ouac Uitreiking EHBO diploma's aan leerlingen van School met de Bijbel Ruilbeurs post zegels Politieberichten Lionsclub Rijnwoude NAS dames plus gym 12 1/2 jaar Rommelmarkt Vooijaarsconcert Concordia nieuws uit de regio Wielerronde Waddinxveen live bij RTW-radio Moerkapelle deelt met Zwammerdam Foto's in het HART VAN HOLLAND Hazerswoude (dorp), daar "zit" ook uw club Hart van Holland/3 april 1996 pagina 21 te J ii K te - 0% :i Voetbal Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhui zen, afgehaald worden a 5.-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afge haald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na ver schijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmor gen na verschijning van het Hart van Holland. Rijden onder invloed Slippartij door gladheid Inbraak woning "x" t "t -f x -> -*■ ^jtvS - - - - - iw Ttew -te te -*N--v s t -- ~in*n j-£ -•* •-'-•* tetekri r -* De leerlingen van groep 8 met het behaalde EHBO-diploma. Benthuizen - Op donderdag 28 maart om 14.45 uur kregen de leerlingen van groep 8 van de School met de Bijbel hun EHBO diploma uit handen Nelie van Velzen en Tonneke van Dorp, beiden van EHBO Vereniging Rijnwoude. Hier aan gingen zo'n 20 lessen van ruim een uur vooraf die in september vorig jaar van start gingen. De uitreiking van de diploma's vond, onder aanwezigheid van vele ouders, plaats in het speel lokaal van de school. Alvorens de uit reiking werden door de leerlingen, voornamelijk 11-en 12-jarigen, diverse stukjes opgevoerd waardoor men met eigen ogen konden aanschouwen wat de kinderen hadden geleerd. Er werd op diverse manieren eerste hulp toege past; de kinderen lieten onder andere zien hoe een gebroken pols verbonden dient te worden, een vingerverband moet worden aangelegd en hoe je ie mand helpt die is flauwgevallen. Behalve EHBO lessen, die al jarenlang op de School met de Bijbel aan de hoog ste groep worden gegeven, werden door de leerkrachten zelf onlangs ook drie lessen verzorgd voor groep 7 en 8 in het teken van "brandwonden bestrij den en vermijden". Mevrouw van der Pol van de Brandwondenstichting ver leende hiervoor haar medewerking en toonde tijdens één van de lessen een dia-serie. Ook nam zij het brandwon denexamen af waarvoor alle leerlingen slaagden. Op tweede paasdag maandag 8 april zal dit jaar de vierde editie van de Wad- dinxveense Wielerronde worden verre den. Dit jaar belooft de wielerronde weer een groots spektakel te worden. RTW-radio zal er ook bij zijn en direct verslag dien van dit sportieve evene ment. Op diverse punten in het par cours zullen RTW-radio verslaggevers via een draadloze verbinding met de RTW-studio een nauwkeurig verslag geven van iedere gereden meter. Bo vendien zuilen de RTW-radio-verslag- gever voor en na de wedstrijd inter views maken met de diverse wielren ners. Tevens zal RTW-radio verslag doen van alle neven-activiteiten op en rond het parcours. Vanaf 11.00 uur zal het programma Portcafé een speciale uitzending ver zorgen waar de wielerronde centraal zal staan. Zo zullen er ieder uur live flitsen te horen zijn vanaf het parcours met deelnemers, toeschouwers en de organisatie. Naast 'de live-verslagen vanaf het par cours is er ook aandacht voor diverse andere sporttoernooien en andere eve nementen uit de regio. Tevens zullen er die dag om 12.30, 15.30 en 17.30 uur speciale regionieuwsbulletins uitge zonden worden. Het programma Sport- café Special zal maandag 8 april, via RTW-radio, uitgezonden worden tus sen 11.00 en 19.00 uur. Men kan RTW-radio 24 uur per dag beluisteren via de ether op 105.8 FM en via de Waddinxveense kabel op 93.1 Mhz. Moerkapelle- Het standaardteam van voetbalvereniging Moerkapelle is er met in geslaagd de thuiswedstrijd te gen Zwammerdam in winst om te zet- en. Wel was het spel beter dan in de oorgaande twee thuiswedstrijden. Er era met veel inzet gevochten en aan- e,n Zwammerdam dezelfde inzet sn°? i Werc' ^et 8een saai schouw- P de eerste heft had Moerkapelle tnturend een licht overwicht, maar ,i 'ïleer dan enkele kleine kansjes leid- hat niet. Bovendien was de harde n ii van nadelige invloed op het spel- de tweede helft werd de wed- ']a een stuk aantrekkelijker. Beide liilfc S )varen niet tevreden met een ge- l' en probeerden de aanval te zoe- deL rkapelle Probeerde dat via re- wiii 7VerzorS<d combinatievoetbal, ter- hmt jmerdanl meer de lange bal tnrhe«de. Moerkapelle kreeg echter art V meeste kansen. Zo werd