw aan de Zuidplasweg anvang 20.00 uur. Deze bingo is voor ieder vrij toegankelijk en er zijn e Prijzen te winnen. cn huizen - Donderdag 4 april is er Paskaarten' in het clubgebouw van geivereniging Zang en Kleur aan prweg in Zevenhuizen, achter e Cmeenteloods. Men kan op deze klaverjassen en jokeren. Om- c >p deze avon voetbal is, zorgt v. 'n'Sir|g voor een t.v. De aan- nS van de avond is om 20.00 uur Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle Er stond vorige week dinsdagavond een re cordaantal punten op de agenda van de openbare Raadsvergadering. Naar verwacht mocht worden alle maal hamerstukken. Inderdaad werden de eerste vijf zonder veel dis cussie afgewerkt. Maar bij het vol gende onderwerp werd het onver wacht ongemeen spannend. De schorsingen waren niet van de lucht. Waarom al die consternatie. Het betrof het voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een per ceel grond van 8000 m2 grond aan de Oranjestraat in Moerkapelle. Deze voormalige landbouwgrond kreeg met toestemming van de Raad in juni vorig jaar en kort daarna ook met goedkeu ring van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland een andere bestemming. In het zogenaamde bestemmingsplan "Dorpsgebied Moerkapelle" werd na melijk aan B. en W. de bevoegdheid toegekend om voor een gebied gelegen aan de Oranjestraat de bestemming te wijzigen in "Woondoeleinden c.a.". Zo als te doen gebruikelijk had het College onderzocht welke de mogelijkheden waren om het bewuste perceel voor woningbouw geschikt te maken. Met de eigenaar was overeenstemming be reikt over de verkoop van het stuk grond aan de gemeente. Voor wat be treft de verkeersonveiligheid die de op het perceel geplande (maximaal) 20 woningen met zich meebrengen, wordt momenteel een infrastructureel onder zoek verricht. Zo ogenschijnlijk niets aan de hand temeer daar de commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken/Openba re werken, waarin alle fracties verte genwoordigd zijn, aan B. en W. had geadviseerd om het voorliggende voor stel aan de Raad te doen. Echter wat het College niet verwacht ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 Door Karin van Laneeraad Waddinxveen-Tijdens zijn afscheidsreceptie in restaurant Bibelot kreeg de heer van de Stam door Burgemeester van der Linde een Eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. Deze onderscheiding werd hem uitgereikt wegens de grote verdienste voor Glasbeek Finish B. V. waar de heer van de Stam bijna 40 jaar werkzaam is geweest. De heer van der Stam is op 23 april 1957 in dienst getreden bij Glasbeek Finish B. V., sinds 29 a ugustus 1985 is hij werkzaam geweest als algemeen directeur. In deze functie heeft hij met grote persoonlijke inzet uitbreidingen weten te realiseren, zowel in Waddinxveen als in Beilen. Dit perceel grond aan de Oranjestraat in Moerkapelle deed tijdens de raadsvergadering van vorige week nogal wal stof opwaaien. dienden te komen. Kandidaten die ove- had, was d over een bij de huidige grondeigenaar in bezit zijnd lijstje gro te opschudding bij de raadsleden zou ontstaan. Een lijstje met namen van mensen, die in het verleden bij de eige naar al eens voorzichtig hadden geïn formeerd of zij van hem niet een kavel- tje konden kopen op het moment dat er aan de grond een woonbestemming gegeven zou worden. In de voorlopige koopovereenkomst eiste de verkoper van de grond nu dat deze mensen als eerste voor een kavel in aanmerking rigens ook op de gemeentelijke lijst voorkwamen. Met uitzondering van de SGP/RPF vonden de andere fracties dat dit riekte naar willekeur en dat dus de goedkeuring tot aankoop niet gegeven moest worden. Op initiatief van het CDA werd vervolgens de vergadering geschorst. Na de schorsing bleek dat het College niet wilde buigen en dat de grond inclusief het lijstje aangekocht zou moeten worden. Tijdens het intern fractieberaad bleek dat door de meer opbrengst, die de gemeente bij de ver koop van de diverse kavels zou genie ten, een extra impuls zou worden gege ven aan de sociale woningbouw. Dit was voor Gemeentebelangen de reden om alsnog, zij het aarzelend, met het College mee te gaan. Met 8 stemmen voor en 6 tegen werd uiteindelijk het voorstel tot de aankoop van een per ceel grond aan de Oranjestraat in Moer kapelle door de Raad bekrachtigd.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1