Lenn- srh 'sserin goede positie in het straf- srhe& 'ed geblokkeerd, maar de "-neidsrechter liet doorspelen. Uit een vrije trap schoot Ron Kievit rakelings naast, terwijl PatrickZwarteveld na een keurige pass van Peter Zijderhand het doel op een haar na miste. In deze pe riode brak Zwammerdammer Peter Vis éénmaal gevaarlijk door, maar keeper Mark Huisman wierp zich voor zijn voe ten en redde fraai. Vlak voor tijd hield de Moerkapelle aanhang de adem in, toen linksbuiten René van Tol alleen op het Moerkapelse doel afging. Goed sto ren van René Stormbroek zorgde er voor, dat de bal iets te veel naar voren werd gespeeld en daardoor net naast ging. Daardoor eindigde de wedstrijd in een toch wel terechte puntendeling. Tijdens het paasweekend wordt een dubbel programma afgewerkt. Moerka pelle is zaterdag echter vrij en kan zich in alle rust voorbereiden op de derby tegen koploper Be Fair op paasmaan dag. Deze voor beide ploegen zo be langrijke wedstrijd begint om 17.00 uur en vindt plaats op het sportcomplex "de Wilde Veenen". Gouda- De Vereniging van Postzegel verzamelaars "Gouda" organiseert op zaterdag 13 april de halfjaarlijkse ruil beurs in gebouw Het Anker aan de Em- mastraat 49 in Gouda. De ruilbeurs wordt gehouden van 10.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Ruime parkeergelegenheid is aanwe zig. Voor meer informatie kan men terecht bij de secretaris, telefoon 0182-617854. De Vereniging van Postzegelverzame laars "Gouda" telt ongeveer 650 leden en houdt elke laatste maandag van de maand, met uitzondering van juni, juli en augustus een ledenbijeenkomst te Gouda. In de maand april wordt de bij eenkomst gehouden in Waddinxveen. Gelet op de vele leden die van buiten Gouda komen, mag worden gesteld dat de vereniging een duidelijk regionaal karakter draagt. Geïnteresseerde postzegelverzame laars uit Gouda en omstreken die nog niet bij een vereniging zijn aangesloten, kunnen tijden s de ruilbeurs vrijblij vend informatie krijgen over de activi teiten van de vereniging. Hazerswoude-Dorp- Bij controle op za terdagmorgen 30 maart omstreeks 1.00 uur werd een 40-jarige inwoner van Hazerswoude betrapt op het rijden on der invloed op het Westeinde. Bij ademtest op het politiebureau bleek de man zoveel te hebben gedronken, dat zijn rijbewijs conform de richtlijnen door de politie werd ingenomen. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijver bod. Benthuizen- Zondag 31 maart rond 0.40 uur werd een 21-jarige automobilist uit Waddinxveen aangehouden terzake rij den onder invloed op de Omleidings- weg. Hem is voor drie uur een rijverbod opgelegd en hij krijgt proces-verbaal. Benthuizen- Zaterdagmorgen 30 maart rond 6.30 uur belandde een 27-jarige bestuurder uit Hazerswoude-Dorp met zijn auto tegen een muurtje van een woning aan de Heerewegh. Door de gladheid was hij bij de kruising Westeinde/Heerewegh doorgegleden. De voorzijde van zijn auto was behoor lijk beschadigd. Rond 6.55 uur reed een 31-jarige be stuurder uit Zoetermeer in de richting Hazerswoude over de provincialeweg 22. Ter hoogte van de bocht nabij de Heerewegh slipte hij door de gladheid en reed tegen een verkeersbord in de middenberm aan. Zijn auto raakte zwaar beschadigd. Op zaterdag 30 maart werd tussen 18.00 en 21.00 uur ingebroken in een woning aan de Kon. Julianastraat. De keukendeur werd geforceerd. Men mist audio-apparatuur. Wederom zal de Lionsclub uit Rijnwou de op tweede Pinksterdag de fietstocht door het Groene Hart organiseren. Dat is ondertussen een zeer gewaardeerde traditie geworden. Vele fietsliefheb- bers stellen het zeer op prijs via een uitgezette route alleen of in groepsver band kennis te maken met het Holland se poldergebied. De opbrengst is be stemd voor De Zonnebloem. Deze in stelling bezorgt oudere lichamelijk ge handicapten uit onze regio een heel populaire vakantieweek in een gere nommeerd vakantiehotel. Met een hartverwarmend enthousiasme bege leiden talrijke vrijwilligers de hulpbe hoevende vakantiegangers. De laatste jaren hebben de Lions ge middeld achtduizend gulden per jaar aan de Zonnebloem kunnen geven en in 1995 zelfs ruim tienduizend gulden. Binnenkort starten de Lions weer met de voorbereidingen voor de tocht en zij hopen, dat iedereen weer net zoveel enthousiasme voor de gehandicapte medemens kan opbrengen als vorig jaar. Via borden op verscheidene plaat sen in de gemeente en aanplakbiljetten zal men over de komende tocht geïnfor meerd worden. Benthuizen- De Sportvereniging NAS (Na Arbeid Sport) in Benthuizen heeft al 12 1/2 jaar een groep enthousiaste dames vanaf 40 jaar als lid die samen hun conditie en lenigheid op peil hou den. Dat doen ze in sporthal "De Hil" in Benthuizen, op maandag van 13.30 tot 14.30 uur onder deskundige leiding. Die is, dankzij regelmatige bijscholing door de Koninklijke Nederlandse Gymnas tiek Bond (KNGB) op de hoogte van de jongste inzichten en ontwikkelingen. Het enthousiasme is groot, en daar door worden er ook buiten-activiteiten georganiseerd (als het weer het toe laat) als de sporthal gesloten is vanwe ge schoolvakanties. De dames vier hun jubileum tijdens een sportieve feest avond op 10 april. De groep is nu onge veer 20 dames groot, maar er is nog ruimte voor nieuwe leden. Wie meer wil weten kan bellen met Irene Pauptit, Benthuizen, 079- 3311882. Hazerswoude-dorp- Op zaterdag 27 april organiseert Zang en Vriendschap te Hazerswoude-dorp een rommel- markt-bazar in de Gereformeerde kerk aan de Korenmolenlaan 4 in de grote zaal. Men kan die dag allerlei oude spulletjes tegen leuke prijsjes kopen. Tevens zijn er aantrekkelijke activiteiten voor jong en oud. Wie oude, maar goed bruikbare spulle tjes kwijt wil, kan bellen: G. den Hertog, telefoon 0172-588632 of G. Ligtvoet, te lefoon 0172-588314. (Ingezonden) - Op verschillende strate gisch juiste punten in ons dorp vindt u de bewegwijzering "Landvliethal". Wanneer u deze aanwijzingen eens volgt op een donderdagmiddag zo tus sen 13.15 en 13.30 uur dan bent u juist op tijd om de leden van koersbalclub "Open Huis" bezig te zien met hun spel. Wel even binnen komen uiteraard. "Koersbal" wat is dat eigenlijk. Nog steeds zijn er bosjes mensen die er nooit van hebben gehoord. Jammer is dat want het is echt een leuke bezig heid, niet moeilijk, niet zwaar en, juist dat is heel belangrijk, het is door ieder een te leren. "Koersbal" is "in". In veel plaatsen in de regio vindt u mensen die zich erop hebben gestort om met een aantal anderen fijn het spel te spelen, iets om handen te hebben en, ja dat toch ook wel, sportief bezig te zijn. Ook het "elkaar ontmoeten" bete kent veel. Tussen de bedrijven door is er ruimte voor een "babbel", een kopje koffie en de kosten, zijn echt te ver waarlozen. Koersbalclub "Open Huis", een initia tief van de gelijknamige stichting heeft een goede klank binnen de regio. Niet voor niets zitten er "buitenlanders" op onze club. Natuurlijk treft u er de ras echte Hazerswouer maar ook Koude kerk en Benthuizen zijn vertegenwoor digt. Dat zijn geen buitenlanders meer, dat zijn Rijnwoude-(nezen of naren) zegt u het maar. En toch, "buitenlan ders" die komen uit Alphen aan den Rijn en Waddinxveen. Het waarom laat zich raden. Of toch niet??? Welnu, wat dacht u van de sfeer binnen onze club, die moet u gewoon komen proeven en dan is er niets meer wat nog duidelijk moet worden gemaakt. Met de naam "Open Huis" is eigenlijk alles al gezegd, ledereen is van harte "welkom", u dus ook en wat let u, zich oriënteren kost niets. Bijna zeker weten we: "U kwam eens kijken en... u komt altijd terug". Koersbal een initiatief van stichting "Open Huis" Waar was het ook weer. De "Landvliet hal", elke donderdagmiddag van half twee tot ongeveer kwart over vier. Ge woon doen! Wel de achterste deur nemen. We zijn zelfs per parachute bereikbaar maar nee, kouwe drukte houden we niet van. Gewoon per auto of fiets (met snor of brom). Parkeerruimte voor de deur. Lopend mag ook. Dat is dan "dank u" namen het milieu. Stichting "Open Huis" doet nog veel meer. U hoort er van. Waddinxveen- Muziekvereniging Con cordia geeft een voorjaarsconcert op vrijdag 26 april. Het slagwerkensemble, de big-band en de harmonie zullen een afwisselend programma laten horen en zien. Voor de pauze zullen het slagwerken semble en de big-band om en om een aantal muziekwerken spelen. Het slag werkensemble zal een aantal diverse werken spelen waar een keur aan slag werkinstrumenten voor gebruikt zul len worden, maar naast de slagwerkin strumenten zullen er ook melodische muziekwerken gespeeld worden met onder andere de xylofoon. De big-band speelt swingende muziek in de stijl van Glenn Miller. Na de pauze zal de harmonie de avond verder verzorgen. Het concert wordt gehouden in de Ont- moetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen. Aanvang 20.00 uur. De toegang bedraagt 5.-.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 21